Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 07:05:54 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΩΛΗΣΗ ΧΑΡΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ ΔΡΑΧΜΩΝ ΠΡΟ ΕΥΡΩ  (Αναγνώστηκε 2700 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
e-Kermit
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« στις: Μάιος 26, 2016, 07:13:59 πμ »

Πού και πόσο μπορώ να εξαργυρώσω σε ευρώ κάποια χαρτονομίσματα που μου έχουν μείνει απο εποχής προ ευρώ συνολικής αξίας περίπου 3000 δραχμών σε συνδιασμό από 1000-άρικα, 500-αρικα,200-άρικα και 100-αρικα.
Εχω επίσης και αρκετά κέρματα σε δραχμές.
Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
mikekon
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 751



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 26, 2016, 07:24:31 πμ »

Να εξαργυρωθούν με την ένοια να αλλαχθούν  σε ευρώ με ισοτιμία 340.75 πλέον αδύνατον  .σαν συλλεκτικα  πρεπει να  βάλεις  φωτογραφίες  αλλά  μην περιμένεις  πολλά
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 26, 2016, 07:45:34 πμ »

Πού και πόσο μπορώ να εξαργυρώσω σε ευρώ κάποια χαρτονομίσματα που μου έχουν μείνει απο εποχής προ ευρώ συνολικής αξίας περίπου 3000 δραχμών σε συνδιασμό από 1000-άρικα, 500-αρικα,200-άρικα και 100-αρικα.
Εχω επίσης και αρκετά κέρματα σε δραχμές.
Ευχαριστώ
Σε τί κατάσταση είναι;
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
e-Kermit
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 26, 2016, 07:56:59 πμ »

Ευχαριστώ για την απάντηση,
Τα χαρτονομίσματα είναι αυτά που κυκλοφορούσαν λίγο πριν το ευρώ.
Οι φωτογραφίες τι θα δείξουν ακριβώς που θα καθορίσουν την αξία τους ? Δεν είναι παλιά που να πεί κάποιος ποιάς χρονολογίας και κοπής είναι κλπ κλπ.
Η κατάσταση τους είναι μία κατάσταση όπως έχουμε όλοι μας χαρτονομίσματα στο πορτοφόλι μας.
Ολο αυτό το διάστημα τα είχα μέσα σε ένα κουτί.
Πρέπει να τα βγάλω φωτογραφία και απο τις 2 όψεις ? και αν είναι εύκολο σας παρακαλώ να μου πείτε 2-3 εναλλακτικές, που μπορώ να απευθυνθώ για να πάρω μία προσφορά για την πώληση τους απο κοντά γιατι έχω και αρκετά κέρματα.
Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 26, 2016, 08:33:33 πμ »

Φιλε μου, για να μην σε ζαλιζουμε με τα συλλεκτικα, απλα κρατησε τα για ενθυμιο.
Δεν υπαρχει ελληνικο σπιτι που να μην εχει σε καποιο κουτακι χαρτονομισματα και νομισματα δραχμης, οι συλλεκτες πληρωνουν μια καποια υπεραξια,(μην φανταστεις τιποτα μεγαλο),για τοσο κοινα χαρτονομισματα και νομισματα, μονο εαν ειναι αυστηρα ακυκλοφορητα, ατσαλακωτα κλπ, κατι που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα ειναι τα δικα σου, οπως τα λες.
Τα κερματα, εφοσον δεν ειναι αυστηρα ακυκλοφορητα, πουλιουνται με το κιλο, 3-4 ευρω το κιλο, οποτε καταλαβαινεις..

Μην ασχοληθεις καν, τσαμπα κοπο θα κανεις.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences