Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 06:17:35 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: o τυπος  (Αναγνώστηκε 4999 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
θωμας
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


ει αποκρυπτόντων των Μήδων τον ήλιον υπό σκιή έσοι


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 06, 2012, 11:50:47 μμ »

ο τυπος εχει και #### το χαρτονομισματα
http://info.ricardo.gr/Kostas-T
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 07, 2012, 05:22:47 μμ »

To Κωστακη ειναι πολυ καλος φιλος και σπαθι σε ολες του της συναλλαγες μεχρι σημερα!!
Εγω αυτο που παρατηρω ειναι οτι το ricardo αρχιζει και μαζευει <ποντους> σαν σαιτ στην Ελληνικη αγορα και μπραβο του!!
Το στησιμο του αρχιζει και γινετε αρκετα επαγγελματικο σε σχεση με αυτα που ειχα δει πριν δυο χρονια που ειχα κανει μια εγραφη αλλα ποτε δεν μπηκα να το κοιταξω!!
Σιγα σιγα βλεπω κατηγοριες να ξεφυτρωνουν , μπραβο τους!!
Θελουμε σοβαρους επαγγελματιες στα Ελληνικα σαιτ και βλεπω οτι οι συγκεκριμενη ομαδα παταει σε καλες βασεις ανοδου!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 07, 2012, 09:15:58 μμ »

Ο κωστας ειναι κυριος με Κ κεφαλαιο,και υπ οψιν το λεει ενας ανταγωνιστης εντως εισαγωγικων.το ricardo ειναι ηδη ανταγωνιστικο,εχω την διαβεβαιωση των υπευθυνων οτι θα βελτιωθει εως το καλοκαιρι στις υποκατηγοριες νομισματων οπου δυστυχως πασχει ,να ριχνετε και καμμια ματια εκει.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 08, 2012, 11:16:48 πμ »

Aν δε λογικευτουν οι πωλητες με τις τιμες, δε πα να ειναι και το τελειο site, site χωρις αγοραστες δεν εχει νοημα.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 08, 2012, 12:43:04 μμ »

Παραβλεπετε οτι εκει εχει χρεωση 3-5% ,ειναι σημαντικο ποσο ειδικα στα χρυσα νομισματα οπου το κερδος του πωλητη ειναι 5-8%,και το κυριοτερο φορολογια του πωλητη διοτι το σαιτ κοβει αποδειξη στην εφορια ,αρα αν ο πωλητης υπερβει το τεκμαρτο φορολογιας απο πωλησεις 3500 χιλιαδες τον χρονο πληρωνει εφορια κανονικα .και ελεγχοι γινωνται συστηματικα,αρα εξω απο τον χορο μπορει ο καθε ενας να λεει οτι θελει,κανενας πωλητης δεν δωριζει,στην κριση του αγοραστη ειναι να αποριψει η να προβει σε αγορα,καλη σας μερα
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 08, 2012, 02:00:42 μμ »

Ποιος μιλησε να δωρισει? Εχω το δικαιωμα και εγω να εκφερω αποψη,δημοκρατια εχουμε. Οταν βλεπω σαβουρα Β δημοκρατιας να πωλειται 1 euro το κομματι, οταν κανονικα αυτα επρεπε να πωλουνται με το κιλο, τοτε αυτο για μενα ειναι 1000% κερδος. Αναρωτιεμαι αν εχει γινει ποτε τετοια πωληση σε ολα τα ελληνικα σαιτ τετοιων νομισματων. Σαβουρες Παυλου πωλουνται επισης 5-10 ευρω. Ας βγουν καλα ακυκλοφορητα κομματια με λογικες τιμες, και να ειστε σιγουροι οτι κανενας δε θα αγοραζει απο ξενα σαιτ. Ο λογος που αγοραζουν ομως απο αλλου ειναι υπαρκτος, προφανως δεν ειναι ηλιθιοι αυτοι που το κανουν. Και επισης, στο ebay εχει επισης ακριβες χρεωσεις. Δεν ειναι μονο των ελληνικων site.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 08, 2012, 04:03:22 μμ »

Ως Προς το οτι πωλουνται του κιλου νομισματα β δημοκρατιας 1 ευρω και εγω διαφωνω ,οχι ομως μονο στο ricardo ,βλεπω καθε μερα και τα αλλα δυο ελληνικα,επισης διαφωνω καθετα για τα ιδια του κιλου σλαμπαρισμενα σε αστρονομικες τιμες ,οσο για το ποιοι κανουν πωλησεις δες αξιολογησεις και χρονο εγγραφης των πωλητων οπου θελεις ,η αγορα μιλα παντου,επισης κανενας δεν σου στερει το δικαιωμα της εκφρασης και του λογου
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 08, 2012, 04:12:54 μμ »

Θελεις να πεις δηλαδη οτι οι τιμες και η ποιοτητα των νομισματων στα ελληνικα site ειναι καλες?
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 08, 2012, 04:54:00 μμ »

Δεν θελω να πω ουτε το ενα ουτε το αλλο ,την στιγμη που ο αγοραστης εχει ελευθερη βουληση να επιλεξει απο που θα αγορασει ολα καλα ,ελευθερη αγορα εχουμε ,κανενας δεν πιεζει κανεναν ειναι δυο συναλλασωμενα μερη *αγοραστης -πωλητης *και η τα βρισκουν η οχι ,προσωπικα ειμαι αγοραστης και πωλητης ,θα ηταν εγωιστικο να τα θελω ολα παμφθηνα η να ψαχνω απο το πρωι ως το βραδυ κανεναν φουκαρα που θα ξεπουλαει οσο οσο για διαφορους λογους ,να αγορασω και αυτη η αγορα να αποτελει τεκμηριο τιμης για συγκεκριμενο νομισμα ,ολα τα ιδια απο αλλους πωλητες θα μου φαινωνταν ακριβα,απο την αλλη ως πωλητης επιθυμω το καλυτερο δυνατο κερδος η θα υποχωρησω αν κατι για καιρο δεν προωθηθει οχι ομως στο σημειο να ειμαι χαμενος οικονομικα ,σημειωσε επισης οτι και ο πωλητης αγορασε και προωθει οχι ομως ολοι οι πωλητες στην ιδια τιμη ,αρα λογικο ειναι να υπαρχει διαφοροποιηση τιμων μεταξυ πωλητων,ο αγοραστης κρινει ομως μονο με γνωμονα την επιτυχια φθηνης αγορας αδιαφορωντας για οτιδηποτε αλλο και πολλες φορες ειναι και κατηγορος των τιμων του πωλητη ανευ επιχειρηματικου λογου,ετσι γινεται βολικο οργανο εξυπηρετησης του πιο φθηνου πωλητη ,πολλες φορες εχω αντιληφθει οτι οριζονται καποιοι εσσκεμενα απο διαφορους πωλητες και τα παιρνουν τα δωρακια ,σε αλλες περιπτωσεις ονειρευωνται να παρουν αντικειμενα ας πουμε 1000 ευρω και να αποφασιζουν να γινουν νεοι πωλητες ζητωντας 2 και 3000 ευρω για τα αντικειμενα ,ποιος ειναι το θυμα και ποιος ο θυτης τελικα ας το κρινει ο καθε νοημων οπως θελει ,εκεινο που προσωπικα πολεμω με νυχια και με δοντια ομως ειναι τα υπουλα χτυπηματα μεσω αγορων αλλα και δηθεν αγνων γραφωμενων αγοραστων στα φορουμ που ειναι εμμεσα χτυπηματα κατω απο την μεση του πωλητη που λεμε,σε καμμια περιπτωση δεν αναφερωμαι σε σενα φιλε επι προσωπικου ,καλο βραδυ
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 08, 2012, 05:33:28 μμ »

Εγω παλι Βασιλη προτιμω να γινονται οι πωλησεις μεσω των φορουμ και μεσω των συλλεκτων!!
Πχ θα γουσταρα ο Βαγγος απο την Θεσσαλονικη οταν εβγαλε σε δημοπρασια εκεινη την δεκαρα με πλαγια ανατροπη να μου εστελνε ενα μηνυμα με μια φωτο του νομισματος και τα επιθυμητα λεφτα που ζητουσε!!
Τωρα θα ειχα εκεινη τη δεκαρα στη συλλογη μου!!
Στην δημοπρασια δεν μπορεσα να συμετασχω και το νομισμα ακομη το κλαιω!!
Καλες οι δημοπρασιες, αλλα οταν η δημοπρασια κλεινει οταν εισαι απασχολημενος ή κοιμασαι χανωνται νομισματα!!
Εγω καλώ τους φιλους οτι καλό νομισμα εχουν πριν το βγαλουν σε δημοπρασιες ας το δειχνουν πρωτα εδω μεσα για μερικες μερες!!
Καλυτερα να μενουν τα νομισματα στην παρεα μας παρα να φευγουν παραεξω!! 
Τωρα αν οι τιμες ειναι υψηλες κατα την προσωπικη μας γνωμη δεν αγοραζωμε!!
Αλλα ουτε χρειαζετε να κρινουμε τους αλλους!!
Τα συλλεκτικα φορουμ υπαρχουν , βιβλιογραφια υπαρχει , φιλοι να ζηταμε μια δευτερη γνωμη υπαρχουν,
αν καποιος αγοραζει Παυλο κατασταση F με 10-30 ευρω το κομματι δεν του φταιει ο πωλητης , ο εαυτος του φταιει που δεν διαβαζει πρωτα , δεν μαθαινει πρωτα αλλα κατευθειαν αγοραζει απερισκεπτα!!
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 08, 2012, 06:25:49 μμ »

Συμφωνω απολυτα σε ολα οσα γραφεις Γιωργο.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 08, 2012, 06:29:33 μμ »

Επισης θα μπορουν να επιτευχθουν καλυτερες τιμες διοτι θα αποφευγωνται εξοδα των δημοπρασιων οπου χρεωνωνται στα σαιτ δημοπρασιων*οχι βεβαια ολα* καθως και κρατικες παρεμβασεις οικονομοτεχνικης φυσης
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 08, 2012, 08:08:30 μμ »

Σαβουρες Παυλου πωλουνται επισης 5-10 ευρω. Ας βγουν καλα ακυκλοφορητα κομματια με λογικες τιμες, και να ειστε σιγουροι οτι κανενας δε θα αγοραζει απο ξενα σαιτ.

Δημητρη μην περιμενεις να βρεις ακυκλοφορητους φτηνους Παυλους!!
Αμα θες εχω μια σπανια δραχμη του 54 σε προσφορα την θελεις?
Μονο 15 ευρω απιστοποιητη!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 08, 2012, 08:18:05 μμ »

Τι να κανω, το εχασα το 50λεπτο 1957, μου το φαγε καποιος τελευταια ωρα  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 08, 2012, 08:22:02 μμ »



Δημητρη μην περιμενεις να βρεις ακυκλοφορητους φτηνους Παυλους!!
Αμα θες εχω μια σπανια δραχμη του 54 σε προσφορα την θελεις?
Μονο 15 ευρω απιστοποιητη!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα

[/quote]Τι του εκαναν το μπαλοταρανε οι κουζουλοι? Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences