Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 22, 2024, 04:18:10 πμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πολιτικες αναλυσεις  (Αναγνώστηκε 39665 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Ιούνιος 30, 2013, 11:05:50 μμ »

sorry αλλα προτιμώ να κοιμάμαι με σιδεριές παρα να "πνιγώ" όπως κάποτε οι ιταλοί "υπανθρώπους"
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #106 στις: Ιούνιος 30, 2013, 11:11:32 μμ »

Δικαίωμα σου φίλε. Η παροιμία λέει .. όπως στρώσεις θα κοιμηθείς ...
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Ιούνιος 30, 2013, 11:16:08 μμ »

sorry αλλα προτιμώ να κοιμάμαι με σιδεριές παρα να "πνιγώ" όπως κάποτε οι ιταλοί "υπανθρώπους"

Ποιός μίλησε για πνιγμούς;
Δηλαδή ή πνιγμούς ή σιδεριές;  Απορία
Ξέρεις, στα χρώματα υπάρχει και το γκρίζο. Και το κόκκινο, το μπλέ, κτλ.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Ιούνιος 30, 2013, 11:19:53 μμ »

Φάνη δε λέω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα υπάρχει και μεγάλο....μη κρυβόμαστε....αλλα θεωρείς λογικό/ανθρώπινο όπως θες pesto να βουλιάζεις πχ βάρκες στα σύνορα?
εδώ ένα σκυλί άμα κλοτσήσω αύριο στο δρόμο θα μου τη πέσουν 10...
dld stis USA δεν έχουν λαθρομετανάστες?γιατί είχα θείο που με αυτή τη δουλειά ζούσε ανεπίσημα για επίσημα ήταν λογιστής και δε μπορεί ο κάθε έλληνας πχ να πάει να μείνει και να δουλέψει στις ΗΠΑ.μη το πάμε σε "πορτορικια" μεξικανούς.απλά η διαφορα μας με αυτούς είναι ότι έχουν κράτος
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Ιούνιος 30, 2013, 11:29:29 μμ »

σιδεριές/κάγκελα βάζουμε εδώ και καιρό σε πόρτες παράθυρα για ασφάλεια
πνιγμούς ανέφερε ένα παλικάρι ότι αν πάνε να περάσουν λαθρομετανάστες ας τους βουλιάξουν

τα χρώματα που τα είδες?
εμενα το tyrkouaz μου αρέσει  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Ιούνιος 30, 2013, 11:40:02 μμ »

Ο φασισμος - ναζισμος δεν ειναι ελληνικη πατεντα ειναι δυστυχώς ιντερνασιοναλ.Και πακιστανοι και αφρικανοι και ευρωπαιοι και αμερικανοι φασιστες υπαρχουν.Αλλα κομπλεξικοι ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ μονο εδω υπαρχουν.Οταν καποιος παει να ριξει το φταιξιμο του σε αλλους αυτο ειναι.Εμεις διαλύσατε την χωρα μας με αυτους που βγαζαμε και κανενας αλλος .Και τωρα στα δυσκολα αντι να δουμε τι καναμε λεμε αααα ο πακιστανος φταιει για ολα η ο αλβανος.Πρεπει να δουμε τα ποσοστα ευθυνεις που εχει ο καθενας επιτελους και να μην κρυβομαστε. .Τωρα που εχουμε και γκαλοπ οτι το 80 τα 100 ειναι εγκληματιες .Και γιατι οχι το 100 τα 100 απο δαυτους.Δεν μεγαλωσα στην Κηφισια αλλα στην Ομονοια .Φιλικα Δημητρης
Καλα εσύ αυτό κατάλαβες απο όλη την συζήτηση; Δηλαδή όλα τα εγκλήματα που γίνονται απο όλους αυτούς τους λαθρομετανάστες, που δεν θα γίνοντουσαν αν δεν τους είχανε εδώ, δικαιολογούνται γιατί φταίνε οι πολιτικοί που τους επέτρεψαν να είναι εδώ;  Απορία Απορία Απορία
Καταλαβα οτι εχουμε ιδικους στα γκαλοπ που ξερουν οτι το 80 τα 100 των μεταναστων ειναι εγκληματιες.Ημαρτων που λεει και ο Γεωργιου  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Ιούνιος 30, 2013, 11:43:02 μμ »

Φάνη δε λέω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα υπάρχει και μεγάλο....μη κρυβόμαστε....αλλα θεωρείς λογικό/ανθρώπινο όπως θες pesto να βουλιάζεις πχ βάρκες στα σύνορα?
εδώ ένα σκυλί άμα κλοτσήσω αύριο στο δρόμο θα μου τη πέσουν 10...
dld stis USA δεν έχουν λαθρομετανάστες?γιατί είχα θείο που με αυτή τη δουλειά ζούσε ανεπίσημα για επίσημα ήταν λογιστής και δε μπορεί ο κάθε έλληνας πχ να πάει να μείνει και να δουλέψει στις ΗΠΑ.μη το πάμε σε "πορτορικια" μεξικανούς.απλά η διαφορα μας με αυτούς είναι ότι έχουν κράτος
Αυτη η συζήτηση είναι δύσκολη μέσω μηνυμάτων. Και εγω πριν χρόνια είχα ίδιες απόψεις με εσένα αλλα στη πορεία, έχοντας ζήσει πολλα χρονια στο εξωτερικο, και απο οικογενειακες εμπειρίες με διάφορα συμβάντα, οι απόψεις μου άλλαξαν ολοκληρωτικά. Οι περισσότεροι λαθρομετανάστες στην Ελλάδα δεν σέβονται την ανθρώπινη ζωή, είναι μερος τις κουλτούρας τους και όταν βρουν την ευκαιρία θα σε καθαρίσουν για ένα κομμάτι ψωμί. Και εδώ στην Αμερική υπαρχουν παράνομοι μετανάστες, για παράδειγμα στην Καλιφόρνια εχει πολλούς μεξικάνους, αλλα κατα βάση δεν είναι φονιάδες. Φυσικά και δεν μπορείς να γενικεύσεις. Αλλα η κατάσταση στην Ελλαδα εχει ξεφύγει. Δεν μπορεί εγω στην Αμερική να κοιμάμαι με τα παράθυρα ανοικτά, η πόρτα μου να μην εχει κλειδαριά ασφαλειας, και να παραβιάζεται με μια απλή κάρτα τραπέζης, και όταν επισκέπτομαι με την οικογένεια μου τους γονείς μου στην Ελλάδα να πέφτω για ύπνο και να φοβάμαι τι θα μας ξημερώσει; Δραστικά μέτρα όσο πιο γρήγορα γίνεται. Μόνο έτσι θα υπάρξει επιστροφή σε καλυτερες ημέρες.

Και κάτι με τα σκυλιά, ξέρεις πόσο φίλοζωοι είναι οι Αμερικάνοι. Να ξερεις ότι δεν υπαρχουν αδέσποτα, ούτε σκύλοι ούτε γάτες ούτε τίποτα, είναι όλα μαντρομένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2013, 12:00:52 πμ από wavelet » Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #112 στις: Ιούλιος 01, 2013, 12:16:19 πμ »

εγώ παιδιά μιας και βλέπω οτι η Μ###### πάει σύνεφο ένα θα σας πω,εάν κανένα απο αυτα τα πιθήκια σαν κιαυτά της φωτο που ανέβασε ο Γιάννης με κοιτάξουν,απλά να με κοιτάξουν στραβά στο δρόμο μετράνε δόντια.

Εάν δε ,κανεις απο αυτούς μπεί στο κήπο μου και γλυτώσει απο το σκυλί,θα τον φάω ζωντανό.Θα τον κρεμάσω απο ένα πεύκο ανάποδα και θα του ανοίξω μια τρύπα με το τυρμπουσον που ανοίγω το κρασί στο κρανίο και θα κάθομαι να τον χαζεύω να στραγκιζει τον παλιοπουστα.

Τα παλιόμουνα.

Ρε σημερα περνουσα το πρωι στην Σωκράτους και Ευριπίδου,εσεις που λέτε παπαριλίκια αφήνετε τα παιδιά με τις γυναικες σας να περπατησουν εκει το πρωι?Οχι βράδυ αλλά πρωί?

Ειναι καλά στην επαρχία,καθαρος αέρας,νοστιμα φαγητά,χαλαροι ρυθμοι και λιγοι αραπάδες που καθονται φρονιμα προς το παρον.

Να δειτε ορδες απο δαυτους να κοιτάνε τσαμπουκαλεμένα.

Ξυπνηστε μ ######ς θα μας ######ν ολους οι σκατομαυροι.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Ιούλιος 01, 2013, 04:20:15 πμ »

Διαβάστε, έχει ενδιαφέρον:

http://ideopigi.blogspot.com/2013/05/blog-post_1360.html

Κάντε και κλικ στο κείμενο να δείτε φάτσες και ονόματα. Μήπως σας θυμίζουν τίποτα;

Θα ήθελα να ρωτήσω τον φίλο dimitris1980 που έχει πρόβλημα με τα ποσοστά πόσους απο αυτή τη ράτσα θα έβαζε μέσα στο σπίτι του; Και το ρωτάω εγώ που τους είχα φάει στη μάπα 10 χρόνια στην Αγγλια και οι παρέες μου ήταν οι περισσότεροι ξένοι, απο διάφορα μέρη του κόσμου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2013, 04:36:01 πμ από wavelet » Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Ιούλιος 01, 2013, 01:51:48 μμ »

Exω ενα προβλημα ρε παιδια.
Δεν μπορει με τιποτα το μυαλο μου να το αντιληφθει και να αποδεχθει !!!

Δεν μπορω να καταλαβω πως στο καλο ανθρωποι υποθετικα μορφωμενοι ή εστω στοιχειωδως  νοημονες, οταν εχουν ενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ (που θεωρητικα αλλα και πρακτικα ) θελουν να λυσουν.......εχουν την ψευδαισθηση οτι αντι να <κτυπησουν > ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ , πρεπει να <κτυπουν>μανιωδως ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ή εστω το αποτελεσμα αυτου)!!!!! Έκπληξη

Τελικα η ΑΝΤΙΛΗΨΗ δεν ειναι κατι το δεδομενο φαινεται, γιατι αλλη εξηγηση δεν μπορει να υπαρχει


Υ.Σ Ισως το πιο πανω να βγαλει απο τον κοπο τον Δημητρη να μπει σε διαδικασια εξηγησων των αυτονοητων.......ή ελπιζω τουλαχιστον Αναποφασιστικότητα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2013, 02:05:40 μμ από coll » Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Ιούλιος 01, 2013, 02:15:30 μμ »

Ολα στην ωρα  τους Σωτηρη.Ολα στην  ωρα τους. Εκλογές θα γινουν που θα πάει .Μπροστά θα τρέχουν οι πολιτικοί και από πίσω  οι ηλιοκαμμενοι. Σαρκασμός Σαρκασμός  Σαρκασμός

Για να κάνουμε ομως  ένά παραλληλισμό της λογικής σου με ένά απλό παραδειγμα .Ας υποθέσουμε οτι έχουμε ένά φορούν που ο ιδιοκτήτης του προτρέπει  τα μέλη οταν έχουν αντίλογο να μπινελικωνουν αβέρτα.Μπαίνει ένά μέλος και δεν συμφωνεί με την άποψή σου. Και αρχίζει να σε βρίζει.Τοτε εσύ Σωτηρη του λες ευχαριστώ τον κερνας  και καφεδάκι και υστέρα τα ζώνεις στον ιδιοκτήτη τουφορουμ ο οποίος ειναι η αίτια. Πως σου φαινεται σαν λογική;

Το παράδειγμα ειναι φανταστικό και ουδεμία σχέση έχει με τηνπραγματικοτητα.
Συγνώμη για τα λάθη άλλά γράφω από Tablet.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Ιούλιος 01, 2013, 02:28:03 μμ »

Ολα στην ωρα  τους Σωτηρη.Ολα στην  ωρα τους. Εκλογές θα γινουν που θα πάει .Μπροστά θα τρέχουν οι πολιτικοί και από πίσω  οι ηλιοκαμμενοι. Σαρκασμός Σαρκασμός  Σαρκασμός

Για να κάνουμε ομως  ένά παραλληλισμό της λογικής σου με ένά απλό παραδειγμα .Ας υποθέσουμε οτι έχουμε ένά φορούν που ο ιδιοκτήτης του προτρέπει  τα μέλη οταν έχουν αντίλογο να μπινελικωνουν αβέρτα.Μπαίνει ένά μέλος και δεν συμφωνεί με την άποψή σου. Και αρχίζει να σε βρίζει.Τοτε εσύ Σωτηρη του λες ευχαριστώ τον κερνας  και καφεδάκι και υστέρα τα ζώνεις στον ιδιοκτήτη τουφορουμ ο οποίος ειναι η αίτια. Πως σου φαινεται σαν λογική;

Το παράδειγμα ειναι φανταστικό και ουδεμία σχέση έχει με τηνπραγματικοτητα.
Συγνώμη για τα λάθη άλλά γράφω από Tablet.

H δεν βρισκω  επιτυχη σχεση αλλα θα απαντησω επι του παραδειγματος.
Αλλαζω forum Γιαννη ....αυτο κανω.

Στην ζωη μου εχω μαθει (αν και δεν το τηρω παντα) να προσπαθω να συνεννουμαι και να συνδιαλεγομαι  με οσους ειναι δυνατον να γινει.
Δεν δυναμαι να επιμενω  δια παντος στην ερωτηση σχετικα με την υγεια του <Γιαννη> που  <σπερνει κουκια > επι μονομου βασεως.(Φανταζομαι ξερεις την λαικη ρηση)
Και ο solferino εγαψε κατι πιο πανω αλλα δεν εγινε κατανοητο οπως και τα δικα μου γραπτα.

Eπι του συγκεκριμενου εγω  αντιλαμβανομαι οτι αν οι πολιτικοι  ηξεραν οτι ειχαν να κανουν με νοημονες  (που φυσικα εχουν τους πολιτικους που αξιζουν)δεν θα διαιρουσαν τα πληθη με χαζοδιλληματα.
 Μας γνωριζουν , μπορουν , πραττουν.

Αυτα τα ολιγα εχω , αν ερμηνευτουν σωστα εχει καλως. Αν οχι τι αλλο να κανω.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2013, 02:49:00 μμ από coll » Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #117 στις: Ιούλιος 01, 2013, 03:22:12 μμ »

Ολα στην ωρα  τους Σωτηρη.Ολα στην  ωρα τους. Εκλογές θα γινουν που θα πάει .Μπροστά θα τρέχουν οι πολιτικοί και από πίσω  οι ηλιοκαμμενοι. Σαρκασμός Σαρκασμός  Σαρκασμός

Για να κάνουμε ομως  ένά παραλληλισμό της λογικής σου με ένά απλό παραδειγμα .Ας υποθέσουμε οτι έχουμε ένά φορούν που ο ιδιοκτήτης του προτρέπει  τα μέλη οταν έχουν αντίλογο να μπινελικωνουν αβέρτα.Μπαίνει ένά μέλος και δεν συμφωνεί με την άποψή σου. Και αρχίζει να σε βρίζει.Τοτε εσύ Σωτηρη του λες ευχαριστώ τον κερνας  και καφεδάκι και υστέρα τα ζώνεις στον ιδιοκτήτη τουφορουμ ο οποίος ειναι η αίτια. Πως σου φαινεται σαν λογική;

Το παράδειγμα ειναι φανταστικό και ουδεμία σχέση έχει με τηνπραγματικοτητα.
Συγνώμη για τα λάθη άλλά γράφω από Tablet.

H δεν βρισκω  επιτυχη σχεση αλλα θα απαντησω επι του παραδειγματος.
Αλλαζω forum Γιαννη ....αυτο κανω.

rakossylekths wrote,

τότε άλλαξε και χώρα.
Ασε το σπιτη σου και τα χωράφια σου ,στους λαθρομετανάστες.
Φυγε απο την πατρογονική σου εστία και γίνε και συ μετανάστης.
Αντιθέτως εγώ θα αμυνθώ υπερ βωμών και εστιών που δικαιωματικά και κληρονομικά  μου ανήκουν.
 
 
 

 
 

 
 
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Ιούλιος 01, 2013, 05:25:51 μμ »

Βασιλη στα χωραφια δεν πηγαν μονοι τους για δουλεια αλλα καποιοι τους πηγαν.Ναι για μενα ειναι φασιστας η δεν ξερει οποιος λεει οτι στα 2 εκατομμύρια π.χ που ειναι εδω το τα 80 τα εκατο ειναι εγκληματιες.Στο αμερικα που λες φιλε αν δεις ειδησης καθε εβδομαδα ενα πιτσιρικι μπαινει στο σχολειο με ενα αυτοματο και σκοτώνει.Ειναι ενα εθνος που δεν ξερουν απο που κραταει η σκουφια του.Και για το τελος αυτη και η αλλη η π ουστροχωρα Αγγλια ειναι αυτε που εχουν κανει τα μεγαλύτερα εγκληματα σε καποιες χωρες που εχουν φυγει μεταναστες.Εγω δεν λεω οτι δεν εχουμε προβλημα αλλα δεν μου αρεσει να τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι.Και αν θα τους εβαζα στο σπιτι μου ειναι δικο μου θεμα αλλα δεν θα τους εβαζα να μου δουλευουν τσαμπα και μετα να φωναξω μπραβους.Αν καποιος μπει στο σπιτι μου να με κλεψει δεν θα κοιταξω αν ειναι μαυρος -ασπρος -κιτρινος η Ελληνας.ΑΑΑ ξεχασα εμεις δεν κλεβουμε  Φιλί .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2013, 05:36:46 μμ από dimitris1980 » Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Ιούλιος 01, 2013, 06:04:51 μμ »

Κλεβουμε και εμεις Δημητρη και παρακλεβουμε.Ομως δεν σφαζουμε και σκοτωνουμε για ψυλλου πηδημα.Ουτε βιαζουμε γυναικες μπροστα στα παιδια τους για να το γιορτασουμε που κλεψαμε.Ουτε σκοτωνουμε και βιαζουμε γριες σπαζοντας στο ξυλο παππουδια.Οσο Ελληναρες και να ειμαστε την ανθρωπινη ζωη την υπολογιζουμε ακομα .Αυτη ειναι η διαφορα. Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences