Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 10:27:31 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σαιτ και tips για αγορα ευρωνομισματων  (Αναγνώστηκε 11020 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 24, 2015, 04:36:18 μμ »

βρε παιδια ο ανθρωπος εχει 44000 φιτπακς και τον βγαλατε απατεωνα?μπορει το ιμπει να τον εκλεισε διοτι το ιμπει παιρνει το μερος παντα του αγοραστη και ποτε του πωλητη.αν βρεθει ενας αγοραστης που θελει να σου κανει ζημια και να εισαι τιμιος παλιν μπορει να σου την κανει.οι πωλητες ολοι στο ιμπει αν ρωτησετε ειναι εκνευρισμενοι με το παιπαλ και ολοι οι αγοραστες ειναι ευχαριστημενοι.ειναι τυχαιο?διοτι και δικαιο να εχει ο πωλητης παντα παιρνει το μερος του αγοραστη.

Εγώ ήμουν μέσα σε αυτούς που την πάτησαν... είχα πάρει κάποια νομίσματα (συνολικό κόστος στα 40Ε αν θυμάμαι καλά) είχα πληρώσει με paypal αλλά δεν άνοιξα την υπόθεση και επικοινώνησα μαζί του. Μου έλεγε θα το ψάξει στο ταχυδρομείο, να μην ανοίξω την υπόθεση στο ebay κτλ. Επειδή δεν ήταν και μεγάλο το ποσό το αμέλησα και εγώ λίγο. Αποτέλεσμα; Πέρασαν οι 45 μέρες (οπότε δεν μπορούσα να ανοίξω case), αυτός μέχρι την προηγούμενη μέρα μου είπε το ψάχνουμε ακόμη και την επόμενη τον έκλεισε το ebay και εξαφανίστηκε. Ξέρω και άλλους που την πάτησαν. Και να πω ότι είμαι άσχετος με το θέμα, πάνω από 10 χρόνια ασχολούμαι με ebay.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 24, 2015, 04:49:07 μμ »

βρε παιδια ο ανθρωπος εχει 44000 φιτπακς και τον βγαλατε απατεωνα?μπορει το ιμπει να τον εκλεισε διοτι το ιμπει παιρνει το μερος παντα του αγοραστη και ποτε του πωλητη.αν βρεθει ενας αγοραστης που θελει να σου κανει ζημια και να εισαι τιμιος παλιν μπορει να σου την κανει.οι πωλητες ολοι στο ιμπει αν ρωτησετε ειναι εκνευρισμενοι με το παιπαλ και ολοι οι αγοραστες ειναι ευχαριστημενοι.ειναι τυχαιο?διοτι και δικαιο να εχει ο πωλητης παντα παιρνει το μερος του αγοραστη.

Εγώ ήμουν μέσα σε αυτούς που την πάτησαν... είχα πάρει κάποια νομίσματα (συνολικό κόστος στα 40Ε αν θυμάμαι καλά) είχα πληρώσει με paypal αλλά δεν άνοιξα την υπόθεση και επικοινώνησα μαζί του. Μου έλεγε θα το ψάξει στο ταχυδρομείο, να μην ανοίξω την υπόθεση στο ebay κτλ. Επειδή δεν ήταν και μεγάλο το ποσό το αμέλησα και εγώ λίγο. Αποτέλεσμα; Πέρασαν οι 45 μέρες (οπότε δεν μπορούσα να ανοίξω case), αυτός μέχρι την προηγούμενη μέρα μου είπε το ψάχνουμε ακόμη και την επόμενη τον έκλεισε το ebay και εξαφανίστηκε. Ξέρω και άλλους που την πάτησαν. Και να πω ότι είμαι άσχετος με το θέμα, πάνω από 10 χρόνια ασχολούμαι με ebay.
στα προηγουμενα 44000 μπορει να ηταν τιμιος και μετα να αποφασισε να κανει τα δικα του.αν ειναι τοσο βλακας που για 40 ευρω η 100 η 200 να δωσει το δικαιωμα στο ιμπει να τον κλεισουν και να χασει το καταστημα του τοτε ειναι αξιος της μοιρας του και καλα να παθει.ομως μπορει να του στειλαν 2-3 αρνητικα συνεχομενα που εγιναν λογω συγκηριων και να τον κλεισανε.εγω αυτο που πιστευω που μιλω με ανθρωπους που πουλανε ολοι εχουνε παραπονο ομως ειναι η μονη διεξοδος να πουλησουν τα εμπορευματα τους και αναγκαστηκα καποτε και αν εχουν δικαιο το ιμπει τους καταδικαζει
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 24, 2015, 05:51:17 μμ »

Κύριοι (και κυρίες), μιλάμε για 200-300 αρνητικές αξιολογήσες. Προφανώς δεν εξηγείται εύκολα...

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&ftab=FeedbackAsSeller&userid=www_zwei-euro-muenzen_com&iid=-1&de=off&interval=0&items=200


Μα αυτη ειναι και η ουσια βρε μιχαλη να μαθουνε ποιος ειναι απατεωνας και ποιος τιμιος,αν δεν εγραφες σαιτ δεν θα το μαθαινες και μελλοντικα μπορει να την παταγες!

Η ουσία είναι ότι... αυτά που θα ήθελες να ξέρεις, τα μαθαίνεις "κατόπιν εορτής". Αν είχες ανοίξει το θέμα πριν έναν μήνα, θα σου έλεγαν ότι ο τύπος είναι ΟΚ. Αν το είχες ανοίξει μερικές ημέρες μετά, θα το ήξερε όλη η Ευρώπη.

Με άλλα λόγια, αύριο-μεθαύριο μπορεί να εμφανιστεί πρόβλημα με κάποιον άλλον, από αυτούς που αναφέρονται ως "σωστοί". Αν πέσεις πάνω στη φάση, όπως έπεσε ο Βαγγέλης, θα την πατήσεις έτσι κι αλλιώς, γιατί δεν θα υπάρχει εκείνη τη στιγμή κάτι να σε προειδοποιήσει. Αν παραγγείλεις κάτι πριν τη "φάση", θα πάνε όλα καλά. Αν (σκεφτείς να) παραγγείλεις κάτι μετά τη "φάση", δεν θα μπορέσεις, γιατί ο τύπος θα το έχει κλείσει το μαγαζί.



Άσε που... μπορεί να μπει κάποιος μετά από έναν χρόνο και να διαβάσει το θέμα και στο μεταξύ να έχουν κλεέισει όλοι αυτοί που αναφέρονται...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2015, 06:09:44 μμ από sac » Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 24, 2015, 05:58:26 μμ »

ο συγκεκριμμενος εχει συνεχομενα πολλα αρνητικα που σημαινει οτι εσκεμμενα το εκανε και καλα τον εκλεισαν.γενικα ομως το ιμπει ειναι παντα με το μερος του αγοραστη.τωρα γιατι αποφασισε να κλεψει τον κοσμο ενω ειχε τοσες πολλες πωλησεις δεν μπορω να το εξηγησω.δεν μπορω να εξηγησω τι μπορει να σκεφθει ο ανθρωπινος νους στην συγκεκριμενη περιπτωση Χαμόγελο
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 24, 2015, 08:17:05 μμ »

Μήπως να πέσει έξω;
Η νομισματική αγορά είναι άκρως ανταγωνιστική.
Μια λάθος κίνηση ειδικά με τις προπωλήσεις και σε πήρε η κάτω βόλτα.
Τόσες επιχειρήσεις κλείνουν, γιατί ένας έμπορος - μεταπωλητής νομισμάτων δεν μπορεί να κλείσει;
Τι είναι το τόσο περίεργο;

Και το ebay είναι πάντα με το μέρος εκείνου που μπορεί να αποδείξει ότι αδικήθηκε.
Αυτό το τονίζω γιατί άλλες φορές πήρα τα χρήματά μου πίσω και άλλες δεν τα πήρα.
Είμαι στο ebay από το 2001, αμερικάνικο, γαλλικό και εσχάτως γερμανικό.
Καταγράφηκε

teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 16, 2015, 07:20:39 πμ »

Χωρίς να θέλω να διαφημίσω και χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός αν κάποιος θέλει να κλείσει τρύπες σε γαλλικά νομίσματα και ξέρει γαλλικά νομίζω ότι ο τύπος κάνει καλές εκπτώσεις.
Ξαναλέω δεν ξέρω τι τιμές παίζουν έξω σε αυτά τα νομίσματα αλλά με επιφύλαξη δείτε εδώ
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences