Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 07:01:57 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ  (Αναγνώστηκε 27061 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:22:20 μμ »

Ο χρόνος έχει 365 μέρες  Απ’ αυτές, οι 90 είναι άδεια μετ’ αποδοχών λόγω καλοκαιρινών διακοπών. Μας μένουν 275, δηλαδή κάπου 9 μήνες.
 Βγάλε τα Σαββατοκύριακα 9 μηνών, μένουν 257.
Βγάλε καμιά 15αριά μέρες επίσημων αργιών, 242.
Βγάλε δεκαπέντε μέρες τα Χριστούγεννα, και άλλες τόσες το Πάσχα, 212. Τα σχολεία μία φορά το μήνα πάνε εκδρομή.
 Βγάλε τις ημερήσιες εκδρομές των 9 μηνών, 203....

 Βγάλε μία τριήμερη εκδρομή τον χρόνο (πενταήμερη για την τελευταία τάξη του Λυκείου, όπου πάνε πάλι τζάμπα διακοπές στην ουσία), 200.
 Βγάλε καμιά 10αριά μέρες το χρόνο σε συνελεύσεις, συμβούλια, απεργίες, και σούπα μούπες, 190. Και δεν υπολογίζω κάτι άλλες εκπαιδευτικές εκδρομές, κάτι περιβαλλοντολογικές, κάτι συνοδευτικά με τις θεατρικές ομάδες, κάτι να οργανώσουμε τη γιορτή της 17ης Νοέμβρη και άλλες ωραίες δικαιολογίες. Μέσα αυτά.

190 μέρες. Όχι από 8 ώρες βέβαια.
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:24:05 μμ »

δεν το πιστευω οτι απορείτε οτι ειναι η πιο καλοπληρωμενη δουλειά αναλόγως τις ώρες εργασίας Απορία
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:28:30 μμ »

Πεστα Τονυ!!!!
Δεν τους βλεπω εγω ολους με τις Cayen και τις διακοπες στο Dubai.
Aσε που δεν εχουν αφησει χρυση για χρυση λιρα εδω μεσα να παρει και κανας αλλος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:28:49 μμ »

Εγώ λέω ότι έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε! Καλό σας βράδυ.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:30:11 μμ »

Αντωνη εχεις ξεχασει οτι για να γινουν δασκαλοι εχουν φαει χρονια στα σχολεια και χρονια στην αναμονη για να διοριστουν!!!
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:30:34 μμ »

Δεν το κάνω για τον ίδιο λόγο που δεν κάνω service μονος μου το αυτοκίνητο και τον υπολογιστή, που δεν κατασκευάζω μόνος μου τα ρούχα που φοράω, που δεν καλλιεργώ μόνος μου τα τρόφιμα που καταναλώνω, γιατί έτυχε να διαλέξω ένα διαφορετικό επάγγελμα στο τέλος-τέλος.
 Αν το προβλημα είναι το ισοζύγιο μισθός- παιδιά-πονοκέφαλος να αλλάξουν επάγγελμα.
 Όλα τα λειτουργήματα έχουν και επαγγελματικές εκφάνσεις- διαστάσεις που μετριούνται σε μονάδες και εργατοώρες. Κανείς δεν πληρώνεται με χειροπιαστό χρήμα επειδή είναι Δάσκαλος, Γιατρός ή Δικηγόρος. Αμοίβεται με βάση το μετρούμενο έργο που παράγει. Γι' αυτό.
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:31:18 μμ »

Πεστα Τονυ!!!!
Δεν τους βλεπω εγω ολους με τις Cayen και τις διακοπες στο Dubai.
Aσε που δεν εχουν αφησει χρυση για χρυση λιρα εδω μεσα να παρει και κανας αλλος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εγω δεν ειπα Σωτηρη οτι εχουν cayen..ουτε οτι πανε dubai...ειπα οτι τα χρηματα ειναι αρκετα και τις ωρες που δουλεουν
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:32:41 μμ »

Αντωνη εχεις ξεχασει οτι για να γινουν δασκαλοι εχουν φαει χρονια στα σχολεια και χρονια στην αναμονη για να διοριστουν!!!
όπως και πολλοί άλλοι Λευτέρη
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:32:57 μμ »

Πεστα Τονυ!!!!
Δεν τους βλεπω εγω ολους με τις Cayen και τις διακοπες στο Dubai.
Aσε που δεν εχουν αφησει χρυση για χρυση λιρα εδω μεσα να παρει και κανας αλλος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εγω δεν ειπα Σωτηρη οτι εχουν cayen..ουτε οτι πανε dubai...ειπα οτι τα χρηματα ειναι αρκετα και τις ωρες που δουλεουν

Σε λιγο με τα μυαλα που κουβαλαμε αδερφε ΟΛΟΙ θα δουλευουμε 1-2 ωρες την μερα και θα ειμαστε ευχριστημενοι γιατι τα χρηματα θα ειναι πολλα για τις ωρες αυτες.

Να με συγχωρειτε , σταματω εδω γιατι χαλιεμαι να μας διαβαζω.

Καλο βραδυ
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:34:33 μμ »

Παιδια θα σας πω 2 παραδειγματα της τρελας που υπαρχει φετος....

Η αδελφη της γυναικας μου ειναι δασκαλα, ο ανδρας της καθηγητης, ζουν σε ενοικιο στη Βεροια....ο μεν διδασκει σε σχολειο της Βεροιας και η δασκαλα ειναι διορισμενη στην Ευβοια... με ενα παιδι που θα παει 1η Γυμνασιου...

Η κουμπαρα μας και ο ανδρας της και οι δυο δασκαλοι...ο ενας στην Θεσσαλονικη η αλλη καπου στην Δυτικη Αττικη..με ενα παιδι 2 χρονων...

Και οι δυο αυτες οικογενειες θα περασουν την χρονια ξεχωριστα πληρωνοντας 2 σπιτια για ενοικιο και ολα τα υπολοιπα εξοδα εις διπλουν.... με τα 700 ευρω και τα βασικοτερο καποια παιδια δεν θα εχουν τον ενα απο τους δυο γονεις του μαζι...Πληρωνεται αυτο με λεφτα Απορία
Ξερετε ποσες χιλιαδες εκπαιδευτικοι ακομα ζουνε τον ιδιο γολγοθα εδω και χρονια Απορία
Τα ολοημερα σχολεια καταργουνται , για να μην πληρωνει το δημοσιο για παραπανω δασκαλους.....ψαξτε που θα αφηστε τα παιδια σας μετα τις 12...οι εργαζομενοι...

2500 καθηγητες Επαγγελματικων Λυκειων τεθηκαν σε διαθεσιμοτητα εν μια νυκτι ...

Αυτα τα γραφω εγω που ειμαι ανεργος τα 2 τελευταια χρονια...εσεις συνεχιστε τον υπνο σας και οταν σε λιγα χρονια ΔΕΝ θα υπαρχει το αγαθο της Δημοσιας Παιδειας μπορει και να ξυπνησετε...

Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης με κανεναν
Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:35:13 μμ »

ορίστε τα αποτελέσματα της κρίσης.....cayenne κύριοι...μας τα πήρε ο Olli Rehn τελικά Σαρκασμός
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:45:29 μμ »

Αντωνη και άλλοι πολλοί δημόσιοι μπήκαν σε διαθεσιμοτητα σε μια νύχτα...μη το παίρνεις προσωπικά το θεμα....
το ποσό είναι αυτό και οι μέρες εγρασιας συγκεκριμενες
δηλαδη θελεις να μου πεις οτι δεν υπάρχουν χιλιάδες δημόσιοι υπάλληλοι  που περνουν τα 700 ευρω..αλλα με διπλασιο χρονο εργασιας ?
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:48:23 μμ »

Καταλαβαίνετε τι γίνεται ;;;
Μήπως παίζετε το παιχνίδι τους ;;
Μήπως έχετε συμφέρον από όλη αυτήν την κατάντια μας ;;;

Ήμουν απ' τους λίγους που φώναζα ότι πρέπει να μειωθεί το δημόσιο, υπερασπίστηκα το κλείσιμο φορέων κλπ. Είμαι από τους πρώτους που φώναζα υπέρ της ιδιωτικής πρωτοβουλίας... αλλά όλα έχουν ένα όριο. Δεν υπάρχει κράτος αν δεν υπάρχει παιδεία, υγεία και πρόνοια. Οι τρεις πυλώνες στήριξης μίας κοινωνίας. Όλα τα υπόλοιπα δεν πρέπει να απασχολούν κανέναν.
Αυτά, σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να τα ξεπουλήσουμε.
Είμαστε υπερήφανοι Έλληνες... Ε Λ Λ Η Ν Ε Σ.
Η παιδεία η υγεία και η πρόνοια, πρέπει να διαφυλαχθούν σαν κόρη οφθαλμού. Μην ενστερνίζεστε την Γκεμπελική προπαγάνδα κανενός για αυτά τα 3 αγαθά. Δεν είναι στιγμή να μαλώνουμε μεταξύ μας, είναι στιγμή να συσπειρωθούμε για να σώσουμε ότι μπορεί να σωθεί.
Μην τους κάνετε την χάρη.

Μήπως παίζετε το παιχνίδι τους ;;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:15:35 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:51:31 μμ »

ρε παιδια εχουμε καταντηση να συγκρινουμε μισθους πεινας,εκει μας εχουν καταντηση.
Προσωπικα ειναι ξεφτιλα ενας μισθος 700 ευρω για ενα δασκαλο οπως ξεφτιλα ειναι και 472 ευρω μισθος καμαριερας.τι να λεμε τωρα!!!
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:51:46 μμ »

διαίρει και βασίλευε...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences