Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 02:45:04 μμ
Σελίδες: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΣΕ ΧΡΥΣΟ.  (Αναγνώστηκε 97131 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #240 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:38:53 μμ »

Δείξε τους φωτό απο το χαρτοφυλάκιο σου με κρυμμενα τα στοιχεία σου ή ενα πινακίδιο εξαψήφιο και βάλτους στη θέση τους ζαντεκο. Ελα να ανάψουν τα αίματα γτ τελειωσε η δημοπρασία με το τεταρτάκι κ πρέπει να ασχοληθουμε με κάτι.

Αυτό με τον Ωνάση ήταν μεγάλο αστείο. Αυτοδημιούργητος? Οκ. Φίλησε κατουρημενες ποδιές, μέχρι και κωλ0μπαράς ήταν καποια στιγμή , έπειτα πάτησε επί πτωμάτων και ξανα επί πτωμάτων για να κάνει περιουσία.

Πολλά λεφτά με ΝΟΜΙΜΟ τρόπο Δ Ε Ν γίνονται. Βεβαια ο καθένας μπορεί να εχει για πρότυπο όποιον θέλει.


Αξιότιμε και σεβαστέ κύριε solferino εγώ προσωπικά δεν έχω την ανάγκη να αποδείξω τα αυτονόητα για μένα σε αγνώστους και κακώς κατά την γνώμη μου μίλησα τόσο πολύ περί χρηματιστηρίου αλλά η μία κουβέντα έφερε την άλλη και το χοντρύναμε το θέμα ενώ οι λόγοι που γράφτηκα στο σαιτ είναι τοις παση γνωστοί και όσο για τον ΩΝΑΣΗ επειδή έχω μελετήσει και έχω διαβάσει πολύ για την ζωή του μπορώ να σου πω ότι ο άνθρωπος ήταν διάνοια και πανέξυπνος και αυτό που λέτε ότι πάτησε επί πτωμάτων είναι κουβέντες μικρόψυχων και άσχετων ανθρώπων που απλά επαναλαμβάνουν αυτά που λέει ο κομπλεξικός όχλος και που να  ακούσετε τι λένε για μένα που δεν είμαι ΩΝΑΣΗΣ αλλά όταν σε βλέπουν να κυκλοφορείς με ακριβά αμάξια και αστεράτες γκόμενες η χολή που ξερνούν μερικοί πίσω από την πλάτη μου γεμίζει κουβάδες όταν βγαίνει ο φθόνος,η ζήλεια και η κακία για κάποιον που είναι η φαίνεται αρκετά πετυχημένος.Αυτά τα ολίγα και παρακαλώ πολύ θέλω από όλους τους εκλεκτούς και σεβαστούς συλλέκτες του σάιτ να με ενημερώνουν όσοι μπορούν και θέλουν για πηγές του εξωτερικού φερέγγυες για αγορά χρυσών λιρών και φιλαρμονικών Αυστρίας.Τα σέβη μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 13, 2015, 10:12:15 μμ από zanteco » Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #241 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:45:33 μμ »

κύριε και αξιότιμε συνομιλητή zatnteco κατάλαβα αρκετά απο τις απαντήσεις σας να είστε καλά και καλές επενδύσεις να έχετε στην αρχή τις πήρατε πακέτο μετά δεν θυμάστε πότε σας λέω απο που μπορείτε να δείτε το ψάχνετε και μου απαντάτε τέλος πάντων να είστε καλά καλό σας βράδυ τα συμπεράσματα στο forum
Κύριε babis μου σεβαστέ κου κύριε Διευθυντά είναι ποτέ δυνατόν με τόσα πακέτα διαφορετικών μετοχών που έχω από διάφορες εταιρείες να θυμάμαι πότε τις πήρα η πόσο?και από τα πινακίδια μόνο μπορώ να θυμηθώ και να σας πω δεν το καταλαβαίνετε αυτό κύριε Babis μου γιατί είναι τόσο απλό που μπορεί να το καταλάβει και πρωτοετής φοιτητής της Α.Σ.Ο.Ε.Ε και όχι εσείς ένας πρώην τραπεζικός διευθυντής?αλλά όπως έγραψα προηγουμένως κακώς ανοίχτηκα με το θέμα του χρηματιστηρίου και είπα ότι είπα ενώ για άλλοςυ λόγους μπήκα εδώ μέσα κύριε babis μου.Τα σέβη και καλές συλλεκτικές επενδύσεις κύριε αξιότιμε Διευθυντά.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #242 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:46:48 μμ »

Αξιολατρευτε κε Ζαντεκο μηπως εχετε καμια σχεση με τον ΤερκενληΣτριφογύρισμα ματιών
Κύριε ANTONIE μου εκλεκτέ συλλέκτα δεν γνωρίζω τον κύριο?
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #243 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:48:34 μμ »

 κύριες zanteco καλό σου βράδυ και όνειρα γλυκά να έχεις εννοείτε ότι δεν θα σε ακολουθήσω στον κατήφορο της ειρωνείας και της απαξιώσεις που έχεις πάρει 
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #244 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:53:00 μμ »

Σιγά να μην ασχολείται ο άνθρωπος με τόσα τετριμμένα! Εχει τον λογιστή του, του έχει απόλυτη εμπιστοσύνη και του έδωσε εν λευκώ την διαχείριση των περιουσιακών του στοιχείων. Που βρίσκετε το μεμπτό; Πάντως φίλε zanteco κακώς τους ανοίγεις τα μάτια. Αποψή μου μη τους απαντάς. Η σιωπή είναι χρυσός. Καλό βράδυ.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #245 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:57:25 μμ »

κύριες zanteco καλό σου βράδυ και όνειρα γλυκά να έχεις εννοείτε ότι δεν θα σε ακολουθήσω στον κατήφορο της ειρωνείας και της απαξιώσεις που έχεις πάρει 
[/quoteΑξιότιμε κύριε babis λέμε απαξίωσης και όχι απαξιώσεις αλλά νομίζω υπερβάλετε γιατί εγώ δεν είμαι ο Κούρκουλος ο μακαρίτης για να έχω πάρει κανέναν κατήφορο και απλώς θέτω με κάποιον τρόπο κάποια ερωτήματα στο θέμα του χρηματιστηρίου που πήγε να γίνει Αραβοισραηλινό πρόβλημα λες και ενδιαφέρει κανέναν εδώ μέσα εγώ τι κάνω στο χρηματιστήριο η οπουδήποτε αλλού.Καλό σας βράδυ και από μένα και όνειρα γλυκά και μη πονηρά να έχετε και να μην χαθούμε να τα λέμε κάπου κάπου σχετικά με τις αγορές χρυσού γιατί δεν σας κρύβω ότι χρειάζομαι γνώσεις και πληροφορίες πριν κάνω το κρίσιμο βήμα να επενδύσω στον χρυσό.Τα σέβη μου.
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #246 στις: Μάρτιος 13, 2015, 09:57:54 μμ »

''Ποτε μην τα βαζεις με εναν ανοητο,θα σε ριξει στο επιπεδο του,και θα σε νικησει λογω εμπειριας''Κατι ηξερε ο Mark Twain.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #247 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:01:34 μμ »

κύριε και αξιότιμε συνομιλητή zatnteco κατάλαβα αρκετά απο τις απαντήσεις σας να είστε καλά και καλές επενδύσεις να έχετε στην αρχή τις πήρατε πακέτο μετά δεν θυμάστε πότε σας λέω απο που μπορείτε να δείτε το ψάχνετε και μου απαντάτε τέλος πάντων να είστε καλά καλό σας βράδυ τα συμπεράσματα στο forum
Μπαμπη τζαμπα ασχολεισαι με τον Μπαρουφακη.Ο ανθρωπος ειναι ανιδεος και αμφιβαλω αν εχει στην τραπεζα πανω απο 100 ευρω.Ολοι αυτοι που εχουν το πολυ χρημα στην Ελλαδα ντοπιοι και ξενοι θεσμικοι εχουν φυγει προ πολλου απο το Ελληνικο χρηματιστηριο.Αυτος περιμενει να φτασει η μοτορ οιλ και 12 ευρω για να πουλησει.Και αν υποθεσουμε οτι ειχε βγαλει ο οποιοσδηποτε τοσο χρημα απο το Ελληνικο χρηματιστηριο δεν θα ρευστοποιουσε να επενδυσει σε ξενες μετοχες και σε χρυσο που ειναι πολυ πιο ασφαλεις επενδυσεις?εγω ξερω οτι αυτος που εχει πολυ χρημα δεν κανει παζαρια στο χρυσο.Δεν περιμενει να πεσει για να αγορασει.Απλα αγοραζει συνεχως σε ολο το ευρος των τιμων διακυμανσης γιατι απλουστατα ο χρυσος κανονας για να προστατεψεις τα κεφαλαια σου συνεπαγετε να εχεις παντα των 1/3 η 33% της αξιας κεφαλαιων σου σε χρυσο.
Αυτή είναι η δική σας σκέψη για το χειρισμό του χρήματος σας κύριε και την σέβομαι ασχέτως αν δεν την ασπάζομαι και εχω τον δικό μου τρόπο να πουλώ και να αγοράζω μετοχές και πίστεψε με δεν έχω βγει χαμένος αλλά οκ κάτι πρέπει να πείτε και εσείς για να δείξετε τις μεγάλες.............γνώσεις που έχετε στο επιχειρείν.Τα σέβη μου και καλό βράδυ αξιότιμε κύριε συλλέκτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 13, 2015, 10:14:43 μμ από zanteco » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #248 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:03:34 μμ »

17 σελιδες για την < τελικη αποφαση του ζαντεκο να επενδυσει σε χρυσο>  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Βρε δεν πατε για υπνο καλυτερα!!
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #249 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:06:39 μμ »

 Αξιότιμε κύριε Zanteco - Γατόπαρδε, σας ευχαριστούμε βαθύτατα για την τιμή που μας κάνετε με την παρουσία σας και τα γραφόμενά σας. Μα πάνω από όλα για το ότι κρατάτε το foroum σε μια τόσο ζωντανή κατάσταση!

www.youtube.com/watch?v=YVdskeuow-4
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #250 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:10:39 μμ »

ειχες χαρτοφυλακιο 650 μυρια σε δραχμες και το μνημονευεις σα κατι το σουπερ.
εχεις μονο απο τη ΜΟΗ (χωρις τα αλλα πακετα βεβαιως βεβαιως )χαρτοφυλακιο με σημερινη αποτιμηση περιπου 1.5 δις σε δραχμες και λες οκ peanuts
εισαι απλα θεουλης  Σαρκασμός
σιγα μη παμε για υπνο ερχεται και σκ
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #251 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:11:13 μμ »

καλησπερα αδερφε.εχεις δικιο αλλα μου κανει εντυπωση που γραφει ενας ασχετος ενα σωρο μπουρδες και καθομαστε και ασχολουμαστε και μαζι του.γραφω και κατι χρησιμο για να μαθει ο κυριος zanteco κατι που θα τον οφελεισει αν πιασει ποτε χρηματα στα χερια του.33% χρυσος,33% ακινητα,33% ρευστο σε διαφορα νομισματα κατα προτιμηση για να τα ανταλλασεις αναλογα με τις διακυμανσεις και να βγαινεις παντα κερδισμενος.οποιος τηρει αυτα δεν προκειται να βγει ποτε χαμενος.και αν εχεις πολυ χρημα αναφερομαι σε ακινητα κυριως δυτικων χωρων.Τωρα αν θες τοσο πολυ να ρισκαρεις με το χρηματιστηριο-ξενες μετοχες π.χ facebook,alli expres,shell,apple,samsung,bmw ρισκαρεις με το 10% του διαθεσιμου σου ρευστου και σε καμια περιπτωση δεν αγοραζεις αυτη τη στιγμη Ελληνικες μετοχες.
Κύριε Μίλτο μου σας ευχαριστώ για την παρέμβαση αλλά αυτήν την στιγμή δεν αγοράζω ελληνικές μετοχές και θα αγοράσω μόνο αν πέσουν στην τιμή που θέλω και δεν έχω σε εκτίμηση καθόλου τα ακίνητα γιατί ένας γνωστός μου πρώην κατασκευαστής που έχει 75 ακίνητα περίπου τραβάει τα μαλλιά του που λένε γιατί είναι το 70% ξενοιάκιαστα και μιλάμε για ακίνητα φιλέτα και πληρώνει του κόσμου τους φόρους χωρίς να εισπράτει δηλαδή έχει μεγαλύτερες εκροές από εισροές και η συμβουλή σας να παίζω στα ξένα χρηματιστήρια αν και φαίνεται ενδιαφέρουσα δεν με ελκύει γιατί δεν μπορώ να γνωρίζω η κάθε εταιρεία τι σκελετούς μπορεί να κρύβει στο ντουλάπι της όπως γνωρίζω εδώ που παρακολουθώ και διαβάζω ανά πάσα ώρα και στιγμή τα οικονομικά της δεδομένα και για τα νομίσματα επίσης δεν γνωρίζω για να ασχοληθώ και είπα να βγω να μπω στο παιχνίδι του χρυσού αλλά με μικρά και διστακτικά βηματάκια μην πάθουμε κάνα Βατερλώ και από την στιγμή που την ψάχνω γενικώς από θέση ισχύως δεν με πιέζει τίποτα και αν δεν βρω άκρη και τσαντιστώ θα πάω να παραγγείλω το νέο BMW i8 και να ανανεώσω την νέα μου γκομενοπαγίδα που κάνει περίπου 200 χιλιάρικα κομπλέ με το κλειδί στο χέρι.Τα σέβη μου και καλώς σας βράδυ.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #252 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:14:12 μμ »

''Ποτε μην τα βαζεις με εναν ανοητο,θα σε ριξει στο επιπεδο του,και θα σε νικησει λογω εμπειριας''Κατι ηξερε ο Mark Twain.
Ναι αξιότιμε κύριε σεβαστέ συλλέκτα μου και στα μέρη μου λένε επίσης στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα.Τα σέβη μου.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #253 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:15:43 μμ »

Αξιότιμε κύριε Zanteco - Γατόπαρδε, σας ευχαριστούμε βαθύτατα για την τιμή που μας κάνετε με την παρουσία σας και τα γραφόμενά σας. Μα πάνω από όλα για το ότι κρατάτε το foroum σε μια τόσο ζωντανή κατάσταση!

www.youtube.com/watch?v=YVdskeuow-4
Α τώρα έγινα και Γατόπαρδος κύριε ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ η Νονέ να σας αποκαλώ?Τα σέβη μου.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #254 στις: Μάρτιος 13, 2015, 10:16:54 μμ »

Να υποθέσω οτι εχεις κάνα e21 ....για αυτό ονειρεύεται και το i8. Καλά κανεις .....τα όνειρα είναι τζάμπα . όσο για το γκομενοπαγιδα......μην κολας... Μπες σε ενα μαγαζάκι που λεει απέξω studio . δώσε ενα 50αρικο στην κοπέλα να ξεχαρμανιασεις .... Και θα ηρεμησεις και δεν θα ονειρεύεται το i8 .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
Σελίδες: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences