Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 01:12:08 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τηλεκάρτες εκτός αρίθμησης που δεν αναγράφονται πουθε  (Αναγνώστηκε 42427 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 24, 2014, 05:18:32 μμ »

Και πάλι τα κομμάτια του Λύτρα με αρίθμηση 2101-013069 και 2101-013087 είναι εκτός του καταλόγου του Φατσή.
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 07:53:32 πμ »

Τα παραπάνω posts, επιβεβαιώνουν την αίσθηση που υπάρχει ότι βαδίζουμε στα τυφλά.
Και εξηγώ τι εννοώ.
Διαβάζουμε πολλές περιπτώσεις που τηλεκάρτες με χαμηλό τιράζ, βρίσκονται 'εκτός αρίθμησης' από τους διάφορους καταλόγους. Αυτό σημαίνει, κατ' εμέ, ότι υπάρχουν πάρα πολλά λάθη στους καταλόγους που όλοι όσοι ασχολούνται με την τηλεκάρτα βασίζονται. Σκεφτείτε τι γίνεται σε τηλεκάρτες με μεγαλύτερο τιράζ που κανείς μας -ίσως- δεν το ψάχνει περισσότερο.
Αρα λοιπόν το να γράφουμε ότι κατέχουμε τηλεκάρτα εκτός αρίθμησης, ίσως τελικά να μην είναι και κάτι τόσο σούπερ ντούπερ ουάου.
Και δεν το γράφω γιατί ζηλεύω όσους κατέχουν τέτοιες τηλεκάρτες, αλλά το γράφω γιατί στο φινάλε κανείς μας δεν μπορεί να ξέρει την σπανιότητα, ή μη, αυτών των τηλεκαρτών.
 


Μανώλη καλημέρα
Εννοείται ότι δεν τα γράφω όλα αυτά επειδή έχω τις σούπερ κάρτες ΕΑ. Άλλωστε ούτε καν είχα δει ποτέ τη αρίθμηση του Λύτρα αλλά και του Παπά (αγία λαυρα) ,που είχα ανεβάσει τις προάλλες . Απλά προσπαθώ να βγάλω άκρη που μάλλον άκρη δεν υπάρχει με τους καταλόγους . Όλα τελικά είναι λάθος και το μόνο σωστο είναι ότι έχει ο καθένας απο μας στα χέρια του.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 10:27:10 μμ »

Τα παραπάνω posts, επιβεβαιώνουν την αίσθηση που υπάρχει ότι βαδίζουμε στα τυφλά.
Και εξηγώ τι εννοώ.
Διαβάζουμε πολλές περιπτώσεις που τηλεκάρτες με χαμηλό τιράζ, βρίσκονται 'εκτός αρίθμησης' από τους διάφορους καταλόγους. Αυτό σημαίνει, κατ' εμέ, ότι υπάρχουν πάρα πολλά λάθη στους καταλόγους που όλοι όσοι ασχολούνται με την τηλεκάρτα βασίζονται. Σκεφτείτε τι γίνεται σε τηλεκάρτες με μεγαλύτερο τιράζ που κανείς μας -ίσως- δεν το ψάχνει περισσότερο.
Αρα λοιπόν το να γράφουμε ότι κατέχουμε τηλεκάρτα εκτός αρίθμησης, ίσως τελικά να μην είναι και κάτι τόσο σούπερ ντούπερ ουάου.
Και δεν το γράφω γιατί ζηλεύω όσους κατέχουν τέτοιες τηλεκάρτες, αλλά το γράφω γιατί στο φινάλε κανείς μας δεν μπορεί να ξέρει την σπανιότητα, ή μη, αυτών των τηλεκαρτών.
 


Μανώλη καλημέρα
Εννοείται ότι δεν τα γράφω όλα αυτά επειδή έχω τις σούπερ κάρτες ΕΑ. Άλλωστε ούτε καν είχα δει ποτέ τη αρίθμηση του Λύτρα αλλά και του Παπά (αγία λαυρα) ,που είχα ανεβάσει τις προάλλες . Απλά προσπαθώ να βγάλω άκρη που μάλλον άκρη δεν υπάρχει με τους καταλόγους . Όλα τελικά είναι λάθος και το μόνο σωστο είναι ότι έχει ο καθένας απο μας στα χέρια του.
Θανάση, δεν μειώνω τα κομμάτια κανενός επειδή εγώ δεν έχω κάτι αντίστοιχο.
'Η και να έχω, δεν το γνωρίζω...  Σαρκασμός
Δεν είναι ζήλια ή κακία. Μην το βλέπει κανένας έτσι.
Απλά αποτυπώνω το σκοτάδι που κυριαρχεί στην συλλογή της τηλεκάρτας.

Εδώ μέσα, στο Στέκι, υπάρχουν παιδιά με γνώσεις πάνω στην τηλεκάρτα και υπάρχουν παιδιά που ψάχνουν -και βρίσκουν πράγματα- πάνω στην τηλεκάρτα. Οπότε αρχίζουν και μαζεύονται πολλά δεδομένα, πολλές πληροφορίες, οι οποίες δεν υπάρχουν σε κανένα κατάλογο απ' ότι έχω καταλάβει.
Γι' αυτό έγραψα πως τελικά τα ΕΑ να μην είναι ελάχιστα, αλλά αρκετά ως πολλά.
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 11, 2014, 04:11:19 μμ »

Το θέμα Μανώλη δεν είναι η ζήλια δεν το βλέπω έτσι άλλωστε ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Η ουσία είναι ότι δεν ανεβάζει κανένας τίποτα να δούμε...
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 11, 2014, 09:08:46 μμ »

Ή δεν υπάρχουν τέτοια κομμάτια στις συλλογές των μελών, ή όσοι έχουν δεν θέλουν να τα μοιραστούν.
Σκέφτεσαι κάποια άλλη εξήγηση;
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 07:52:11 πμ »

Τι να μοιραστούν Μανώλη? Στη μέση θα τα κόψουμε τα κομμάτια ??.? !!,!,!!!
Εγω πιστεύω ότι δεν υπάρχουν τα κομμάτια για αυτό δεν ανεβαίνουν. Όσοι έχουν κάποια από αυτά (και να σαι σίγουρος ότι υπάρχουν καποιοι) δεν ασχολούνται πλέον. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν απίστευτα πράγματα αλλά είναι 80 χρόνων τι να ανεβάσουν αυτοί .......
Τέλος υπάρχουν και αυτοί που ανεβάζουν μόνο για πούλημα ..
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 11:37:24 μμ »

Υπάρχει και ο φόβος Θανάση.
Αλλα δεν θέλω να το αναπτύξω.
Λίγα έχουν γίνει σε μέλη του Στεκιού;
Καταγράφηκε
stdark
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 127


Fear of the Dark


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 11, 2014, 04:56:23 μμ »

Σίγουρα είναι λάθος, το θέμα είναι αν κάποιος ξέρει ποιο είναι το σωστό. Δεδομένου του ότι η Ιονοκαρτα ξεκινά από 2100-017000 (τουλάχιστο έτσι γράφουν κάποιοι) αν ο Γαλατάς έχει αρίθμηση από 2101-017000 πρόκειται για ΕΑ.
Να πω την αλήθεια μου το είπε και μένα κάποιος παλιός συλλέκτης ότι ο Λύτρας έχει κομμάτια ακόμα και 2101-017200 και 2101-017300 δηλαδή μέσα στην Ιονοκαρτα. Από αυτόν πονηρευτηκα και έψαξα τα κομμάτια μου.

Ξέρει κανένας άλλος τι ακριβώς ισχύει για να μας το επιβεβαιώσει???

Αυτό ισχύει γύρω στα 200 με 300 κομμάτια είναι μετά την κανονική αρίθμηση δηλαδή στην αρίθμηση της Ιονακάρτας και πουλιέται περίπου 100-150ευρώ
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 11, 2014, 05:10:57 μμ »

Ευχαριστώ Στάθη
Καταγράφηκε
συλεκτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Φεβρουάριος 04, 2015, 10:42:54 πμ »

καλημέρα σε όλους,

πιστεύω ότι ήταν καυστικό το θέμα που άνοιξα...!
Δυστυχώς και που προμηθεύτηκα τον κατάλογο Βεργίνα δεν άλλαξε κάτι...οπότε το ρεζουμέ τις υπόθεσης είναι να γίνουν μια γροθιά οι συλλέκτες δίχως φόβο και πάθος ώστε να γίνετε έγκυρη ανταλλαγή πληροφοριών και επιμένω οι συλλέκτες γιατί στο στέκι εμπλέκονται και έμποροι που κανονικά δεν θα έπρεπε...
όσον αφορά τον λύτρα έχω τρεις κλειστές συνεχόμενες : 017226
                                                                             017227
                                                                             017228
που κατά τον Γεωργιάδη είναι εκτός.
στον Βεργίνα δεν εμφανίζετε η αρίθμηση αυτή πουθενά αλλά τρέχει τον λύτρα πάνω από το 017000 που δηλώνει τέλος ο Γεωργιάδης.
Εγώ πιστεύω ότι ο λυτρας δεν έχει εκτός απλά δεν ξέρει κανένας που τελειώνει...
Καταγράφηκε
συλεκτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 08:24:00 πμ »

γιατί δεν μιλάει κανείς ρε παιδιά?
αναμένω συζήτηση πρώτου και δεύτερου σκέλους του παραπάνω θέματος!

Για να γίνω πιο συγκεκριμενος με την κάρτα λυτρας, ο Σιμωνης την ξεκινάει από 013071 και την τελειώνει 017156.
ο Γεωργιάδης την τελειώνει 017000
οι δικές μου είναι: 017226,017227,017228
παρόλα αυτά την ιονοκαρτα ο σιμωνης την ξεκινάει από 017554......και ερωτώ που ανήκει αυτή η νεκρή αρίθμηση..πχ από την τελευταία δικιά μου 228-554 που ξεκινάει η ιονοκαρτα.

υπάρχει κάποια ιονοκαρτα που να πατάει πάνω στην παραπάνω αρίθμηση?
 η δικιά μου είναι 2101 018568 και δυστυχώς δεν έχω δει άλλη.
η προσωπική μου άποψη είναι ότι λυτρας εκτός αρίθμησης δεν υπάρχει απλά δεν ξέρει κανένας που τελειώνει.
πάντως μέχρι 228 επιβεβαιώνω εγώ και με φωτο για τους δύσπιστους
υπάρχει κάποιος που να έχει λύτρα μετά το 228?
Καταγράφηκε
stdark
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 127


Fear of the Dark


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 09:47:02 πμ »

Καλησπέρα
Ναι εγώ έχω 017234 και υπάρχει και 017235
Καταγράφηκε
συλεκτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουάριος 05, 2015, 10:49:00 πμ »

λυτρας λοιπόν από 013071 έως 017235 μέχρι στιγμής, δηλαδή τιραζ 4165.

μένει ένα κενό κατά τον σιμωνη 318 τεμάχια.

έχει κάποιος λύτρα από 236 και πάνω?

έχει κάποιος ιονοκαρτα κοντά στο 017554 ή κάτω από αυτό?

θα δείτε στο τέλος ότι το πραγματικό τιραζ του λύτρα είναι 4480 - 4485
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Μάρτιος 01, 2015, 09:51:27 μμ »

Καλησπερα
Έχω Ιονοκαρτα 017560 δηλαδή πολύ κοντά στο 017554. Την έχω ανεβάσει στο θέμα "η συλλογή μου" σελίδα 8 φαίνεται καθαρά ο κωδικός
Καταγράφηκε
συλεκτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 33


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Μάρτιος 02, 2015, 10:57:47 πμ »

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,

παραμένει άλυτο μυστήριο το διάστημα 236-560 και επίσης είναι προφανές ότι οι κατάλογοι εκδόθηκαν σε κάποια άλλη εποχή!!!ποια εποχή??
Αυτήν που υπήρχαν λεφτά!!!!!
Πόσοι βασίστηκαν γερά σε αυτούς τους καταλόγους και έριξαν χρήμα??
αν έχουν το θεό τους ο κατάλογος του Γεωργιάδη να κλείνει τον λύτρα στις 17000 η ο Σιμωνης με ακριβια κιόλας 17156 και εμείς εδώ για πλάκα έχουμε φτάσει τον λύτρα 17236!!!
ΚΛΕΙΣΤΈ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ!!ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΑΓΚΑΛΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ.
ΝΑΙ, ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑ  ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ.
Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει για το διάστημα 236-560.
 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences