Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 12, 2024, 10:41:59 μμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πολύ εκνευρισμένη...  (Αναγνώστηκε 47984 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 06:02:01 μμ »

Μίλησα και με το δάσκαλο της γυμναστικής φυσικά και δε έγινε εσκεμμένα από ότι μου είπε χτύπησε ταμπλό και έσκασε στο κεφάλι της μικρής και αφού μάτωσε την έστειλε να πλυθεί και συνέχισαν κανονικά δε θυμάται να της είπε "για να ξυπνήσεις" ...δε παραδέχθηκε οτι έγιναν όπως τα είπε η μικρή σίγουρα τα παιδιά βάζουν και μια δόση υπερβολής μέσα, από εκεί και ύστερα αυτο που με ενόχλησε ήταν αφού έφαγε την μπαλιά και μετά πια ήταν η αντίδραση του και το οτι της είπε για να ξυπνήσεις το οποίο ούτε το παραδέχθηκε ούτε το αρνήθηκε ούτε το επιβεβαίωσε οτι της το είπε απλά δε το θυμόταν δε είχα λόγο να του πω τιποτα περισσότερο το θέμα έληξε και όπως και το θέμα εδώ γιατί αρκετά σχολιαστήκαμε οτι το κάναμε baby care το στέκι   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Δηάδή σου φάνηκε πειστικός με το να λέει δεν θυμάμαι αν είπα την φράση? Εγώ θα επαναλάβω πως τα παιδιά τα πιστεύουμε πάντα ακόμα κι αν υπερβάλουν. Το "παιδιά είναι μπορούν να λένε οτι θέλουν" ανήκουν σε άλλες εποχές..
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #136 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 06:41:03 μμ »

Ωραια να τον απολυσουμε τοτε? Να του πεταξουμε και αυτουνου μια medicine ball σε ανυπτοτο χρονο? Να τον τηλεδικασουμε? Τι αλλο πρεπει να κανουμε περα απο οτι σωστος επραχθηκε?
Δηλαδη αν ειναι πειστικος καποιος σημαινει οτι δεν εκανε και κατι?
Ολη η ανθρωπινη φυση αποτελειται απο λαθη, μαθετε να ζειτε και να αντιμετωπιζετε τα δικα σας λαθη και των αλλων μη ξεχνωντας οτι οι ανθρωποι δεν εχουν λογικες ακολουθιες ενεργειων τυπου ρομποτ.

Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #137 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 07:19:42 μμ »

Το θέμα έληξε παιδιά... δε με έπεισε οτι δε θυμόταν αλλά νομίζω ότι δε θα επαναληφθεί απο μεριάς του... Γιατί του μίλησε και η διευθύντρια του σχολείου εγώ πιστευω το παιδι μου και ειδα με τα ματια μου τι έχει πάθει σίγουρα δε το εκανε εσκεμμένα αλλα δε λειτούργησε σωστά μετά απο τη βολή!!!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Ανδρομάχη20
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 174



Προφίλ
« Απάντηση #138 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 11:46:58 μμ »

οκ κάθε άνθρωπος σκέφτεται με το δικό του μυαλό!! Δεν μπορεί όλοι να συμφωνούμε μεταξύ μας!! Εγώ σαν μάνα αν έβλεπα το παιδί μου όπως το είδε ο Γιάννης θα έκανα μήνυση!! Εσύ ας μην έκανες!! Ή μάλλον εσύ στη θέση του Γιάννη τι θα έκανες??
Εσενα πριν σου απαντησω να μου πεις αν σου πεσει το παιδι στο σπιτι ποιος θα σου κανει μηνυση?οταν μου απαντησεις θα σου πω τι θα εκανα
Αν πέσει το παιδί μου από το κρεβάτι του ή παραπατήσει, έτσι δεν τραυματίζεται άσχημα ως συνήθως!! Αλλά αν χτυπήσει πολύ άσχημα την ευθύνη την έχω εγώ και με πάνε αυτόφωρο, άσχετα αν έφταιγα εγ ώ που  χτύπησε η  όχι, όταν είναι σπίτι μου το παιδί μου την ευθύνη γι αυτό την έχω εγώ!
Θα ήθελα να προσθέσω κάτι σχετικά με αυτήν μου την δημοσίευση καθώς την έγραψα βιαστικά και επειδή είμαι πολύ ευαίσθητη σε ότι αφορά παιδιά, ότι φυσικά και μπορεί να τραυματιστεί άσχημα ένα παιδί αν πέσει από το κρεβάτι του ή αν παραπατήσει γι αυτό πρέπει να προσέχουμε πολύ!! Η κόρη μου πριν 2-3 μήνες έπεσε από το κρεβάτι της(της το είχα ανοιχτό από 29 μηνών, με μια βαριά καρέκλα δίπλα για να μην πέσει, αλλά έπεσε) και τρόμαξα πάρα πολύ, έκλαιγε η μικρή έκλαιγα και εγώ,  δεν έπαθε κάτι το παιδί και από ότι μου είπαν, πολύ λίγες φορές μπορεί να πάθει κάτι ένα παιδί αν πέσει από το κρεβάτι του, αλλά εγώ τα έκανα πάνω μου και από τότε της το έκλεισα το κρεβάτι της με ειδικό προστατευτικό κάγκελο, επίσης εγώ προσωπικά, πριν 5 χρόνια είχα παραπατήσει στο μισό μέτρο σε ίσωμα και ράγισα τον αστραγαλό μου, πέρασα 2 μήνες με γύψο, παντού μπορεί να συμβεί το κακό! Καταλαβαίνω το μέλος ellinas που παίρνει και την θέση της νηπιαγωγού, καθώς φαντάζομαι ότι δεν θα είχε διάθεση να τραυματιστεί ένα παιδί(η νηπιαγωγός), και γι αυτό το λόγο ο Γιάννης έκανε μήνυση κατά παντός υπευθύνου, ότι και να έγινε, η γνώμη μου είναι ότι δεν θα έπρεπε να προσπεραστεί και να ξεχαστεί ο τραυματισμός του παιδιού, για διάφορους λόγους!! Πωλίνα πιστεύω ότι τώρα που τον έπιασες τον γυμναστή, δεν νομίζω να ξανακάνει  τέτοια κίνηση!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2013, 12:24:11 πμ από Ανδρομάχη20 » Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 03:37:39 πμ »

Ωραια να τον απολυσουμε τοτε? Να του πεταξουμε και αυτουνου μια medicine ball σε ανυπτοτο χρονο? Να τον τηλεδικασουμε? Τι αλλο πρεπει να κανουμε περα απο οτι σωστος επραχθηκε?
Δηλαδη αν ειναι πειστικος καποιος σημαινει οτι δεν εκανε και κατι?
Ολη η ανθρωπινη φυση αποτελειται απο λαθη, μαθετε να ζειτε και να αντιμετωπιζετε τα δικα σας λαθη και των αλλων μη ξεχνωντας οτι οι ανθρωποι δεν εχουν λογικες ακολουθιες ενεργειων τυπου ρομποτ.


Πήγαινε να διαμαρτυρηθείς αλλου γιατι σε άλλη χώρα θα τον απολύανε. Στην Ελλάδα τα νεύρα μας τα βγάζουμε πάντα στους αδύναμους αυτο είναι όλο..
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 12:45:07 μμ »

Σκεφτείτε μόνο αν κανένας από τους ανώτερους στην ιεραρχία (σχολικούς συμβούλους, προϊσταμένους, περιφερειακούς διευθυντές και πόσους άλλους ακόμη χαραμοφάηδες) υπάρχει περίπτωση να τιμωρηθεί. Αυτός που θα την πληρώσει θα είναι ο φουκαράς δασκαλάκος, που ενώ θα έπρεπε να έχει 15-20 μαθητές, του προσθέτουν στο τμήμα καμιά δεκαριά ακόμα, έτσι για την "εξύψωση της εκπαίδευσης". Και δέχεται τα πυρά όλων.  
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #141 στις: Ιούλιος 04, 2014, 04:23:50 μμ »

http://news.in.gr/world/article/?aid=1231332324

Παρίσι, Γαλλία
Επίθεση με μαχαίρι από μητέρα μαθήτριας δέχτηκε 34χρονη δασκάλα στη Γαλλία, η οποία υπέκυψε στα τραύματά της μέσα στην τάξη και μπροστά στα μάτια των έντρομων μαθητών της σε δημοτικό σχολείο στην πόλη Αλμπί στην Ταρν.

Η 47χρονη μητέρα έφτασε στο σχολείο οπλισμένη με μαχαίρι και, για άγνωστο λόγο, επετέθη κατά της δασκάλας μπροστά στους μαθητές της.

Σοβαρά τραυματισμένη, η δασκάλα υπέκυψε μέσα στην τάξη.

Η δράστις συνελήφθη και κρατείται.

Ο πρόεδρος της Γαλλίας Φρανσουά Ολάντ εξέφρασε τον αποτροπιασμό του για τη «φρικτή τραγωδία», ενώ ο υπουργός Παιδείας Μπενουά Αμόν μεταβαίνει στο Αλμπί.

«Όλες οι κρατικές υπηρεσίες θα κινητοποιηθούν για τα παιδιά αυτά που ήταν μάρτυρες σε αυτή την τραγωδία» τόνισε ο Ολάντ.

Την ώρα της επίθεσης, στο σχολείο βρίσκονταν 284 μαθητές από τριών ετών έως έντεκα.

Περισσότερα στοιχεία δεν έχουν γίνει γνωστά, ενώ αναμένεται να δοθεί συνέντευξυ Τύπου το απόγευμα της Παρασκευής.

«Η τραγωδία αυτή επιβεβαιώνει ότι υπάρχει άναγκη για την καταπολέμηση της βίας μέσα και γύρω από τα σχολεία, προκειμένου να προστατευθούν τόσο τα παιδιά, όσο και οι εκπαιδευτικοί» δήλωσε ο εκπρόσωπος του υπουργού Παιδείας.

Το τελευταίο διάστημα στη Γαλλία έχουν αυξηθεί οι επιθέσεις γονέων κατά εκπαιδευτικών. Μελέτη που δημοσιεύθηκε τον Απρίλιο αναφέρει ότι περίπου οι μισοί διευθυντές δημοτικών σχολείων έχουν δεχτεί λεκτική ή σωματική βία από τους γονείς.


....λέμε, τώρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2014, 04:35:15 μμ από sac » Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #142 στις: Ιούλιος 04, 2014, 06:49:56 μμ »

Ωραία πόλη το Albi. Εκεί γεννήθηκε και βρίσκεται το πανέμορφο μουσείο του Henri de Toulouse-Lautrec.
Θα το επισκεφτούμε λίαν συντόμως.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Ιούλιος 04, 2014, 06:50:17 μμ »

Kαποτε, τρωγαμε ξυλο με χαρακα και οι καθηγητες μας σηκωναν απ τα μαλλια, μισο μετρο απ το εδαφος (ευτυχως παντα ημουν πολυ ψηλος για να το καταφερουν και την γλιτωνα) Με την συγκαταθεση των γονεων φυσικα, που εδιναν και τα ευσημα τους. Και μαντεψτε...δεν πεθανε κανεις μας! Τωρα βεβαια λεγεται ''βια'' και ψυχικος τραυματισμος...
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Ιούλιος 04, 2014, 06:55:32 μμ »

Η καλυτερη γενια βγηκε τοτε οντως  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Ιούλιος 04, 2014, 06:58:37 μμ »

Kαποτε, τρωγαμε ξυλο με χαρακα και οι καθηγητες μας σηκωναν απ τα μαλλια, μισο μετρο απ το εδαφος (ευτυχως παντα ημουν πολυ ψηλος για να το καταφερουν και την γλιτωνα) Με την συγκαταθεση των γονεων φυσικα, που εδιναν και τα ευσημα τους. Και μαντεψτε...δεν πεθανε κανεις μας! Τωρα βεβαια λεγεται ''βια'' και ψυχικος τραυματισμος...
και τώρα που μεγαλώσατε με αυτές τις "αξίες" και "ιδανίκα" γίνατε δάσκαλοι, καθηγητές, γυμναστές και χτυπάτε τα παιδιά μας. με όποιο δάσκαλο κάτσεις αυτα τα γράμματα θα μάθεις. εγώ αυτό ξέρω..
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #146 στις: Ιούλιος 04, 2014, 08:08:50 μμ »

Νομίζω ότι ένα σοβαρό πρόβλημα αυτής της χώρας είναι αυτοί που θέλουν να κάνουν μάθημε σε δασκάλους, ιστορικούς, θεολόγους και κάθε είδους επιστήμονες.

Βέβαια, το πρόβλημα θα γίνει πιο σοβαρό, όταν αρχίσουν να σφάζουν κόσμο, να ζώνονται με εκρηκτικά κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2014, 08:21:59 μμ από sac » Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Ιούλιος 04, 2014, 10:12:46 μμ »

και τώρα που μεγαλώσατε με αυτές τις "αξίες" και "ιδανίκα" γίνατε δάσκαλοι, καθηγητές, γυμναστές και χτυπάτε τα παιδιά μας. με όποιο δάσκαλο κάτσεις αυτα τα γράμματα θα μάθεις. εγώ αυτό ξέρω..

Θα ηταν πιο φρονιμο, να μην χρησιμοποιεις Α πληθυντικο ως προς το τι γιναμε και ταυτοχρονα Β πληθυντικο  ως προς τι σας καναμε... Αφενως δεν ξερεις αν ανηκω σ αυτες τις κατηγοριες επαγγελματων, εφετερου δεν εχεις μονο εσυ παιδια Χαμόγελο 
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Ιούλιος 05, 2014, 12:21:58 πμ »

Πέρσι κάηκε το μ##### και φέτος ήρθ η μυρωδιά.

(τόλεγε η συγχωρεμένη η γιαγιά μου)

Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #149 στις: Ιούλιος 05, 2014, 02:07:17 μμ »

Προς ενημέρωση για το θέμα αυτό μιας και επανήλθε ο δάσκαλος αυτός έφυγε απο το σχολείο τελείως ξαφνικά μετά απο μια ακριβώς ίδια κατάστασή σε ενα άλλο παιδάκι...δε ξέρω εαν εγινε κάτι και εφυγε δε ξερω εαν περίμενε μετάθεση και έτυχε...
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences