Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 05:45:23 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πως καταντήσαμε ......  (Αναγνώστηκε 1491 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 844


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 03:06:33 μμ »

Πηγα σημερα στα κεντρικα της Άλφα να πάρω μια δεσμιδα 5ευρα για φιλο που έχει εμπορικο . Θελανε να καταθεσω σε λογαριασμό τα 500 ευρω και μετα να μου δωσουν την δεσμιδα!!! Εναλλακτικα μου προτειναν να μου κάνουν την ανταλλαγή με προμηθεια 5ευρω !!!!!
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 01, 2016, 11:51:44 μμ »

Πηγα σημερα στα κεντρικα της Άλφα να πάρω μια δεσμιδα 5ευρα για φιλο που έχει εμπορικο . Θελανε να καταθεσω σε λογαριασμό τα 500 ευρω και μετα να μου δωσουν την δεσμιδα!!! Εναλλακτικα μου προτειναν να μου κάνουν την ανταλλαγή με προμηθεια 5ευρω !!!!!

Αν δεν είσαι πελάτης τους, δεν κάνουν εξυπηρετήσεις. Ή κάνουν, με το αζημίωτο όμως.

Αν πας στην τράπεζα Ελλάδος (λίγο πιο πάνω από τα κεντρικά της Αλφα είναι) νομίζω ότι επίσης δεν κάνουν τέτοια πια (παλιά έκαναν) και σου λένε: "Πηγαίνετε στην τράπεζα που συνεργάζεστε να σας εξυπηρετήσουν εκεί".
Νομίζω ότι εννοούν (αλλά δεν το λένε) και το: "Είναι υποχρεωμένοι να σας εξυπηρετήσουν".

Οπότε (αν δεν είσαι πελάτης της Α) η αντίδραση σου πρέπει να είναι η εξής:
Καταθέτεις στην Αλφα επιστολή που θα λέει:
"Σας παραδίδω 10 τμχ χαρτονομίσματα των €50 και παρακαλώ να μου τα ανταλλάξετε με 100τμχ χαρτονομίσματα των €5. Από την τράπεζα Ελλάδος με πληροφόρησαν ότι είναι δική σας αρμοδιότητα".
Καταθέτεις την επιστολή και παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου από το κατάστημα.

Έχω την εντύπωση ότι δεν θα σε αφήσουν να την καταθέσεις. Θα στα αλλάξουν πριν.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 02, 2016, 06:45:02 πμ »

Εγώ έχω την εντύπωση ότι βρίσκουν και τα κάνουν. Θέλουν να βγάλουν και από την μύγα ξύγγι. Και ότι θέλουν ένα γερό γ...σι. Την καλημέρα μου...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences