Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 10:36:13 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τί πιστευετε για τον χρυσο το 2014 ?
Θα αυξηθει κι'αλλο - 173 (39%)
Θα εχει πτωση - 77 (17.3%)
Θα παραμεινει σταθερος - 44 (9.9%)
Δεν μπορω να αποφασισω - 21 (4.7%)
Σαφως ειναι η καλυτερη επενδυση - 114 (25.7%)
Δεν τον εμπιστευομε καθολου - 15 (3.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 330

Σελίδες: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 148
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΡΥΣΟΣ!! ΔΥΝΑΤΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ Η ΟΧΙ??  (Αναγνώστηκε 770301 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #2070 στις: Μάιος 23, 2014, 09:30:32 μμ »

Ευχαριστώ. Το σίγουρο ειναι ότι έχουμε να δούμε πολλές ραψωδίες ακόμα, μέχρι να τελειώσει το πανηγύρι.
Οι Γερμανοί άρχισαν να δέχονται τις συνέπειες σιγά σιγα. Έγινε και η γιορτή της μπύρας αργια Κλείσιμο ματιού έχουν αρχίσει να κάνουν στοκ αμάξια.
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #2071 στις: Μάιος 24, 2014, 10:37:43 πμ »


<<αν εχεις λιρες στην ελλαδα θα εχουν αξια 136.000 δρχ>>Πως θα γινει αυτο αφου η λιρα εχει μια τιμη διεθνως??δηλ.θα  μπορω να αγορασω λιρες στην ελλαδα και να τις ανταλασω με ας πουμε σουηδικες κορονες η δολαρια?? ακριβως αυτη την απορια εχω και εγω με τον dejavu .anyway  ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΛΙΓΟ

εχεις μπερδευτει..... αν παμε σε δραχμη και γινει υποτιμηση..... θα πεσει η αξια της δραχμης ισως και στο μισο απο την αξια που θα ειχε θεωρητικα τωρα , ειτε στο προς ευρω, ειτε στο προς δολλαριο , ειτε στις λιρες..... 
η λιρα ιδια τιμη θα εχει παγκοσμιως........ απλα η αγοραστικη της δυναμη θα διπλασιαστει ενχωρια, γιατι θα εχει υποτιμηθει στο μισο η αξια της δραχμης....
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #2072 στις: Μάιος 24, 2014, 10:48:18 πμ »

Ακούω διαβάζω διάφορα   για επιστροφή στην δραχμή, θέλω να μου λύσετε μια απορία με τα δάνεια τι θα γίνει γιατί με τα λεγόμενα σας τουλάχιστον θα διπλασιαστούν  στην καλύτερη τον περιπτώσεων και καλά των νοικοκυριών δεν τρέχει κάστανο γιατί κανείς δεν τους υπολογίζει των επιχειρήσεων που είναι ομολογιακά τι γίνετε       
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2073 στις: Μάιος 24, 2014, 11:13:03 πμ »

Ακούω διαβάζω διάφορα   για επιστροφή στην δραχμή, θέλω να μου λύσετε μια απορία με τα δάνεια τι θα γίνει γιατί με τα λεγόμενα σας τουλάχιστον θα διπλασιαστούν  στην καλύτερη τον περιπτώσεων και καλά των νοικοκυριών δεν τρέχει κάστανο γιατί κανείς δεν τους υπολογίζει των επιχειρήσεων που είναι ομολογιακά τι γίνετε       

μπαμπη δικιο εχεις. Δεν φευγουμε απο το ευρώ με καμια παναγία.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #2074 στις: Μάιος 24, 2014, 11:29:11 πμ »


(ολα αυτα, αν μεινο το χρυσο σταθερο, αν πεσει η ισοτιμια στο 1/2, αν δεν καταρευσει το ευρω, αν δεν γινει κραχ) γνωμη μου δεν θα γινει τιποτα..... απλα αν μπορεις αποταμιευε σε χρυσο οτι περισσευει... Κλείσιμο ματιού

αυτο του ειπα και σε προηγουμενο μηνυμα, απλα ρωταει τι θα συμβει αν, (που δεν προκειτε) γυρναγαμε σε δραχμη
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #2075 στις: Μάιος 24, 2014, 11:52:52 πμ »

Κύριοι αν ήταν τόσο απλά τα πράγματα όσο τα θεωρεί ο κόσμος και κάποιοι ανεύθυνοι πολιτικοί να είστε σίγουροι ότι θα είχε γίνει ήδη αλλά τα πράγματα είναι πολύ πιο πολύπλοκα και σκεφτείτε κάποιους που έχουν πάρει δάνεια σε ελβετικά φράγκα  για να καταλάβετε τι μπάχαλο θα γίνει               
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #2076 στις: Μάιος 24, 2014, 12:11:20 μμ »

Ένας πεινασμένος λύκος βρήκε εναν άνθρωπο στο βουνό κι ετοιμαζόταν να τον κάνει μια χαψιά.
-ΜΗ, φώναξε ο άνθρωπος.
-Γιατί;
-Νηστεύω!
-;
-Ειμαι και χορτοφάγος!
-Α! Καλά τότε, είπε ο λύκος και συνέχισε να ψάχνει για κάνα λαγό...

Πλανάστε πλάνην οικτράν!
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #2077 στις: Μάιος 24, 2014, 12:25:57 μμ »


<<αν εχεις λιρες στην ελλαδα θα εχουν αξια 136.000 δρχ>>Πως θα γινει αυτο αφου η λιρα εχει μια τιμη διεθνως??δηλ.θα  μπορω να αγορασω λιρες στην ελλαδα και να τις ανταλασω με ας πουμε σουηδικες κορονες η δολαρια?? ακριβως αυτη την απορια εχω και εγω με τον dejavu .anyway  ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΛΙΓΟ

εχεις μπερδευτει..... αν παμε σε δραχμη και γινει υποτιμηση..... θα πεσει η αξια της δραχμης ισως και στο μισο απο την αξια που θα ειχε θεωρητικα τωρα , ειτε στο προς ευρω, ειτε στο προς δολλαριο , ειτε στις λιρες.....  
η λιρα ιδια τιμη θα εχει παγκοσμιως........ απλα η αγοραστικη της δυναμη θα διπλασιαστει ενχωρια, γιατι θα εχει υποτιμηθει στο μισο η αξια της δραχμης....

Αυτο λεω και εγω μηπως κανω λαθος και δεν καταλαβαινω ??δηλ.αφου θα γινει υποτιμηση και η δραχμη χασει 50% της σημερινης (ας πουμε) αξιας 340,75 δεν θα παει στα 170 αλλα στα 680 ,δηλ θα δινουμε 680 δραχμες για ενα ευρω αν παει 170 θα εχουμε ανατιμηση της δραχμης.Λιγο πιο απλα ενα προιον που εχει σημερα 10 ευρω δηλ3400,75 δρχ θα  εχει 6800...και να το πω πιο απλα αν παει 1000 δρχ ενα ευρω τοτε 10 ευρω 10000 δρχ.Νομιζω οτι εσεις εχετε μπερδεψει την αξια με την αγοραστικη δυναμη.
Αν σημερα δωσουμε 230 ευρω δηλ.78372,50 δρχ σε περιπτωση υποτιμησης 50% θα δωσεις 156745 δρχ για μια λιρα
Πιστευω πως μια αλλαγη στο νομισμα θα ηταν καταστροφικο απλα το ερωτημα ειναι ας πουμε <<φιλοσοφικο>>δεν κανω ονειρα ,για μενα μακαρι να μεινουμε οπως ειμαστε ,αλλα ποτε δεν ξερεις
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2014, 12:45:20 μμ από γατοφατσα » Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2078 στις: Μάιος 24, 2014, 12:26:39 μμ »

Οποιος πιδτευει πως θα γυρισουμε στη δρχ θα πρεπει να μπορει και να το αιτιολογηησει κιολας.
για παραδειγμα, θα πρεπει να το αιτηθουμε εμεις και να δεχτουν ολες οι χωρες της ε.ε.
δλδ θα πρεπει να δεχτουν οτι τα εθν.τους χρηματιστηρια θα ταρακουνηθουν για εναν μηνα τιυλαχιστον.
πιστευετε οτι οι ceo κολοσσων θα ανεχτουν μια τετοια αποφαση?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2079 στις: Μάιος 24, 2014, 12:29:18 μμ »

Επισης εγω τα λεφτα μου ταχω ραψει στο στρωμα.αρα εμενα δεν θα υποτιμηθουν.με μενα και αλλους 10000000 ελληνες που εχουν κανει το ιδιο τι θα γινει?Απορία?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #2080 στις: Μάιος 24, 2014, 12:44:38 μμ »

Και κάτι τελευταίο γιατί άλλαξαν τα χαρτονομίσματα   των 5-10 και θα αλλάξουν έως και το 50ρικο τα άλλα θα μείνουν ως  έχουν
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #2081 στις: Μάιος 24, 2014, 12:53:37 μμ »

Κι ομως ολα γινονται.Τοσα και τοσα εχουν γινει στην ιστορια του πλανητη ,ολα ειναι πιθανα.Οχι οτι το θελω ,αλλα ποτε δεν ξερεις.Παντα υπηρχαν οικονομικοι κολοσσοι αλλα παντα υπηρξαν και οικονομικα κραχ,ανεχτουν δεν ανεχτουν αν υποχρεωθουν τι θα κανουν Απορία
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #2082 στις: Μάιος 24, 2014, 01:03:05 μμ »

Ναι ναι τοσα εχουν γινει, πολεμοι ,καταστροφες, ατομικες βομβες, θανατηφορες πλημμυρες, πανουκλες, εχουν γινει τα παντα.

φυιαξτε τοτε και ενα. πυρηνικο καταφυγιο αφου ειστε τοσο καταδτροφολογοι.ε???

Πιο πιθανο ειναι να πατησει το κουμπι ο καβλιαγκουρας της β.κορεας η του πακισταν παρα να νγουμε απι το ευρω

βαλτε τα πραγματα στη σωστη τους διασταση παιδια.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #2083 στις: Μάιος 24, 2014, 01:20:10 μμ »



Πιο πιθανο ειναι να πατησει το κουμπι ο καβλιαγκουρας της β.κορεας η του πακισταν παρα να βγουμε απο το ευρω



+ 1 ..... αν και θεωρω οτι ο χαζος της β κορεας θα κανει σιγουρα καποια κοτσανα
Καταγράφηκε
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #2084 στις: Μάιος 24, 2014, 02:15:46 μμ »

Επισης εγω τα λεφτα μου ταχω ραψει στο στρωμα.αρα εμενα δεν θα υποτιμηθουν.με μενα και αλλους 10000000 ελληνες που εχουν κανει το ιδιο τι θα γινει?Απορία?
Αν φθασουμε εκει, Ουτε αυτοι ειναι ασφαλης
Θα ψηφισθει νομος που εντος καποιων ημερων θα ειστε υποχρεωμενοι να τα μετατρεψετε σε δραχμες (με την παλια ισοτιμια)
 η φυσικη κατοχη ευρω θα ειναι παρανομη.
θα κερδισεις μονο εφοσον διακινδυνεψεις στην μαυρη αγορα που θα στηθει
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 148
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences