Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 10, 2024, 12:40:47 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Από το σεντούκι του παππού...  (Αναγνώστηκε 17071 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 11, 2013, 09:16:25 μμ »

δεν μου είπατε τίποτα για τα νομίσματα...είναι σε καλή κατάσταση? είναι βαρια χρησιμοποιημένα? αξίζει να πάρω κάτι να τα προστατεύσω και αν τι? χαρτάκια ή καψουλες ή υπάρχει κάτι άλλο? ή οι κάψουλες θα είναι πιο ακριβές και από το νόμισμα και δεν αξίζει?να τα καθαρίσω με σαπουνι που διάβασα? thanks.
Καταγράφηκε
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 11, 2013, 09:24:43 μμ »

δεν μου είπατε τίποτα για τα νομίσματα...είναι σε καλή κατάσταση? είναι βαρια χρησιμοποιημένα? αξίζει να πάρω κάτι να τα προστατεύσω και αν τι? χαρτάκια ή καψουλες ή υπάρχει κάτι άλλο? ή οι κάψουλες θα είναι πιο ακριβές και από το νόμισμα και δεν αξίζει?να τα καθαρίσω με σαπουνι που διάβασα? thanks.
Εγω θα πρότεινα να κάνεις εναν κατάλογο με αυτά που εχεις,στην συνέχεια θα σου πουν σίγουρα ποιά εχουν πιθανή καλή αξία ωστε να τα ανεβάσεις στην online εκτίμηση ,ενοώ φωτογραφίες και στήν συνέχεια θα αναφερθούν τρόποι φύλαξης για οτι αξίζει τον κόπο,καθαρισμός απαγορεύεται.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5198

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 11, 2013, 09:27:47 μμ »

δεν μου είπατε τίποτα για τα νομίσματα...είναι σε καλή κατάσταση? είναι βαρια χρησιμοποιημένα? αξίζει να πάρω κάτι να τα προστατεύσω και αν τι? χαρτάκια ή καψουλες ή υπάρχει κάτι άλλο? ή οι κάψουλες θα είναι πιο ακριβές και από το νόμισμα και δεν αξίζει?να τα καθαρίσω με σαπουνι που διάβασα? thanks.


Να μη τα πειράξεις καθόλου και προπαντός να μη τα καθαρίσεις. Θα τα καταστρέψεις.
Υπάρχουν φτηνές κάψουλες που σίγουρα θα σου κάνουν δουλειά. Όπως επίσης και χαρτονάκια.
Το καθάρισμα....άστο για τους ειδικούς.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 11, 2013, 10:01:29 μμ »

δεν μου είπατε τίποτα για τα νομίσματα...είναι σε καλή κατάσταση? είναι βαρια χρησιμοποιημένα? αξίζει να πάρω κάτι να τα προστατεύσω και αν τι? χαρτάκια ή καψουλες ή υπάρχει κάτι άλλο? ή οι κάψουλες θα είναι πιο ακριβές και από το νόμισμα και δεν αξίζει?να τα καθαρίσω με σαπουνι που διάβασα? thanks.

όχι ρε αδελφέ,πάρε intercept shield holders σαν κιαυτά που χρησιμοποιούσε ο Παππούλης σου.
Κάτι ήξερε ο γέρος αδερφέ. Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 11, 2013, 10:48:33 μμ »

Μπράβο στον παππού σου και σε σένα , είναι το καλύτερο μνημόσυνο που του κάνεις. Ε όχι αντάρτης Greekamerican  Απορία  και τα ασημένια από τα συντρόφια της Ολυμπιάδας της Μόσχας είχε αγοράσει να μην λέμε οτι νάνε.
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 11, 2013, 11:34:22 μμ »

.Να κανω μια ερώτηση;;; Τα αναμνηστικα που εχει ο φίλος... Το δελφινακι των Μεσογειακών αγώνων με τιραζ 10.000 κομμάτια αλλα κάι οι 500 δραχμές με την 28η ολυμπιάδα σκακιού στην Θεσσαλονίκη με τιραζ 3.000 κομμάτια ποσο κάνουν;; Με κουτι κάι πιστοποιητικα!!
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 11, 2013, 11:43:51 μμ »

μέταλο συν 10
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 12, 2013, 12:04:48 πμ »

δεν μου είπατε τίποτα για τα νομίσματα...είναι σε καλή κατάσταση? είναι βαρια χρησιμοποιημένα? αξίζει να πάρω κάτι να τα προστατεύσω και αν τι? χαρτάκια ή καψουλες ή υπάρχει κάτι άλλο? ή οι κάψουλες θα είναι πιο ακριβές και από το νόμισμα και δεν αξίζει?να τα καθαρίσω με σαπουνι που διάβασα? thanks.

Μην καθεσαι και ασχολεισαι με τον καθε αμορφωτο καραγκιοζη. Αν ελεγες οτι τα πουλας θα σε εγλειφαν πολλοι. Αφου εχεις τοσα πολλα νομισματα και αφου θες να τα κρατησεις η καλυτερη δουλεια ειναι να καθισεις να διαβασεις μονος σου και να δεις τι εχεις και τι αξιζουν. Και σε μεγαλες ποσοτητες κοιτα μην υπαρχει και καμια ποικιλια αναμεσα τους.
Αυτα που ειναι χυμα στις φωτογραφιες που εχεις βαλει, αστα ετσι δεν αξιζουν τιποτα το ιδιαιτερο, εκτος αν μου διαφευγει κατι. Για τα περισσοτερα πηρες γνωμες. Μαθε ποια ειναι τα ασημενια. Αυτα που ειναι σε καψουλες και στα κουτια τους με τα πιστοποιητικα τους αξιζουν αρκετα και να τα προσεξεις, ειδικα τα χρυσα.Μασουρακια απο την τραπεζα μην τα ανοιξεις, αξιζουν παραπανω.
Απο τιμες λεει ο καθενας ο τι θελει. Ψαξε μονος σου και θα δεις ποσο αξιζουν. Το ιντερνετ θα σε βοηθησει.
Το αυτοσχεδιο μασουρι με τα τρυπια μου αρεσει. Χαμόγελο Εγω θα εβρισκα μια γωνια σε ενα τοιχο και θα το κρεμουσα εκει.
Καταγράφηκε
iceman
Επισκέπτης
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 12, 2013, 12:11:51 πμ »

μέταλο συν 10

Αυτή η απάντηση που πηγαίνει??Στα αναμνηστικά με το δελφινάκι και το σκάκι??Και το συν 10 τι είναι??10%??
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 12, 2013, 07:25:05 πμ »

μέταλο συν 10

Α... ωραίο... αυτά βλέπω και... Φέρε μου 100 κομμάτια...
Φυσικά κάνεις πλάκα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 12, 2013, 07:52:47 πμ »

Μαλλον κάπου μπερδεύτηκε το πράγμα...μέταλλο συν10 νομίζω πως αποκλείετε αν κάι δεν θα έπρεπε να μιλάω για τιμές χωρίς να ξέρω πολύ καλά...
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 12, 2013, 10:01:32 πμ »

μέταλο συν 10

Ακριβώς απο επάνω έχει μια ερώτηση για τα ολυμπιακά και απαντα ο ρακοσυλλέκτης απο κάτω οτι η αξια τους είναι τιμή μετάλλου συν 10€ η υπεραξία. Αυτό νομιζω,
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 12, 2013, 10:06:22 πμ »

δεν μου είπατε τίποτα για τα νομίσματα...είναι σε καλή κατάσταση? είναι βαρια χρησιμοποιημένα? αξίζει να πάρω κάτι να τα προστατεύσω και αν τι? χαρτάκια ή καψουλες ή υπάρχει κάτι άλλο? ή οι κάψουλες θα είναι πιο ακριβές και από το νόμισμα και δεν αξίζει?να τα καθαρίσω με σαπουνι που διάβασα? thanks.

Μην καθεσαι και ασχολεισαι με τον καθε αμορφωτο καραγκιοζη. Αν ελεγες οτι τα πουλας θα σε εγλειφαν πολλοι. Αφου εχεις τοσα πολλα νομισματα και αφου θες να τα κρατησεις η καλυτερη δουλεια ειναι να καθισεις να διαβασεις μονος σου και να δεις τι εχεις και τι αξιζουν. Και σε μεγαλες ποσοτητες κοιτα μην υπαρχει και καμια ποικιλια αναμεσα τους.
Αυτα που ειναι χυμα στις φωτογραφιες που εχεις βαλει, αστα ετσι δεν αξιζουν τιποτα το ιδιαιτερο, εκτος αν μου διαφευγει κατι. Για τα περισσοτερα πηρες γνωμες. Μαθε ποια ειναι τα ασημενια. Αυτα που ειναι σε καψουλες και στα κουτια τους με τα πιστοποιητικα τους αξιζουν αρκετα και να τα προσεξεις, ειδικα τα χρυσα.Μασουρακια απο την τραπεζα μην τα ανοιξεις, αξιζουν παραπανω.
Απο τιμες λεει ο καθενας ο τι θελει. Ψαξε μονος σου και θα δεις ποσο αξιζουν. Το ιντερνετ θα σε βοηθησει.
Το αυτοσχεδιο μασουρι με τα τρυπια μου αρεσει. Χαμόγελο Εγω θα εβρισκα μια γωνια σε ενα τοιχο και θα το κρεμουσα εκει.

Συγνώμη...όταν λες να μην ασχολείται με τον "κάθε αμόρφωτο καραγκιόζη" που απευθύνεσαι??
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
edison
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 268


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 12, 2013, 12:04:43 μμ »

δεν μου είπατε τίποτα για τα νομίσματα...είναι σε καλή κατάσταση? είναι βαρια χρησιμοποιημένα? αξίζει να πάρω κάτι να τα προστατεύσω και αν τι? χαρτάκια ή καψουλες ή υπάρχει κάτι άλλο? ή οι κάψουλες θα είναι πιο ακριβές και από το νόμισμα και δεν αξίζει?να τα καθαρίσω με σαπουνι που διάβασα? thanks.

Μην καθεσαι και ασχολεισαι με τον καθε αμορφωτο καραγκιοζη. Αν ελεγες οτι τα πουλας θα σε εγλειφαν πολλοι. Αφου εχεις τοσα πολλα νομισματα και αφου θες να τα κρατησεις η καλυτερη δουλεια ειναι να καθισεις να διαβασεις μονος σου και να δεις τι εχεις και τι αξιζουν. Και σε μεγαλες ποσοτητες κοιτα μην υπαρχει και καμια ποικιλια αναμεσα τους.
Αυτα που ειναι χυμα στις φωτογραφιες που εχεις βαλει, αστα ετσι δεν αξιζουν τιποτα το ιδιαιτερο, εκτος αν μου διαφευγει κατι. Για τα περισσοτερα πηρες γνωμες. Μαθε ποια ειναι τα ασημενια. Αυτα που ειναι σε καψουλες και στα κουτια τους με τα πιστοποιητικα τους αξιζουν αρκετα και να τα προσεξεις, ειδικα τα χρυσα.Μασουρακια απο την τραπεζα μην τα ανοιξεις, αξιζουν παραπανω.
Απο τιμες λεει ο καθενας ο τι θελει. Ψαξε μονος σου και θα δεις ποσο αξιζουν. Το ιντερνετ θα σε βοηθησει.
Το αυτοσχεδιο μασουρι με τα τρυπια μου αρεσει. Χαμόγελο Εγω θα εβρισκα μια γωνια σε ενα τοιχο και θα το κρεμουσα εκει.

Συγνώμη...όταν λες να μην ασχολείται με τον "κάθε αμόρφωτο καραγκιόζη" που απευθύνεσαι??
Και εγω την ιδια απορία εχω
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 12, 2013, 12:38:35 μμ »

Ακριβώς απο επάνω έχει μια ερώτηση για τα ολυμπιακά και απαντα ο ρακοσυλλέκτης απο κάτω οτι η αξια τους είναι τιμή μετάλλου συν 10€ η υπεραξία. Αυτό νομιζω,

Δεν είναι έτσι όπως τα λέτε... η ερώτηση ήταν σαφέστατη... και η απάντηση ασαφέστατη.
.Να κανω μια ερώτηση;;; Τα αναμνηστικα που εχει ο φίλος... Το δελφινακι των Μεσογειακών αγώνων με τιραζ 10.000 κομμάτια αλλα κάι οι 500 δραχμές με την 28η ολυμπιάδα σκακιού στην Θεσσαλονίκη με τιραζ 3.000 κομμάτια ποσο κάνουν;; Με κουτι κάι πιστοποιητικα!!
μέταλο συν 10

Ο Βασίλης απάντησε όπως πάντα, με γνώμονα, που δεν μπορώ να κατανοήσω... Αν τα δίνει σ'αυτήν την τιμή θα ήθελα πολύ να βρεθούν 100 κομμάτια για μένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2013, 01:07:23 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences