Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 09:53:34 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50 ΛΕΠΤΑ 1874  (Αναγνώστηκε 4409 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 07:35:27 μμ »

καλοδεχουμενο το ματι σου!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
ετσι να τα λεμε να μαθαινουμε και τιποτα!!!δεν υπαρχει λογος να διαφωνησω μαζι σου μιας και αυτα που εγραψες δεν τα ειχα προσεξει!!!το ματι το αρχαριου παει στην γενικη εικονα,του πιο εμπειρου παει και στις λεπτομερειες!!!σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!
φιλικα δωρα!!
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 07:49:40 μμ »

Ότι γνωρίζω μέχρι τώρα Δώρα(πιστεψέμε είναι πολύ λιγα) το οφείλω σε πολύ καλούς φίλους που μου
έφερναν νομίσματα να τα δώ από κοντά. Με τις ώρες!!!!!  Μεγάλο χαμόγελο

Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 07:54:09 μμ »

χαμηλό AU για μένα
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 08:03:08 μμ »

καλα να σου πω εγω στην αρχη πως τα εβλεπα πριν μπω εδω. Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
οταν (ανακαλυψα) το στεκι και εμπαινα χωρις να εχω γραφτει και διαβαζα που λεγανε για μουστακια και τριχες στο κεφαλι και αυτια ελεγα και γω μα καλα τι λενε??? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
αλλα με την παροδο του χρονου και με διαβασμα απο δω και βλεποντας τις φωτογραφιες που ανεβαζετε καταλαβα τι λεγανε!!!παλια πριν μπω εδω αν φαινοταν εστω λιγο το σχημα του προσωπου και λιγο τα γραμματα ελεγα παλιο ειναι και ετσι πρεπει να ειναι.δεν μου περνουσε απο το μυαλο οτι μπορουσαν να υπηρχαν ακυκλοφορητα νομισματα τοσο παλια και να φαινονται ολες οι λεπτομερειες τοσο καλα!!!
ευελπιστω και γω καποτε με το να βλεπω νομισματα που ανεβαζετε και με τις εκτιμησεις που κανετε να αρχισω σιγα σιγα να ξεχωριζω βαθμους και τυχων καθαρισματα στα νομισματα!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5197

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 08:14:31 μμ »

Φυσικά και θα τα καταφέρεις! Κανείς δεν γεννήθηκε συλλέκτης. Όλοι γινόμαστε μέρα με τη μέρα. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 09:30:05 μμ »

χαμηλό AU για μένα
 
 Συμφωνω απολυτα.... χαμηλο AU  κ για μενα   (στις λεπτομερειες ...ασχετως καθαρισματος κ hairlines) 
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 09:32:20 μμ »

ναι,το καθαρισμένο το θεώρησα περιττό.Βγάζει μάτια
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 09:36:03 μμ »

καλα να σου πω εγω στην αρχη πως τα εβλεπα πριν μπω εδω. Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
οταν (ανακαλυψα) το στεκι και εμπαινα χωρις να εχω γραφτει και διαβαζα που λεγανε για μουστακια και τριχες στο κεφαλι και αυτια ελεγα και γω μα καλα τι λενε??? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
αλλα με την παροδο του χρονου και με διαβασμα απο δω και βλεποντας τις φωτογραφιες που ανεβαζετε καταλαβα τι λεγανε!!!παλια πριν μπω εδω αν φαινοταν εστω λιγο το σχημα του προσωπου και λιγο τα γραμματα ελεγα παλιο ειναι και ετσι πρεπει να ειναι.δεν μου περνουσε απο το μυαλο οτι μπορουσαν να υπηρχαν ακυκλοφορητα νομισματα τοσο παλια και να φαινονται ολες οι λεπτομερειες τοσο καλα!!!
ευελπιστω και γω καποτε με το να βλεπω νομισματα που ανεβαζετε και με τις εκτιμησεις που κανετε να αρχισω σιγα σιγα να ξεχωριζω βαθμους και τυχων καθαρισματα στα νομισματα!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

        Δωρα περιγραφεις παρα πολυ ευστοχα  την αρχικη αισθηση κ αντιληψη που εχει ενας νεος συλλεκτης
γι'αυτο που λεμε  : κατασταση ενος νομισματος ..!!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 24, 2013, 09:42:23 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
το ξερω!!!οι περισοτεροι που δεν εχουν ασχοληθει ετσι το βλεπουν!!!βλεπουν την ημερομηνια μονο και λενε εχω ενα νομισμα του 1800 κατι  η του 1900 κατι και δεν τους ενδιαφερει για την κατασταση!!!ετσι ημουν και γω δηλαδη πριν αρχισω να παρακουλουθω εδω περα τις συζητησεις!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences