Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 08:12:20 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: chinese panda EBAY  (Αναγνώστηκε 7186 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 12, 2015, 09:18:01 μμ »

Κανε αυτο που σου λεει η Δωρα και εαν σου πει οτι στο εχει στειλει, θα πρεπει δυστυχως να περιμενεις κανα μηνα να το παραλαβεις και μετα να ανοιξεις case για item not as described.
σε BY IT NOW για bullion εμπορευσιμα νομισματα τετοιου ειδους ευκαιριες δεν υπαρχουν, ουτε κατα διανοια...
Απο Κινα μονο πιστοποιημενα συλλεκτικα και αυτα αφου τσεκαρεις το cert number και μονο απο πωλητη με τεραστιο feedback σε νομισματα.
συμφωνω απολυτα.Μονο πιστοποιημενα panda γιατι κυκλοφορουν πολλες επαργυρες κοπιες.
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 12, 2015, 09:32:31 μμ »

μου απαντησε οτι εαν θελω να το κανω cancel να το κανω και θα μου δωσει τα λεφτα...
πως κανεις cancel ΑπορίαΑπορία
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 12, 2015, 09:39:44 μμ »

Πες του πονηρου οτι ο αγοραστης δεν μπορει να κανει cancel, μονο ο πωλητης, κατοπιν αιτηματος σε συτον του αγοραστη.
Μετα εχεται ενα μηνυμα απο το ebay εαν αποδεχεσαι εσυ το cancel η οχι.
Προσεχε, θα του ζητησεις ΠΡΩΤΑ να επιστρεψει τα λεφτα (refund) και μετα να κανει την διαδικασια για cancel.
Αν δεν το δεχεται,τα λεμε.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 12, 2015, 09:42:14 μμ »

Μπορει να μη γραφει πουθενα οτι ειναι ασημενιο...ομως το στησιμο ξεγελαει...εγω θα του χαριζα τα 15 ευρω και θα του την τραβαγα για τα καλα μηπως και γλυτωσουν αλλοι
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 12, 2015, 10:08:35 μμ »

Πολλοι δεν μπαινουν καν στον κοπο να διαβασουν τα προηγουμενα feedback αντωνη...
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 12, 2015, 10:11:16 μμ »

Πολλοι δεν μπαινουν καν στον κοπο να διαβασουν τα προηγουμενα feedback αντωνη...

τα προηγουμενα feedback ηταν ολα θετικα (εχει 100%) και ειναι μαλιστα για διαφορετικα αντικειμενα (σε βαθος 1ος χρονου) και απο ατομα και με 800 αγορες στο ebay......

αυτο που λετε για το οτι δεν εγραφε 1οζ SILVER το ειχα δει και εγω :Ρ
Καταγράφηκε
giorgos_p
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 940



Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 12, 2015, 10:18:25 μμ »

Χωρίς να παίρνω θέση για το συγκεκριμένο αντικείμενο, για το οποίο δεν έχω γνώσεις, ένα feedback 100% δεν είναι απαραίτητα και κάποια ιδιαίτερη εγγύηση. Αν και προφανώς είναι αποκαλυπτικό ένα χαμηλό feedback, έχω δει πολλές μούφες να κυκλοφορούν από "άψογους" πωλητές. Ο λόγος; Οι αγοραστές δεν είναι επαρκώς ενημερωμένοι για όσα αγοράζουν, επομένως είναι ευχαριστημένοι με τις μούφες στις συλλογές τους και αντίστοιχα οι ενημερωμένοι προσπερνούν και δεν ασχολούνται καν.

Δεν παραβλέπω τα υπόλοιπα, αλλά το αντικείμενο είναι αυτό που πρέπει κυρίως να "μιλάει".
Καταγράφηκε

Η συλλογή μου στο http://ww2militaria.weebly.com
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 12, 2015, 10:43:56 μμ »

Εδώ εχει και άλλο και λεει ασημενιο με 15 ευρω

http://www.ebay.com/itm/IN-2008-China-PANDA-COMMEMORATIVE-COINS-/271863743034?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f4c57823a
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 12, 2015, 10:59:40 μμ »

Υπαρχει και κινέζικη εταιρία πιστοποίησης;; Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

http://www.ebay.com/itm/In-2015-The-Chinese-ONE-OUNCE-PANDA-ILLIQUID-COMMEMORATIVE-COINS-/281686048808?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4195cc0028
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 12, 2015, 11:31:40 μμ »

Εδώ εχει και άλλο και λεει ασημενιο με 15 ευρω
Τελικά πανάκριβα πουλάει. 15 ευρώ για ασημένιο 0.999 και όχι 99.9
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 13, 2015, 05:54:22 μμ »

παιδια ενα UPDATE για την υποθεση....

α) του ειπα να γινει CANCEL η παραγγελια και δεχτηκε και ολα καλα.....εγω τον εχω πληρωσει απο την αρχη και διαβαζω εδω ( http://pages.ebay.com/help/sell/cancel-transaction-process.html) οτι

If the buyer already paid for the item via PayPal, the refund is automatically sent during the cancellation process. If they paid with a method other than PayPal, you have 10 days to refund them.

β) εγω πληρωσα με paypal οποτε συμφωνα με το παραπανω το συστημα θα μου δωσει τα λεφτα μου πισω αυτοματα με την ακυρωση της συναλλαγης....

Στην σελιδα της συναλλαγης ομως και εκει που ειμαι ετοιμος να πατησω ΑΚΥΡΩΣΗ στην φορμα που μου εστειλε γραφει
   
You should only accept the cancellation request if you haven't paid yet or you've already received your refund from the seller. If you haven't received your refund, contact the seller

οτι πρεπει να δεχθω την ακυρωση εαν δεν εχω πληρωσει ακομα ή μου εχουν επιστραφει τα λεφτα απο τον πωλητή. Εαν δεν εχουν επιστραφει τα λεφτα μιλα με τον πωλητη.....

γ) Τωρα εγω τι πρεπει να κανω ξερουμε Απορία

ευχαριστωωωωωωωω
Καταγράφηκε
R-E-T-H-Y-M-N-O
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 401


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 13, 2015, 06:04:04 μμ »

πες του να σου γυρισει πρωτα τα λεφτα και υστερα θα κανεις αποδοχη την ακυρωση.
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 13, 2015, 06:05:40 μμ »

απο την μια γραφει ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι εαν ειναι απο paypal το συστημα αυτοματα επιστρεφει τα λεφτα και απο την αλλη γραφει οτι πρεπει να τα δωσει πισω...τρεχα γυρευε!

πρεπει να βρουμε καποιον που να το εχει κανει και αυτος να μας πει πως γινετε....
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 13, 2015, 06:08:01 μμ »

Πες του πονηρου οτι ο αγοραστης δεν μπορει να κανει cancel, μονο ο πωλητης, κατοπιν αιτηματος σε συτον του αγοραστη.
Μετα εχεται ενα μηνυμα απο το ebay εαν αποδεχεσαι εσυ το cancel η οχι.
Προσεχε, θα του ζητησεις ΠΡΩΤΑ να επιστρεψει τα λεφτα (refund) και μετα να κανει την διαδικασια για cancel.
Αν δεν το δεχεται,τα λεμε.

Καμια φορα μου φαινεται πως εγω γραφω, εγω τα διαβαζω.....
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
R-E-T-H-Y-M-N-O
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 401


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 13, 2015, 06:10:31 μμ »

το εχει κανει η δωρα δημητρη.
ακυρωσε μια αγορα που ειχε κανει και ο πωλητης της ελεγε να κανει την ακυρωση και υστερα θα μπουν τα λεφτα.αλλα ευτυχως την συμβουλευσαν απο δω παιδια και ζητησε πρωτα τα λεφτα και υστερα εκανε την ακυρωση.
μωλις του εστειλε το μνμ σε 5 λεπτα ειχε επιστρεψει και τα λεφτα. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences