Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 07:09:46 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ε  (Αναγνώστηκε 5563 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kapodistrias
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 218



Προφίλ
ε
« στις: Μάρτιος 23, 2014, 04:11:49 μμ »

 Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι
Δεν έχω άλλους(εκτός τις οικογένειας 2 παιδιά)
Σήμερα έχασε τη δουλειά μου.
Και τώρα τι........
Συγνώμη αν σας κουράζω με τα δικά μου
Έχω περάσει διάφορα (πείνα,σκοτάδι) αυτό δεν το περίμενα
Καταγράφηκε

thomas
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 23, 2014, 04:23:54 μμ »

Πανω απο ολα ψυχραιμια.Δεν εισαι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος. Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Λύπη Λύπη Λύπη Λύπη
Εγω σαν οικοδομος εχω χασει τουλαχιστον 5-6 μηνες τον χρονο .Δουλευω τους υπολοιπους5-6.Εχω και εγω οικογενεια με 2 παιδια και απλα το παλευω.Σκεψου τα παιδια σου και προχωρα....
Μετα απο αυτο, με τις εκλογες που ερχονται ψηφιζεις ξανα ενα απο τα μεγαλα κομματα?
ΟΧΙ 
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 23, 2014, 04:32:08 μμ »

Πρώτα απ' όλα, ψυχραιμία.
Γνωρίζω ότι δεν είναι εύκολο, αλλά όποιος θέλει πολύ, βρίσκει δουλειά.
Κάνε λίγο υπομονή και είμαι σίγουρος οτι κάτι θα βρεθεί.
Τώρα είναι ακόμα νωρίς και σου φαίνονται όλα μαύρα. Μόλις ηρεμήσεις λιγάκι, ξεκίνα το ψάξιμο.



Φιλικά.
Μανώλης
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 23, 2014, 04:37:03 μμ »

Φίλε Θωμά, κράτα γερά, δείξε ψυχραιμία και μην παραιτείσαι απ' την προσπάθεια.
Μπορεί να μην σε ξέρω προσωπικά, αλλά μες απ' το στέκι φαίνεται οτι είσαι ενας ωραίος και καλός τύπος και τέτοιοι άνθρωποι δεν χάνονται ποτέ. Καλή δύναμη κι όλα θα πάνε σίγουρα καλύτερα!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 23, 2014, 05:07:08 μμ »

εγώ δεν ξέρω τι να σου πω φίλε μου. Υπομονή και ελπίζω να βρεις γρήγορα κατι αλλο. Πολύ λυπηρό .
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 23, 2014, 05:14:52 μμ »

Φιλε κρατα γερα!!Μην απογοητευεσαι.Για σενα και την οικογενεια σου.Κανε υπομονη κατι θα βρεθει.Μετα το σκοταδι παντα ερχεται το φως..

Πες μας ποιο ηταν το αντικειμενο της εργασιας σου καθως και το μερος που μενεις.Ισως μπορεσουμε να βοηθησουμε να βρεις κατι εστω προσωρινα!!Παντα οι φιλοι πρεπει να βοηθανε τους φιλους.Δεν χαθηκε ο κοσμος και μην σε παιρνει απο κατω... Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 23, 2014, 07:09:57 μμ »

Κρίμα φίλε μου. Καλή δύναμη και ευχομαι γρήγορα να βρεις κάτι, και καλύτερο. Ψυχραιμία και όλα θα φτιάξουν, για τους καλούς και δυνατούς έχει ο θεός...κουράγιο...

υγ να προσθέσω και εγώ μάλλον από σήμερα χάνω την μία δουλειά μου αφού τραυματίστηκα άσχημα...να κάνουμε μαζί κουράγιο...αλλά δεν μασάμε, πάμε για άλλα...
Καταγράφηκε
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 23, 2014, 07:34:41 μμ »

κουραγιο καλε μου φιλε ... οι περισσοτεροι απο εμας περναμε δυσκολα τα τελευταια χρονια και εχουν ερθει ( αρκετοι απο εμας ) στην πολυ δυσκολη αυτη θεση ...  μπορει στην αρχη να εισαι απογοητευμενος ... αλλα η δυναμη που θα σου δωσουν τα παιδια σου ( βλεποντας τα καθε μερα ) θα σε σπρωξουν ξανα μπροστα !! μετα απο αυτο θα βγεις ακομη πιο δυνατος σαν ανθρωπος ... και μην ξεχνας οτι τωρα ειναι μια μοναδικη ευκαιρια ζωης να δεις ποιοι σε αγαπουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ !!! τωρα στα δυσκολα θα μαθεις την αληθεια ... κουραγιο ... και παλι κουραγιο ... φιλικα μιμις
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 23, 2014, 08:46:09 μμ »

Αγαπητε Θωμα κουραγιο και δυναμη!μην το βαζεις κατω με τιποτα,καθε ημερα που ξημερωνει ειναι και μια διαφορετικη ημερα!το ξερουμε ολοι οτι δεν ειναι ευκολη η θεση σου!!!αλλα τουλαχιστον μην αφησεις να σε καταβαλει καμμια δυναμη!!!με εκτιμηση και συμπαρασταση στο φλεγον προβλημα σου!!!γιαννης.                                              υγ.ισως ολοι μας θα μπορουσαμε,ο καθενας οσο και αν μπορει,να βοηθησουμε!!!
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 23, 2014, 09:40:45 μμ »

Φιλε μου είναι λυπηρο αυτό που σου συνεβη.

Τωρα είναι ο χρονος της ζωης σου να απόδειξης ποιος πραγματικα εισαι. Εργαστικες  εφτιαξες δημιούργησες χρημα, σπιτια ,παιδια , ωραια σου ριχνει αναποδη η ζωη , το συστημα ΠΕΙΣΜΩΣΕ  πολεμησε το μην το αφισεις να νικηση μην το αφησεις να σου παρει οσα εφτιαξες , η ζωη των παιδιων σου είναι ότι πολυτιμοτερο εχεις , Καντο για αυτά , γιατι παντα κοιταζοντας τα , φερνοντας τα στη σκεψη σου χαμογελας φωτιζει η σκεψη σου . παρολες τις αντιξοότητες.

Δεν τα παραταμε με την πρωτη τρικλοποδιά  .Σηκωνόμαστε ξεσκονιζόμαστε και συνεχισουμε , και ναι δε λεω ισως πιο δυσκολα αλλα συνεχισουμε !!! Δεν επιτρέπουμε στο συστημα να νικηση γιατι χαρη σε μας υπαρχει!!

Κοιταξε γυρο σου ειμαστε πολλοι εστω εδω σε αυτόν το χωρο αληλουποστιριζομαστε και ας μην γνωριζόμαστε ειμαστε ατυπα μια οικογενεια . Αν χρειαστη ολοι μπορούμε να βοηθήσουμε ο καθενας με τον τροπο του .

Φιλε μου χτυπήθηκες ασχημα αλλα και καλα από μια πλευρα , βλέπεις εγω πριν μερικα χρονια χανοντας την δουλεια μου (σαν να μην εφθανε αυτό) παθαινω ατύχημα και χανω το δεξι μου ποδι . Ναι δε λεω φωναξα, εβρισα . εκλαψα, αλλα επρεπε να συνεχισω  και εστω όχι για μενα αλλα για τον πιτσιρικα μου  .Τι να του πω ηταν αδικη η ζωη και τα παρατησα ?? ότι δεν εχω γιατι δεν μπορω ??  αυτό τι μου φταιει ?? είναι αδικη η ζωη με αυτή θα λογαριαστω άλλη στιγμη τωρα εχω άλλες προτεραιωτητες  . Κανω τα παντα και οσα δεν φανταζομουν για το παιδι μου  για την ζωη οσων αγαπω.

Ανοιξε την ψυχη σου και το μυαλο σου υπαρχει ο τροπος μην τα παρατας .  ΠΟΛΕΜΗΣΕ.

Μπορει να μην εχω πολλα αλλα αυτά που εχω μπορω να βοηθησω καποιον σε μια ωρα ανάγκης μπορει να μην είναι σε χρημα αλλα μιας και μενω σε αγροτικη περιοχη παντα υπαρχει πλεονασμα από ολα , αν χρειαστείς οτιδήποτε σε τροφιμα είμαι προθυμος να βοηθησω οσο μπορω , εστω και αν είναι ένα κιλο πατατα  ένα κιλο λαδι  και μακαρονια  ,πορτοκαλια   και οτιδήποτε υπαρχει  ευχαρίστως να τα κανω ένα δεμα και να τα στειλω με ένα δεμα.

Δεν είναι ντροπη , ντροπη είναι ναχω εγω και όχι ο άλλος διπλα μου.

Όλα είναι περαστικα ασε το χρονο να σου γλυκανει το πονο .Δεν εισαι μονος σου.
                                                                                                                           Γιωργος

Καταγράφηκε
νικολαος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 677


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 23, 2014, 09:55:57 μμ »

Φιλε δεν εισαι ο μονος υπαρχει πολυς κοσμος ετσι. Το θεμα δεν ειναι να τα παραταμε και να μας περνει απο κατω αλλα να πειζμωσουμε να οργανωθουμε με τους διπλανους μας και να ανατρεψουμε αυτη την κατασταση με αλληλεγγυη στον συναθρωπο και  αγαπη για μια νεα ζωη.
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 23, 2014, 10:23:13 μμ »

Φιλε μου είναι λυπηρο αυτό που σου συνεβη.

Τωρα είναι ο χρονος της ζωης σου να απόδειξης ποιος πραγματικα εισαι. Εργαστικες  εφτιαξες δημιούργησες χρημα, σπιτια ,παιδια , ωραια σου ριχνει αναποδη η ζωη , το συστημα ΠΕΙΣΜΩΣΕ  πολεμησε το μην το αφισεις να νικηση μην το αφησεις να σου παρει οσα εφτιαξες , η ζωη των παιδιων σου είναι ότι πολυτιμοτερο εχεις , Καντο για αυτά , γιατι παντα κοιταζοντας τα , φερνοντας τα στη σκεψη σου χαμογελας φωτιζει η σκεψη σου . παρολες τις αντιξοότητες.

Δεν τα παραταμε με την πρωτη τρικλοποδιά  .Σηκωνόμαστε ξεσκονιζόμαστε και συνεχισουμε , και ναι δε λεω ισως πιο δυσκολα αλλα συνεχισουμε !!! Δεν επιτρέπουμε στο συστημα να νικηση γιατι χαρη σε μας υπαρχει!!

Κοιταξε γυρο σου ειμαστε πολλοι εστω εδω σε αυτόν το χωρο αληλουποστιριζομαστε και ας μην γνωριζόμαστε ειμαστε ατυπα μια οικογενεια . Αν χρειαστη ολοι μπορούμε να βοηθήσουμε ο καθενας με τον τροπο του .

Φιλε μου χτυπήθηκες ασχημα αλλα και καλα από μια πλευρα , βλέπεις εγω πριν μερικα χρονια χανοντας την δουλεια μου (σαν να μην εφθανε αυτό) παθαινω ατύχημα και χανω το δεξι μου ποδι . Ναι δε λεω φωναξα, εβρισα . εκλαψα, αλλα επρεπε να συνεχισω  και εστω όχι για μενα αλλα για τον πιτσιρικα μου  .Τι να του πω ηταν αδικη η ζωη και τα παρατησα ?? ότι δεν εχω γιατι δεν μπορω ??  αυτό τι μου φταιει ?? είναι αδικη η ζωη με αυτή θα λογαριαστω άλλη στιγμη τωρα εχω άλλες προτεραιωτητες  . Κανω τα παντα και οσα δεν φανταζομουν για το παιδι μου  για την ζωη οσων αγαπω.

Ανοιξε την ψυχη σου και το μυαλο σου υπαρχει ο τροπος μην τα παρατας .  ΠΟΛΕΜΗΣΕ.

Μπορει να μην εχω πολλα αλλα αυτά που εχω μπορω να βοηθησω καποιον σε μια ωρα ανάγκης μπορει να μην είναι σε χρημα αλλα μιας και μενω σε αγροτικη περιοχη παντα υπαρχει πλεονασμα από ολα , αν χρειαστείς οτιδήποτε σε τροφιμα είμαι προθυμος να βοηθησω οσο μπορω , εστω και αν είναι ένα κιλο πατατα  ένα κιλο λαδι  και μακαρονια  ,πορτοκαλια   και οτιδήποτε υπαρχει  ευχαρίστως να τα κανω ένα δεμα και να τα στειλω με ένα δεμα.

Δεν είναι ντροπη , ντροπη είναι ναχω εγω και όχι ο άλλος διπλα μου.

Όλα είναι περαστικα ασε το χρονο να σου γλυκανει το πονο .Δεν εισαι μονος σου.
                                                                                                                           Γιωργος

 Εύγε τι άλλο να πω Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 23, 2014, 10:40:26 μμ »

yiorgos131313 εισαι ψυχαρα και μαλιστα ηρωικη,συμφωνω κι εγω ότι δεν είναι σωστο ο ενας να εχει και ο άλλος να στερείται,κι εγω αντιμετωπίζω προβλήματα και το παλευω λιγο με την δουλεια και πιο πολύ με τα αγροτικα εδώ στην φαρμα ,από τροφιμα ο,τι μπορω θα κανω.
Θωμα ,εχεις φιλους και μαλιστα ανθρώπους που σε νοιαζονται,κανε υπομονη και αν πιστευεις κανε και μια προσευχη,ο Θεος βοηθαει τους αδυναμους.
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 23, 2014, 11:09:00 μμ »

Φιλε μου είναι λυπηρο αυτό που σου συνεβη.

Τωρα είναι ο χρονος της ζωης σου να απόδειξης ποιος πραγματικα εισαι. Εργαστικες  εφτιαξες δημιούργησες χρημα, σπιτια ,παιδια , ωραια σου ριχνει αναποδη η ζωη , το συστημα ΠΕΙΣΜΩΣΕ  πολεμησε το μην το αφισεις να νικηση μην το αφησεις να σου παρει οσα εφτιαξες , η ζωη των παιδιων σου είναι ότι πολυτιμοτερο εχεις , Καντο για αυτά , γιατι παντα κοιταζοντας τα , φερνοντας τα στη σκεψη σου χαμογελας φωτιζει η σκεψη σου . παρολες τις αντιξοότητες.

Δεν τα παραταμε με την πρωτη τρικλοποδιά  .Σηκωνόμαστε ξεσκονιζόμαστε και συνεχισουμε , και ναι δε λεω ισως πιο δυσκολα αλλα συνεχισουμε !!! Δεν επιτρέπουμε στο συστημα να νικηση γιατι χαρη σε μας υπαρχει!!

Κοιταξε γυρο σου ειμαστε πολλοι εστω εδω σε αυτόν το χωρο αληλουποστιριζομαστε και ας μην γνωριζόμαστε ειμαστε ατυπα μια οικογενεια . Αν χρειαστη ολοι μπορούμε να βοηθήσουμε ο καθενας με τον τροπο του .

Φιλε μου χτυπήθηκες ασχημα αλλα και καλα από μια πλευρα , βλέπεις εγω πριν μερικα χρονια χανοντας την δουλεια μου (σαν να μην εφθανε αυτό) παθαινω ατύχημα και χανω το δεξι μου ποδι . Ναι δε λεω φωναξα, εβρισα . εκλαψα, αλλα επρεπε να συνεχισω  και εστω όχι για μενα αλλα για τον πιτσιρικα μου  .Τι να του πω ηταν αδικη η ζωη και τα παρατησα ?? ότι δεν εχω γιατι δεν μπορω ??  αυτό τι μου φταιει ?? είναι αδικη η ζωη με αυτή θα λογαριαστω άλλη στιγμη τωρα εχω άλλες προτεραιωτητες  . Κανω τα παντα και οσα δεν φανταζομουν για το παιδι μου  για την ζωη οσων αγαπω.

Ανοιξε την ψυχη σου και το μυαλο σου υπαρχει ο τροπος μην τα παρατας .  ΠΟΛΕΜΗΣΕ.

Μπορει να μην εχω πολλα αλλα αυτά που εχω μπορω να βοηθησω καποιον σε μια ωρα ανάγκης μπορει να μην είναι σε χρημα αλλα μιας και μενω σε αγροτικη περιοχη παντα υπαρχει πλεονασμα από ολα , αν χρειαστείς οτιδήποτε σε τροφιμα είμαι προθυμος να βοηθησω οσο μπορω , εστω και αν είναι ένα κιλο πατατα  ένα κιλο λαδι  και μακαρονια  ,πορτοκαλια   και οτιδήποτε υπαρχει  ευχαρίστως να τα κανω ένα δεμα και να τα στειλω με ένα δεμα.

Δεν είναι ντροπη , ντροπη είναι ναχω εγω και όχι ο άλλος διπλα μου.

Όλα είναι περαστικα ασε το χρονο να σου γλυκανει το πονο .Δεν εισαι μονος σου.
                                                                                                                           Γιωργος


YΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ....Μιχαλης
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 24, 2014, 12:09:20 πμ »

Κουραγιο φιλε και να σκεφτεσαι θετικα ολο κατι θα βρεθει.σε καταλαβαινω γιατι εχω βρεθει και εγω στην θεση σου.
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences