Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 11:00:26 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ποσειδώνας -Δήμητρα εκτίμηση.  (Αναγνώστηκε 9047 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 12, 2014, 11:49:15 πμ »

Δεν υπάρχει καμμιά παρεξήγηση μεταξύ εμένα και του φίλου μου του Σπύρου. Είναι συλλέκτης που με χαρά του δίνω ό,τι που μπορώ με αντάλλαγμα μικρότερο και με όλη την καλή διάθεση, κουβεντιάζουμε εκτενώς και έχουμε και σύμπτωση απόψεων. Τα νομίσματα μεταξύ μας μάλιστα έχουμε το πλεονέκτημα να τα βλέπουμε με την ησυχία μας και ζωντανά και να τα ανταλλάσουμε χέρι με χέρι - ο καλύτερος, πιο άμεσος και πιο ξεκάθαρος τρόπος - ούτε άλλωστε είναι η πρώτη φορά που κάνουμε επιτυχημένη συναλλαγή αλλά ούτε και η τελευταία.  Άνεση
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 12, 2014, 11:51:15 πμ »

Δεν υπάρχει καμμιά παρεξήγηση μεταξύ εμένα και του φίλου μου του Σπύρου. Είναι συλλέκτης που με χαρά του δίνω ό,τι που μπορώ με αντάλλαγμα μικρότερο και με όλη την καλή διάθεση, κουβεντιάζουμε εκτενώς και έχουμε και σύμπτωση απόψεων. Τα νομίσματα μεταξύ μας μάλιστα έχουμε το πλεονέκτημα να τα βλέπουμε με την ησυχία μας και ζωντανά και να τα ανταλλάσουμε χέρι με χέρι - ο καλύτερος, πιο άμεσος και πιο ξεκάθαρος τρόπος - ούτε άλλωστε είναι η πρώτη φορά που κάνουμε επιτυχημένη συναλλαγή αλλά ούτε και η τελευταία.  Άνεση
Γεια σου ρε Γιαννη λεβεντια.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 12, 2014, 12:01:09 μμ »

Δεν υπάρχει καμμιά παρεξήγηση μεταξύ εμένα και του φίλου μου του Σπύρου. Είναι συλλέκτης που με χαρά του δίνω ό,τι που μπορώ με αντάλλαγμα μικρότερο και με όλη την καλή διάθεση, κουβεντιάζουμε εκτενώς και έχουμε και σύμπτωση απόψεων. Τα νομίσματα μεταξύ μας μάλιστα έχουμε το πλεονέκτημα να τα βλέπουμε με την ησυχία μας και ζωντανά και να τα ανταλλάσουμε χέρι με χέρι - ο καλύτερος, πιο άμεσος και πιο ξεκάθαρος τρόπος - ούτε άλλωστε είναι η πρώτη φορά που κάνουμε επιτυχημένη συναλλαγή αλλά ούτε και η τελευταία.  Άνεση
+1000
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 12, 2014, 12:45:29 μμ »


εγω θελω να πω οτι τα βλεπω MS επειδη εισαι φιλος  ασιμακο και τα νομισματα αυτα κανουν 500 ευρωπουλα

θα παρεις παραπανω;
Καταγράφηκε

Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 12, 2014, 01:08:59 μμ »


εγω θελω να πω οτι τα βλεπω MS επειδη εισαι φιλος  ασιμακο και τα νομισματα αυτα κανουν 500 ευρωπουλα

θα παρεις παραπανω;


Εσυ όλα ανάποδα μας τα λές... Γλώσσα Γλώσσα

Ο γιάννης είναι απο τα παλιότερα μέλη στα συλλεκτικά φορουμ και πολυ καλο παιδί!!
Ο σπύρος Νεος συλλέκτης με ανησυχίες και πολλές ερωτησεις όπως κάναμε όλοι πριν πολλά χρόνια.
Δεν υπάρχει συνομοσία πίσω απο το θέμα όλα καλά κι όλα όμορφα... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 12, 2014, 01:39:11 μμ »

Εγώ  είπα την άποψη μου γιατί πρόβλεψα ότι μπορεί να πρόκυψη παρεξήγηση. Τώρα αν το μήνυμα μου είναι το πρόβλημα και όλα καλά το σβήνω και με συγχωρήσετε. Άλλα αν έβγαινα και έγραφα για την Δήμητρα VF; και καθαρισμένο ποίο θα ήταν το συμπέρασμα. 
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 12, 2014, 01:43:22 μμ »

Εγώ  είπα την άποψη μου γιατί πρόβλεψα ότι μπορεί να πρόκυψη παρεξήγηση. Τώρα αν το μήνυμα μου είναι το πρόβλημα και όλα καλά το σβήνω και με συγχωρήσετε. Άλλα αν έβγαινα και έγραφα για την Δήμητρα VF; και καθαρισμένο ποίο θα ήταν το συμπέρασμα. 
Κοίτα που θα μπλέξουμε κιόλας. Ζήτησε την γνώμη μας ο Σπύρος,δεν απάνταγε κανείς,
λέει απαντήστε ρε παιδιά δεν δαγκώνω.
 Ναι,το ομολογώ με έβαλε ο Σπύρος να τα πω αυτά για να το πάρει πιο φτηνά!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 12, 2014, 01:55:40 μμ »

Εγω παντως εχω παρει πολλα νομισματα απο παιδια στο στεκι και τα εχω ανεβαει για εκτιμηση χωρις ποτε κανενα προβλημα παρεξηγησεως κτλ.
Τωρα θα ηταν καλυτερο οποιος θελει να το κανει να μην αναφερει απο που τα πηρε και με πια διαδικασια!!
Τα πηρες?οκ!!Δικα σου ειναι και οτι θες τα κανεις!!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 12, 2014, 01:59:40 μμ »

Εγω παντως εχω παρει πολλα νομισματα απο παιδια στο στεκι και τα εχω ανεβαει για εκτιμηση χωρις ποτε κανενα προβλημα παρεξηγησεως κτλ.
Τωρα θα ηταν καλυτερο οποιος θελει να το κανει να μην αναφερει απο που τα πηρε και με πια διαδικασια!!
Τα πηρες?οκ!!Δικα σου ειναι και οτι θες τα κανεις!!

3τσι ειναι. αν ειναι δυνατόν! Σιγα μην υπάρχει λογοκρισία του τι νομίσματα θα ανεβαζουμε για εκτίμηση. Δηλαδή ετσι όπω το πατε , θα επιτρέπονται να ανεβαζουμε μόνο εφόσον δεν αγοραστηκ3 το κέρμα από μελο3 του στεκιού. Είναι δυνατόν?Απορία
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 12, 2014, 02:03:57 μμ »

συ όλα ανάποδα μας τα λές... Γλώσσα Γλώσσα

εγω καλα τα λεω ποιος με ακουει ομως αμα βγει ενας ασχετος σαν εμενα και του πει μσ τοτε τι θα κανει ο σπυρος;
Ο γιάννης είναι απο τα παλιότερα μέλη στα συλλεκτικά φορουμ και πολυ καλο παιδί!!

και εχει την καλυτερη δημητρουλα που υπαρχει  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Ο σπύρος Νεος συλλέκτης με ανησυχίες και πολλές ερωτησεις όπως κάναμε όλοι πριν πολλά χρόνια.
να ρωταει οσο θελει
και εσυ καλο ειναι να τον βοηθασ μιας που ............................

Δεν υπάρχει συνομοσία πίσω απο το θέμα όλα καλά κι όλα όμορφα... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
συνομοσια με αυτα τα νομισματα μην τρελαθουμε
κανει μπαμ οτι το παιδια ψαχνετε να μαθει
Καταγράφηκε

lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 12, 2014, 02:05:31 μμ »

επισεις να πω οτι πολλες φορες μπορει να ανεβαζουμε νομισματα αλλα ο λογος δεν ειναι η εκτιμηση ακριβως,ολοι λιγο πολυ ξερουμε τι πηραμε.
Την χαρα μας και την κ___α μας ανεβαζουμε παιδες!!!
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 12, 2014, 02:44:25 μμ »

Λευτέρη κάπως έτσι είναι.Απλά έχω μια απορία.Ο πρώτος είμαι εδώ μέσα που ανεβάζω νόμισμα για εκτίμιση  που πήρα απο κάποιο μέλος στο στέκι;Μια ερώτηση έκανα και απ οτι βλέπω έγινε σαν το ΄΄καλημέρα ζωη΄΄ του Αντ1.(Γιατί έγραψα απο ποιον τα πήρα,αν θέλω να μάθω οτι κοροϊδεύτηκα,είναι αντιδεοντολογικό που ανέβασα νόμισμα που αγόρασα απο μέλος του στεκιού,συνενοήθηκα για να βάλω για εκτίμιση τα νομίσματα κ.τ.λ.).
Συνομωσίες ,παρεξηγήσεις και υποθέσεις πίσω απο την πλάτη του άλλου μακρυά απο μένα .Τέτοια πράγματα εγώ δεν γνωρίζω.Τις προάλλες είπα τη γνώμη μου περί πωλήσεων και κάποιοι υπέθεσαν οτι έχω όφελος απο το να μη γίνονται πωλήσεις,οτι έχω σαράφικο και δεν ξέρω και γω τί άλλο.Με τα νομίσματα ασχολούμαι μόνο ένα χρόνο.Ωριμάστε επιτέλους κάποιοι και καταλάβετε οτι για μένα τα κέρματα είναι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί στη ζωή μου.Αυτά τα κατινίστικα κουτσομπολιά αλλού όχι σε μένα.Ευτυχώς που ο Γιάννης Asimako) είναι παιδί διαμάντι και δεν παρεξηγήθηκε με αυτά που γράψατε.Ελεος πια.Δηλαδή αμα βάλω κανα χρυσό εικοσάρικο του 1960 για εκτίμιση proof φαντάζομαι τί έχει να γίνει.Μή θέλετε να έχετε κάποιοι εδώ μέσα την αποκλειστικότητα.Εχουν διαγραφεί ήδη μεγάλοι συλλέκτες απο εδώ με κάτι βλακώδεις παρεξηγήσεις.Δεν χρειάζεται να φύγουν κι άλλοι.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 12, 2014, 03:07:07 μμ »

Κοιταξτε.
Το ανεβασμα νομισματων προς εκτιμηση σε ενα φορουμ εχει τρια βασικα μειονεκτηματα.
1.Οι φωτο πολλες φορες λενε την μιση αληθεια.(ακομα και πολυ εμπειροι συλλεκτες κρατουν επιφυλαξεις για τυχουσα φωτο-εκτιμηση τους, ειδικα στο θεμα των hairlines,καθαρισμου κλπ)

2.Πολλοι που μιλουν δεν ξερουν και πολλοι που ξερουν δεν μιλουν.(το τελευταιο εχει να κανει με το τριτο παρακατω)

3.Ενα νομισμα π.χ. Ελληνικο που εχει πουληθει απο καποιο μελος, εχει αγοραστει απο καποιο αλλο μελος, εχουν αλλαξει χερια καποια χρηματα (πολλα η λιγα δεν εχει σημασια) και ανεβαινει προς εκτιμηση, ειναι μια κατασταση λιγο λεπτη.
Μπορει καποιος, που δεν ξερει τι του γινεται, να το θαψει, στεναχωρωντας χωρις λογο τον αγοραστη η τον πωλητη.
Μπορει καποιος που ξερει η ειναι φιλος με τον αγοραστη η τον πωλητη να γραψει την γνωμη του με αυτο το δεδομενο.(η εν παση περιπτωσει να ειναι διακριτικος για να μην στεναχωρησει)
Η καποιος που δεν χωνευει καποιον απο τους δυο να βρει ευκαιρια να ριξει το φαρμακι του.
Η να το παζαρευε ο ιδιος και να το θαβει επειδη δεν του εκατσε , η απο καθαρη ζηλοφθονια.
Αυτα που γραφω δεν ειναι καινοφανη στα νομισματικα φορα, γινονται συνεχως.

Οταν λοιπον καποιος ανεβαζει ενα νομισμα ,πρεπει να ειναι ετοιμος για ολα τα παραπανω.
Και ειδικα αν μιλουμε για καπως ακριβουτσικα νομισματα ,οχι σαν αυτα που παρουσιαζονται τωρα εδω.
Η συλλεκτικη κοινοτητα ειναι μικρη και λιγο πολυ ολοι εχουν η ειχαν στο παρελθον νταραβερι με ολους, οι γνωμες λοιπον πολλες φορες δεν ειναι απολυτα αντικειμενικες.
Φυσικα ολα τα παραπανω ειναι μια γενικη αποψη και δεν εχουν καμια σχεση με την συγκεκριμενη συναλλαγη και προσωπα, ουτε φυσικα τα συγκεκριμενα νομισματα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 12, 2014, 03:08:08 μμ »

και παλι το προβλημα ειναι ο γραπτος λογος,την τριχα την κανουμε τριχια και δημιουργουντε προβληματα απο κει που δεν υπαρχουν!!
Μη χαλιεσε λοιπον!!υπαρχουν πολλα προβληματα στον καθε εναν απο μας και δεν χρειαζοντε και αλλα.
εδω μπαινουμε για να ξεχνιωμαστε απο τα προβληματα.
Εγω γιατι νομιζεις οτι ειναι μες την μαλλακια εδω στο στεκι?καλα ειναι τα νομισματα καλα τα συλλεκτικα αλλα που και που χρειαζετε να γελαμε και λιγο!!
Για τον Γιαννη δεν λεω τιποτα γιατι ολοι (μαζι και γω) ξερουν ποιος ειναι Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Λοιπον Ειρηνη αδερφια μη χεστουμε απογευματιατικα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 12, 2014, 03:15:48 μμ »

και παλι το προβλημα ειναι ο γραπτος λογος,την τριχα την κανουμε τριχια και δημιουργουντε προβληματα απο κει που δεν υπαρχουν!!
Μη χαλιεσε λοιπον!!υπαρχουν πολλα προβληματα στον καθε εναν απο μας και δεν χρειαζοντε και αλλα.
εδω μπαινουμε για να ξεχνιωμαστε απο τα προβληματα.
Εγω γιατι νομιζεις οτι ειναι μες την μαλλακια εδω στο στεκι?καλα ειναι τα νομισματα καλα τα συλλεκτικα αλλα που και που χρειαζετε να γελαμε και λιγο!!
Για τον Γιαννη δεν λεω τιποτα γιατι ολοι (μαζι και γω) ξερουν ποιος ειναι Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Λοιπον Ειρηνη αδερφια μη χεστουμε απογευματιατικα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences