Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 11, 2024, 04:18:20 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 25
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΣΕ ΧΡΥΣΟ.  (Αναγνώστηκε 97349 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:46:12 μμ »

Έχεις δίκιο Κώστα 1979 με συγχωρείται που γράφω σε θέματα που δεν ξέρω αλλά και που δεν ενδιαφέρουν να είστε σίγουρος ότι δεν θα ασχοληθώ άλλη φορά με το θέμα  
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #121 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:48:24 μμ »

Ρε φιλε στα Π@π@ρι@ μας αν εχεις 1 , 2 η 100 εκατομμυρια το να μπαινεις σε ενα φορουμ και να επιδεικνύεις τον πλούτο σου λέγεται Κομπλεξ You know?
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Μάρτιος 13, 2015, 02:56:48 μμ »

Κυριε zanteco αν εχετε να μου δωσετε μια συμβουλη πως να χωρισω ανεξοδα την γυναικα μου και να παντρευτω την Monica Bellucci σας παρακαλω να με ενημερωσετε ευχαριστω.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:06:27 μμ »

Κυριε zanteco αν εχετε να μου δωσετε μια συμβουλη πως να χωρισω ανεξοδα την γυναικα μου και να παντρευτω την Monica Bellucci σας παρακαλω να με ενημερωσετε ευχαριστω.
Σαρκασμός Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:07:01 μμ »

Εγώ βέβαια θα έλεγα στον κύριο zanteco να αναθεωρήσει κάποια πράγματα στο θέμα τον επενδύσεων που έχει κάνει γιατί το τελευταίο έτος δεν τα πάει και τόσο καλά  η MOH που αναφέρει MOTOR OIL  πριν 52 εβδομάδες ένα χρόνο περίπου η τιμή ήταν 10.27 σήμερα είναι 6.70 με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έκανα και με το χαρτοφυλάκιο που αναφέρατε μας κάνει  725,000 Χ 10.27 =7.445.750 με την τρέχων τιμή 725.000 Χ 6.70 =4.857.500 θα έλεγα εχετε μία μικρή απώλεια της τάξης των 2.588.250 ευρώ όσο για το μέρισμα είναι ένα μεγάλο κέρδος 725.000Χ0.21=152.250 ναι όντως είστε κερδισμένος απο τα μερίσματα  
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:28:09 μμ »

Κυριε zanteco αν εχετε να μου δωσετε μια συμβουλη πως να χωρισω ανεξοδα την γυναικα μου και να παντρευτω την Monica Bellucci σας παρακαλω να με ενημερωσετε ευχαριστω.
Αυτο φιλαρακι το κρατησα και θα το δειξω στην γυναικα σου.......ειμαι σιγουρος οτι μετα εσυ θα μοιαζεις στον Ριτσαρντ Γκιρ  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:32:36 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #127 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:33:47 μμ »

Ρε φιλε στα Π@π@ρι@ μας αν εχεις 1 , 2 η 100 εκατομμυρια το να μπαινεις σε ενα φορουμ και να επιδεικνύεις τον πλούτο σου λέγεται Κομπλεξ You know?
Αναθεμα εαν έχει 5ψηφια κατάθεση κι εσύ μιλάς για εκατομμύρια...
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:42:29 μμ »

Απορω με ολους σας........ο ανθρωπος λεει καθαρα και ξαστερα οτι δεν θελει με κανενα οικονομικα νταλαβερια και ουτε επιθυμει και να γνωριστει με καποιον απο εμας και εσεις γραφετε σχολιαζετε και ξοδευετε χρονο....τι να πω ρε παιδια χαρα στο κουραγιο σας
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:45:49 μμ »

Κύριε zanteco δεν θα μπω στη διαδικασία να αποδείξω το αυτονόητο τα 300 τα 400 και τα 700 εκατομμύρια δεν γίνονται απο τη μία μέρα στην άλλη και ούτε απο το ελληνικό χρηματιστήριο  ο νοώ νοητέ
Η αλήθεια είναι κύριε Babis μου ότι τα περισσότερα διευθυντικά στελέχη και ειδικά των δημόσιων τραπεζών έχουν μεσάνυχτα από χρηματιστήριο και μιλάω για λίγο πιο παλιά και θα σας πω τούτο για να καταλάβετε τι εννοώ,σε μία τράπεζα που είχα ανοίξει τραπεζικό λογαριασμό για να επενδύω σε μετοχές (είχα λογαριασμούς σε διάφορες τράπεζες για αυτό)όταν ο Διευθυντής πήρε χαμπάρι ότι έβγαζα πολλά λεφτά από μετοχές άρχισε να παρακολουθεί τι κάνω και αγόραζε και αυτός μετοχές από τις εταιρείες που αγοράζα και εγώ,τώρα πως το έμαθα?η κοπέλα που ήταν υπέυθυνη στην τράπεζα για το θέμα των χρηματιστηριακών συνναλαγών κάποια στιγμή αφού γνωριστίκαμε γίναμε εραστές αυτή ήταν μεταγενέστερη γνωριμία από την διευθύντρια που είχα γνωρίσει πιο παλιά(Επειδή αρκετοί εκλεκτοί.....κύριοι μπορεί να πουν εδώ μέσα καλά ρε μεγάλε με όλες τις τραπεζίτισες έκανες σχέσεις?ποίος ήσουν?και απαντώ,κύριοι ο καθένας βρίσκει ερωμένες εκεί που συναναστρέφετε,δηλαδή αν συναναστρεφόμουν με τσοπάνησες θα γνωριζα βοσκοπούλες,αν συναναστρεφόμουν με σερβιτόρες θα γνώριζα σερβιτόρες,αν συνανα στρεφόμουν με φάμπρικες θα γνωριζα εργάτιες κ.τ.λ.)κύριε Babis μου και μου έλεγε συνήθως μετά στην ερωτική πράξη που χαλαρώναμε καλά μωρό μου ο διευθυντής μου όλο με σένα ασχολείτε και τις έλεγε ότι εγώ αποκλείετε να βγάζω μόνος μου τόσα λεφτά και ότι ήμουν κάποιος αχυράνθρωπος κάποιου που δεν ήθελε να φαίνεται και με έστελνε να αγοράσω σίγουρες μετοχές που από κάπου είχε πρόσβαση και μάθαινε και του έλεγε η κοπέλα μα καλά κύριε διευθυντά τα λεφτά όλα είναι στο όνομα του και πως είναι δυνατόν κάποιος να του δίνει τόσα λεφτά χωρίς να φοβάται μην τα χάσει(Εκείνη την εποχή έμπαινα στην τράπεζα με κάτι μικρά βαλιτσάκια με 80,90 εκετομμύρια σε χαρτονομίσματα των 10.000 δραχμών.)και τις έλεγε αυτός που τον έχει μπροστινό κάπως τον κρατάει,αυτά νόμιζε για μένα ο Φωστήρας συνάδελφος σας κύριε babis μου και φυσικά δεν ήξερε ότι με την υπάλληλό του είμαστε εραστές καιμου τα έλεγε γιατί εγώ είμαι γενικά μυστικοπαθής τύπος και η ερωτική μου ζωή καλύπτεται από μυστήριο,τώρα κύριε babis δεν θα κάνω περαταίρω ανάλυση πως και με τι κεφάλαια κινιόμουν στο ελληνικό χρηματιστήριο από την αρχή της καριέρας μου σε αυτό και αυτά τα ολίγα σας τα είπα για να καταλάβαιτε κάποια πράγματα και όχι για να μου εγκρίνετε κάποιο δάνειο που δεν έχω ανάγκη και ούτε να μου δώσετε κάποια εγγυτική τραπέζης.Τα σέβη μου.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:46:32 μμ »

Εγώ μια απλή ερώτηση θέλω να κάνω και αν θέλει απαντά ο φίλος zanteco για να έχεις απο μερίσματα μία απόδοση της τάξης των 300.000 το χαρτοφυλάκιο τι αποτίμηση είχε? μιλάω σαν  πρώην Διευθυντής τραπέζης και όχι σαν συλλέκτης που στην καλύτερη τω περιπτώσεων με μεγαλύτερο μέρισμα είχε δοθεί απο την ΓΕΝΑΚ Γενική αποθηκών και ήταν τότε ένα ποσό αν δεν με απατά η μνήμη μου 9000 δρχ  μιλάμε λοιπόν για ένα χαρτοφυλάκιο της τάξης των δύο με με τριών δις για να καταλαβαίνουμε τι λέμε
Αξιότιμε και σεβαστέ κύριε Babis μου ειλικρινά χαίρομαι που είπατε ότι είστε πρώην Διευθυντής τράπεζας γιατί εγώ στην ζωή μου φτιάχτηκα πολύ χοντρά από μία συνάδελφο σας που με εκπαίδευσε και με οδήγησε στα επικίνδυνα αλλά γοητευτικά μονοπάτια του χρηματιστηρίου βλέπωντας ότι έχω κάποιο ταλέντο και φυσικά μεγάλη φιλοδοξία να πετύχω στην ζωή και έχω μία καλή αίσθηση για το επάγγελμά αυτό.Κύριε Babis θα πω παρακάτω μερικά πράγματα περί οικοκομικών και θέλω να πείτε και στα υπόλοιπα εκλεκτά και σεβαστά μέλη του σάιτ αν τα λέω σωστά η λέω άσχετα η ανόητα πράγματα με την εμπειρία και τις γνώσεις που έχετε σαν πρωήν ανώτερο τραπεζικό στέλεχος,Κύριε babis μου λέτε για να έχει κάποιος μία απόδοση 300.000 χιλιάδων ευρώ πρέπει να έχει χαρτοφυλάκιο δύο με τρία δισ?λάθος κύριε Βabis μου,με χαρτοφυλάκιο τριών δις.έχεις πολύ μεγαλύτερα μερίσματα εφόσον οι μετοχές σου ανήκουν σε εταιρείες που δίνουν υψηλά η χαμηλά μερίσματα,και θα σας τώρα τούτο για να πάρετε μία ιδέα,ένα από τα μεγάλα πακέτα που έχω στο χαρτοφυλάκιο μου είναι 725.000 τεμάχια της ΜΟΤΟR OIL και πηγαίνετε να δείτε το τελευταίο μέρισμα που έδωσε για να καταλάβετε,επίσης έχω ένα πολύ καλό πακέτο των Ελληνικών πετρελαίων και τώρα τον Ιανουάριο του 2015 πήρα επίσης καλό πακέτο σε μέρισμα με το μέρισμα των 0.21 ευρώ ανά μετοχή που έδωσε,επίσης κύριε Babis πιο παλιά υπήρχε το εξής καλό που τώρα δεν υπάρχει λόγω των υπάρχουσων δύσκολων οικονομικών δεδομένω της χώρας,τα λεφτά που επενδυε κάποιος στο Ελληνικό χρηματιστήριο δεν είχαν πόθεν έσχες και τα κέρδη από την πώληση των μετοχών ήταν αφορολόγητα και δεν ήσουν και υποχρεωμένος να τα δηλώσεις,τα λέω καλά κύριε Babis μου?και ένα που θέλω σας πω είναι ότι κάποια στιγμή στο παρελθόν επί δραχμής έφτασε το χαρτοφυκάλιο μου να αξίζει 675.000.000 εκατομμύρια δραχμές περίπου λογιστικά.Αυτά κύριε Babis και πείτε σας παρακαλώ αυτά που λέω με τις μεγάλες σας γνώσεις και την τραπεζική σας εμπειρία αν έχουν βάση και φυσικά όποιος θέλει τα πιστεύει και όποιος δεν θέλει δεν τα πιστεύει έτσι είναι η ζωή και εγώ εδώ μέσα δεν μπήκα για να μοστράρω τα φράγκα μου αλλά μπήκα για συγκεκριμένο σκοπό και επειδή επροκλήθην χωρίς λόγο σήκωσα το γάντι και αποκαλύπτω κάποια πράγματα για μένα γιατί δεν έχω σκοπό ούτε να γνωρίσω κάποιον από εδώ μέσα και ούτε να κάνω κάποιο οικονομικο νταλαβέρι μαζί του.Τα σέβη μου κύριε Babis μου.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:54:15 μμ »

Εγώ βέβαια θα έλεγα στον κύριο zanteco να αναθεωρήσει κάποια πράγματα στο θέμα τον επενδύσεων που έχει κάνει γιατί το τελευταίο έτος δεν τα πάει και τόσο καλά  η MOH που αναφέρει MOTOR OIL  πριν 52 εβδομάδες ένα χρόνο περίπου η τιμή ήταν 10.27 σήμερα είναι 6.70 με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έκανα και με το χαρτοφυλάκιο που αναφέρατε μας κάνει  725,000 Χ 10.27 =7.445.750 με την τρέχων τιμή 725.000 Χ 6.70 =4.857.500 θα έλεγα εχετε μία μικρή απώλεια της τάξης των 2.588.250 ευρώ όσο για το μέρισμα είναι ένα μεγάλο κέρδος 725.000Χ0.21=152.250 ναι όντως είστε κερδισμένος απο τα μερίσματα  
Εγώ κύριε babis μου δεν είμαι τζογαδώρος και επενδύω σε μακροχρόνια βάση και την μετοχές της MOTOR OIL της έχω από παλιά και μου στοίχησαν κάτω από 4 ευρώ αγορά έκαστη,επίσης κύριε Babis με όλο τον σεβασμό εγώ δεν είπα ποτέ ότι πήρα από την MOTOR OIL μερισμα 0,21 ευρώ αλλά από τα Ελληνικά πετρέλαια και αυτά προσφάτως και από την MOTOR OIL πήρα μέρισμα πολύ περισσότερο από 0,21 ευρώ την μετοχή και πηγαίνετε στο σάιτ της MOTOR OIL να δείτε τι μέρισμα έδωσε τελευταία αλλά κάπου σας καταλαβαίνω ότι λογω ηλικίας αφου είστε συνατξιούχος κάπου λογικό είναι να σας έχουν εγκαταλήψει λίγο οι αισθήσεις της αντίληψης και της γνώσης λόγω ηλικιακής φθοράς του εγκεφάλου όπως θα συμβεί σε όλους μας με τα χρόνια.Τα σέβη μου Προεστέ κύριε Babis.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:55:25 μμ »

Τουλαχιστον τοτε εριχνες κανα μανικακι απ οτι λες και ξελαμπικαρες Άνεση
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #133 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:56:31 μμ »

Ρε φιλε στα Π@π@ρι@ μας αν εχεις 1 , 2 η 100 εκατομμυρια το να μπαινεις σε ενα φορουμ και να επιδεικνύεις τον πλούτο σου λέγεται Κομπλεξ You know?
Αναθεμα εαν έχει 5ψηφια κατάθεση κι εσύ μιλάς για εκατομμύρια...


Εχει γινει ο καραγκιοζης του φορουμ τοσες μερες κι αυτος επιμενει τι να πεις  περι ορεξεως κολοκυθοπιτα
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #134 στις: Μάρτιος 13, 2015, 03:58:18 μμ »

Απορω με ολους σας........ο ανθρωπος λεει καθαρα και ξαστερα οτι δεν θελει με κανενα οικονομικα νταλαβερια και ουτε επιθυμει και να γνωριστει με καποιον απο εμας και εσεις γραφετε σχολιαζετε και ξοδευετε χρονο....τι να πω ρε παιδια χαρα στο κουραγιο σας
Εγώ σεβαστέ κύριε ellinas από την πρώτη στιγμή ξεκαθάρισα γιατί μπήκα μέσα σε αυτό το σάιτ και το επαναλαμβάνω μπας και το εμπεδώσετε καμιά φορά,μπήκα για πληροφορίες και γνώσεις για επένδυση σε χρυσές λίρες και σε χρυσό γενικότερα γιατί δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου με το συγκεκριμένο σπόρ και δεν με ενδιαφέρει η συλλεκτική κατάσταση αλλά η επενδυτική.Τα σέβη μου κύριε ellinas και σας ευχαριστώ γαι την παρέμβαση σας.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 25
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences