Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 02:36:59 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: lunar 2015 Ghana 1oz silver  (Αναγνώστηκε 21268 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:46:36 μμ »

Μίλτο αν σε  πείραξε κατι από αυτά που έγραψα συγνώμη.Δεν το έγραψα για να μειώσω το νόμισμα σου και αν μου έλεγε κάποιος να διαλέξω ένα από τα 2 λουναρ κατσίκας θα διάλεγα το δικο σου  γιατί είναι πιο άγριο
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:48:06 μμ »

καταλαβα αντωνη!!!μακρια απο αμερικες και αυστραλιες δηλαδη!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:53:38 μμ »

ο ιδιος που εχει το προυφ δινει το bu 56 ευρω με 8 ευρω μεταφορικα.
αλλα επειδη ειναι απο αμερικη δεν ξερω αν εχει εξτρα χρεωσεις.
αν παρεις νομισμα απο αμερικη που να κανει εκει στα 65 ευρω εχεις εξτρα χρεωσεις απο τελωνεια και τετεια?
του εχω αγορασει πολλες φορες απο τον metal store πολλα νομισματα μεγαλυτερης αξιας και ποτε δεν ειχα προβλημα με το τελωνειο.Για να μην σε παρω και στο λαιμο μου αν σκεφτεσε να το αγορασεις πριν το κανεις στειλε του μυνημα αν στελνει ως gift την αποστολη!εγω δεν του εστειλα καν μυνημα γιατι με ξερει και του εχω εμπιστοσυνη!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:57:29 μμ »

δηλαδη μονο ετσι μπορεις να παρεις νομισματα απο αμερικη χωρις να εχεις εξτρα χρεωσεις ε?
ευχαριστω μιλτο!ισως να του στειλω αν το αποφασισω να το παρω!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 10:05:26 μμ »

δηλαδη μονο ετσι μπορεις να παρεις νομισματα απο αμερικη χωρις να εχεις εξτρα χρεωσεις ε?
ευχαριστω μιλτο!ισως να του στειλω αν το αποφασισω να το παρω!! Χαμόγελο

Οντως μονο ετσι οταν παραγγελνεις εκτος Ευρωπης μπορεις να αποφυγεις το Τελωνειο , να στο στειλει σαν δωρο. Αυτο μπορει να το κανει καποιος ιδιωτης και οχι οταν παραγγελνεις απο καποια εταιρια π.χ. Apmex κτλ. Βεβαια και αυτο εχει το ρισκο του.
Υγ. Εμενα μου αρεσε το νομισμα σου Μιλτο ... αλλα  εγω ειμαι και λιγο περιεργος  Χαμόγελο.
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 10:08:18 μμ »

Μίλτο αν σε  πείραξε κατι από αυτά που έγραψα συγνώμη.Δεν το έγραψα για να μειώσω το νόμισμα σου και αν μου έλεγε κάποιος να διαλέξω ένα από τα 2 λουναρ κατσίκας θα διάλεγα το δικο σου  γιατί είναι πιο άγριο
δεν κραταω κακια αν και εχω ολα τα νομισματα της σειρας lunar 2 αυστραλιας.Μερικα οπως η χρονια του ποντικου 2008 και λαγου 2011 τα εχω και διπλα.Αν εχω χρονο καποια στιγμη θα αναλυσω λεπτομερεστατα τις σειρες lunar ολων των χωρων γιατι να ξερεις φιλε μου αν δεν κανω λαθος lunar σειρες εκδιδουν 26 χωρες.Μερικες που ισως δεν τις ξερεις ειναι το macau.laos,rwanda που ειναι και οι πιο επιτυχημενες.Απο τις πιο αποτυχημενες παντα κατα την αποψη μου ειναι της ουκρανιας,τογκο,τοκελαου,Γαλλιας,καμερουν,κουκ αισλαντ,τουβαλου,βρετανικες παρθενες νησοι,φιτζι κακη απομιμηση της σειρας του Λαος κ.α Επισης θεωρω αποτυχημενη και την νεα σειρα της Αγγλιας που το πρωτο νομισμα η χρονια του αλογου ειχε μινταζ 300.000 κομματια και εμεινε απουλητο το 80%.Για αυτο αναγκαστηκαν στο 2 νομισμα η χρονια του προβατου 2015 να βγαλουν 188.000 κομματια. Πιστευω στο 3 νομισμα της σειρας θα το ριξουν και αλλο το μινταζ γιατι και το προβατο δεν πουλαει.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 10:12:35 μμ »

 ότιέγινε έγινε όπως τα λες
Ρίξε και μια ματιά στα νομίσματα Καζαχτσαν,Μογγολία  και κάποια άλλα με θέμα wildlife,δεν θυμάμαι χώρα.
Τα έχουν και Γερμανοί
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 10:19:34 μμ »

ότιέγινε έγινε όπως τα λες
Ρίξε και μια ματιά στα νομίσματα Καζαχτσαν,Μογγολία  και κάποια άλλα με θέμα wildlife,δεν θυμάμαι χώρα.
Τα έχουν και Γερμανοί
τα εχουν οι Γερμανοι οπως και σχεδον ολων των χωρων της Αφρικης γιατι εχουν υπογραψει συμφωνιες να τα διαχειριζονται,να τα κοβουν και να τα πωλουν αυτοι.Δεν ειναι τυχαιο που ολη την σειρα cross river gorila του καμερουν την αγορασα απο Γερμανους πωλειτες.Του καζακσταν εχω μερικα και αν θυμαμαι σιγουρα εχω το τιγρη του 2010.Η σειρα wildlife ειναι καταπληκτικη και για αυτο τον λογο το πρωτο νομισμα της σειρας του 2007 ο λυκος παιζει πανω απο 700 ευρω σταθερα.Η υπολοιπη σειρα ειναι καλη αλλα νομιζω ποτε δεν θα γραψει στο ταμπλο τα κερδη του λυκου.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 07:36:41 μμ »

τελικα αγορασα και το προυφ προς 119 ευρω και πηρα και καποια αλλα κομματια που ηθελα απο γνωστο μου πωλητη που του εχω αγορασει αρκετες φορες εκτος ebay.το μονο προβλημα ειναι οτι θελει να του καταθεσω τα χρηματα μεσω τραπεζικης μεταφορας γιατι δεν δεχετε προς το παρον πιστωτικες η paypal καρτες λογω αλλαγης των καρτων και των συστηματων.Εχει πληρωσει καποιος στο παρελθον με τραπεζικη μεταφορα και ειναι ευκολη διαδικασια?Αν ξερει καποιος ας μου απαντησει γιατι με αυτα τα νομισματα κλεινω 2 συλλογες!
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 07:38:59 μμ »

 Εύκολα είναι Μίλτο ( αφού τον εμπιστεύεσαι πάντα).
 Το μόνο που αλλάζει με τις συναλλαγές εντός Ελλάδος είναι ότι χρειάζεται και ο αριθμός BIC και ότι χρεώνεται αυτός 4 % προμήθειες τράπεζας
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 07:40:25 μμ »

με e-banking εννοεις??
αν εννοεις αυτο θα πρεπει να εχεις βγαλει απο την τραπεζα στικακι και να το εχεις για να κανεις μεταφορα χρηματων με αυτο τον τροπο!

ξεχασα να γραψω καλοριζικο και το προυφ! Χαμόγελο
περιμενουμε φωτο οταν τα παραλαβεις! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 07:42:43 μμ »

4% επι του ποσου?fuck δηλαδη ενα πενηνταρικο επιπλεον!δεν πειραζει απλως φανταζομαι οτι πρεπει να παω τραπεζα με τον big αριθμο!ευχαριστω φιλε μου!
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 07:51:10 μμ »

με e-banking εννοεις??
αν εννοεις αυτο θα πρεπει να εχεις βγαλει απο την τραπεζα στικακι και να το εχεις για να κανεις μεταφορα χρηματων με αυτο τον τροπο!

ξεχασα να γραψω καλοριζικο και το προυφ! Χαμόγελο
περιμενουμε φωτο οταν τα παραλαβεις! Κλείσιμο ματιού
ευχαριστω δωρα μου.οταν ολοκληρωσω ολες τις συλλογες πιστευω σε 3 μηνες γιατι μου λειπει η ρουαντα 2008-09,και panda ms70 του 11-12 σε gold shield της pcgs θα τα βγαλω ολα τα νομισματα μου και ειναι πολλα!δεν εχω e-banking για αυτο λεω απο τριτη που δεν δουλευω να παω στην τραπεζα με το λογαριασμο του ιταλου και να πω να γινει επιτοπου μεταφορα!στο ταχυδρομειο γινετε σιγουρα γιατι εχω δει ταμπελα που το λεει.φανταζομαι θα μπορει να γινει και στην τραπεζα μου!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 07:54:09 μμ »

Εγώ μεταφορές κάνω από τη Eurobank με 0,80 προμήθεια (αν πρόκειται για άλλη τράπεζα). Σε λογαριασμό της ίδιας τράπεζας νομίζω κανένας δεν χρεώνει.

Και χωρίς επιπλέον συσκευές. :-/



Για ποσά πάνω από 22-23 ευρώ η προμήθεια του PayPal ξεπερνάει τα 0,80 ευρώ. Οι Αμερικάνοι δεν χρεώνουν αυτή την προμήθεια, αλλά οι Ευρωπαίοι συνήθως τη χρεώνουν. Συμφέρει να έχεις και το ebanking για εναλλακτική.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 29, 2014, 07:55:19 μμ »

 Aν συμφωνήσατε πχ στα 100 , εσύ 100 θα βάλεις , όχι 104.
 Απλά την προμήθεια λογικά την έχει υπολογίσει ήδη στα 100 μέσα
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences