Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 08, 2024, 08:54:09 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΕΙΚΟΝΕΣ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ  (Αναγνώστηκε 9309 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 20, 2014, 10:52:31 μμ »

Μακάρι να διαψευστώ Γιάννη, αλλά νομίζω ότι δε θα σταματήσει. Η Ουκρανία είναι πλούσια σε ορυκτά και αποτελεί φιλέτο.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 03:13:39 μμ »

Ποιός θυμάται την πορτοκαλί επανάσταση;
Ακριβώς δέκα χρόνια πρίν.
http://en.wikipedia.org/wiki/Orange_Revolution

Πολλές επαναστάσεις, υποκινούμενες απο το εξωτερικό (δύση), στο μαλακό υπογάστριο της Ρωσίας!

Τίποτα δεν γίνεται ξαφνικά, οι πυροβολισμοί στο πλήθος μου θύμισαν τα δικά μας Δεκεμβριανά!
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 03:37:20 μμ »

Tο θεμα ειναι οτι συνεχεια ακουω πως πρεπει να αντιδρασουμε ως λαος, οτι μας εχουν γονατισει, οτι δεν παει αλλο και κατι πρεπει να γινει...ολα αυτα απο τον καναπε μας! Και μολις δουμε οτι ενας λαος ταλαιπωρημενος ( πολυ περισσοτερο απο εμας) αντιδρα και αντιστεκεται σ αυτους που του κλεβουν την ζωη, τι κανουμε? ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ!!! Αυτοι ειμαστε!!! και λυπομαστε τα κακομοιρα τα ματ, αντι να λυπομαστε τον εαυτο μας και τα παιδια μας.Και εγω νεστωρ λυπαμαι... αλλα λυπαμαι για το μελλον αυτης της χωρας.

http://www.videoman.gr/54594
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 03:40:50 μμ »

Τωρα αν μερικοι απο σας γουσταρετε κυβερνητικη τρομοκρατια, ελευθερους σκοπευτες και να αποσιωπει ο λαος ειναι αλλο θεμα.Απλα μην περιμενετε να αλλαξει κατι σ αυτο το ρημαδοτοπο με τετοια νοοτροπια...και αυτο δεν ειναι μομφη προς κανεναν προσωπικα.Δεν με ενδιαφερει αλλωστε να ερθω σε αντιπαραθεση με 5-10 ατομα. Το κακο ειναι γενικο απ οτι καταλαβαινω
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 04:17:12 μμ »

Tο θεμα ειναι οτι συνεχεια ακουω πως πρεπει να αντιδρασουμε ως λαος, οτι μας εχουν γονατισει, οτι δεν παει αλλο και κατι πρεπει να γινει...ολα αυτα απο τον καναπε μας! Και μολις δουμε οτι ενας λαος ταλαιπωρημενος ( πολυ περισσοτερο απο εμας) αντιδρα και αντιστεκεται σ αυτους που του κλεβουν την ζωη, τι κανουμε? ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ!!! Αυτοι ειμαστε!!! και λυπομαστε τα κακομοιρα τα ματ, αντι να λυπομαστε τον εαυτο μας και τα παιδια μας.Και εγω νεστωρ λυπαμαι... αλλα λυπαμαι για το μελλον αυτης της χωρας.

http://www.videoman.gr/54594



Οι Ουκρανοι θεωρουν οτι τους< κλεβουν την ζωη >γιατι δεν τους κανουν Ευρωπαιους αλλα συναπτουν οικονιμες  σχεσεις με την Ρωσια.
Οι Ελληνες πιστευουν οτι τους <κλεβουν την ζωη> γιατι τους εβαλαν σε μια Ευρωπη για να του πινει τι αιμα>
Με ρητρα μη δυνατοτητας δανεισμου απο αλλου.
 Σαρκασμός
Παρε το αβγο και κουρευτο Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 08:06:08 μμ »

Όσοι και όσο και να ξεσηκωθούμε, δεν θα γίνει τίποτα. Όταν οργανώσει την επανάσταση κάποιος πράκτορας της μοσάντ ή της σια ή της καγκε-μπέεε, τότε θα γίνει η επανάσταση κι απ τα πρώτα θύματα, ίσως εισαι κι εσυ μπιφτέκι. Το σύστημα σου δίνει ελπίδες, το σύστημα σε κάνει ρομπότ... το πιο έξυπνο κομμάτι του συστήματος ειναι άνθρωποι σαν κι εσένα, θαρρώ. Η αντιπαράθεση ειναι ωραίο πράγμα, οταν γίνεται χωρίς προσωπικές προσβολές. Ελπίζω να μην σε προσέβαλλα με τα λεγόμενά μου.
Ίσως δεν πρέπει να τους και μας λυπόμαστε, δεν αξίζουμε τίποτα καλύτερο παρά, πολύ χειρότερα.
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 08:22:43 μμ »

Ασφαλως και δεν με προσβαλλες...δεν ειπα κατι τετοιο. Απλα δεν ειναι ολα τοσο χειραγωγισιμα οσο νομιζεις...αυτη ειναι η αποψη μου. Και πιστεψε με θα ειμαι ο τελευταιος ως ''θυμα'' αν γινει κατι αναλογο, οχι γιατι δεν θα εκανα κατι για την πατριδα μου, αλλα γιατι συμφωνα με τον ''δεικτη ευθυνης'' (αν μπορω να το πω ετσι) πιστευω πως ειμαι πολυ χαμηλα. Ας πανε να φανε σφαιρες αυτοι που εκλεψαν, που ξεβολευτηκαν, που χασανε την αναξιοκρατικη-βυσματικη θεσουλα τους και στην τελικη αυτοι που κουνουσαν σημαιακια 40χρονια τωρα Κλείσιμο ματιού μετα θα παω και γω. Οι πιο παλιοι ισως θυμουνται, μετα την χουντα, οταν η κυβερνηση προσπαθουσε να περασει αντιλαικα μετρα ή να θηξει τα συμφεροντα των εργαζομενων, οι τοτε εργατες ξηλωναν την μιση Αθηνα και την πεταγαν μπροστα στη βουλη. Δεν λεω οτι ηταν σωστη τακτικη, αλλα οπως βλεπω και βλεπουμε ολοι, μονο η βια ταρακουναει εστω και λιγο αυτους τους καρεκλοκενταυρους.Αυτα τα λιγα...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 08:42:32 μμ »

μου έδωσες λάθος εντύπωση, νόμισα οτι μόλις έβλεπες ματ θα όρμαγες σαν ταύρος σε πυροσβεστικό.
Πατρίδα; μην ειν΄οι κάμποι; μην ειναι τα βουνά; Τι σημαίνει άραγε; σίγουρα διαφορετικά πράγματα για τον καθένα. Για μένα μόνο οικογένεια, σαν τους Ταλιμπάν ένα πράγμα ή τους Κρητικούς (τους ορεινούς όμως, τους ορίτζιναλ).
Καταγράφηκε
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 09:03:38 μμ »

αφού ισοπεδώσουν την ουκρανία οι "επαναστατες"
όπως έγινε και στην συρία με τους "αντάρτες",
πάω  στοιχημα σειρά έχει η λευκορωσια .
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 09:13:57 μμ »

Οριστε η προπαγανδα των ''πολιτισμενων'' δυτικων!!Για να καταλαβετε πως η αμερικανοι και οι ευρωπαιοι οδηγουν με ψεμματα μια χωρα στον εμφυλιο και τον σπαραγμο για να ικανοποιησουν τα συμφεροντα τους!Και οι αφελεις ''επαναστατες'' τσιμπουν το δολωμα!!Γιατι εκτος οτι η βια φερνει βια σχεδον πάντα εξοντωνει τον αδυναμο και οχι τους κυβερνωντες οι οποιοι σκανε στα γελια πισω απο καλα φυλασσομενα γραφεια!!

http://www.defencenet.gr/defence/item/%CE%BA%CE%AF%CE%B5%CE%B2%CE%BF-%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B7%CE%BB%CF%8E%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%AD%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CE%B4%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B6%CF%89%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%AE
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 02:19:08 πμ »

Tο θεμα ειναι οτι συνεχεια ακουω πως πρεπει να αντιδρασουμε ως λαος, οτι μας εχουν γονατισει, οτι δεν παει αλλο και κατι πρεπει να γινει...ολα αυτα απο τον καναπε μας! Και μολις δουμε οτι ενας λαος ταλαιπωρημενος ( πολυ περισσοτερο απο εμας) αντιδρα και αντιστεκεται σ αυτους που του κλεβουν την ζωη, τι κανουμε? ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ!!! Αυτοι ειμαστε!!! και λυπομαστε τα κακομοιρα τα ματ, αντι να λυπομαστε τον εαυτο μας και τα παιδια μας.Και εγω νεστωρ λυπαμαι... αλλα λυπαμαι για το μελλον αυτης της χωρας.

http://www.videoman.gr/54594
+ 1000
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 02:36:53 πμ »

Tο θεμα ειναι οτι συνεχεια ακουω πως πρεπει να αντιδρασουμε ως λαος, οτι μας εχουν γονατισει, οτι δεν παει αλλο και κατι πρεπει να γινει...ολα αυτα απο τον καναπε μας! Και μολις δουμε οτι ενας λαος ταλαιπωρημενος ( πολυ περισσοτερο απο εμας) αντιδρα και αντιστεκεται σ αυτους που του κλεβουν την ζωη, τι κανουμε? ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ!!! Αυτοι ειμαστε!!! και λυπομαστε τα κακομοιρα τα ματ, αντι να λυπομαστε τον εαυτο μας και τα παιδια μας.Και εγω νεστωρ λυπαμαι... αλλα λυπαμαι για το μελλον αυτης της χωρας.

http://www.videoman.gr/54594

+ 100
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 02:41:18 πμ »

εγω υποστηρίζω τα ματ (ίσως για πρώτη φορά στην ζωή μου).
Δεν νομίζω πως είναι η πρώτη σου φορά άσε τα σάπια..
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 02:53:56 πμ »

Παραβλέψατε κάτι, το πιο σημαντικό ίσως.. Ότι ξεσηκώνοντε ενάντια σε μια κυβέρνηση που τους έταξε πολλά και δεν έκανε τίποτα. Ευρωπαιστές η ακροδεξιοί τι σημασία έχει; μήπως ξέρουν αν η Ευρώπη είναι καλύτερη η όχι; η προπαγάνδα ποικίλη ανα χώρα. το μόνο που ξέρουν είναι η εξαθλιωσή τους και μια κυβέρνηση που έστειλε τα ματ να τους θερίσουν, μια υγιείς αντίδραση απέναντι σε ένα μη δημοκρατικό καθεστώς αυτό νομίζω φτάνει. Ένα καθεστώς που εξαθλιώσε την χώρα τους και έστειλε τους άνδρες μετανάστες και τις γυναίκες πόρνες σε όλη την ευρώπη, αυτά νομίζω είναι αρκετά για να ξεσηκωθεί ένας λαός τα άλλα είναι για καναπεδάτους αναλυτές...
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 11:29:02 πμ »

Αυτοι τουλαχιστον εκαναν κατι (ξεσηκωθηκαν) .
Την ακρη θα την βρουν καλυτερα απο εμας που κοιμωμαστε, να ειστε σιγουροι  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences