Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 12:19:32 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΙΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 24452 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 01:06:42 μμ »

Το θεμα φιλε μου δεν ειναι η κρισιμη μαζα γιατι αυτη ο οποιοσδηποτε με τεχνασματα μπορει να την αποκτησει,το θεμα ειναι η καθαρη σκεψη αυτης της μαζας την ωρα που θα προσελθει στην καλπη....θυμαμαι ενα περιστατικο απο το σχολειο οπου καποιος με ομορφα λογια και πολλες υποσχεσεις καταφερε την μαζα να τον ψηφισει στο προεδρειο,τα παιδια με εκδηλωσεις μαζευαν χρηματα για την εξαημερη εκδρομη και ο τυπος που λεμε απο τρακαδορος ειχε γινει ο πρωτος κουβαρντας ,οπου στεκοταν κερναγε και με το παραπανω,οταν ηρθε η ωρα να ανοιξει ο κουμπαρας για την εκδρομη ολοι καταλαβαν ολα αυτα τα κουβαρνταλικια
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 02:31:14 μμ »

αμ ετσι περιορισμο δαπανων τον κανω και εγω. Αν δεν πληρωνω κανεναν και δεν εχω καμια συνεπεια μια και ειμαι κρατος ξερεις τι περιορισμο δαπανων κανω; και στο μηδεν τις φτανω χαλαρα!
Αν δεν εχει σεντονια γαζες και συριγγες το νοσοκομειο τοτε εχεις κανει εναν πολυ καλο περιορισμο δαπανων!

Αυτο δεν ειναι περιορισμος ομως. Περιορισμος ειναι να σου δινω 20 λεπτα αντι για ενα ευρω για τη συριγγα που σου κοστιζει 10 λεπτα.
Με τα κοστη ανεξελεγκτα αυξανομενα ολα τα χρονια εφτασε η ωρα να μη δανειζει κανεις και να παρατηρουνται διαφορες ελλειψεις επειδη τζαμπα κανεις δεν πουλαει. Λογικο δεν ειναι?

Οσο για την κρισιμη μαζα, επειδη οι μαζες ειναι λιγο-πολυ βλαμενες, αυτοι που εχουν μια Α αντιληψη νιωθουν αδικημενοι, ωστοσο η πλειοψηφια κανει κουμαντο.

Επισης μετα απο αρκετο καιρο γκρινιας σταματησα γιατι καταλαβα οτι οι λυσεις απεχουν παρα πολυ απο τη γκρινια. Κατι πολυ δυσκολο και που φυσικα δεν μπορει να ειναι ολοι ευχαριστημενοι.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 03:43:23 μμ »

Ανάργυρε, συγκεντρώσου!

to οτι ειναι καποιος καλος επιχειρηματιας δεν σημαινει οτι ειναι και καλος πολιτικος. Μια πολη μια χωρα δεν ειναι επιχειρηση που χρειαζεται τεχνοκρατες. Γι αυτο πεφτουν εξω ολοι αυτο της τροικας. Δεν μπορουν να αντιληφθουν με το στενο μυαλο που εχουν οτι μειωση δαπανων και αυξηση εσοδων δεν συμβαδιζουν.
 ο επιχειρηματιας και ενδιαφερεται μονο για κερδος και αδιαφορει για την ευτυχια ΤΩΝ εργαζομενων.ενιοτε τους απολυει αν δεν του κανουν. Ο πολιτικος πρωτιστο ενδιαφεΡΟΝ  του ειναι(λεμε τωρα) η ευημερια των πολιτων. Αμα δεν του κανουν οι πολιτες τι θα κανει ; θα τους απολυσει;

Υπάρχει "καλός επιχειρηματίας" "με το στενο μυαλο που εχουν οτι μειωση δαπανων και αυξηση εσοδων""; Στέκει αυτό που λες;

Οι καλοί επιχειρηματίες δεν είναι απαραίτητα τεχνοκράτες. Τεχνοκράτες είναι τα στελέχη των επιχειρήσεών τους. Οι υπάλληλοί τους, δηλαδή. Και τι σχέση έχουν οι τροϊκανοί με επιχειρηματίες;

ο επιχειρηματιας και ενδιαφερεται μονο για κερδος και αδιαφορει για την ευτυχια ΤΩΝ εργαζομενων.ενιοτε τους απολυει αν δεν του κανουν.
Μπήκε ο Κουτσούμπας στον λογαριασμό σου;
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 06:40:14 μμ »

δεν μου γουσταρει αυτο με την προσωπικη αντιπαραθεση. Και με το να κοβεις φρασεις απο αυτα που γραφω και να με ρωτας παλι δεν μου γουσταρει. Δεν θα μπω καν στον κοπο να απαντησω γιατι η συζητηση που κανεις δεν ειναι εποικοδομητικη.Ειναι καθαρο τρολαρισμα .Αυτο αφορα τα γραφομενα σου και οχι εσενα προσωπικα που μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθης αφου εχεις γνωση στο νομισμα.

Οσο για τον Κουτσουμπα κανεις μεγαλο λαθος.Σιχαινομαι το σταλινικου τυπου ΚΚΕ που μονο κακο εχει κανει στον τοπο. Αυτοι οι ανθρωποι ολα τα καπελωνουν και μαζι μ αυτα και τις κοινωνικες διεκδικησεις. Χαφιεδες ηταν παντα και ξενοκινητοι.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 06:42:55 μμ »



Οσο για τον Κουτσουμπα κανεις μεγαλο λαθος.Σιχαινομαι το σταλινικου τυπου ΚΚΕ που μονο κακο εχει κανει στον τοπο. Αυτοι οι ανθρωποι ολα τα καπελωνουν και μαζι μ αυτα και τις κοινωνικες διεκδικησεις. Χαφιεδες ηταν παντα και ξενοκινητοι.

+10000000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 07:16:44 μμ »

O Μπουτάρης μου θυμίζει και ένα στοίχο του Τζιμάκου:

Υπουργός με σκουλαρίκι ένας μπέης λίγο ψευδός
κι από πίσω αλαλάζων ο φιλήσυχος λαός!
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 07:20:38 μμ »

Προτιμω σκουλαρικι σε δημαρχο που εχει αποδειξει την επιτυχια του στον επιχειρηματικο τομεα πριν την πολιτικη, παρα ατσαλακωτους γραβατωμενους τυπου ψωμιαδη ζορο και παπαγεωργοπουλου πλεον φυλακοβιου.
Το θέμα δεν είναι να είναι ο Μπουτάρης πρώην-πετυχημένος επιχειρηματίας, αλλα νύν-πετυχημένος δήμαρχος.
Και προσωπικά δεν το πιστεύω.
Και η επιλογή σου να αναφέρεσαι σε πρόσωπα συγκεκριμένης πολιτικής παράταξης, άσχετα αν την ψηφίζω ή όχι, μου δείχνει οτι καλά θα κάνω να σταματήσω την 'κουβέντα' μαζί σου εδώ.
Οχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλα γιατί φοράς 'πολιτικά' γυαλία, οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε καμία κουβέντα με τέτοια δεδομένα.
Γράφω τα παραπάνω, χωρίς ίχνος ειρωνίας.
Αλλωστε 'δημοκρατία' έχουμε.
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 09:11:11 μμ »

Δεν φοραω πολιτικα γυαλια, αλλα αυτοι ηταν προεξεχοντες αυτους σχολιαζω γιατι αποδειχτηκε στα δικαστηρια κιολας οτι ηταν πουλημενοι.
Αν αποδειχτει και ο μπουταρης το ιδιο θα κανω.
Δεν υπαρχει αλλη παραταξη που να εχει κερδισει τους μεγαλους δημους για να σχολιασω.
Να σχολιασω τον σουπερ επιτυχημενο Παπουτση θες που ηθελε να γινει και δημαρχος αθηναιων?
Μηπως φορας εσυ πολιτικα γυαλια και θιγεσαι? Γιατι εγω προς τη λογικη ρεπω παντα και αν ερωτηθω το εξηγω.

θα παραθεσω λινκ απο παραρτημα του τσιριζα αλλα να
Ελληνοφρένεια - Ψωμιάδης μεταμφιέσεις

Μην με αναγκασετε να σχολιασω και τον Κουτσουμπιλαβ, δεν τον ξερω ακομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2013, 09:35:46 μμ από sirman » Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 10:08:53 μμ »

Οποιοι δεν αντιμετωπίζουν το νόμο είναι καλοί και οι άλλοι είναι κακοί γιατί τους πιάσανε, όποιοι φορούν σκουλαρίκι και είναι πετυχημένοι επιχειρηματίες είναι cool και όχι ξεπερασμένοι πολιτικοί..
κατα τα άλλα χρησιμοποιείς την λογική.. Γλώσσα την στιγμή που όλος ο κόσμος φωνάζει για ατιμωρησίες πολιτικών για συγκαλήψεις σκανδάλων που μένουν ατιμώρητα! Ο κόσμος το χει τούμπανο και μείς κρυφό καμάρι, όλοι γνωρίζουν πως ο Μπουτάρης στέλνει πυροσβεστικά οχήματα να διαλύουν τα σύνεφα απο τα αμπέλια του στην Νάουσα. το ξέρω επειδή είμαι απο αυτές της περιοχές. βέβαια, για σένα μπορεί να έιναι και μάγκας αφου δεν τον πιάνει ο νόμος!
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 01:28:01 πμ »

Οποιοι δεν αντιμετωπίζουν το νόμο είναι καλοί και οι άλλοι είναι κακοί γιατί τους πιάσανε, όποιοι φορούν σκουλαρίκι και είναι πετυχημένοι επιχειρηματίες είναι cool και όχι ξεπερασμένοι πολιτικοί..
κατα τα άλλα χρησιμοποιείς την λογική.. Γλώσσα την στιγμή που όλος ο κόσμος φωνάζει για ατιμωρησίες πολιτικών για συγκαλήψεις σκανδάλων που μένουν ατιμώρητα! Ο κόσμος το χει τούμπανο και μείς κρυφό καμάρι, όλοι γνωρίζουν πως ο Μπουτάρης στέλνει πυροσβεστικά οχήματα να διαλύουν τα σύνεφα απο τα αμπέλια του στην Νάουσα. το ξέρω επειδή είμαι απο αυτές της περιοχές. βέβαια, για σένα μπορεί να έιναι και μάγκας αφου δεν τον πιάνει ο νόμος!

Οποιοι δεν αντιμετωπιζουν το νομο ειναι καλοι και οι αλλοι ειναι κακοι επειδη τους πιασανε. Το παραλογο που ειναι?   Εκτος αν ολους τους λες κακους, ή δεν σου αρεσε αυτους που τους πιασανε. Αν ωστοσο παρατηρησες κατι παρανομο μπορεις να το καταγγειλεις. Εκτος αν ο μπουταρης ελεγχει και δικαστες και αστυνομια και αυτους που καταγραφουν τις ψηφους και τις εφημεριδες.
Οπως επισης οποιος ειναι επιτυχημενος ως επιχειρηματιας δεν ειναι ξεπερασμενος πολιτικος. Ξερεις πολλους επιχειρηματιες πολιτικους ή αποτυχημενους επιχειρηματιες που γινανε πολιτικοι?
Μηπως ο μπουταρης δινει και κρασια στον κοσμο εκει πανω για να τον κραταει σε μεθη και προχωραει σε σκοτεινα σχεδια εκτουρκισμου, εξαλβανισμου και αφελληνισμου?
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 03:11:26 πμ »

Οποιοι δεν αντιμετωπίζουν το νόμο είναι καλοί και οι άλλοι είναι κακοί γιατί τους πιάσανε, όποιοι φορούν σκουλαρίκι και είναι πετυχημένοι επιχειρηματίες είναι cool και όχι ξεπερασμένοι πολιτικοί..
κατα τα άλλα χρησιμοποιείς την λογική.. Γλώσσα την στιγμή που όλος ο κόσμος φωνάζει για ατιμωρησίες πολιτικών για συγκαλήψεις σκανδάλων που μένουν ατιμώρητα! Ο κόσμος το χει τούμπανο και μείς κρυφό καμάρι, όλοι γνωρίζουν πως ο Μπουτάρης στέλνει πυροσβεστικά οχήματα να διαλύουν τα σύνεφα απο τα αμπέλια του στην Νάουσα. το ξέρω επειδή είμαι απο αυτές της περιοχές. βέβαια, για σένα μπορεί να έιναι και μάγκας αφου δεν τον πιάνει ο νόμος!

Οποιοι δεν αντιμετωπιζουν το νομο ειναι καλοι και οι αλλοι ειναι κακοι επειδη τους πιασανε. Το παραλογο που ειναι?   Εκτος αν ολους τους λες κακους, ή δεν σου αρεσε αυτους που τους πιασανε. Αν ωστοσο παρατηρησες κατι παρανομο μπορεις να το καταγγειλεις. Εκτος αν ο μπουταρης ελεγχει και δικαστες και αστυνομια και αυτους που καταγραφουν τις ψηφους και τις εφημεριδες.
Οπως επισης οποιος ειναι επιτυχημενος ως επιχειρηματιας δεν ειναι ξεπερασμενος πολιτικος. Ξερεις πολλους επιχειρηματιες πολιτικους ή αποτυχημενους επιχειρηματιες που γινανε πολιτικοι?
Μηπως ο μπουταρης δινει και κρασια στον κοσμο εκει πανω για να τον κραταει σε μεθη και προχωραει σε σκοτεινα σχεδια εκτουρκισμου, εξαλβανισμου και αφελληνισμου?
Το παράλογο είναι πως πιστεύεις πως όλα είναι όμορφα και αγγελικά πλασμένα.. την στιγμή που κανείς δεν γνωρίζει που εξαφανίστηκαν τόσα λεφτα και σε ποιές τσέπες πήγαν. αρα προφανώς και κάποιοι θα έπρεπε να είναι μέσα και δεν είναι.
κι επειδή αναφέρεσε στην λογική θα σου πω κάτι που κανείς δεν πιστεύει πως είναι λογικό ουτε καν τα έγκριτα για εσένα ΜΜΕ.  ο Τσοχατζόπουλος δεν μπορεί να έτρωγε μόνος του όλα αυτά τα λεφτά κι άλλοι γνωρίζαν κι άλλοι τρώγανε. όσο για τις εφημερίδες και τον κόσμο που λες, δεν χρειάζετε να τις ελέγχει ο Μπουτάρης είναι γνωστό πως κάθε εφημερίδα στην Ελλάδα εξυπηρετεί συμφέροντα και ο κόσμος εκει πάνω δε χρειάζετε μέθη γιατι είναι απλα είναι σαν κι εσένα!
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 11:29:49 πμ »

Παιδιά, μην ρέπετε πολύ προς την λογική, κινδυνεύετε. Ειδικά στις μέρες μας.
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 12:15:42 μμ »

Παιδιά, μην ρέπετε πολύ προς την λογική, κινδυνεύετε. Ειδικά στις μέρες μας.


Ευχαριστουμε! Θα ακολουθουμε το εποικοδομητικο σου παραδειγμα επιχειρηματολογιας και θα προσπαθησουμε να φτασουμε το singularity που εχεις ανακαλυψει.

Παράθεση
Το παράλογο είναι πως πιστεύεις πως όλα είναι όμορφα και αγγελικά πλασμένα.. την στιγμή που κανείς δεν γνωρίζει που εξαφανίστηκαν τόσα λεφτα και σε ποιές τσέπες πήγαν. αρα προφανώς και κάποιοι θα έπρεπε να είναι μέσα και δεν είναι.
κι επειδή αναφέρεσε στην λογική θα σου πω κάτι που κανείς δεν πιστεύει πως είναι λογικό ουτε καν τα έγκριτα για εσένα ΜΜΕ.  ο Τσοχατζόπουλος δεν μπορεί να έτρωγε μόνος του όλα αυτά τα λεφτά κι άλλοι γνωρίζαν κι άλλοι τρώγανε. όσο για τις εφημερίδες και τον κόσμο που λες, δεν χρειάζετε να τις ελέγχει ο Μπουτάρης είναι γνωστό πως κάθε εφημερίδα στην Ελλάδα εξυπηρετεί συμφέροντα και ο κόσμος εκει πάνω δε χρειάζετε μέθη γιατι είναι απλα είναι σαν κι εσένα!

Καλα εσυ εχεις ανακαλυψει τοσο απιστευτα πραγματα που εγω που βλεπω μονο εισαγγελατο σιγα μη τα πιστεψω.
Σου εχω νεα, ολοι εξυπηρετουν συμφεροντα. Ακομα και εσυ τα δικα σου.

Οποιος και να ετρωγε λεφτα μαζι με τον τσοχατζοπουλο, αυτον πιασανε. Τι θες να κανουμε τωρα? Ας συνεχισουμε το εθνικο σπορ γκρινιας και ο πιο φασαριοζος και με μυστικες αποκαλυψεις που τις ξερουν μονο μικρες κλειστες κοινωνιες που τους κραταν τα στοματα κλειστα κερδιζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2013, 12:26:20 μμ από sirman » Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 12:25:10 μμ »

Αν και δεν σε αντελήφθην πλήρως, καλό κατεύοδιο αδερφέ!
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 12:28:47 μμ »

Αν και δεν σε αντελήφθην πλήρως, καλό κατεύοδιο αδερφέ!

No offence!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences