Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 08:58:38 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Συμφωνείται  (Η ψηφοφορία έληξε: Δεκέμβριος 01, 2012, 07:47:05 μμ)
Συμφωνείται να γίνονται οι δημοπρασίες ως έχει - 13 (56.5%)
Θέλετε οι δημοπρασίες να γίνονται όπως προτείνω. - 10 (43.5%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 23

Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Site δημοπρασιών η φόρουμ συλλεκτών?  (Αναγνώστηκε 4728 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 21, 2012, 07:47:05 μμ »

Φίλοι σημφορουμίστες, επειδή τελευταίος παρατήρησα ότι το στέκι πάει να μετατραπεί από φόρουμ συλλεκτών σε Site δημοπρασιών, κάνω την εξής πρόταση και την θέτω σε ψηφοφορία.

Προτείνω λοιπόν στην πάνω μεριά της σελίδας να μπει ένα μπανεράκι που να γράφει δημοπρασίες, και με ένα Link που θα Βάλη ο προγραμματιστής, θα μας μεταφέρει σε μια σελίδα όπου θα γίνονται οι δημοπρασίες.

Έτσι με αυτό τον τρόπο, το φόρουμ θα αποσυμφορηθεί από τις δημοπρασίες, και θα επανέλθει στην αρχική του μορφή. 

Φυσικά όλα αυτά, με την προϋπόθεση ότι συμφωνεί ο διαχειριστής του Site.
Εάν δεν συμφωνεί, τότε η ψηφοφορία είναι άκυρη.
Καταγράφηκε
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 07:54:08 μμ »

αρκετά καλό αν είναι βέβαια εφικτό να γίνει.
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 08:44:28 μμ »

Aγαπητε φιλε και συντροφε Νικο , αυτο μην νομιζεις οτι δεν το εχω σκεφτει, το ειχα σκεφτει απο την αρχη γεννησεως του σαιτ.
Δυστηχως δεν γινετε και αυτο φαινετε ηδη απο τα λεγωμενα σου :
(Προτείνω λοιπόν στην πάνω μεριά της σελίδας να μπει ένα μπανεράκι που να γράφει δημοπρασίες, και με ένα Link που θα Βάλη ο προγραμματιστής, θα μας μεταφέρει σε μια σελίδα όπου θα γίνονται οι δημοπρασίες.)
Το μπανερ μπαινει στο Π & Φ αλλα η αλλη σελιδα προυποθετει αλλο χωρο φιλοξενιας , αλλα εξοδα καθε χρονο και αλλα εξοδα για το στησιμο!!
Το να ριξω καποια λεφτα και να κανω το κεφι μου οπως εδω (μια σελιδα συλλεκτικη ) το καταλαβαινω , το να ριξω χρημα για να μπαινει μετα η κουτση Μαρια να μου πουλαει ενα χωραφι στην κορφη του ψηλορειτη ή ενα αυτοκινητο κτλ κτλ ? καταλαβαινεις οτι παει αλλου μετα το θεμα Κλείσιμο ματιού
Με τα λογια πολλα μπορουν να ειπωθουν στα εργα στην πραξη ομως πρεπει να πεσουν και καποια κεφαλαια!!
Παραμενουμε αυτο που ειμαστε , Μια συλλεκτικη κοινοτητα , μια κοινοτητα φιλων που ανταλλασουμε τα νομισματα μεταξυ μας διχως μεσαζωντες!!
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Cornelius
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351


A man's gotta do what a man's gotta do


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 08:50:07 μμ »

Σωστοτατος
Aγαπητε φιλε και συντροφε Νικο , αυτο μην νομιζεις οτι δεν το εχω σκεφτει, το ειχα σκεφτει απο την αρχη γεννησεως του σαιτ.
Δυστηχως δεν γινετε και αυτο φαινετε ηδη απο τα λεγωμενα σου :
(Προτείνω λοιπόν στην πάνω μεριά της σελίδας να μπει ένα μπανεράκι που να γράφει δημοπρασίες, και με ένα Link που θα Βάλη ο προγραμματιστής, θα μας μεταφέρει σε μια σελίδα όπου θα γίνονται οι δημοπρασίες.)
Το μπανερ μπαινει στο Π & Φ αλλα η αλλη σελιδα προυποθετει αλλο χωρο φιλοξενιας , αλλα εξοδα καθε χρονο και αλλα εξοδα για το στησιμο!!
Το να ριξω καποια λεφτα και να κανω το κεφι μου οπως εδω (μια σελιδα συλλεκτικη ) το καταλαβαινω , το να ριξω χρημα για να μπαινει μετα η κουτση Μαρια να μου πουλαει ενα χωραφι στην κορφη του ψηλορειτη ή ενα αυτοκινητο κτλ κτλ ? καταλαβαινεις οτι παει αλλου μετα το θεμα Κλείσιμο ματιού
Με τα λογια πολλα μπορουν να ειπωθουν στα εργα στην πραξη ομως πρεπει να πεσουν και καποια κεφαλαια!!
Παραμενουμε αυτο που ειμαστε , Μια συλλεκτικη κοινοτητα , μια κοινοτητα φιλων που ανταλλασουμε τα νομισματα μεταξυ μας διχως μεσαζωντες!!
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 10:02:34 μμ »

Φίλε Γιώργο, δεν κατάλαβες αυτό που προτείνω, δεν χρειάζεται καινούρια σελίδα ούτε έξοδα, απλώς μια παραπομπή στον ήδη υπάρχοντα χώρο, εάν ρωτήσεις τον προγραμματιστή σου, θα σε βεβαιώσει ότι δημιουργώντας ένα νέο φάκελο εκεί που έχεις όλα τα αρχεία του Site δημιουργείτε μια νέα σελίδα η ένα νέο Site.

Μην ξεχνάς ότι είχα δικά μου 5 Site, και όλα αυτά τα είχα στον ίδιο χώρο που νοίκιαζα.

Τώρα εν δεν θέλεις, ση έχεις το μαχαίρι ση και το πεπόνι.
 Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 10:10:38 μμ »

Και η διαφορα απο το ηδη υπαρχων ποια θα ειναι εγω δεν εχω καταλαβει για να πω την αληθεια!
Και τωρα πανω στο <δημοπρασιες>  πατας , και σε βγαζει στην σελιδα των δημοπρασιων
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 10:21:42 μμ »

Φίλε Γιώργο, δεν κατάλαβες αυτό που προτείνω,

δεν χρειάζεται καινούρια σελίδα ούτε έξοδα, απλώς μια παραπομπή στον ήδη υπάρχοντα χώρο,

εάν ρωτήσεις τον προγραμματιστή σου, θα σε βεβαιώσει ότι δημιουργώντας ένα νέο φάκελο εκεί που έχεις όλα τα αρχεία του Site δημιουργείτε μια νέα σελίδα η ένα νέο Site.


Εαν ισχυει αυτο που γραφει ο κος Νικος θα ειναι πολυ καλυτερα....νομιζω οτι τις τελευταιες μερες εχει γινει λιγο μπαχαλο με τις δημοπρασιες και την ροη των μηνυματων...ισως παλι να ειναι και ο αρχικος ενθουσιασμος και να καταλαγιασει το πραμα συντομα ...παντως εαν ειναι ευκολο και ανεξοδο ας το δει ο Γιωργος  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 10:25:47 μμ »

Και η διαφορα απο το ηδη υπαρχων ποια θα ειναι εγω δεν εχω καταλαβει για να πω την αληθεια!

Η διαφορά θα είναι, ότι όποιος θέλει να πούληση δεν θα απασχολεί το φόρουμ, και έτσι θα μπορούν να αναπτύσσονται η συλλεκτικές συζητήσεις απρόσκοπτα. Εξάλλου το όνομα είναι στέκι συλλεκτών,  και ο σκοπός του είναι η διάδοση του συλλεκτησμου.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 10:30:35 μμ »

Και η διαφορα απο το ηδη υπαρχων ποια θα ειναι εγω δεν εχω καταλαβει για να πω την αληθεια!

Η διαφορά θα είναι, ότι όποιος θέλει να πούληση δεν θα απασχολεί το φόρουμ, και έτσι θα μπορούν να αναπτύσσονται η συλλεκτικές συζητήσεις απρόσκοπτα. Εξάλλου το όνομα είναι στέκι συλλεκτών,  και ο σκοπός του είναι η διάδοση του συλλεκτησμου.

Δεν διαφωνω φιλε μου , υπερ του συλλεκτισμου ειμαι ,αλλα και οπως το λες, παλι τα μελη εστω και κατ επιλογην δεν θα βρισκονται  παλι στην σελιδα των δημοπρασιων;;; Το ιδιο δεν ειναι και τωρα;;; Αν καποιος θελει να βρισκεται αλλου υπερ του συλλεκτισμου παλι μπορει να το κανει.
Ειναι θεμα επιλογης και δυστυχως το νταλαβερι ειναι στο προγραμμα.

Συγνωμη αν  και παλι δεν εχω καταλαβει πως ηθελες να στηθει
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 21, 2012, 10:31:05 μμ »

Κυριε Νικο η δημοπρασια με τον τροπο που την ξερουμε EBAY πχ στηριζετε πανω σε ενα προγραμμα.
Υπαρχουν αρκετα προγραμματα τετοι και δωρεαν στο διαδυκτιο. Τα ξερουμε.
Ενα προγραμμα ομως στα Ελληνικα πρεπει να φτιαχτει απο το μηδεν .
Ο Χωρος που θα φιλοξενηθει ναι μεν θα ειναι στον ιδιο φορεα οπου υπαγωμε ηδη μια και ειμαι ευχαριστημενος πολυ απο αυτους αλλα θα εχει το δικο του  domain , θα πρεπει να συμβουλευτω λογιστη δικηγορο κτλ κτλ (οπως εκανα και με το παρων) .
Μετα κυριε Νικο ξεφευγω απο το χομπυ και παω σε αλλο επιπεδο.
Και να σου πω κατι?
Πες πως το κανω!!
Μετα δεν θα σας φτανει κατι το απλο και θα ζητατε κατηγοριες , θα μας βρει και η κουτση Μαρια και θα θελει και αυτη να πουληση τον σκυλο της !!
Εαν ειναι να ασχοληθω με κατι τετοιο θα γινω και επαγγελματιας μετα .
Και ποσο χρονο θα πρεπει να του αφιερωνω??
εδω το χομπυ μας κανουμε και ειμαστε 6 σντονιστες και πολλες φορες μας διαφευγουν διαφορα ζητηματα ή κανουμε ωρα-ωρες να τα δουμε και να δωσουμε λυση!!
Πολυς ντορος λοιπον για το τιποτα λοιπον.
Εμεις κοιταμε την παρεα μας και να περναμε καλα Χαμόγελο
Συλλεκτες ειμαστε , χομπυ προωθουμε.
Οποιος θελει επαγγελματικες δημοπρασιες υπαρχει το ΕΒΑΥ !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 22, 2012, 01:50:52 πμ »

να μπαινει μετα η κουτση Μαρια να μου πουλαει ενα χωραφι στην κορφη του ψηλορειτη ή ενα αυτοκινητο κτλ κτλ ? 
θα μας βρει και η κουτση Μαρια και θα θελει και αυτη να πουληση τον σκυλο της !!

Τελικα την επηραεσε πολυ η κριση την κ.Κουτση Μαρια..Ολα στο σφυρι τα εβγαλε!!  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο

(χιουμορακι!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο)
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences