Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 06:10:47 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 λεπτα 1883  (Αναγνώστηκε 1921 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:04:40 μμ »

καλησπερα παιδια!!!θα ηθελα ακομα μια φορα την βοηθεια σας στα παρακατω νομισματα!!!
να δω αν εχω μαθει και τιποτα!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
τα παρακατω νομισματα δεν ειναι δικα μου ειναι σε αγγελια απο γνωστο σαιτ και το ερωτημα μου ειναι αν το πρωτο ειναι καθαρισμενο(εμενα ετσι μου φαινετε) και αν το δευτερο πιανει το xf.
βεβαια δεν ξερω αν οι φωτογραφιες βοηθανε και πολυ αλλα απο αυτο που βλεπετε εστω τι νομιζετε εσεις?
ευχαριστω δωρα!!
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:07:01 μμ »

καλησπερα δωρα!το πρωτο δεν ειναι καθαρισμενο..ειναι υπερκαθαρισμενο και γυαλισμενο με overlay!! Σαρκασμός Σαρκασμός
το δευτερο το κανω μεχρι vf...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:07:32 μμ »

 Άσχημα καθαρισμένο το πρώτο!
Το 2ο δεν φαίνεται λόγω κακής φωτογραφίας, αλλά αμα είναι απτον ίδιο πωλητή άστο καλύτερα..
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:14:25 μμ »

ειδικα το πρωτο πολυγιαλιζει!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
το φανταστηκα οτι θα ηταν καθαρισμενο και απο τα σημαδια που ειχε!!!τωρα το δευτερο εστειλα μνμ του πωλητη αν ειναι να ανεβασει φωτογραφιες χωρις το χαρτονακι και πιο κοντυνες!!!
ο ιδιος πωλητης ειναι γιωργο,το πρωτο το εχει ηδη πουλησει και το δευτερο το πουλαει τωρα!
να σας πω την αμαρτια μου επειδη αυτο δεν το εχω και στο ματι μου (εκατσε) καλα,το σκεφτομαι να το παρω!
θα περιμενω βεβαια μηπως και ανεβασει και καλυτερες φωτογραφιες!!
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:24:10 μμ »


   Το 1ο Δωρα , ηταν σε πολυ καλυτερο επιπεδο απο αποψη λεπτομερειων ,διατηρουσε πχ την καμπυλοτητα
στις μπιλιες πισω στο στεμα, σωζονταν αρκετες λεπτομερειες στα νομισματοσημα κτλ ,XF+ προς AU το
υπολογιζα....αλλά ηταν ενα πολυ κακοποιημενο κ προβληματικο νομισμα,γυαλισμα ,καθαρισμα,γδαρσιμο,ολα αυτα μαζι! Και να το επαιρνες δηλ .συντομα θα ψαχνοσουν να το αλλαξεις με καλυτερο!
     Το 2ο  ειναι αρκετα χαμηλοτερο σε λεπτομερειες .. VF δηλ , ομως
αν κ δεν βοηθουν οι φωτο νομιζω ειναι ελαφρα καθαρισμενο κ αυτο,οχι ομως κακοποιημενο οπως το 1ο .
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:30:13 μμ »

ναι το προσεξα και γω οτι το πρωτο σε λεπτομερειες ειναι σαφως ανωτερο απο το δευτερο αλλα το καθαρισμα-γυαλισμα δυστηχως το κανει να χανει πολυ απο την αξια του!!
για το δευτερο δεν ξερω αν ειναι καθαρισμενο και αυτο, δεν μπορω να το διακρινω(ακομα) Χαμόγελο αλλα σαν νομισμα μου αρεσε,το εκανα βεβαια xf. ειμαι γεναιωδωρη φαινετε!!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:54:06 μμ »

αγαπητη Δωρα αγορασε το αν σου αρεσει,αλλα σε τετοιες καταστασεις οι τιμες ειναι αρκετα χαμηλες.προσεξε την υπερτιμηση!οπως λεμε.σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 04:05:18 μμ »

σε ευχαριστω γιαννη!!!μην ανυσηχεις το ψαχνω αρκετα πριν αγορασω κατι!!!τωρα για το συγκεκριμενο αν ειναι vf οπως λετε τοτε το δινει λιγο ακριβα,οχι τιποτα το τρομερο αλλα λιγο πανω απο την τιμη που θα επρεπε να εχει!!θα περιμενω για καλυτερες φωτογραφιες και βλεπουμε!!!ευχαριστω παντως!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences