Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 09, 2024, 11:45:09 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΙΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 24450 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 02:12:43 μμ »

Πάντως όσον αφορά την πλατεία που άλλαξε όνομα έχω να πω πως τώρα είναι... ανώνυμη, πινακίδα και μαρμάρινη πλάκα έχουν γίνει κατάμαυρα από το σπρέυ και δεν διακρίνεται τίποτα.Και αυτά τα είδα χθες που πέρασα από εκεί λόγω μιας δουλειάς που είχα στην περιοχή.

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 03:11:32 μμ »

Πάντως όσον αφορά την πλατεία που άλλαξε όνομα έχω να πω πως τώρα είναι... ανώνυμη, πινακίδα και μαρμάρινη πλάκα έχουν γίνει κατάμαυρα από το σπρέυ και δεν διακρίνεται τίποτα.Και αυτά τα είδα χθες που πέρασα από εκεί λόγω μιας δουλειάς που είχα στην περιοχή.

Νομίζεις ότι δεν το ήξεραν πως έτσι θα γινότανε. Αλλά δεν τους νοιάζει, την προπαγάνδα τους θέλανε να κάνουνε όλοι οι ανθέλληνες, Μπουτάρης & σία.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 10:35:17 πμ »

+10000
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 11:24:54 πμ »

http://youtu.be/NlMFEUxjiYE
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 29, 2013, 12:00:59 πμ »

Νεώτερα εκ της πλατείας Δυρραχίου Αλβανίας...του κ. Μπουτάρη...Η πλατεία πλέον εκτός ονόματος είναι και χωρίς πινακίδα και η μαρμάρινη στήλη γράφει στο πάνω μέρος: ΕΔΩ ΕΛΛΑΣ και πιο χαμηλά: ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ. Οι Αλβανοί που περνούσαν είδα ότι σταματούσαν και κοίταζαν...κάτι έλεγαν δεν ξέρω τι αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν πέρασε απαρατήρητο το όλο θέμα.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 29, 2013, 12:12:19 πμ »

Νεώτερα εκ της πλατείας Δυρραχίου Αλβανίας...του κ. Μπουτάρη...Η πλατεία πλέον εκτός ονόματος είναι και χωρίς πινακίδα και η μαρμάρινη στήλη γράφει στο πάνω μέρος: ΕΔΩ ΕΛΛΑΣ και πιο χαμηλά: ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ. Οι Αλβανοί που περνούσαν είδα ότι σταματούσαν και κοίταζαν...κάτι έλεγαν δεν ξέρω τι αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν πέρασε απαρατήρητο το όλο θέμα.
Πολιτισμένα πράγματα δηλαδή...

Ακούσατε δηλώσεις ο σκουλαρικοφόρος δήμαρχος στην παρέλαση;
Πρέπει να είναι άντρακλας πάντως!
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 02:02:13 πμ »

Προτιμω σκουλαρικι σε δημαρχο που εχει αποδειξει την επιτυχια του στον επιχειρηματικο τομεα πριν την πολιτικη, παρα ατσαλακωτους γραβατωμενους τυπου ψωμιαδη ζορο και παπαγεωργοπουλου πλεον φυλακοβιου.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 11:02:19 πμ »

ενα βημα πριν το λουκετο ειναι η επιχειρηση του κυριου. Κληρονομος ειναι που το βουλιαξε το καραβι. Το ιδιο θα κανει και στη θεσσαλονικη. Δεν θυμαμαι τη πολη πιο βρωμικη ποτε. Αποτυχημενος και σαν δημαρχος και σαν επιχειρηματιας. Μονο στο τομεα της προκλησης και της κωλοτουμπας τα καταφερνει καλα. Σαν θολοκουλτουριαρης που ειναι.
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 11:34:31 πμ »

Εχει αποχωρησει απο την Μπουταρης που ειναι στο χρηματιστηριο προ πολλου και εχει δικη του εταιρια.
Μπορει η Θεσσαλονικη να ειναι πιο βρωμικη απο ποτε, οπως και η Ελλαδα ειναι πιο χρεωκοπημενη απο ποτε.

Εμενα μαρεσει μονο και μονο επειδη δεν ειναι εχει στυλ πολιτικου και εχει ηδη λεφτα καθως και εχει διοικησει κατι παραπανω απο περιπτερο.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 12:05:20 μμ »

Εχει αποχωρησει απο την Μπουταρης που ειναι στο χρηματιστηριο προ πολλου και εχει δικη του εταιρια.
Μπορει η Θεσσαλονικη να ειναι πιο βρωμικη απο ποτε, οπως και η Ελλαδα ειναι πιο χρεωκοπημενη απο ποτε.

Εμενα μαρεσει μονο και μονο επειδη δεν ειναι εχει στυλ πολιτικου και εχει ηδη λεφτα καθως και εχει διοικησει κατι παραπανω απο περιπτερο.
Θα μου κάνεις μια χάρη.. να μην ξαναψηφίσεις?
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 12:16:02 μμ »

to οτι ειναι καποιος καλος επιχειρηματιας δεν σημαινει οτι ειναι και καλος πολιτικος. Μια πολη μια χωρα δεν ειναι επιχειρηση που χρειαζεται τεχνοκρατες. Γι αυτο πεφτουν εξω ολοι αυτο της τροικας. Δεν μπορουν να αντιληφθουν με το στενο μυαλο που εχουν οτι μειωση δαπανων και αυξηση εσοδων δεν συμβαδιζουν.
 ο επιχειρηματιας και ενδιαφερεται μονο για κερδος και αδιαφορει για την ευτυχια ΤΩΝ εργαζομενων.ενιοτε τους απολυει αν δεν του κανουν. Ο πολιτικος πρωτιστο ενδιαφεΡΟΝ  του ειναι(λεμε τωρα) η ευημερια των πολιτων. Αμα δεν του κανουν οι πολιτες τι θα κανει ; θα τους απολυσει;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 12:19:20 μμ »

Το ρωτας Αναργυρε ηδη μας απελυσαν ασχετα αν καποιοι δεν το εχουν εμπεδωσει ακομη Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 12:23:37 μμ »

Εχει αποχωρησει απο την Μπουταρης που ειναι στο χρηματιστηριο προ πολλου και εχει δικη του εταιρια.
Μπορει η Θεσσαλονικη να ειναι πιο βρωμικη απο ποτε, οπως και η Ελλαδα ειναι πιο χρεωκοπημενη απο ποτε.

Εμενα μαρεσει μονο και μονο επειδη δεν ειναι εχει στυλ πολιτικου και εχει ηδη λεφτα καθως και εχει διοικησει κατι παραπανω απο περιπτερο.
Ουτε εγω εχω στυλ πολιτικου και εχω διοικησει κατι παραπανω απο περιπτερο θα με κανετε δημαρχο Θεσσαλονικης?Μητσεεεεεεεεεε που εισαι εσυ θα με ψηφισεις?
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 12:30:50 μμ »

to οτι ειναι καποιος καλος επιχειρηματιας δεν σημαινει οτι ειναι και καλος πολιτικος. Μια πολη μια χωρα δεν ειναι επιχειρηση που χρειαζεται τεχνοκρατες. Γι αυτο πεφτουν εξω ολοι αυτο της τροικας. Δεν μπορουν να αντιληφθουν με το στενο μυαλο που εχουν οτι μειωση δαπανων και αυξηση εσοδων δεν συμβαδιζουν.
 ο επιχειρηματιας και ενδιαφερεται μονο για κερδος και αδιαφορει για την ευτυχια ΤΩΝ εργαζομενων.ενιοτε τους απολυει αν δεν του κανουν. Ο πολιτικος πρωτιστο ενδιαφεΡΟΝ  του ειναι(λεμε τωρα) η ευημερια των πολιτων. Αμα δεν του κανουν οι πολιτες τι θα κανει ; θα τους απολυσει;

H ευτυχια των εργαζομενων ομως βγαινει μονο με νουμερα που ο πολιτικος που δεν εχει δουλεψει δεν ξερει πως βγαινουν και ή κλεβει ή δανειζεται ή κανει πειραματα. Οπως και η δωρεαν υγεια δεν γινεται χωρις καπου να βγαινουν λεφτα. Καλα που ηρθε η τροικα και μειωθηκαν οι δαπανες, τωρα το πως θα αυξηθουν τα εσοδα ειτε με πρωτογενη παραγωγή,ειτε τουρισμο,κλπ ειναι δικο μας θεμα. Για αρχη οι πολιτικοι επελεξαν τους φορους.
Εχει αποχωρησει απο την Μπουταρης που ειναι στο χρηματιστηριο προ πολλου και εχει δικη του εταιρια.
Μπορει η Θεσσαλονικη να ειναι πιο βρωμικη απο ποτε, οπως και η Ελλαδα ειναι πιο χρεωκοπημενη απο ποτε.

Εμενα μαρεσει μονο και μονο επειδη δεν ειναι εχει στυλ πολιτικου και εχει ηδη λεφτα καθως και εχει διοικησει κατι παραπανω απο περιπτερο.
Ουτε εγω εχω στυλ πολιτικου και εχω διοικησει κατι παραπανω απο περιπτερο θα με κανετε δημαρχο Θεσσαλονικης?Μητσεεεεεεεεεε που εισαι εσυ θα με ψηφισεις?

Βαλε υποψηφιοτητα και αν πιστεψουν σε εσενα μερικες χιλιαδες, γιατι οχι? Το θεμα ειναι να εχεις κρισιμη μαζα γυρω σου.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 12:52:03 μμ »

αμ ετσι περιορισμο δαπανων τον κανω και εγω. Αν δεν πληρωνω κανεναν και δεν εχω καμια συνεπεια μια και ειμαι κρατος ξερεις τι περιορισμο δαπανων κανω; και στο μηδεν τις φτανω χαλαρα!
Αν δεν εχει σεντονια γαζες και συριγγες το νοσοκομειο τοτε εχεις κανει εναν πολυ καλο περιορισμο δαπανων!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences