Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 13, 2024, 11:29:22 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΡΑΧΜΗ 1883  (Αναγνώστηκε 5840 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 12:11:16 πμ »

Θα ηθελα να ρωτησω γενικες πληροφοριες για σπανιοτητα και ευρος τιμων στην δραχμη 1883 γιατι εχουν πεσει στην πλωρη μου 3 κομματια καταπληκτικα
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 12:17:06 πμ »

και ολα μονος σου θα τα φας;
δεν περισσευει κανενα ψιχουλο και για μας;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 12:24:50 πμ »

και ολα μονος σου θα τα φας;
δεν περισσευει κανενα ψιχουλο και για μας;
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 12:28:45 πμ »

αναλογα με την κατασταση ειναι και η σπανιωτητα!!σε υψηλες καταστασεις αυτη του 1883 και 1874 ειναι και η σπανιωτερες,οι αποψεις διιστανται για το πια ειναι σπανιωτερη!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 12:42:34 πμ »

Λιγο πιο συγκεκριμενα για να βοηθησω να πω οτι τα ειδα χωρις λουπα αλλα το ενα ειναι ακυκλοφορητο σιγουρα ολα δε εχουν φουλ πατινα
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 01:21:19 πμ »

Raw ξεκάθαρα ακυκλοφόρητη δραχμή 1883 και
1) 250 ευρώ είναι ευκαιρία. Πάρ' την πρώτα, ρωτάς μετά...
2)400 ευρώ πάλι καλά είναι. Πάρ' την όσο τη βλέπεις μπροστά σου. Αύριο μάλλον θα την έχει δώσει.
3)500 ευρώ. Πάρ' την. Σου περνάει από το νου το παζάρι... κι εμένα το ίδιο.
4)600 ευρώ. Τελικά είσαι σίγουρος οτι είναι ακυκλοφόρητη. Αυτό το σημαδάκι bag mark είναι?
5)700 ευρώ. ...Δεν είναι bag mark, γρατζουνιά είναι κι έχει μια και στον οπισθότυπο.
6)800ευρώ. Ακουμπάς ένα χιλιάρικο στο τραπέζι... "τόσα έχω, τυλιξέ μου και τις δύο"
7)900 ευρώ. "Ωραίο κομμάτι μεγάλε, που το βρήκες?"
8)1000 ευρώ. Θλίψη, ίσως και λίγη κακία, από μέσα σου... " Να δω που θα βρεις να τη χώσεις ρε π...στη"
 ΜΗΝ απορείς, θα βρει... θα βρει.
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 08:35:14 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Περα απο πλακα ..δεν εχω διαβασει πιο ωραια αναλυση ..τιμης αγορας Μεγάλο χαμόγελο
Καλημερα με το πρωτο ποστ..που διαβασα σημερα  Χαμόγελο
Μ αρεσε το τελειωμα... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.. γλαφυρο και μαλον σωστο.. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 08:55:59 πμ »

Raw ξεκάθαρα ακυκλοφόρητη δραχμή 1883 και
1) 250 ευρώ είναι ευκαιρία. Πάρ' την πρώτα, ρωτάς μετά...
2)400 ευρώ πάλι καλά είναι. Πάρ' την όσο τη βλέπεις μπροστά σου. Αύριο μάλλον θα την έχει δώσει.
3)500 ευρώ. Πάρ' την. Σου περνάει από το νου το παζάρι... κι εμένα το ίδιο.
4)600 ευρώ. Τελικά είσαι σίγουρος οτι είναι ακυκλοφόρητη. Αυτό το σημαδάκι bag mark είναι?
5)700 ευρώ. ...Δεν είναι bag mark, γρατζουνιά είναι κι έχει μια και στον οπισθότυπο.
6)800ευρώ. Ακουμπάς ένα χιλιάρικο στο τραπέζι... "τόσα έχω, τυλιξέ μου και τις δύο"
7)900 ευρώ. "Ωραίο κομμάτι μεγάλε, που το βρήκες?"
8)1000 ευρώ. Θλίψη, ίσως και λίγη κακία, από μέσα σου... " Να δω που θα βρεις να τη χώσεις ρε π...στη"
 ΜΗΝ απορείς, θα βρει... θα βρει.
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
 1)O κατοχος ειναι ανω των 85
 2)Εχει να ασχοληθει πανω απο 25 χρονια με νομισματα
 3)μου ειπε οτι τα ΚΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥ τα εχει στο πατρικο του οπου διαμενει η αδερφη του
 4)οταν του ειπα ποσο τα ειχε παρει μου απαντησε που να θυμαμαι μετα απο 50 χρονια που εχουν περασει
 5)οταν του ειπα οτι δεν την εχω μου ειπε να διαλεξω μια απο τις τρεις να την παρω
 6)οταν τον ρωτησα ποσο κανει με κοιταζε σαν εξωγηινο και μου απαντησε εμενα ρωτας ποσο κανει εσυ πρεπει να ξερεις
 7)οταν του ειπα οτι δεν εχω λουπα να τα δω μου ειπε εσυ εισαι επιστημονας εμεις τοτε το μονο που χρειαζομαστε για να παρουμε ενα νομισμα ηταν τα ματια μας.....τωρα αστα να πανε(εχει καταρακτη)
 εχω μια τρομερη περιεργεια να δω τα ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΑ
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 09:09:10 πμ »

Ρε(με ολο το θαρρος Στριφογύρισμα ματιών) Μιχαλη ..παω για δουλειες ...
Θες να μας αρρωστησεις πρωι πρωι?..τι σου καναμε δηλαδη? γιατι το κανεις αυτο?
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αντε καλημερα ..και καλη στοχευση... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 09:36:13 πμ »

Καλημέρα,
Μιχάλη , έτσι όπως τα αναφέρεις μου ακούγεται "Τζάκ Ποτ". Θα 'επαιρνα ότι διαθέσιμο υπήρχε,δλδ είναι σαν να αγοράζεις μέρος συλλογής.........και φαντάσου δεν έχεις δει τα Καλά Κομμάτια. Έκπληξη
Και επειδή είναι παλιά καραβάνα ο κάτοχος και λόγω οικονομικής κρίσης γνωρίζει πως το ρευστό τείνει προς εξαφάνιση ,πρότεινε και μια ανταλλαγή με λίρες αν δεν σε παίρνει όλα μετρητά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2013, 09:49:17 πμ από zobels » Καταγράφηκε

zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 09:45:03 πμ »

Raw ξεκάθαρα ακυκλοφόρητη δραχμή 1883 και
1) 250 ευρώ είναι ευκαιρία. Πάρ' την πρώτα, ρωτάς μετά...
2)400 ευρώ πάλι καλά είναι. Πάρ' την όσο τη βλέπεις μπροστά σου. Αύριο μάλλον θα την έχει δώσει.
3)500 ευρώ. Πάρ' την. Σου περνάει από το νου το παζάρι... κι εμένα το ίδιο.
4)600 ευρώ. Τελικά είσαι σίγουρος οτι είναι ακυκλοφόρητη. Αυτό το σημαδάκι bag mark είναι?
5)700 ευρώ. ...Δεν είναι bag mark, γρατζουνιά είναι κι έχει μια και στον οπισθότυπο.
6)800ευρώ. Ακουμπάς ένα χιλιάρικο στο τραπέζι... "τόσα έχω, τυλιξέ μου και τις δύο"
7)900 ευρώ. "Ωραίο κομμάτι μεγάλε, που το βρήκες?"
8)1000 ευρώ. Θλίψη, ίσως και λίγη κακία, από μέσα σου... " Να δω που θα βρεις να τη χώσεις ρε π...στη"
 ΜΗΝ απορείς, θα βρει... θα βρει.
Θυμάσαι πριν ένα χρόνο που μας πρότεινε έμπορος στο Θησείο δρχ 1832 ντιπαρισμένη-γυαλισμένη 800€ ως BU. Έκπληξη
Πέθανα στα γέλια όπως τον κοίταζες Σαρκασμός Σαρκασμός...........λες και μας μιλούσε Εξωγήινος.
Ευτυχώς ήσουν εγκρατής κ δεν εκφράστηκες. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 09:47:06 πμ »

Καλημερα Παναγιωτη ο κατοχος φιλε μου δεν πουλα και δεν νομιζω να εχει οικονομικο προβλημα....το εφερε η συζητηση ηταν παλαια συλλεκτης και αυτος μου εδειξε αυτα που ειχε προχειρα εκει και οταν του ειπα δεν την εχω μου ειπε διαλεξε μια να την βαλεις στην συλλογη σου αυτο ειναι ολο....επαθα πλακα οταν μου ειπε οτι τα καλα τα εχει αλλου Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο και δεν το κρυβω οτι εχω περιεργεια να τα δω.....θα μου πεις η περιεργεια σκοτωσε την γατα εεεε ολοι απο κατι θα παμε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 09:55:22 πμ »

Μα για αυτό το λόγο ,ανέφερα "Διαθέσιμο".
Συνήθως τέτοια κομμάτια καταλήγουν στους κληρονόμους.Φυσικά αν ο συλλέκτης δει πως υπάρχει Απαξίωση από τους κληρονόμους (στο αντικείμενο) θα προτιμήσει να τα αποχωριστεί (μέρος αυτών) και να πάνε σε χέρια που εκτιμούν την ιδιαιτερότητα τους παρά να τα κακοδιαχειριστούν-σκοτώσουν οι κληρονόμοι.Έχει τύχει να ακούσω παρόμοια ιστορία.
Καταγράφηκε

wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 11:06:27 πμ »

Διάλεξε βρε Μιχάλη μια και ανέβασε φωτο να δούμε. Μη μας τυραννάς ....

Πες του ότι και άλλοι φίλοι σου δεν την έχουν  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 23, 2013, 12:04:16 μμ »

Εγώ θα σου πρότεινα να διαλέξεις μια σαν αυτή https://www.google.gr/search?q=1+%CE%B4%CF%81%CE%B1%CF%87%CE%BC%CE%AE+1883&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=gQm4UuSeH8bWtQamzoGIAQ&ved=0CFoQsAQ&biw=1280&bih=654#facrc=_&imgdii=_&imgrc=OUh19gGblt7a-M%3A%3B8786Ve_NVvJx1M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.nomisma.gr%252FImages%252FProducts%252F1D_1883.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.nomisma.gr%252FViewCoinCatalog.aspx%253FId%253D47239%3B1000%3B498 αν έχει, και για τα χρήματα έχεις παρει γνώμες ήδη.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences