Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 21, 2024, 02:07:06 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πολιτικες αναλυσεις  (Αναγνώστηκε 39629 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Ιούλιος 01, 2013, 06:13:35 μμ »

Γιαννη μια απλη απαντηση αν ηταν το 80 η 70 η 60 η το 50 τα 100 εγκληματιες απο αυτους θα ημασταν εδω τωρα και θα μιλαγαμε στον υπολογιστη? Θα ειχαμε πολεμο φιλε Γιαννη.Ασχετο με το θεμα αλλα απο κοντα ειναι πιο καλη η βικτορια του 42  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Ιούλιος 01, 2013, 06:32:58 μμ »

Αφου το ξερεις οταν φτανουν στα χερια μου ομορφαινουν. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Ιούλιος 01, 2013, 07:09:35 μμ »

Ολα στην ωρα  τους Σωτηρη.Ολα στην  ωρα τους. Εκλογές θα γινουν που θα πάει .Μπροστά θα τρέχουν οι πολιτικοί και από πίσω  οι ηλιοκαμμενοι. Σαρκασμός Σαρκασμός  Σαρκασμός

Για να κάνουμε ομως  ένά παραλληλισμό της λογικής σου με ένά απλό παραδειγμα .Ας υποθέσουμε οτι έχουμε ένά φορούν που ο ιδιοκτήτης του προτρέπει  τα μέλη οταν έχουν αντίλογο να μπινελικωνουν αβέρτα.Μπαίνει ένά μέλος και δεν συμφωνεί με την άποψή σου. Και αρχίζει να σε βρίζει.Τοτε εσύ Σωτηρη του λες ευχαριστώ τον κερνας  και καφεδάκι και υστέρα τα ζώνεις στον ιδιοκτήτη τουφορουμ ο οποίος ειναι η αίτια. Πως σου φαινεται σαν λογική;

Το παράδειγμα ειναι φανταστικό και ουδεμία σχέση έχει με τηνπραγματικοτητα.
Συγνώμη για τα λάθη άλλά γράφω από Tablet.

H δεν βρισκω  επιτυχη σχεση αλλα θα απαντησω επι του παραδειγματος.
Αλλαζω forum Γιαννη ....αυτο κανω.

rakossylekths wrote,

τότε άλλαξε και χώρα.
Ασε το σπιτη σου και τα χωράφια σου ,στους λαθρομετανάστες.
Φυγε απο την πατρογονική σου εστία και γίνε και συ μετανάστης.
Αντιθέτως εγώ θα αμυνθώ υπερ βωμών και εστιών που δικαιωματικά και κληρονομικά  μου ανήκουν.
 
 
 

 
 

 
 


Aγαπητε Βασιλη.
Απεβαλε τον φοβο απο αποτελει προιον εκμεταλευσης , και προσανατολισε την οργη σου στην σωστη κατευθυνση.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Ιούλιος 01, 2013, 10:47:12 μμ »

Γιαννη μια απλη απαντηση αν ηταν το 80 η 70 η 60 η το 50 τα 100 εγκληματιες απο αυτους θα ημασταν εδω τωρα και θα μιλαγαμε στον υπολογιστη? Θα ειχαμε πολεμο φιλε Γιαννη.
Οχι φίλε μου.
Θα εξακολουθούσαμε να είμασταν στον υπολογιστή και να γράφαμε.
Εκεί έχουμε καταντήσει.
'Επαναστάτες' του καναπέους.
Και όχι απο τώρα, απο χρόνια πολλά.
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Ιούλιος 01, 2013, 10:59:36 μμ »

Γιαννη μια απλη απαντηση αν ηταν το 80 η 70 η 60 η το 50 τα 100 εγκληματιες απο αυτους θα ημασταν εδω τωρα και θα μιλαγαμε στον υπολογιστη? Θα ειχαμε πολεμο φιλε Γιαννη.
Οχι φίλε μου.
Θα εξακολουθούσαμε να είμασταν στον υπολογιστή και να γράφαμε.
Εκεί έχουμε καταντήσει.
'Επαναστάτες' του καναπέους.
Και όχι απο τώρα, απο χρόνια πολλά.
στην 10 ετια του 80 καναμε επαναστασεις-πορειες-αντιδραση κ.λ.π.....
λυπαμαι αλλα δεν βγηκε τιποτα,ισως να κοψαμε την φορα σε καποια πραγματα,αλλα στο τελος εγιναν.
δεν υπαρχει διαθεση να ''τζογαρω'' σε στημενο παιχνιδι
οοοοοολα πανε οπως τα εφτιαξαν καποιοι 10ετιες πριν.
αν μου ελεγες να βρω μια λυση θα σου ελεγα το εξης φιλοσοφημενο...
καθε χωρα να μαζεψει τους δικους της υπηκοους και να κλεισουν ολα τα συνορα.
η Ελλαδα δεν χρειαζεται κανεναν,την χρειαζονται,δεν ειμαι εθνικιστης,αλλα η ιστορια εδειξε οτι ειχαμε πολλα να δωσουμε και ελαχιστα να παρουμε...
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Ιούλιος 02, 2013, 12:12:19 πμ »

Μόλις πρίν απο λίγω επέστρεψα απο μάθημα σε κατι Psycho Αμερικάνακια που έρχονται κάθε ημέρα στο Πανεπιστήμιο με τα όπλα τους και πράγματι σε κάθε μου βήμα τρέμω μη με καθαρίσουν ….

Δεν ειχα σκοπό να ξαναγράψω για το θέμα, αλλα λόγω οτι είδα και κάτι προσωπικές φιλικές μπηχτές, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα

1) Η κατηγοριοποίηση των ανθρώπων σε τύπου "δήθεν μορφωμένοι" εχω καταλάβει οτι προέρχεται κυρίως απο αυτούς που αυτοαποκαλούνται "προοδευτικοί". Η δική τους συνεισφορά τους στο κοινωνικό και οικονομικό  εξευτελισμό της χώρας είναι και αυτή κατεγραμμένη. Προσωπικά με ενδιαφέρει κατά πόσο κάποιος είναι αξιοπρεπής, δεν φθονεί, δε μπουκάρει σε σπίτια να κλέψει, να βιάσει και να σκοτώσει, ασχέτως αν έχει μόρφωση ή δήθεν μόρφωση ή αν είναι αγράμματος, αν εχει να φάει ή όχι.

Γνωρίζεται οτι στα τελευταία 2 χρόνια είχαμε κοντά στις 2500 αυτοκτονίες, όσο μια κωμόπολη. Ουτε βίασαν ούτε σκότωσαν για να τα βγάλουν πέρα ...

2) Απο την στιγμή που ο φιλος  Σωτηρης δεν αλλάζει forum,  αντιλαμβανομαι οτι του αρέσει η κατάσταση ή οτι δεν έχει πρόβλημα. Ας ρωτήσει  όμως και ολα αυτές τις οικογένειες, μικρους, μεγαλους, παιδια, γερους, γιαγιαδες, που μπήκαν στο σπιτι τους, τους ξεφτίλισαν, τους γ…..ν, τους ΤΥΧΕΡΟΥΣ τους σκότωσαν, τους ΑΤΥΧΟΥΣ τους αφησαν να ζουν με το παράπονο γιατι ρέ κ….ά; Φυσικά, θα του πεις, δεν φταινε αυτοί που σε ξεφτύλισαν, αλλά οι πολιτικοί σου. Και σε τελική ανάλυση ρε παππού, αν δεν σε αρεσει να σηκωθεις και να φύγεις, να πας αλλού.

Κάλες οι συζητήσεις, αλλά συγκεκριμμένη πρόταση έχει κανείς; Εγώ έκανα μία, ακραία θα πουν κάποιοι, αλλά είναι πρόταση. Περιμένω να ακούσω τις προοδευτικές προτάσεις πως θα ξαναγίνει η Ελλαδα ενας τόπος στον οποίο ο καθε πολίτης, ακόμα και αν δεν έχει να φάει, θα νιώθει ασφαλής....

3) Παλαβοί και εγληματίες υπάρχουν σε κάθε χώρα. Είναι στην ανθρώπινη φύση. Είναι το ίδιο ενα ψυχάκιας να μπουκάρει σε ενα σχολείο και να καθαρίζει συμμαθητες του και δασκάλους του, για τους λόγους που ίδιος ξέρει, και το ίδιο να είσαι σπίτι σου και να ξέρεις οτι ανα πάσα στιγμή θα μπουκάρουν στο σπίτι σου ρεμάλια που δεν σεβονται την ανθρώπινη ύπαρξη και θα σε ξεσκήσουν; Δηλαδή εσύ πότε δεν παίρνεις το αμάξι σου να οδηγήσεις; όταν σκέφτεσαι τη κακιά στιγμή ότι κάτι μπορεί να σου τύχει ή όταν γνωρίζεις οτι το αμάξι σου είναι κίνδυνος-θάνατος;

3) Σας ευχομαι ολόψυχα να μην νοιώσεται ποτέ τον πόνο και την απόγνωση που ένιωσαν αυτοί οι άνθρωποι ή οι οικογενειές τους. Γιατι αν μπουκάρουν αυτά τα αποβράσματα στα σπίτια σας, τα οποία δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο, δυστυχώς, και το τονίζω ΔΥΣΤΥΧΩΣ, και να θέλετε να αλλάξεται forum, δεν θα μπορείτε.

Φιλικά, Φάνης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2013, 04:32:35 πμ από wavelet » Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #126 στις: Ιούλιος 02, 2013, 02:10:46 πμ »

+1000 στον Φάνη!

πάρτε απο 3 ντομπερμαν και απο μία remington 750c με τον ανακρουστήρα του m16 για να μην κλωτσάει ,σε κάθε μέλος της οικογενείας που μπορεί να φέρει καραμπίνα.

Απλά γαμήστε τους μουσουλμάνους που ήρθαν παράνομα στην πατρίδα και μας βλέπουν σαν αμνούς προς σφαγή.

Δεν θα μας γλυτώσει κανείς παρά οι ίδιοι τους εαυτούς μας και τους γείτονες μας.

Τα #####ά απο το Πακιστάν πριν δέκα χρόνια είχαν σκυμένα τα κεφάλια,σήμερα γαμάνε αγοράκια,κοριτσάκια,μεσηλικες και γριές.
Για αυτούς οτι κινειτε γαμιετε.

Μου θυμίζει την κάθοδο των γαλατών μέχρι τους Δελφούς που μολυναν την ιερά γη,βίαζαν,εσφαζαν και  έτρωγαν ακόμη και τα βρέφη.

Ας τους ######με οσο ειναι καιρος.

Οσο για τον ρατσισμο οι Πακιστανοί ειναι ρατσιστες απέναντι στους αυτόχθονες γιατί οι αυτόχθονες ειναι χριστιανοί και αυτοί μουσουλμάνοι.

Εχουν βγει κάτι αμερικάνικες σφαίρες με επιστροση λιπους χοιρου στο βλήμα,έστι για να μην νομίζουν οτι θα πάνε στον παράδεισο τους τα ζώα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Ιούλιος 02, 2013, 03:25:21 πμ »

Εχουν βγει κάτι αμερικάνικες σφαίρες με επιστροση λιπους χοιρου στο βλήμα,έστι για να μην νομίζουν οτι θα πάνε στον παράδεισο τους τα ζώα.

χαχαχαχα!! τρομερο!!!!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:41:44 πμ »

Εχουν βγει κάτι αμερικάνικες σφαίρες με επιστροση λιπους χοιρου στο βλήμα,έστι για να μην νομίζουν οτι θα πάνε στον παράδεισο τους τα ζώα.
Αν και θεωρώ το παραπάνω post υπερβολικό, δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενα.
Αλλα για την τελευταία πρόταση, εχω να σχολιάσω οτι είναι καταπληκτική!  Σαρκασμός
Δεν ξέρω αν απο κάποιους θεωρηθεί ρατσιτσική, αλλα αυτοί οι κάποιοι ας έχουν στο μυαλό τους οτι το Ισλάμ έχει στην θρησκεία του την βία απέναντι στους αλλόθρησκους. Μάλιστα χθές διάβασα οτι 12 Πακιστανιοί βίασαν μια Σουηδέζα μαμά σε κάποιο κέντρο για τους μετανάστες και όσοι παρακολουθούσαν την σκηνή φώναζαν γαμ...στε την πόρνη. Πόρνη φυσικά ήταν η Σουηδέζα μητέρα, επειδή ήταν Χριστιανή...
Αυτά απο εμένανε προς τους 'προοδευτικούς' και τους 'ανθρωπιστές'.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Ιούλιος 02, 2013, 10:43:31 πμ »

Το εχω δει το κουτι με τις σφαιρες επιστρωσης κρεας χοιρινου στο e bay.Απεξω γραφει.

"Δεν σκοτωνει απλα τον μουσουλμανο...τον στελνει κατευθειαν στην κολαση" Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Ιούλιος 02, 2013, 11:23:33 πμ »

Εχουν βγει κάτι αμερικάνικες σφαίρες με επιστροση λιπους χοιρου στο βλήμα,έστι για να μην νομίζουν οτι θα πάνε στον παράδεισο τους τα ζώα.
Αν και θεωρώ το παραπάνω post υπερβολικό, δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενα.
Αλλα για την τελευταία πρόταση, εχω να σχολιάσω οτι είναι καταπληκτική!  Σαρκασμός
Δεν ξέρω αν απο κάποιους θεωρηθεί ρατσιτσική, αλλα αυτοί οι κάποιοι ας έχουν στο μυαλό τους οτι το Ισλάμ έχει στην θρησκεία του την βία απέναντι στους αλλόθρησκους. Μάλιστα χθές διάβασα οτι 12 Πακιστανιοί βίασαν μια Σουηδέζα μαμά σε κάποιο κέντρο για τους μετανάστες και όσοι παρακολουθούσαν την σκηνή φώναζαν γαμ...στε την πόρνη. Πόρνη φυσικά ήταν η Σουηδέζα μητέρα, επειδή ήταν Χριστιανή...
Αυτά απο εμένανε προς τους 'προοδευτικούς' και τους 'ανθρωπιστές'.
Σεβαστα τα γραφομενα σου φιλε μου απλα να θυμησω σε ολους μας τις Σταυροφοριες και να πω οτι πουθενα ο χριστιανισμος δεν κηρυττει αυτα απο τα οποια ξεκινησαν απο Χριστιανους οι Σταυροφοριες.Αναφορικα με το αλλο θεμα πολλα πολλα χρονια πριν στα πλαισια της δουλειας μου βρεθηκα ναυτολογημενος (δεν ειμαι ναυτικος)σε liner πλοιο.Κατα την διαρκεια του ταξιδιου ενα μεσημερι πεφτει στην αντιληψη μου ενα παιδακι 4 ετων περιπου να περιφερεται μεσα στο πλοιο χωρις συνοδο.Το παρακολουθω για περιπου 1 ωρα κανεις δεν εμφανιστηκε για το μωρο.Μετα απο ελεγχο διαβατηριων μαθαινω το ονομα του και το ονομα της μητερας του με την οποια ταξιδευε μαζι.Επι 1 ωρα τα μεγαφωνα του πλοιου καλουσαν την Σουηδη μητερα να προσελθει στην ρεσεψιον να παραλαβει το μωρο και κανεις δεν ηρθε.Οταν ο πλοιαρχος αποφασισε να σταματησει το πλοιο και να αρχισει επιχειρηση ερευνας -διασωσης εμφανιστηκε ενας απο τους 7 Λιβανεζους που ειχαν το καζινο και μας εξηγησε οτι η κυρια εβγαζε τα ματια της και με τους 7 και δεν ακουγε τις εκκλησεις απο τα μεγαφωνα.Η κυρια παρελαβε απο μενα το παιδι της-αφου το ταισα 3 φορες και το κοιμησα αλλες 2 -στις 04.30 μετα τα μεσανυχτα.Στο πρωτο λιμανι κληθηκαν οι αρχες για τα περαιτερω περι εγκαταληψης ανηλικου κλπ.Διαφορετικη κουλτουρα αλλα ηθη και εθιμα,δεν θελω να πω οτι στο περιστατικο που συνεβει στο κεντρο μεταναστων δεν φταινε οι μεταναστες αλλα εμεις εχουμε μια πληροφορηση για ενα συμβαν μονο και τιποτα αλλο,ισως μετα την διαδικασια(ερευνα)αλλαξουν καποια δεδομενα, λεω ισως οχι σιγουρα.....
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #131 στις: Ιούλιος 02, 2013, 11:48:16 πμ »

Σεβαστα τα γραφομενα σου φιλε μου απλα να θυμησω σε ολους μας τις Σταυροφοριες και να πω οτι πουθενα ο χριστιανισμος δεν κηρυττει αυτα απο τα οποια ξεκινησαν απο Χριστιανους οι Σταυροφοριες.

Όχι από τους Ορθόδοξους... από τους Λατίνους.
Σημαντικότατη λεπτομέρεια, καλά κρυμμένη, λόγω της ευρείας διάδοσης Καθολικών και Προτεσταντών... Σταυροφορίες, Συγχωροχάρτια, Αλάθητο, Ιερά Εξέταση κλπ κλπ.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 02, 2013, 11:52:34 πμ »

Η χωρα χρειαζεται ενα αριθμο μεταναστων για να κινηθει η γεωργια  η κτηνοτροφια και η αλιεια,πεστε μου ποσους Ελληνες ξερετε που να αποφασισαν να ακολουθησουν το επαγγελμα του γεωργου του κτηνοτροφου και του ψαρα?Αλλο ομως αυτο και αλλο να εχει καταντησει μπατε σκυλοι αλεστε και αλεστικα μην δωσετε.Μεταναστευτικη πολιτικη χρειαζετε και μαλιστα επειγοντως αλλα ποιος να την κανει αυτη την πολιτικη?Το θεμα με τους μεταναστες απασχολει ολοκληρη την Ευρωπη και τα μετρα που παιρνονται ειναι στα πλαισια της ενωμενης Ευρωπης αλλα σε ποιον να κοψει το μυαλο να το κανει πραγματι ολης της Ευρωπης και οχι μονο (κατα το μεγαλυτερο ποσοστο)της χωρας μας.Σε ποιον να κοψει να παει στους εταιρους και να πει οτι τα ανατολικα συνορα της Ευρωπης πασχουν και θελουν ενισχυση σε εργαλεια(οχηματα-ελικοπτερα-αεροπλανα-σκαφη-εξοπλισμο-φαρμακα-προσωπικο-φαγητο-ρουχισμο-επικοινωνιες κλαι χιλιαδες αλλα πραγματα)τα οποια αν δεν τα δωσετε και δεν μου εγκριθουν και κονδυλια(μπικικινια)και επειδη εγω σαν κρατος δεν μπορω να αφαιρω απο τους πολιτες μου για να ξοδευω του κοσμου τα καυσιμα-ανταλλακτικα κλπ κλπ κλπ του κοσμου τα τροφιμα-φαρμακα κλπ κλπ κλπ αλλιως θα τους οδηγω οχι πισω(προς Τουρκια μερια δηλαδη)αλλα δυτικα θα τους ανοιξω δηλαδη την πορτα της Ευρωπης και τρεχατε μετα εσεις να τους μαζεψετε.Αυτος ειναι ο λογος για τον οποιο αυτος ο τεραστιος πληθυσμος λιμναζει εδω και χρονια στα εδαφη μας.Οσοι εχουν γονατισει δεν μπορουν να ζητησουν τιποτα γιατι ο υποτακτικος της φαρμας ποτε δεν ζητα απο το αφεντικο μονο παιρνει εντολες τις οποιες και εκτελει
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 02, 2013, 12:01:21 μμ »

Σεβαστα τα γραφομενα σου φιλε μου απλα να θυμησω σε ολους μας τις Σταυροφοριες και να πω οτι πουθενα ο χριστιανισμος δεν κηρυττει αυτα απο τα οποια ξεκινησαν απο Χριστιανους οι Σταυροφοριες.

Όχι από τους Ορθόδοξους... από τους Λατίνους.
Σημαντικότατη λεπτομέρεια, καλά κρυμμένη, λόγω της ευρείας διάδοσης Καθολικών και Προτεσταντών... Σταυροφορίες, Συγχωροχάρτια, Αλάθητο, Ιερά Εξέταση κλπ κλπ.
Πουθενα Κωστα μου δεν ανεφερα απο Ορθοδοξους αλλα αυτο δεν αλλαζει τιποτα ......ο χριστιανισμος πουθενα δεν κηρυττει αυτα τα πραγματα αλλα αρρωστα μυαλα διαστρεβλωνοντας οτι τους συνεφερε και εγειροντας τον θρησκευτικο φανατισμο οδηγησαν τα πραγματα εκει που ηθελαν
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 02, 2013, 01:30:50 μμ »

Μόλις πρίν απο λίγω επέστρεψα απο μάθημα σε κατι Psycho Αμερικάνακια που έρχονται κάθε ημέρα στο Πανεπιστήμιο με τα όπλα τους και πράγματι σε κάθε μου βήμα τρέμω μη με καθαρίσουν ….

Δεν ειχα σκοπό να ξαναγράψω για το θέμα, αλλα λόγω οτι είδα και κάτι προσωπικές φιλικές μπηχτές, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα

1) Η κατηγοριοποίηση των ανθρώπων σε τύπου "δήθεν μορφωμένοι" εχω καταλάβει οτι προέρχεται κυρίως απο αυτούς που αυτοαποκαλούνται "προοδευτικοί". Η δική τους συνεισφορά τους στο κοινωνικό και οικονομικό  εξευτελισμό της χώρας είναι και αυτή κατεγραμμένη. Προσωπικά με ενδιαφέρει κατά πόσο κάποιος είναι αξιοπρεπής, δεν φθονεί, δε μπουκάρει σε σπίτια να κλέψει, να βιάσει και να σκοτώσει, ασχέτως αν έχει μόρφωση ή δήθεν μόρφωση ή αν είναι αγράμματος, αν εχει να φάει ή όχι.

Γνωρίζεται οτι στα τελευταία 2 χρόνια είχαμε κοντά στις 2500 αυτοκτονίες, όσο μια κωμόπολη. Ουτε βίασαν ούτε σκότωσαν για να τα βγάλουν πέρα ...

2) Απο την στιγμή που ο φιλος  Σωτηρης δεν αλλάζει forum,  αντιλαμβανομαι οτι του αρέσει η κατάσταση ή οτι δεν έχει πρόβλημα. Ας ρωτήσει  όμως και ολα αυτές τις οικογένειες, μικρους, μεγαλους, παιδια, γερους, γιαγιαδες, που μπήκαν στο σπιτι τους, τους ξεφτίλισαν, τους γ…..ν, τους ΤΥΧΕΡΟΥΣ τους σκότωσαν, τους ΑΤΥΧΟΥΣ τους αφησαν να ζουν με το παράπονο γιατι ρέ κ….ά; Φυσικά, θα του πεις, δεν φταινε αυτοί που σε ξεφτύλισαν, αλλά οι πολιτικοί σου. Και σε τελική ανάλυση ρε παππού, αν δεν σε αρεσει να σηκωθεις και να φύγεις, να πας αλλού.

Κάλες οι συζητήσεις, αλλά συγκεκριμμένη πρόταση έχει κανείς; Εγώ έκανα μία, ακραία θα πουν κάποιοι, αλλά είναι πρόταση. Περιμένω να ακούσω τις προοδευτικές προτάσεις πως θα ξαναγίνει η Ελλαδα ενας τόπος στον οποίο ο καθε πολίτης, ακόμα και αν δεν έχει να φάει, θα νιώθει ασφαλής....

3) Παλαβοί και εγληματίες υπάρχουν σε κάθε χώρα. Είναι στην ανθρώπινη φύση. Είναι το ίδιο ενα ψυχάκιας να μπουκάρει σε ενα σχολείο και να καθαρίζει συμμαθητες του και δασκάλους του, για τους λόγους που ίδιος ξέρει, και το ίδιο να είσαι σπίτι σου και να ξέρεις οτι ανα πάσα στιγμή θα μπουκάρουν στο σπίτι σου ρεμάλια που δεν σεβονται την ανθρώπινη ύπαρξη και θα σε ξεσκήσουν; Δηλαδή εσύ πότε δεν παίρνεις το αμάξι σου να οδηγήσεις; όταν σκέφτεσαι τη κακιά στιγμή ότι κάτι μπορεί να σου τύχει ή όταν γνωρίζεις οτι το αμάξι σου είναι κίνδυνος-θάνατος;

3) Σας ευχομαι ολόψυχα να μην νοιώσεται ποτέ τον πόνο και την απόγνωση που ένιωσαν αυτοί οι άνθρωποι ή οι οικογενειές τους. Γιατι αν μπουκάρουν αυτά τα αποβράσματα στα σπίτια σας, τα οποία δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο, δυστυχώς, και το τονίζω ΔΥΣΤΥΧΩΣ, και να θέλετε να αλλάξεται forum, δεν θα μπορείτε.

Φιλικά, Φάνης.


Οσον αφορα την δευτερη παραγραφο ,απλα και μονο επειδη αναφερει το ονομα μου, να επισημανω οτι τα συμπερασματα σου ειναι απολυτως αυθαιρετα.
Προφανως ισως δεν καταλαβες οτι η απαντηση στον Γιαννη ειχε να κανει αποκλειστικα με το forum.
Εγω ειπα οτι το προβλημα ειναι πολιτικο .και κατα συνεπεια λυνεται με πολιτικη βουληση σε 3 εισιτετραωρα.
Οι υπολοιπες <λυσεις> ειναι τουλαχιστον παραπλανητικες αν οχι επικινδυνες Κλείσιμο ματιού

Να προθεσω οτι οσοι ανθρωποι εχουν ταξειδεψει αρκετα και μαλιστα σε μερη οπου ο λευκος ειναι μια απιστη μυγα μεσα στο γαλα ,ξερουν καλα οτι το μυαλο ειναι χρησιμοτερο απο τα μπρατσα.
Εκει κολαει η μορφωση και αντιληψη που πιθανολογω οτι ΙΣΩΣ παρεξηγησες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2013, 01:50:30 μμ από coll » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences