Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 07, 2024, 01:46:05 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μαγνήτης πιστοποίησης χρυσού?  (Αναγνώστηκε 14273 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 26, 2012, 07:50:49 μμ »

Γεια σας και χαρά σας!!
Ποια είναι η γνώμη σας για το παρακάτω αντικείμενο:

http://www.ebay.com/itm/The-worlds-strongest-magnet-for-testing-your-24ct-scrap-gold-sovereign-/200841901490?pt=UK_Coins_Bullion_Bars_SM&hash=item2ec31c35b2

Είναι απάτη ή δουλεύει??
Πάντως ο ενδεικτικά ο πωλητής ισχυρίζεται ότι ανιχνεύει γρήγορα τον ψεύτικο χρυσό..
Κάθε άποψη δεκτή!
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 08:02:43 μμ »

καλησπέρα φίλε μου δε το γνωρίζω αν είναι απάτη,αν ισχύει αυτή η τιμή θα το έπαιρνα να το δοκιμάσω Χαμόγελο και θα ενημέρωνα και τους υπόλοιπους  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 08:05:24 μμ »

Όντως, η τιμή είναι πολύ καλή για να είναι αληθινή...
να φανταστείς ότι τα μεταφορικά είναι τα 5πλάσια Σαρκασμός
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 08:12:23 μμ »

φίλε μου αν δε το πάρεις να το παραγγείλω το βράδυ εγώ για να δοκιμάσω αν ισχύει για να δούμε αν είναι απάτη η όχι  εκτός αν γνωρίζει κάποιος για να μας πει Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο για να μη το πάρω τσάμπα.
βγαίνω τώρα και πάω για καφέ. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 08:12:54 μμ »

Οπου ακους για πολλα φρουτα κρατα μικρο καλαθι.
Το φτηνο το κρεας το τρωνε οι σκυλοι!!
 
Υ.Γ Ξερει κανεις αλλος τετοιες παροιμιες?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 08:16:15 μμ »

φίλε μου αν δε το πάρεις να το παραγγείλω το βράδυ εγώ για να δοκιμάσω αν ισχύει για να δούμε αν είναι απάτη η όχι  εκτός αν γνωρίζει κάποιος για να μας πει Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο για να μη το πάρω τσάμπα.
βγαίνω τώρα και πάω για καφέ. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Δεν έχω σκοπό να το πάρω...θα περιμένω μπας και το έχει κάποιος και μας πει εντυπώσεις!
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 09:23:50 μμ »

αυτα τα εχω λογω δουλειας απο κατι αξεσουαρ.οντως ειναι δυνατο και ας ειναι σα μπαταρια απο ρολοι,τωρα με χρυσαφικα κτλ δε ξερω τι κανει.
μηπως να τα βγαλω σε δημοπρασια  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 09:43:55 μμ »

Τι ακριβώς προσδιορίζει αυτός ο μαγνήτης χρυσού? Αν είναι χρυσο ένα αντικείμενο? Άντε και πες ότι είναι μετά τι? Θα ψάχνεις να βρεις πόσα καρατία είναι, αφήστε παιδιά αυτα είναι άντε να μη πω και φάω καμία διαγραφή βραδυάτικα.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 09:54:04 μμ »

χαχαχαχα, .... τα εννιάμερα μήπως??  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός γεια σου ρε Καβάλα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 10:07:48 μμ »

Ρε παιδια το εργαλειο δουλευει μια χαρα!Ειναι απλο!Αν μαγνητιζει το μεταλλο δεν ειναι χρυσος!Αν δεν το μαγνητιζει τοτε ειναι χρυσος!Απλο!Εχω ενα μαγνητακι στο ψυγειο.Οποιος το θελει του το πουλαω. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 10:10:38 μμ »

ναί κάνει δουλειά θα σου πεί οτι είναι χρυσό. Απλός μαγνήτης είναι αμα δεν κολάει είναι χρυσό 24κ. απο κει και μετά όμως.......
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 10:27:04 μμ »

Ρε παιδια το εργαλειο δουλευει μια χαρα!Ειναι απλο!Αν μαγνητιζει το μεταλλο δεν ειναι χρυσος!Αν δεν το μαγνητιζει τοτε ειναι χρυσος!Απλο!Εχω ενα μαγνητακι στο ψυγειο.Οποιος το θελει του το πουλαω. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Μαγνητάκι ψυγείου? Από ποιο μέρος είναι όμως?? Παίζει ρόλο στα καράτια....!  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Στριφογύρισμα ματιών Γλώσσα
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 10:32:29 μμ »

χαχαχαχαχαχα παιδια... καλο ειναι να το ψαξετε λιγο... αν βαλετε για ψαξιμο τους μαγνητες νεοδυμιου... καπως ετσι.... (καλυτερα στα αγγλικα..), θα σας βγαλει ενα σωρο.. και σε μεγεθη και σε εξευτελιστικες τιμες! καπου ειχε και ενα site κινεζικο που ειχε και πουλουσε... κι επερνες με 1-2 ευρω καμια 50....

λοιπον... ο μαγνητης αυτος λεγεται και super magnet! ειναι οντως παρα πολυ δυνατος!!! εχω 2-3 και τους χρησιμοπειω... στο παιχνιδι που παιζω.... το geocaching... για να κρυβω μαγνητικα κουτακια.... και να τα βρισκουν αλλοι με GPS.. και συντεταγμενες...


Εχω και 2 μπιλιες απο αυτο... που ειτε το πιστευεται ειτε οχι.... περναει και το ξυλο του γραφειο και το γυαλι που εχω απο πανω...  (3 ποντοι ξυλο και μισος γυαλι!), αν το βαλω στο χερι μου... περναει η δυναμη του απ οτην αλλη μερια... κτλ... και φαινεται σαν μαγικο.. να κινεις την μπιλια πανω στην παλαμη σου οπως γουσταρεις... χωρις να την αγγιζεις και και τεντωμενη παλαμη.... και φυσικα... και πολλα αλλα...

αν κολλησει σε μαγνητικο μεταλλο... δυσκολα τον βγαζεις....

σαν πολυ ισχυρος μαγνητης θα πιασει τυχον υπολειματα σιδηρου ή αλλου μαγνητικου μεταλλου αν η λιρα ειναι καλπικη... αλλα δεν νομιζω να ειναι και το σουπερ τεστ.... κι αν ειναι δυλαδη χαλκος; κατι αλλο μη μαγνητικο;;

τωρα αν και παλι θελετε ενα πολυ ισχυρο μαγνητη... υπαρχει αλλα θελει να τον βγαλεται... και θελει πολυ προσοχη γιατι μπορει να χτυπησεται.....

που ειναι;;; αληθεια... εχετε παλιους χαλασμενους σκληρους δισκους κομπιουτερ; εκει μεσα εχει... απλα θελει να ξερεις που ειναι και πως να τον βγαλεις (τρελλη δυσκολια του να τον βγαλεις), χωρις να σφαχτεις... απο μονος σου στην προσπαθεια! χαχαχαχα
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 10:35:02 μμ »

αν και γνωριζω οτι ειναι ενα πετυχημενο μαλιστα αστειο για το μαγνητακι ψυγειου... οι σουπερ μαγνητες δεν εχουν καμια σχεση..... αν σου κολλησει μαγνητης τετοιος στο ψυγειο... θα δυσκολευτεις πολυ να τον βγαλεις και οταν βγει... ισως να ειναι απο την προσπαθεια σου... το ψυγειο με εκδορες.....

δεν ειναι απλοι μαγνητες!!!
Καταγράφηκε
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 11:00:19 μμ »

Αρχίζουν να με φοβίζουν αυτοί οι σούπερ μαγνήτες... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Τόση δύναμη ε? Ιδέα δεν είχα..ενδιαφέρουσες πληροφορίες πάντως!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences