Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 11:52:36 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πόσο θα δίνατε για την παρακάτω κασετίνα?
όσο είναι η αξία σε χρυσό
1500-2000 euro
2001-2500 euro
πάνω από 2500 euro

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: κασετίνα 1989 proof  (Αναγνώστηκε 19425 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:12:49 πμ »

μα κ βεβαια συμφωνω με αυτο που λες ειναι σωστοτατο απλα υπαερχουν παρα μα παρα πολλοι σαν κε εμενα συλλεκτες που συλλεγουμε νομισματα κ σαν ομορφια κ ολα τα αλλα σε συνδιασμο ΄΄με επενδυση΄΄..αυτο κανω κ εγω κ πολλοι αλλοι γενικα..
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:26:59 πμ »

καταρχην θα ηθελα να δηλωσω τον σεβασμο κ θαυμασμο μου προς τους συλλεκτες που λετε κυριε ηρακλειωτη..αραγε η λιρα που χαθηκε οταν εσπασε το κιβωτιο με χιλιαδες απο αυτες στην ττε στο ηρακλειω οταν μεταφεροτανε ο χρυσος της ελλαδος στον 2 παγκοσμιο στην νοτια αφρικη ποσο να αξιζει οταν βρεθει??ουτε τα δεκα ευρω δεν θα εδινα πανω απο την τιμη της λιρας σημερα..
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:31:31 πμ »

Για παραδειγμα , ο οποίος έχει μια λιρα από το ναυάγιο του ντουρο το οποίο έχει πολύ βαριά ιστορία και πολύ βαριά και ανθυιγιεινα ένσημα κολλημένα και θέλει να τη δώσει σε τιμή του χρυσού μή την δωσεις ρε παιδί μου , δινω εγω ολο και κατιτις παραπάνω στην αξία της !! Δέκα  ευρω πχ καλά  ειναι Φιλε Μάνο;  Μην πω και μέσα! !!

Αν κάποιος έχει στα χέρια του μια λίρα που πέρασε απ' τον Τιτανικό το 1912, και την έβγαλε πάνω ο Ralph White το 1987 δηλαδή (έβγαλαν πάνω από 1.800 αντικείμενα), πόσο θα πουλιόταν αυτή?
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:39:58 πμ »

μια λιρα αν παει στην σεληνη κ ερθει πισω ποσο θα κοστιζει ???ολα ειναι σχετικα βεβαια..για μενα το οτι ηταν τιτανικο η οπουδηποτε δεν δινει αξια..αλλωστε υπαρχουν νομισματα που οπως εχω πει ξανα εχουν ζησει ιστορικοτερες στιγμες απο ντουρα κ τιτανικα απλα δεν εχουν χαρτια..
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:47:22 πμ »

για ενα διλιρο παλαιας κοπης  η χρυσο 20αρικο δραχμες κατι θα εδινα βεβαια..δεν ειμαι κ απολυτος στην ταχτικη μου..κανω  κ εξαιρεσεις Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:49:23 πμ »

Μάνο εγώ αλλού θέλω να καταλήξω αλλά αυτό που θέλω να καταλήξω πιθανόν δεν το κατάλαβες .
Μέσα στο site υπάρχουνε δύο λογιών άνθρωποι .
Υπάρχουν αυτοί που είναι επενδυτές υπάρχουνε κι αυτοί που είναι συλλέκτες .
Εσυ για μένα δεν ανήκει στην ιστοσελίδα συλλεκτών .
Εσένα αυτό που σε ενδιαφέρει είναι η επένδυση και να κάνεις ταυτόχρονα και το χόμπι σου όπως το λες χόμπι αλλά στην ουσία είναι επένδυση .
Απεναντίας ο συλλέκτης συλλέγει για να κάνει το κέφι του συλλέγει για να κάνει το πάθος του δίχως πολλές φορές να λογαριάζει τα χρήματα .
Δεν είναι λίγες οι φορές που κάποιοι από το πάθος της συλλογής ξόδεψαν αρκετά χιλιάρικα τα οποία ποτέ δεν κατάφερα να τα πάρουν πίσω .
Καλό είναι λοιπόν να σεβόμαστε πολλές φορές και τα πιστεύω των άλλων ή τις πεποιθήσεις πάνω σε συλλεκτικά αντικείμενα .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:52:11 πμ »

για ενα διλιρο παλαιας κοπης  η χρυσο 20αρικο δραχμες κατι θα εδινα βεβαια..δεν ειμαι κ απολυτος στην ταχτικη μου..κανω  κ εξαιρεσεις Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Διλιρο παλαιάς κοπής ;
Έλα εδώ και τώρα 1893 διλιρο για μελέτησέ το .
Το έχω στα χέρια μου  ακυκλοφόρητο για πες μου πόσο δίνεις ;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:52:16 πμ »

Σωστός ο Μάνος η λίρα είναι λίρα και η ιστορία της ( όχι η κατάσταση ή  η ποσότητα )κάθε μιας έχει υποκειμενικό ενδιαφέρον για τον κάθε συλλέκτη ή επενδυτή.
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:53:31 πμ »

Θα αλλάξω την ερώτηση του δημιουργού του θέματος αυτού και ρωτώ: Πόσα θα δίνατε για κάθε λίρα της κασετίνας ξεχωριστά; Μόνο νόμισμα στην κάψουλα.
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:56:57 πμ »

εχεις δικιο το λεω ξανα..σεβομαι τους γνησιους συλλεκτες κ εγω δεν ειμαι σιγουρα,ημητασιον ειμαι..μαλλον κ εσεις δεν καταλαβατε το σκεφτικο μου..με ελκυει η κατοχη ενος 20δρχ χρυσου κυριε ηρακλιωτη που ειναι κομματι της ιστοριας μας κ ηθελα πολυ καιρο να σας ζητησω να μου πουλησετε ενα αν θελετε..συγνωμη που το λεω δημοσια αν δεν πρεπει σβηστε το μηνυμα κ περιμενω να μου πειτε σας παρακαλω αν εχετε εσεις κ αν οχι που θα βρω ενα σε μετρια κατασταση σε καλη τιμη Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 11:12:41 πμ »


..........Μέσα στο site υπάρχουνε δύο λογιών άνθρωποι .
Υπάρχουν αυτοί που είναι επενδυτές υπάρχουνε κι αυτοί που είναι συλλέκτες .........


Θα πρόσθετα και τους αποταμιευτές.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 11:13:47 πμ »

Θα αλλάξω την ερώτηση του δημιουργού του θέματος αυτού και ρωτώ: Πόσα θα δίνατε για κάθε λίρα της κασετίνας ξεχωριστά; Μόνο νόμισμα στην κάψουλα.

1000 η λιρα ,800 το διπλο ,250 το μισο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
AK
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 11:30:58 πμ »

Είσαι στα 2050 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 11:33:55 πμ »

Είσαι στα 2050 Μεγάλο χαμόγελο
Είναι και η κασετίνα με το πιστοποιητικό που πιάνουν κάτι!
Καταγράφηκε
Stratis8
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 11:50:41 πμ »

Εγω τωρα θα εδινα 1900€
Βάλε κατιτις παραπάνω και την πήρες! Κλείσιμο ματιού
δεν μπορω  Άνεση αλλα στειλε ενα πμ αν θελεις  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences