Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 19, 2024, 04:59:01 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κουβέντα να γίνεται!  (Αναγνώστηκε 2295 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 11:26:08 μμ »

ανεβασα την παρακατω αγγελια πωλησης

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=20131.msg258612#msg258612

μελος μου εστειλε το παρακατω πμ

Κύριε LTZORTZAK η τράπεζα Ελλαάδος πουλάει αυτήν την στιγμή την λίρα 295 ευρώ και μιλάμε όχι για λίρα BU αλλά για λίρες μεταχειρισμένες διαφόρων ετών και εσείς πουλάτε λίρες BU στα 270 ευρώ,πως γίνεται αυτό?επίσης πρέπει να ξέρεις σαν συλλέκτης ότι κανείς δεν αγοράζει αν δεν ελέγξει την Λίρα από κοντά μία μία.

Με εκτίμηση.


σας παρακαλω απαντηστε του

παω να δω το μπανσι
Καταγράφηκε

dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 11:34:37 μμ »

https://www.coininvest.com/en/gold-coins/sovereign/full-sovereign-elizabeth-gold-2015/


Δεν υπάρχεις μονο η τράπεζα ελλαδος
Καταγράφηκε
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 11:49:35 μμ »

όσο πιο μεταχειρισμένη είναι τόσο ανεβαίνει και η αξία της
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 12:02:49 πμ »

Λοιπον θα του απαντησω εγω!!

Η Τραπεζα της Ελλαδος προσπαθωντας να υλοποιησει την πολιτικη της δηλ την αποτροπη του επενδυτικου κοινου σε αγορα χρυσου πουλαει τις λιρες πανακριβα και με καπελο και με καταγραφη στοιχειων και με προμηθεια και και και....Γιαυτο εχουν 295 τα χρεπια που διαθετει και η τιμη αυτη απευθυνεται σε κινεζους τουριστες περισσοτερο!

Απο την αλλη εχουμε εναν τιμιο συλλεκτη (TZORTZAK) γνωστον σε ολους (και σε μενα) που εχει στειλει παμπολλα νομισματα σε συλλεκτες νεους και παλιους χωρις το παραμικρο προβλημα και πουλαει την λιρα στα 270 δηλ στην τιμια αξια της!!Αυτη ειναι η απαντηση μου στο δευτερο ερωτημα οτι οι λιρες πρεπει να ελεγθουν μια μια!!Αν δεν ξερει ενας παλιος συλλεκτης τι σημαινει BU  ποιος ξερει;;Ο αγοραστης που αυτες ειναι οι πρωτες λιρες που βλεπει;;

Γιαυτο υποψηφιε αγοραστη πηγαινε παρε απο την τραπεζα τα χρεπια με 300 ευρω και ασε τον Λεωνιδα να δωσει με 270 τις καραακυκλοφορητες  σε μενα που μου αρεσει οτι γυαλιζει Σαρκασμός Σαρκασμός Λεωνιδα σου υποσχομαι δεν θα τις ελεγξω καθολου!!Κατευθειαν στην θυριδα θα τις αδειασω Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 12:09:21 πμ »

Α κατι ξεχασα!!Οποιος μου φερει μια πλαστη BU του 2015 του δινω 2 γνησιες Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 01:19:53 πμ »

μελος μου εστειλε το παρακατω πμ

...η τράπεζα Ελλαάδος πουλάει αυτήν την στιγμή την λίρα 295 ευρώ ...   μεταχειρισμένες διαφόρων ετών και εσείς πουλάτε λίρες BU στα 270 ευρώ,πως γίνεται αυτό?
Προφανέστατα  το μέλος που σου έστειλε αυτό το μήνυμα είναι παντελώς άσχετο με το θέμα "λίρα - χρυσός" Προφανώς το μέλος νομίζει ότι η ΤτΕ είναι ο αποκλειστικός εισαγογέας και διανομέας χρυσού εν Ελλάδι , άρα για να πουλάς φθηνότερα νομίζει εσφαλμένα ότι "κάποιο λάκο έχει η φάβα". Μου έχει γίνει και σε μένα παλαιότερα , εκτός στεκιού , μια τέτοια ερώτηση.
Παιδιά αν νομίζετε ότι όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να σας εξαπατήσει , και δεν το ΄χετε με τη λίρα μην ασχολείστε , γιατί θα χάσετε τον ύπνο σας από τις υποψίες που θα μπαίνουν στο μυαλό σας.
Ή πάρτε από την ΤτΕ με 300€ και κοιμηθήτε ήσυχοι.

"επίσης πρέπει να ξέρεις σαν συλλέκτης ότι κανείς δεν αγοράζει αν δεν ελέγξει την Λίρα από κοντά μία μία."
Κανείς δεν τον υποχρέωσε να αγοράσει.

Λεωνίδα μη χαλιέσαι και μην ασχολείσαι. Δεν αξίζει...
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences