Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 02:08:24 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μια γριά μαϊμού του 1855  (Αναγνώστηκε 29375 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 28, 2016, 01:24:57 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Μου πατησατε τον κάλο τι να κανω;;
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Μάιος 28, 2016, 01:29:26 μμ »

Ποιος ειπε βρε Γιαννη μου οτι το  FISCH αποτελει πανακεια.Εσυ εισαι αυτος που πρωτος λες να μη δινουμε και τοση σημασια σε αυτο το διαβολακι.Εμεις οι υπολοιποι νομιζεις οτι δεν εχουμε αντιμετωπισει το ιδιο θεμα;Κανεις μας ομως δεν βγηκε να πει οτι εχει κομματι πλαστο στα χερια του.Καπου ειχα διαβασει απο τον ιδιοκτητη του σαιτ η απο τον Αναργυρο δεν θυμαμαι καλα για θυρεο βαρους επτα εξηντα κατι σε αρκετα καλη κατασταση οπου σημειωθηκε διαφωνια αν ειναι πλαστη η γνησια(εξαιτιας του βαρους σε συναρτηση με την συνολικη καλη εικονα του νομισματος).Σταλθηκε πηρε και βαθμο καλο.Στο συγκεκριμενο ομως υπαρχουν αρκετα σημαδια που προσδιδουν πλαστοτητα.
Ο Δημητρης και ο Γιωργος πιστοποιησαν οτι εχουν πιασει στα χερια τους καλπικους θυρεους δηλαδη τι αλλο πρεπει να κανουν οι ανθρωποι που να σημειωσω οτι χαιρουν της απολυτης εμπιστοσυνης ολου του κοσμου
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Μάιος 28, 2016, 01:48:07 μμ »

Ο συγκεκριμενος θυρεος που ξεκινησε η κουβεντα Μιχαλη κατα την γνωμη μου ειναι γνησιος.Θυρεο πλαστο δεν εχω δει ποτε ουτε αναγραφει τιποτα συγκεκριμενο η παγκοσμια βιβλιογραφια περα απο γενικοτητες για ολες τις σοβερειν.Επισης δεν με απασχολει τι εχει δει ο καθενας και τι πιστοποιει περα απο τα ματια μου.Ας γραψουμε ενα βιβλιο οι Ελληνες ως ανωτερη φυλη που ανακαλυψε την δημοκρατια οτι ανακαλυψε και πλαστους θυρεους που δεν εχει δει κανεις στο κοσμο παρα μονο εμεις.Αυτα και τελος γιατι κουρασε η συζητηση

Αν καποιος εχει φωτο απο πλαστο θυρεο που μπορει να ξεγελασει εμπειρα ματια τοτε ας τον ανεβασει με επιχειρηματα να εμπλουτισουμε τς γνωσεις μας.....

Υ.Γ Για να σε πειραξω εβαλα την προηγουμενη αναρτηση μου Μιχαλιο  Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Μάιος 28, 2016, 01:55:57 μμ »

Μιχάλη άστον, και όταν βρεθούμαι από κοντά θα του πώ που να πάει να τους δεί ΕΛΕΟΣ δεν έχω ξαναδεί τέτοιον άνθρωπο ειλικρινά.
Γιάννη πάρε κανένα Ινδιανάκι να δείς χαρά, και άστα αυτά αγόρι μου.
Καλό μεσημέρι παιδιά πάω να ξεκουράσω το κορμί μου το ταλαίπωρο.
ΓΙΑΝΝΗ ΧΑΙΡΕΤΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΟ. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Μάιος 28, 2016, 01:59:45 μμ »

Στα ινδιανακια εχω εσενα και δεν φοβαμαι τιποτα παροτι βρωμαει ο τοπος απο κοπιες.Εισαι αυθεντια στα αμερικανακια Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Μάιος 28, 2016, 04:16:31 μμ »

Στα ινδιανακια εχω εσενα και δεν φοβαμαι τιποτα παροτι βρωμαει ο τοπος απο κοπιες.Εισαι αυθεντια στα αμερικανακια Κλείσιμο ματιού
Στα Αμερικανάκια όποιος λέει ότι είναι αυθεντία είναι βαριά κουβέντα. Κλείσιμο ματιού
Είναι νομίσματα που πάντα μαθαίνεις,εκεί ακριβώς είναι που βγάζω το καπέλο στους εκτιμητές των εταιρειών. Κλείσιμο ματιού
Κάποια στιγμή βρε μπαγάσα θα στείλω και σένα για ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ, έτσι από περιέργεια να δώ τι θα γράψεις.
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #96 στις: Μάιος 28, 2016, 04:35:42 μμ »

Προς μελέτη, διεύρυνση γνώσης και συζήτηση.....












Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 28, 2016, 04:59:06 μμ »

Στα ινδιανακια εχω εσενα και δεν φοβαμαι τιποτα παροτι βρωμαει ο τοπος απο κοπιες.Εισαι αυθεντια στα αμερικανακια Κλείσιμο ματιού
Στα Αμερικανάκια όποιος λέει ότι είναι αυθεντία είναι βαριά κουβέντα. Κλείσιμο ματιού
Είναι νομίσματα που πάντα μαθαίνεις,εκεί ακριβώς είναι που βγάζω το καπέλο στους εκτιμητές των εταιρειών. Κλείσιμο ματιού
Κάποια στιγμή βρε μπαγάσα θα στείλω και σένα για ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ, έτσι από περιέργεια να δώ τι θα γράψεις.

Pattern Extremely rare. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Μάιος 28, 2016, 05:18:29 μμ »

Τι αλλο θα ακουσω
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Μάιος 28, 2016, 08:46:29 μμ »

Aς ελπισουμε οτι ο Εvan  θα βγαλει μια καλυτερη φωτο σε σχεση με την θολη που ουτε καν το φυσικο χρωμα του χρυσου δεν φαινεται.

Καταλαβαινετε οτι σε καθε περιπτωση αμφισβητουμενη δεν εχει κανενα νοημα αν οι αποψεις διχαζονται   χωρις αποδειξεις απλα για το  ποιου το χαμπερι θα περασει   χωρις ενα  εποικοδομητικο τελικο αποτελεσμα.

Προσωπικα δηλωνω αναρμοδιος σε σχεση με τις μητρες αυτες σε συνδιασμο  με τις ημερομηνιες, ιδικα οταν μιλαμε για νομισματα 150+ χρονων.
Δεν ηταν ομως σωστη σε καθε περιπτωση η διατυπωση που αφηνε υπονοουμενο με μορφη αποριας   λες και ειχαν συμφερον καποιοι αοριστα να κρατουν κρυφη την υπαρξη πλαστων λες και ηταν παραχαρακτες ή πωλητες κιβδηλων  ,οταν εσεις που ειχατε (λετε) αποδειξεις τις <καψατε> και τα νομισματα που θα ειχαν ενδιαφερον για μελετη ως παραδειγματα πηγαν δεν ξερω που.

Ο φιλε orop ειναι πολυ χρησιμη και αξιεπαινη η προσπαθεια σου αλλα πρεπει να βρεθει καλυτερη φωτο οπως προαναφερα
 Στις μπιλιες πανω δεν βλεπω κατι επιληψιμο , στο R νομιζω οτι υπαρχει απλα κρακ.
 Το σημαντικοτερο ομως ενω υπαρχουν καποιες διαφορες πχ στις μπιλιες μετα το D δεν γνωριζω μηπως  απλα υπαρχει διαφορα στις μητρες.
Η λιρα το evan απλα μου φανηκε γνησια με τριμενο  ριμ για καποιο λογο.

Μακαρι να βγει ουσιαστικο συμπερασμα απο την συζητηση διοτι η γνωση οπως παντα ειναι το παν!!!.
Το δε θεμα των εταιριων ομως  ειναι εντελως αλλο   αφου καθως  εχουν πιστοποιησει πλαστα, συνεπως (και γιατι οχι)εχουν πιστοποιησει ως πλαστα και γνησια .
Η γνωμη τους ειναι απλα ενας  γνωμονας για μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2016, 08:56:32 μμ από coll » Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #100 στις: Μάιος 28, 2016, 09:14:05 μμ »

Φίλε coll πως σου φαίνεται αυτή? Την βλέπεις για γνήσια ή πλαστή?

Προς μελέτη, διεύρυνση γνώσης και συζήτηση.....










Mε φιλική διάθεση για ουσιαστική και εποικοδομητική συζήτηση Χαμόγελο


Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Μάιος 28, 2016, 09:29:28 μμ »

Ειναι  και λιγο παρακεντρη ... Σαρκασμός
Απο οδοντοση πως παει;; Εχεις εμπροσθοτυπο ;

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2016, 09:50:15 μμ από coll » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Μάιος 28, 2016, 09:47:52 μμ »

Παντως μπορω να βγαλω φωτο λιρας του 1925 γνησια οπου ελεγχηκε ,σε καλη κατασταση  και αδικαιολογητο βαρος 7.84
Επισης αποικιοκρατισα Αυστραλεζα γνησια με ετελες μονοπλευρα στο ριμ πατημα και ειναι γνησια.
Μεχρι καπο μπορω να σου βγαλω που θα μου πεις οτι ειναι γνησιος και ομως ειναι πλαστος.
Μου  εδωσε καποιος πλαστο διευρο και αποδειχτηκε απλα επαργυρο.......

Δεν νομιζω ομως  να  εχει νοημα να βγαλω φωτο

Θελω να πω οτι η διαφορετικοτητα δεν αποτελει ΠΑΝΤΑ αποδειξη πλαστοτητας
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #103 στις: Μάιος 28, 2016, 09:50:02 μμ »

Και εμπροσθότυπο έχει και παράκεντρη είναι, από οδόντωση δεν ξέρω πως πάει γιατί δεν την είχα ποτέ στα χέρια μου....

Είναι πλαστή, έχει τρία τέσσερα σημεία πλαστότητας που καλό είναι να μην αναφερθώ.... κοίτα μόνο κάτω από την κορώνα την οριζόντια γραμμή με τους σταυρούς και τις παύλες και θα καταλάβεις πως είναι λάθος το σχέδιο....

Πάμε παρακάτω τώρα, βασική αρχή ενός διαλόγου είναι η απόδειξη των ισχυρισμών...
Ανέβηκε μια φωτογραφία ενός νομίσματος, ίδια για όλους, η φωτογραφία είναι κακή αλλά δεν υπάρχει άλλη και όλοι έχουν δικαίωμα να αναιρέσουν την όποια γνώμη τους αν έρθει καλύτερη φωτογραφία προς συζήτηση, κάποιοι ισχυρίστηκαν πως είναι πλαστό και κατέθεσαν την απόδειξη ότι διαφοροποιούνται τα χαρακτηριστικά του εν λόγω νομίσματος από τα χαρακτηριστικά ενός νομίσματος πιστοποιημένου ως γνήσιου.
Υπήρχαν και κάποιοι άλλοι που ισχυρίστηκαν πως είναι γνήσιο χωρίς να καταθέσουν απόδειξη, κατά την δική μου γνώμη, αλλά κάνοντας υποθέσεις είτε για μητρικά σφάλματα, είτε την υπόθεση πως δεν υπάρχει πλαστό τέτοιου τύπου νόμισμα....

Αυτά τα λίγα προς διευκρίνηση όσων έγραψες φίλε coll λίγο πιο πίσω.....  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Μάιος 28, 2016, 10:00:10 μμ »

Ξεχασες να αναφερεις την επισημανση μου περι αναρμοδιοτητας οσον αφορα τις μητρες κοπης.
 Εκανα υποθεση για μητρικα σφαλματα. Οπως ανεφερα και οτι εχει κρακ μητρας
Και εγω δεν αμφισβητω την υπαρξη πλαστων ομως   θα συνεχισω  να ενδιαφερομαι για πλαστο χρυσο θηρεο με ομορφη κοπη για την συλλογη μου που γυρισε ως πλαστος απο εταιρια, να δω τι rarity εχει Σαρκασμός  
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences