Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 06:52:14 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πως αρχίσατε την συλλογή σας και ποιο είναι το πιο αγαπ  (Αναγνώστηκε 17874 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 09, 2014, 07:06:12 μμ »

Παιδια μην χαλασουμε το θεμα του φιλου μας του Γιαννη!!!!  Κλείσιμο ματιού Γραψτε κι αλλοι πως ξυπνησε μεσα σας το μικροβιο του συλλεγειν!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 678


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 09, 2014, 11:04:54 μμ »

Παιδια μην χαλασουμε το θεμα του φιλου μας του Γιαννη!!!!  Κλείσιμο ματιού Γραψτε κι αλλοι πως ξυπνησε μεσα σας το μικροβιο του συλλεγειν!  Σαρκασμός

+1 και σε ευχαριστώ πολύ Στέλιο  Κλείσιμο ματιού Καλό θα είναι όσο το δυνατόν λιγότεροι σχολιασμοί, για αυτό μόνο όσοι δεν έχουν γράψει να γράψουν. Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

dca$h
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 11, 2014, 11:35:20 μμ »

Nα πω και εγω την ιστορια μου..... λοιπον εγω μαζευα πολλα και διαφορα απο μικρος. Αρχισα με βιδες ναι βιδες και λαμπακια ακομα και "καπακια" απο μπιραλ και ταματαμ μεχρι δεν ξερω γω τι Σαρκασμός γενικα ...καπακια. Αυτα μεχρι 6 δημοτικου. Μετα αναπτηρες (που τους εχω ακομα  3 σακ-βουαγιαζ) αλλα απλους μπικ κρικετ κλπ.Μετα με την γυναικα μου αυγα (δωρακια) κιντερ ειχα περι τα 3500 χ τεμ , που εφυγαν μαζι της. Πακετα απο τσιγαρα chesterfield για να κανω ΤΟ ρομποτακι αλλα σε μια πλημμυρα στο υπογειο "μουχλιασε" το ονειρο Σαρκασμός. Αργοτερα παλι αναπτηρες απο "πακιστανους" με φωτακια και αλλα κολπακια που εχω ακομα  (καμια 200αρια) μερικα κομπολογια 20-25 και τηλεκαρτες αλλα για λιγο καιρο περισοτερα το 1997 μεχρι το 1999 που ακομα εχω καμια 300-350 γιατι αυτες απλα.. δεν τις πουλησα(δεν ειναι χρεπια, ειναι διπλοτριπες).Aπο τοτε τιποτα μεχρι που ενας φιλος απο την γειτονια μου με "εβαλε" στο trip του νομισματος.αυτα τα ολιγα Χαμόγελο
Οσο για το αγαπημενο μου ειναι 2 Eνα unc 30αρι του 1963 που μου εκανε δωρο ο εν λογω φιλος που ειναι για μενα κατι σαν "βίβλος" γιατι με αυτο εχω ξεκινησει ενα ταξιδι που ελπιζω να μην τελειωσει ποτε και το "γνωστο" κουτακι με 3 λιρες και αλλα ασημενια κυριως'  απομειναρι απο την οικογενεια μου
υ.γ Και εγω νομιζω οτι συλλεκτης γεννιεσαι δεν γινεσαι  Κλείσιμο ματιού Άνεση
Καταγράφηκε

m42b18 isT
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 12, 2014, 10:16:51 πμ »

Nα πω και εγω την ιστορια μου..... λοιπον εγω μαζευα πολλα και διαφορα απο μικρος. Αρχισα με βιδες ναι βιδες και λαμπακια ακομα και "καπακια" απο μπιραλ και ταματαμ μεχρι δεν ξερω γω τι Σαρκασμός γενικα ...καπακια. Αυτα μεχρι 6 δημοτικου. Μετα αναπτηρες (που τους εχω ακομα  3 σακ-βουαγιαζ) αλλα απλους μπικ κρικετ κλπ.Μετα με την γυναικα μου αυγα (δωρακια) κιντερ ειχα περι τα 3500 χ τεμ , που εφυγαν μαζι της. Πακετα απο τσιγαρα chesterfield για να κανω ΤΟ ρομποτακι αλλα σε μια πλημμυρα στο υπογειο "μουχλιασε" το ονειρο Σαρκασμός. Αργοτερα παλι αναπτηρες απο "πακιστανους" με φωτακια και αλλα κολπακια που εχω ακομα  (καμια 200αρια) μερικα κομπολογια 20-25 και τηλεκαρτες αλλα για λιγο καιρο περισοτερα το 1997 μεχρι το 1999 που ακομα εχω καμια 300-350 γιατι αυτες απλα.. δεν τις πουλησα(δεν ειναι χρεπια, ειναι διπλοτριπες).Aπο τοτε τιποτα μεχρι που ενας φιλος απο την γειτονια μου με "εβαλε" στο trip του νομισματος.αυτα τα ολιγα Χαμόγελο
Οσο για το αγαπημενο μου ειναι 2 Eνα unc 30αρι του 1963 που μου εκανε δωρο ο εν λογω φιλος που ειναι για μενα κατι σαν "βίβλος" γιατι με αυτο εχω ξεκινησει ενα ταξιδι που ελπιζω να μην τελειωσει ποτε και το "γνωστο" κουτακι με 3 λιρες και αλλα ασημενια κυριως'  απομειναρι απο την οικογενεια μου
υ.γ Και εγω νομιζω οτι συλλεκτης γεννιεσαι δεν γινεσαι  Κλείσιμο ματιού Άνεση
Τα τσιγαρα ηταν styvesant kai οχι chesterfield.  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

m42b18 isT
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 17, 2014, 12:39:56 μμ »

Nα πω και εγω την ιστορια μου..... λοιπον εγω μαζευα πολλα και διαφορα απο μικρος. Αρχισα με βιδες ναι βιδες και λαμπακια ακομα και "καπακια" απο μπιραλ και ταματαμ μεχρι δεν ξερω γω τι Σαρκασμός γενικα ...καπακια. Αυτα μεχρι 6 δημοτικου. Μετα αναπτηρες (που τους εχω ακομα  3 σακ-βουαγιαζ) αλλα απλους μπικ κρικετ κλπ.Μετα με την γυναικα μου αυγα (δωρακια) κιντερ ειχα περι τα 3500 χ τεμ , που εφυγαν μαζι της. Πακετα απο τσιγαρα chesterfield για να κανω ΤΟ ρομποτακι αλλα σε μια πλημμυρα στο υπογειο "μουχλιασε" το ονειρο Σαρκασμός. Αργοτερα παλι αναπτηρες απο "πακιστανους" με φωτακια και αλλα κολπακια που εχω ακομα  (καμια 200αρια) μερικα κομπολογια 20-25 και τηλεκαρτες αλλα για λιγο καιρο περισοτερα το 1997 μεχρι το 1999 που ακομα εχω καμια 300-350 γιατι αυτες απλα.. δεν τις πουλησα(δεν ειναι χρεπια, ειναι διπλοτριπες).Aπο τοτε τιποτα μεχρι που ενας φιλος απο την γειτονια μου με "εβαλε" στο trip του νομισματος.αυτα τα ολιγα Χαμόγελο
Οσο για το αγαπημενο μου ειναι 2 Eνα unc 30αρι του 1963 που μου εκανε δωρο ο εν λογω φιλος που ειναι για μενα κατι σαν "βίβλος" γιατι με αυτο εχω ξεκινησει ενα ταξιδι που ελπιζω να μην τελειωσει ποτε και το "γνωστο" κουτακι με 3 λιρες και αλλα ασημενια κυριως'  απομειναρι απο την οικογενεια μου
υ.γ Και εγω νομιζω οτι συλλεκτης γεννιεσαι δεν γινεσαι  Κλείσιμο ματιού Άνεση


Κανεις δεν γεννήθηκε συλλέκτης ολοι γινόμαστε με μεράκι και υπομονή επίσεις πολυ διάβασμα
Φιλικότατα
Φάνης
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:35:27 μμ »

Κανεις δεν γεννήθηκε συλλέκτης ολοι γινόμαστε με μεράκι και υπομονή επίσεις πολυ διάβασμα
Φιλικότατα
Φάνης
[/quote]

Kαλησπερίσω Φανη  Χαμόγελο
Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι συμφωνώ με τον Δημήτρη dpodaras και τον Γιάννη giannist και εξηγώ.
Μεγαλώνοντας στο χωριό μου λεφτά δεν υπήρχαν  Σαρκασμός Και δεν ξέρω τι με οδήγησε να μαζεύω βίδες και καπάκια από μπυράλ και άλλα αναψυκτικά αλλά σίγουρα δεν ήταν κάτι που είχε γίνει από μελέτη ή διάβασμα ούτε ήταν κάτι που είχα δει να κάνουν άλλοι (μπαμπάς-φίλοι κλπ)Τότε την δεκαετία του 70' νομίζω ότι ήταν κάτι που μου βγήκε από μέσα μου γιατί κανένας ανάμεσα στους φίλους μου δεν μάζευε τίποτα και έφαγα τότε μεγάλη καζούρα από τους φίλους μου και για αυτό ειπα οτι νομιζω οτι συλλεκτης γεννιεσαι δεν γινεσαι.
Και πάντα φιλικα μιλαμε φυσικα Χαμόγελο
Πανος
Καταγράφηκε

m42b18 isT
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 17, 2014, 09:23:51 μμ »

φίλε Πάνο, τα καπάκια που μάζευες, απο μπυράλ, ήταν πιστοποιημένα; αν όχι, λυπάμαι που θα το ακούσεις απο μένα αλλά δεν είσαι συλλέκτης. Οπότε, κερδίζει ο Φάνης
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 17, 2014, 09:30:48 μμ »

Ηταν αλλα NGC (Νεος Gκατζος Cαπακια)Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  slabed στη σαλα που ειναι και τις μοδας Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο oποτε παλι κερδίζει ο Φάνης
Ολο χαμενος ειμαι Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

m42b18 isT
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences