Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 12:00:27 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: EBAY  (Αναγνώστηκε 10833 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 03, 2013, 05:00:17 μμ »

Τι ειναι παλι τουτο....παει μου εφυγε η μασελα απο το στομα....ξεκολλησαν τα τσαουλια ρε παιδακι μου.....ημαρτον .....παω να ξερασω και επιστρεφω
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 03, 2013, 05:05:34 μμ »

Κλαίω απο τα γελια!!!!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 03, 2013, 05:08:07 μμ »

Κλαίω απο τα γελια!!!!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Εγω να δεις κλαμα πουχω ριξει!!!Ξερεις τι πονο εχει το ξετσαουλιασμα....μην σου τυχει
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 03, 2013, 05:14:27 μμ »

Που τα βρισκεις ρε Αντωνη... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 03, 2013, 05:23:06 μμ »

Που τα βρισκεις ρε Αντωνη... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Εχω καλο βοηθο.....το πουλακι τσιου που μου τα σφυριζει  Κλείσιμο ματιού  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 03, 2013, 05:55:24 μμ »

κανεις λάθος ότι μπορεί να χτυπά τον εαυτό του ή να βάζει λαγούς να χτυπάνε.
πρόσφατα διάβασα ότι επιβλήθη το πρώτο πρόστιμο ύψους 5000 δολαριων για τέτοια δραστηριότητα.
ότι ανεβάζεις στην δημοπρασία σου ανήκει μέχρι να το χτυπήσει κάποιος. μετά είναι δικό του

Δεν είναι τίποτα κανενός αν δεν το επιθυμεί ο πωλητής. Δεν υπάρχει κανένας τέτοιος όρος στο eBay.
Αν χτυπήσεις δικό σου αντικείμενο και δεν πληρώσεις τα fees, κάνοντας χρήση της ακύρωσης, τότε αυτό δεν επιτρέπεται. Αν πληρώσεις τα fees, δεν υπάρχει πρόβλημα.

το θεμα νομιζω λυνετε με την εξής ερωτηση....
Εαν λήξει η δημοπρασια μπορει να αρνηθει να το στειλει και να μην "μπλεξει" για την επιλογη αυτη???
Μπορει κατα την διαρκεια της δημοπρασιας να την σταματηση για οποιοδηποτε λογο (σκεψη για 5 λεπτα πριν το τελος πχ)

Ο πωλητής...
Μπορεί να αρνηθεί.
Μπορεί να διακόψει τη δημοπρασία όποτε το επιθυμεί.
Αλλά... θα πληρώσει τα fees.

Με λίγα λόγια, αν το 'σύστημα' πάρει τα νόμιμα fees, δεν υπάρχει πρόβλημα σε καμία περίπτωση.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 03, 2013, 06:06:04 μμ »

έχεις ρωτήσει για αυτό στο ebay?
Γιατί εγώ έχω ρωτήσει για το ricardo και το απαγορεύει
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 03, 2013, 06:19:10 μμ »

έχεις ρωτήσει για αυτό στο ebay?
Γιατί εγώ έχω ρωτήσει για το ricardo και το απαγορεύει

Κατά τη διάρκεια της δημοπρασίας, επικαλείσαι κάποιον λόγο και την κλείνεις. Επικαλείσαι κάποιον λόγο (the item is broken or lost, there was an error in description κλπ).
Μετά το κλείσιμο της δημοπρασίας... Ας πούμε λοιπόν ότι χτυπάμε ένα νόμισμα 100 ευρώ και το κερδίζουμε, ο πωλητής μας στέλνει τον λόγο ότι το νόμισμα χτυπήθηκε ή έσπασε ή ότι είχε κάνει κάποιο λάθος στην περιγραφή. Θα συνεχίσουμε να θέλουμε το νόμισμα ;; Αν ναι, αποδεχόμαστε την δικαιολογία του και μπορεί να στείλει άλλο νόμισμα. Σε περίπτωση που διαμαρτυρηθούμε όταν το παραλάβουμε, τότε ο πωλητής στέλνει στο eBay ότι έγινε η απαραίτητη ενημέρωση και μεις αποδεχτήκαμε την 'δικαιολογία' του.
Μην την ψάχνετε... όταν το σύστημα παίρνει τα χρήματά του, πετά την ουρά του απ'έξω.

Όσο για τα χτυπήματα από τον ίδιο... αν κλείσει η δημοπρασία υπέρ του και πληρώσει κανονικά, το σύστημα το επιτρέπει. Αν το πάρει κάποιος, πολύ απλά δεν τρέχει τίποτα.

Διαβάστε το policy του eBay... δεν επιτρέπει να κάνεις πωλήσεις πάνω από κάποια όρια με πολλαπλούς λογαριασμούς. Για τις αγορές δεν υπάρχει ούτε όριο, ούτε καμία απαγόρευση.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 03, 2013, 06:24:23 μμ »

Δεν επιμένω. Πάντως είναι σίγουρα ανήθικο και οι κακοί πωλητές στο τέλος πιάνονται από τους ίδιους τους αγοραστές..
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 03, 2013, 07:22:53 μμ »

Γίωργο, συμφωνώ απόλυτα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 03, 2013, 08:12:25 μμ »

Δεν επιμένω. Πάντως είναι σίγουρα ανήθικο και οι κακοί πωλητές στο τέλος πιάνονται από τους ίδιους τους αγοραστές..
+1
Συμφωνώ ότι είναι ανήθικο.

Παρένθεση... Θυμηθείτε... Κάποτε ένας πολιτικός είχε πει... Αφού είναι νόμιμο είναι και ηθικό.

Από την άλλη όμως, μερικές φορές πρέπει να σταματήσεις μία δημοπρασία για υπαρκτούς λόγους. Αυτό δεν είναι ανήθικο, είναι θεμιτό και είναι κομμάτι του 'παιχνιδιού'.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 03, 2013, 09:32:25 μμ »

Δεν επιμένω. Πάντως είναι σίγουρα ανήθικο και οι κακοί πωλητές στο τέλος πιάνονται από τους ίδιους τους αγοραστές..
+1
Συμφωνώ ότι είναι ανήθικο.

Παρένθεση... Θυμηθείτε... Κάποτε ένας πολιτικός είχε πει... Αφού είναι νόμιμο είναι και ηθικό.

Από την άλλη όμως, μερικές φορές πρέπει να σταματήσεις μία δημοπρασία για υπαρκτούς λόγους. Αυτό δεν είναι ανήθικο, είναι θεμιτό και είναι κομμάτι του 'παιχνιδιού'.
Eπειδη Κωστα μου το ειπε ενας.........πρεπει να γινουμε οι υπολοιποι σαν τα μουτρα του.Μηπως θυμαστε ποιος ηταν ο εν λογω "κυριος"?
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 03, 2013, 09:41:44 μμ »

Δεν έχει σημασία ποιος ήταν, η παρένθεση ήταν παράδειγμα προς αποφυγήν.
Το νόμιμο δεν είναι πάντα ηθικό. Το ανέφερα για να δείξω ότι παρόλο που επιτρέπεται από το eBay, δεν είναι ηθικό, πέραν κάποιων ειδικών περιπτώσεων. Κυρίως για την προφύλαξη του αγοραστή.
Για παράδειγμα... Αν ενημερωθώ ότι κάποιο νόμισμα είναι πλαστό (μου έχει τύχει σε ξένο νόμισμα που δεν είμαι και ειδικός), θα πρέπει να κλείσω τη δημοπρασία, ακόμη και μετά το πέρας της, αφού ενημερώσω τους συμμετέχοντες.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 04, 2013, 12:31:46 πμ »

Δεν έχει σημασία ποιος ήταν, η παρένθεση ήταν παράδειγμα προς αποφυγήν.
Το νόμιμο δεν είναι πάντα ηθικό. Το ανέφερα για να δείξω ότι παρόλο που επιτρέπεται από το eBay, δεν είναι ηθικό, πέραν κάποιων ειδικών περιπτώσεων. Κυρίως για την προφύλαξη του αγοραστή.
Για παράδειγμα... Αν ενημερωθώ ότι κάποιο νόμισμα είναι πλαστό (μου έχει τύχει σε ξένο νόμισμα που δεν είμαι και ειδικός), θα πρέπει να κλείσω τη δημοπρασία, ακόμη και μετά το πέρας της, αφού ενημερώσω τους συμμετέχοντες.
Tωρα συνεννοηθηκαμε απολυτα μαλλον δεν καταλαβα καλα εγω πριν
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 04, 2013, 10:26:58 πμ »

Η είδηση είναι αληθινή..............

http://www.bbc.co.uk/news/10510086
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences