Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 09:10:29 πμ
Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 172013 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #465 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:45:01 πμ »

Μη μπερδεσαι άλλο. Είναι ακριβώς ο ίδιος.

Και ζητώ συγγνώμη από τη συλλεκτική κοινότητα που δεν είμαστε συνεχώς σ' εγρήγορση για να "προασπίσουμε" τα συμφέροντά σας.
Τώρα που αυτό γίνεται, βοηθείστε μας διαβάζοντας προσεκτικά και επιστρατεύστε ό,τι γνώσες έχετε. Αν δεν έχετε, αφήστε το, τουλάχιστον να πάρουν κάτι αυτοί που θέλουν.
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #466 στις: Ιούλιος 17, 2014, 08:55:31 πμ »

Μη μπερδεσαι άλλο. Είναι ακριβώς ο ίδιος.

Και ζητώ συγγνώμη από τη συλλεκτική κοινότητα που δεν είμαστε συνεχώς σ' εγρήγορση για να "προασπίσουμε" τα συμφέροντά σας.
Τώρα που αυτό γίνεται, βοηθείστε μας διαβάζοντας προσεκτικά και επιστρατεύστε ό,τι γνώσες έχετε. Αν δεν έχετε, αφήστε το, τουλάχιστον να πάρουν κάτι αυτοί που θέλουν.

Είναι ακριβώς ο ίδιος», επειδή το λες εσύ, ε ;  Δεν ξέρω από που αντλείς αυτή τη βεβαιότητα, ότι οι διαβεβαιώσεις σου αποτελούν θέσφατα. Μάθε λοιπόν ότι δεν αποτελούν. Και σταμάτα, αν έχεις την καλωσύνη, να υποδύεσαι διαρκώς τον θεματοφύλακα της «τάξης και ασφάλειας» της συλλεκτικής κοινότητας και τον βοσκό του ποιμνίου. Δεν πείθεις.
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #467 στις: Ιούλιος 17, 2014, 09:03:56 πμ »

Α) 466 Απαντησεις
Β) 4330 Έκπληξη Έκπληξη Εμφανισεις
Γ) Οποις καταλαβε ....καταλαβε
Κριμα Λύπη Λύπη
Καταγράφηκε

m42b18 isT
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #468 στις: Ιούλιος 17, 2014, 09:08:59 πμ »

Μη μπερδεσαι άλλο. Είναι ακριβώς ο ίδιος.

Και ζητώ συγγνώμη από τη συλλεκτική κοινότητα που δεν είμαστε συνεχώς σ' εγρήγορση για να "προασπίσουμε" τα συμφέροντά σας.
Τώρα που αυτό γίνεται, βοηθείστε μας διαβάζοντας προσεκτικά και επιστρατεύστε ό,τι γνώσες έχετε. Αν δεν έχετε, αφήστε το, τουλάχιστον να πάρουν κάτι αυτοί που θέλουν.

Είναι ακριβώς ο ίδιος», επειδή το λες εσύ, ε ;  Δεν ξέρω από που αντλείς αυτή τη βεβαιότητα, ότι οι διαβεβαιώσεις σου αποτελούν θέσφατα. Μάθε λοιπόν ότι δεν αποτελούν. Και σταμάτα, αν έχεις την καλωσύνη, να υποδύεσαι διαρκώς τον θεματοφύλακα της «τάξης και ασφάλειας» της συλλεκτικής κοινότητας και τον βοσκό του ποιμνίου. Δεν πείθεις.
Είναι ακριβώς ο ίδιος.  Το λέω και εγώ.
Καταγράφηκε

Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #469 στις: Ιούλιος 17, 2014, 09:38:55 πμ »

Είναι ακριβώς ο ίδιος.  Το λέω και εγώ.

Δεν αμφέβαλα ούτε στιγμή. Σαρκασμός 

Όμως, υπάρχει και η αντίθετη άποψη. Μόλις προ ολίγου ο ΑΝΤΟΝΙΟ67 έθεσε σε αμφισβήτηση αυτή σας τη βεβαιότητα. Σου υπενθυμίζω και τι σου έγραψε, εμπεριστατωμένα  ο digo, (εμπειρότατος , εάν δεν απατώμαι), λίγες σελίδες παραπάνω  :

«Δημητρη, κοιταζοντας προσεκτικα τις φωτογραφιες αυτες (3 συνολικα), ειμαι 99.99% σιγουρος, οτι προκειται για ΜΗ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ slab, για πολυ καλυτερο φοινικα απ'αυτον που συζηταμε τοσην ωρα, και πιθανοτατα για κατασταση αντιστοιχη με τον βαθμο του. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΜΙΣΜΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ σλαμπ. Που ειναι οι κολλες, που ειναι το τσαλακωμενο label , κλπ κλπ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ το σλαμπ της δημοπρασιας της 13ης Αυγουστου , κι ο φοινικας δειχνει ακυκλοφορητος

Κάτι ξέρει κι ο Digo από φοίνικες, μου φαίνεται. Και σας διαψεύδει κατηγορηματικά, αμφότερους.

Όσο για τα πιεσμένα δόντια ΚΑΙ στο άλλο slab, δεν είδα κάποιο σχόλιό σου.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #470 στις: Ιούλιος 17, 2014, 09:47:09 πμ »


Εγώ Mefisto δεν είδα να μου απαντάς σε αυτό που ανέβασα.  Και σε παρακαλώ μην με συγκρίνεις με τον φίλο μου τον Digo!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2014, 10:51:44 πμ από dpodaras » Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #471 στις: Ιούλιος 17, 2014, 09:51:47 πμ »

Είναι ακριβώς ο ίδιος.  Το λέω και εγώ.

Δεν αμφέβαλα ούτε στιγμή. Σαρκασμός 

Όμως, υπάρχει και η αντίθετη άποψη. Μόλις προ ολίγου ο ΑΝΤΟΝΙΟ67 έθεσε σε αμφισβήτηση αυτή σας τη βεβαιότητα. Σου υπενθυμίζω και τι σου έγραψε, εμπεριστατωμένα  ο digo, (εμπειρότατος , εάν δεν απατώμαι), λίγες σελίδες παραπάνω  :

«Δημητρη, κοιταζοντας προσεκτικα τις φωτογραφιες αυτες (3 συνολικα), ειμαι 99.99% σιγουρος, οτι προκειται για ΜΗ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ slab, για πολυ καλυτερο φοινικα απ'αυτον που συζηταμε τοσην ωρα, και πιθανοτατα για κατασταση αντιστοιχη με τον βαθμο του. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΜΙΣΜΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ σλαμπ. Που ειναι οι κολλες, που ειναι το τσαλακωμενο label , κλπ κλπ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΜΕΝΟ το σλαμπ της δημοπρασιας της 13ης Αυγουστου , κι ο φοινικας δειχνει ακυκλοφορητος

Κάτι ξέρει κι ο Digo από φοίνικες, μου φαίνεται. Και σας διαψεύδει κατηγορηματικά, αμφότερους.

Όσο για τα πιεσμένα δόντια ΚΑΙ στο άλλο slab, δεν είδα κάποιο σχόλιό σου.
Κάνε υπομονή.  Λογικά θα βγούνε και άλλα στη φόρα. 
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #472 στις: Ιούλιος 17, 2014, 10:14:11 πμ »

Μια ερώτηση που μαλλον θα βοηθήσει.... η NGC επίσημα μπορεί να μας πει αν χτυπησει το bar code ποτε πιστοποιήθηκε?

Επίσης, αν σταλούν οι φωτο στην NGC  του φοινικα του πανου και του μσ62, η εταιρεία ξέρει να μας πει αν το σλαμπ ειναι ανοιγμένο , ετσι δεν είναι?

Στο εβαυ ψαχνω να βρω εστω και ενα σλαμπ ngc με αυτάκια πειραγμένα και δε βρηκα ούτε ένα. Μόνο οι φοινικές εχουν Απορία?
Μου θυμίζει το σκηνικό εναν πελάτη μου , που καθε χρόνο μου φέρνει χαρτια απο τον οπαπ πως κέρδισε το λαχείο.

το θεμα σοβαρεύει επικύνδυνα και η ngc Θα πρέπει να ενημερωθεί. Ηδη τα οσα εψουν ακουστεί λειτουργουν άκρως δυσφημιστικά προς αυτήν, χώρις να φταίει ωστόσο.


Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
AHILLEAS-3
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 147


Προφίλ
« Απάντηση #473 στις: Ιούλιος 17, 2014, 10:22:51 πμ »

Ο row φοίνικας που προτάθηκε στον Σωτήρη πριν ένα χρόνο, είναι ο ίδιος που έφτασε στον Αυστραλό πιστοποιημένος, σε καινουριο slab, αλλά με παλιό καρτελάκi την NGC.

Απορία...

Πριν ένα χρόνο αν αποστέλλονταν στην NGC, δεν θα έπρεπε να έχει καινούριο καρτελάκι?
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #474 στις: Ιούλιος 17, 2014, 10:31:02 πμ »

Ο babis μήπως έχει φωτογραφία από τον φοίνικα που έδωσε;
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #475 στις: Ιούλιος 17, 2014, 10:31:21 πμ »

Ο babis μήπως έχει φωτογραφία από τον φοίνικα που έδωσε;

οχι , νομιζω.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #476 στις: Ιούλιος 17, 2014, 11:29:25 πμ »

Πανω που παω να παγιωσω μια γνωση, παλι σκ.τα.
Δηλαδη Δημητρη, τα πιεσμενα δοντακια σε σλαμπ της ngc ειναι ενδειξη μαιμουδεματος??
Δηλαδη ο Φοινικας του Πανου, η οποια αλλα βρεθουν ετσι, ειναι μαιμουδεξ σλαμπ? (ασχετα εαν δεν εχουν ιχνη παραβιασης??)
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #477 στις: Ιούλιος 17, 2014, 11:34:42 πμ »

Πανω που παω να παγιωσω μια γνωση, παλι σκ.τα.
Δηλαδη Δημητρη, τα πιεσμενα δοντακια σε σλαμπ της ngc ειναι ενδειξη μαιμουδεματος??
Δηλαδη ο Φοινικας του Πανου, η οποια αλλα βρεθουν ετσι, ειναι μαιμουδεξ σλαμπ? (ασχετα εαν δεν εχουν ιχνη παραβιασης??)
Είναι μια μόνο ένδειξη από τις πολλές.  Από μόνη της ίσως να μην σήμαινε τίποτα αλλά προκύπτουν και άλλα θέματα.  Εγώ πάντως έψαξα τα σλαμπς της NGC στο Ebay.  Δεν βρήκα κανένα με δοντάκια πιεσμένα από πένσα.
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #478 στις: Ιούλιος 17, 2014, 11:36:15 πμ »

Μπαμπη, ο μσ64 γνωρίζεις σε ποιον ανήκε? μπορούμε να μαθουμε την ιστορία του να δούμε αν εχει ανοιχτεί έως ότου να απαντήσει η ngc για το αν εκφέρει άποψη περι του σλαμπ(αυτάκια κλπ)?

Επίσης, haros και mefisto, απο τα όσα αναφέρονται παραπάνω νομίζω βγαίνει αβίαστα πως ο βασιλάκης γνωρίζει ποιος εχει κανει τη δουλεια . Ετσι δεν είναι? Αυτο έχω καταλάβει και οποιος εχει ,νομίζω, 'κοινό νου' .

Υπάρχει βεβαια και το ενδεχόμενο να είναι όλα μια πλεκτάνη που θα τη ζήλευε και ο σεναριογραφος των 'συνήθεις υπόπτων' του Σίνγκερ, όπου ο αυστραλος εχει λαδώσει τον ποδαρα και τον κολοκυθά και αυτοί εχουν μανιπουλάρει εμενα ως υποχείριό τους να στείλω μέιλ στην πνε. Αυτό το σενάριο γιατί σας ξέφυγε???

Ας μην κοροιδεύουμε τους εαυτους μας πλέον . Εχουμε μια λαμπρή ευκαιρία να ξεκαθαρίσουμε την κατάσταση και οι απατεώνες να φύγουν. Προσέξτε, δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν καποιος πουλάει ακριβά ή φτηνα, δεν με ενδιαφέρει αν καποιος πισόπλατα λεει πως ο βασιλης απο σύρο ειναι μ####σκυλο, δνε με ενδιαφέρει αν καποιος γουσταρει να κροσσαρει τα κερματα μεχει να πιασει βαθμό, ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΠΑΤΗ. Και αν το μαθει η ngc και αρχίσει αγωγές την γαμήσανε καποιοι.

Δεν γνωρίζω ποιος το εκανε (εχω αποψη αλλά ειμαι προσεκτικός στον δημόσιο λόγο) αλλά φαίνεται πως ο βασιλάκης γνωρίζει το ' ΠΟΙΟΣ '.

Και επειδη δεν θελω να φαω στον κώλο κέρμα 2-3-4κ ευρώ διότι αν τα 'πάρω' είμαι ικανός για πολύ κακά πράγματα που τα εχω δει να συμβαίνουν στον παρελθόν και δεν ειμαι καθολου περηφανος για τα καμωματα μου, θέλω ο απατεωνας να παει απο κει που ήρθε.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #479 στις: Ιούλιος 17, 2014, 11:42:17 πμ »

Μπαμπη, ο μσ64 γνωρίζεις σε ποιον ανήκε? μπορούμε να μαθουμε την ιστορία του να δούμε αν εχει ανοιχτεί έως ότου να απαντήσει η ngc για το αν εκφέρει άποψη περι του σλαμπ(αυτάκια κλπ)?

Επίσης, haros και mefisto, απο τα όσα αναφέρονται παραπάνω νομίζω βγαίνει αβίαστα πως ο βασιλάκης γνωρίζει ποιος εχει κανει τη δουλεια . Ετσι δεν είναι? Αυτο έχω καταλάβει και οποιος εχει ,νομίζω, 'κοινό νου' .

Υπάρχει βεβαια και το ενδεχόμενο να είναι όλα μια πλεκτάνη που θα τη ζήλευε και ο σεναριογραφος των 'συνήθεις υπόπτων' του Σίνγκερ, όπου ο αυστραλος εχει λαδώσει τον ποδαρα και τον κολοκυθά και αυτοί εχουν μανιπουλάρει εμενα ως υποχείριό τους να στείλω μέιλ στην πνε. Αυτό το σενάριο γιατί σας ξέφυγε???

Ας μην κοροιδεύουμε τους εαυτους μας πλέον . Εχουμε μια λαμπρή ευκαιρία να ξεκαθαρίσουμε την κατάσταση και οι απατεώνες να φύγουν. Προσέξτε, δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν καποιος πουλάει ακριβά ή φτηνα, δεν με ενδιαφέρει αν καποιος πισόπλατα λεει πως ο βασιλης απο σύρο ειναι μ####σκυλο, δνε με ενδιαφέρει αν καποιος γουσταρει να κροσσαρει τα κερματα μεχει να πιασει βαθμό, ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΠΑΤΗ. Και αν το μαθει η ngc και αρχίσει αγωγές την γαμήσανε καποιοι.

Δεν γνωρίζω ποιος το εκανε (εχω αποψη αλλά ειμαι προσεκτικός στον δημόσιο λόγο) αλλά φαίνεται πως ο βασιλάκης γνωρίζει το ' ΠΟΙΟΣ '.

Και επειδη δεν θελω να φαω στον κώλο κέρμα 2-3-4κ ευρώ διότι αν τα 'πάρω' είμαι ικανός για πολύ κακά πράγματα που τα εχω δει να συμβαίνουν στον παρελθόν και δεν ειμαι καθολου περηφανος για τα καμωματα μου, θέλω ο απατεωνας να παει απο κει που ήρθε.

ΒΑΣΙΛΗ.   Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences