Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 09:32:20 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΕΡΔΑΜΕ, ΚΕΡΔΑΜΕ !!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 29544 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« στις: Ιούλιος 07, 2015, 11:04:45 μμ »

 Μεσα σε λιγοτερο απο μια μερα, το ηρωικο και λεβεντικο "ΟΧΙ" του Ελληνικου λαου, μετατραπηκε σε ουρανομηκεις κραυγες "συμφωνια ναναι και οτι ναναι, να μην βγουμε απο το Ευρω, πανε τα λεφτουδακια μας".
 Τραβουν τα μαλλια τους απαντες οι Ελληνες και σκιζουν τα μαγουλα τους "Ωι-Ωι μανα μου, Ευρω θελω, μια Μ.αλακ.ια εκανα, μην με παρεξηγατε"

 Οι Ευρωπεοι μας εριξαν καμποσες λεκτικες σφαλιαρες σημερα, γιατι λυπηθηκαν τον καψερο τον Τσακαλωτο, ετσι οπως ειναι σαν Αλβανος υποσιτισμενος δασκαλακος, οτι τις πραγματικες δεν θα τις αντεχε.
 Που ειναι  οι ηρωικες εποχες του γιγαντα Βαρουφακη που αρκουσε μια ματια του για να παγωσουν οι λουγκρες τυπου Γερουν και να ερθουν σε ομαδικο οργασμο οι κουγκαρες τυπου Λαγκαρντ?
 Τωρα που παμε ωρε με αυτο το απολειφαδι, για τσαι και συμπαθεια τον εχουν, ειπαν μαλιστα οτι προκειται για "μαλλον ευχαριστο τυπο".
 Του ειχαν πει ολοι να ερθει σημερα με το μαθημα του γραμμενο στο καλο τετραδιο και αυτος το..ξεχασε και ειπε οτι η προταση θα ερθει μετα γιατι την αφησε γραμμενη στο σπιτι, στο προχειρο.
 Ειχε και ενα σημειωμα μαζι του, μην ξεχαστει και θριαμβολογησει για το δημοψηφισμα, γιατι το ομαδικο φατουρο δεν θα το γλυτωνε..(γεγονος!!!)

 Τσιπρα παρτο χαμπαρι.
 Χωρις Βαρουφακη προκοπη δεν κανουμε, θα μας κανουν μια χαψια.
 Ασε τις μα.λακιες και πεσε στα γονατα να γυρισει πισω, καβαλα στην μαυρη μηχανη, να σωσει την παρτιδα.

 Εχω εμπιστοσυνη στον Θεο της Ελλαδας.
 Πανω που ολα φαινονται σκοτεινα και ειμαστε να μας κλαινε οι ρεγγες, ειμαι απολυτως σιγουρος οτι κατι θα συμβει και θα την σκαπουλαρουμε, οπως γινεται χρονια τωρα.
 Οποτε μπορω, με απολυτη σιγουρια, να σηκωσω τον μελανιασμενο απο τις σημερινες σφαλιαρες  σβερκο μου  και να βροντοφωναξω την μεγαλη και ιερη πολεμικη ιαχη "ΚΕΡΔΑΜΕ, ΚΕΡΔΑΜΕ ..!!!!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2015, 11:19:29 μμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 08, 2015, 12:12:53 πμ »

Είναι το τέλος μιας αναπόφευκτης προδιαγεγραμένης πορείας που την περίμενα (όχι την επιθυμούσα , απλώς την περίμενα) από το 2010.

Απλώς απορώ με συνανθρώπους / συναδέλφους που δεν έχουν καταλάβει τίποτα.
Ή έχουν πάρα πολλά κάτω από το στρώμα και δεν τους νοιάζει ή έχουν περίσσευμα μωρίας. (συγγνώμη κιόλας.)
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 08, 2015, 12:53:25 πμ »

  Μιχαλη, ολοι οσοι παρακολουθησαν την σημερινη μερα καταλαβαινουν οτι τα πραγματα δεν ειναι απλως σοβαρα, ειναι δραματικα.
  Ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει ουτε ενας που να πιστευει πλεον οτι ΟΛΟΙ οι Ευρωπαιοι μπλοφαρουν.
  Ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει ουτε ενας που να εβλεπε τα οσα εγιναν κι ειπωθηκαν, απροκαλυπτα και τελειως επισημα πια εναντιον της χωρας μας και δεν ενοιωσε ντροπη.
  Μεχρι και μια λεκανατζου τσατσα, (η Σλοβενα νομιζω), μας εκανε ρομπες.
  Η θα μας δωσουν ενα πακετακι παρηγοριας (ανθρωπιστικο το λενε)  και θα μας πουνε "πατε στο καλο"
  Η θα δεχτουμε τους πιο σκληρους ορους λιτοτητας που μπορουν να σκεφτουν, θα υπογραφει συμφωνια και θα παρει το μαρτυριο μας παραταση για ενα -δυο χρονια.
  Και να σου πω κατι, δεν κατηγορω τον Τσιπρα.
  Ακομα και να μπορουσε να περασει στην Βουλη την τελευταια προταση που απερριψε και να μην ειχε κανει δημοψηφισμα κλπ, παλι σε τεσσερις-πεντε μηνες εδω θα ερχομαστε.


 Απλως δεν μπορω να τον βλεπω να γελαει συνεχως, αυγα του καθαριζουνε??
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 08, 2015, 01:16:52 πμ »

"Ακομα και να μπορουσε να περασει στην Βουλη την τελευταια προταση που απερριψε και να μην ειχε κανει δημοψηφισμα κλπ, παλι σε τεσσερις-πεντε μηνες εδω θα ερχομαστε."

Γι αυτό είπα "το τέλος μιας αναπόφευκτης προδιαγεγραμένης πορείας"


"Απλως δεν μπορω να τον βλεπω να γελαει συνεχως, αυγα του καθαριζουνε??"

Ή από αμηχανία (αφού δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο) ή από έλλειψη επαφής με την πραγματικότητα ή πιστεύει ακόμα ότι όλοι οι άλλοι μπλοφάρουνε !!!  Έκπληξη  Έκπληξη
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 08, 2015, 01:29:36 πμ »

"Παράξενη Πρωτομαγιά", που θα 'λεγε κι ο Γκάτσος...
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 08, 2015, 01:37:08 πμ »

τα μηνυματα δεν ειναι ευχαριστα πολυ καιρο τωρα ,τιποτα δεν θα αλλαξει απεξω αν πρωτα εμεις δεν αλλαξουμε απο μεσα,οσο δικιο και να εχουμε δεν θα το βρουμε αν πρωτα εμεις δεν δειξουμε οτι μπορουμε να αλλαξουμε,παιζονται βεβαια και πολλα παιχνιδια που εμεις δεν ξερουμε καν,ενα απο αυτα που λογω δουλειας ξερω -εμαθα με τον τουρισμο ειναι οτι οι γερμανοι εχοντας την πλειοψηφια των μεγαλων ξενοδοχειων στα απεναντι παραλια της τουρκιας οπως η τουι πιεζουν την κυβερνηση τους να μην χαλαρωσουν στο θεμα με το φπα στα νησια με σκοπο να παρουν και αλλη πιτα του τουρισμου.....ενα αλλο φρεσκο παραδειγμα ειναι τα ξενα μμε λειτουργουν εξω οπως λειτουργουσαν την περασμενη βδομαδα τα δικα μς ιδιωτικα και μεταφερουν μονοπλευρα γεγονοτα,αν μπειτε να δειτε η αν εχεται φιλους στην ευρωπη σιγουρα θα εχεται μια εικονα....πολλες φορες το λιγο διαστημα που ειμαι στο στεκι εχω ενημερωσει για καποια κακα σημαδια προσθετω ενα ακομα σημερα πολλες τουριστικες επιχειρησεις εχουν αρχισει και προπληρωνουν μισθους του ιουλιου και ο μηνας εχει ακομα 7 καλο ξημερωμα να εχουμε
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 08, 2015, 05:11:53 πμ »

Νομιζω οτι τις αιτιες τις κρισης τις εχουμε αναλυσει 1000 φορες, ο καθενας εχει διαφορετικη γνωμη. Η δικη μου γνωμη γνωστη, ειναι οι παθογενειες τοσων ετων και το βολεμα. Ας μη το αναλυσουμε αλλο ομως.
Η κυβερνηση αυτη πιστευω οτι βρηκε την ευκαιρια, σαν αριστερη που ειναι και υποστηριζει τον κρατισμο, να μας παει στη δραχμη. Αν παρολλα αυτα αυτο δεν ισχυει, τοτε οι ανθρωποι ειναι πραγματικα για κλωτσιες. 5 μηνες παλινωδουν, εκαναν οτι παπαρια εκαναν με το ακυρο αυτο δημοψηφισμα, εν τελει πηρανε το οχι που θελανε, πηρανε και την εγκριση των αλλων κομματων και ακομα δεν εστειλαν προτασεις!!!
Ο Ελληνικος λαος ειχε την υστατη ευκαιρια την Κυριακη  να πει ενα ΝΑΙ και να εσωζε την κατασταση. Δε σας αρεσε ομως το 2014 οπως ζουσαμε..τωρα θα παμε ολοι στον Καιαδα και ειστε συνυπευθυνοι. Βεβαια καθως ειμαι σε ενα συλλεκτικο σαιτ , αυτα ισως δεν αγγιζουν πολλους. προφανως τα ατομα στο χωρο μας εχουν ιδιαιτεροτητες (δε γινεται πχ να κλεινει σημερα Δημητρα ms64  με 1150 ευρω εν μεσω τετοιου χαμου, εκτος και αν ειναι καποιος Αμερικανος ο αγοραστης). Δε μιλαω για ολους αλλα προφανως καποιοι σκεφτηκαν μονο την παρτη τους καθοτι βολεμενοι προφανως. Καποιοι αλλοι που δυστυχως απολυθηκαν η ειναι ανεργοι παλι την παρτη τους σκεφτηκαν διοτι δε γινεται να ευχεσαι να πεθανει ο γειτονας επειδη εσυ εισαι οπως εισαι.
Πραγματικα αυτος ο λαος χρηζει ψυχιατρικης βοηθειας. Αλλα δεν εχω αυταπατες, πριν 100 χρονια ψηφιζε βασιλια αντι Βενιζελο και μετα τους τουφεκιζε ολους, πριν 35 χρονια ψηφιζε Ανδρεα Παπανδρεου που πρεπει να ηταν ο μονος πρωθυπουργος παγκοσμιως που ειπε ατακα του τυπου Τσοβολα δωστα ολα, οι ιδιοι επισης που πανηγυριζαν στο Συνταγμα χθες πριν 5 χρονια ειχανε ψηφισει ΓΑΠ και αργοτερα Σαμαρα.
Οχι δεν αξιζει να σωθει αυτος ο λαος. 18 χωρες ειναι τρελοι ολοι, 18 χωρες λενε φερτε επιτελους καποια προταση, 18 χωρες ειναι λαθος και ΜΟΝΟ εμεις ρε π.....μου ειμαστε οι σωστοι στην Ευρωπη. Η Βουλγαρια σε λιγο θα μπει στο ευρω και αν δε κανει τις δικες μας βλακειες θα γινει οπως εμεις πριν 10 χρονια (που δε μας αρεσε κιολας). Εμεις θα γινουμε η Αλβανια της Ευρωπης (οχι η τωρινη βεβαια, η παλια). Τελικα 100 φορες οχι, ειναι δυνατον οι κουφαλες οι Ευρωπαιοι να μας δανειζουν με τους δικους τους ορους? Οχι βεβαια, θα μας δανεισουν και θα τους βαλουμε οτι ορο θελουμε εμεις και θα πουνε και μια κουβεντα.
Καληνυχτα σας, εγω σημερα ξυπνησα νωρις με εφιαλτες παντως.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 08, 2015, 06:29:03 πμ »

Είσαστε όλοι του "beyond"... 

H Βόρεια Ελλάδα πάντως γέμισε... Λέβα. Γεμίζουμε συνάλλαγμα σύντροφοι!

Όντως κερδάμε...κερδάμε!!!

Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 08, 2015, 06:47:40 πμ »

Ίδιος (στο περίπου) τίτλος με άρθρο του cnn το θέμα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

"Why Greece may have already won"


"And that's why it is my considered bet that the Greeks have won this game of chicken. Wait a few days and you'll see."

http://edition.cnn.com/2015/07/07/world/greece-joffe-amanpour/index.html

Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 08, 2015, 07:46:54 πμ »

Σε λιγες μερες κερδιζουμε λενε τα αμερικανακια.Και μας δινουν συμβουλες πως να το γιορτασουμε Στριφογύρισμα ματιών

http://money.cnn.com/2015/07/07/news/economy/greece-drachma-currency-cash/index.html?iid=obnetwork

  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 08, 2015, 07:54:22 πμ »

"Ακομα και να μπορουσε να περασει στην Βουλη την τελευταια προταση που απερριψε και να μην ειχε κανει δημοψηφισμα κλπ, παλι σε τεσσερις-πεντε μηνες εδω θα ερχομαστε."

Γι αυτό είπα "το τέλος μιας αναπόφευκτης προδιαγεγραμένης πορείας"


"Απλως δεν μπορω να τον βλεπω να γελαει συνεχως, αυγα του καθαριζουνε??"


Ή από αμηχανία (αφού δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο) ή από έλλειψη επαφής με την πραγματικότητα ή πιστεύει ακόμα ότι όλοι οι άλλοι μπλοφάρουνε !!!  Έκπληξη  Έκπληξη

Συνήθως οι αιτίες πού προκαλούν το γέλιο ειναι δύο .
Α' η αμηχανια...( η αδυναμία του εγκεφάλου νά επεξεργαστεί μια εικόνα η μια κατάσταση.)...ή
β' ..η βλακεια..!!
Η άποψη δεν ειναι δική μου ειναι επιστημονική  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 08, 2015, 08:02:02 πμ »

Σε λιγες μερες κερδιζουμε λενε τα αμερικανακια.Και μας δινουν συμβουλες πως να το γιορτασουμε Στριφογύρισμα ματιών

http://money.cnn.com/2015/07/07/news/economy/greece-drachma-currency-cash/index.html?iid=obnetwork

  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



Μ'αρέσεις! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Άντε να δούμε και κάτι διαφορετικό, γιατί όλο τα ίδια και τα ίδια που καταλήγουν στα ίδια και στα ίδια θλιβερά αποτελέσματα, νισάφι πχια... Άνεση
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
filpolis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 158



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 08, 2015, 11:44:29 πμ »

Ο μπαρουφακης ειναι ανθρωπος του Σορος.ατζεντης του ΔΝΤ και με ο.τι αυτο εννοειτα,απλα εκτροχιασε τις διαπραγματευσεις για τους δικους του ανθρωπους.Ειχε ενα εκτελεστικο ρολο για τα συμφεροντα που εξυπηρετουσε
εχοντας ενα κυριο η δευτερευον σκοπο
Ο κυριος στοχος ηταν η επιστροφη στη δραχμη ωστε οι γυπες που περιμενουν με τα 200 δις να αγορασουν τη χωρα η να επιτευχθει τουλαχιστον ο δευτερευον στοχος που ειναι το μνημονιο 3 το χειριστο μνημονιο που θα περαςει ποτε Θα δουμε καθαρα τι θα επικρατησει
Δεν θα μπω στη διαδικασια να εξηγησω οτι κ τα δυο σχεδια αποδυναμωνουν  την χωρα
Σηματντικο κ αξιοσημειοτο ειναι οτι οι πομακοι πηραν γραμμη για οχι στο δημοψηφισμα.Οχι επιβεβαιωμενε πληροφοριες λενε οτι ζητηθηκε ευγενικα στην Αγκυρα απο κυβερνωντες να τους βοηθησουν σε αυτο
Τα πραγμα σκουραινει λιγο θα λεγα σε οτι εχει να κανει αν η Ελλαδα ειναι κυριαρχο κρατος
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 08, 2015, 11:52:41 πμ »

Η απορία μου είναι, αφού βλέπουν που πάει το "πράμα" γιατί δεν επεμβαίνουν οι (τα) Ελοχίμ? Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 08, 2015, 12:22:44 μμ »

Η απορία μου είναι, αφού βλέπουν που πάει το "πράμα" γιατί δεν επεμβαίνουν οι (τα) Ελοχίμ? Στριφογύρισμα ματιών
Γιατι να επεμβουν?
Αφου κερδαμε.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: [1] 2 3 ... 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences