Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 14, 2024, 05:10:21 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: lunar 2015 Ghana 1oz silver  (Αναγνώστηκε 21289 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 08:32:01 μμ »



 Φίλε μου αφού βρήκες τέτοια ευκαιρία νόμισμα και πρόλαβες και έκλεισες δύο κιόλας εγώ δεν πρόκειται να σου χαλάσω την διαφήμιση,πουλιέται μόνο του!
 Όσο για το ότι δεν κοιτάζεις το κέρδος το καταλάβαμε απο την απάντησή σου, κανείς δεν κοιτάει κέρδος, μόνο εγώ και άλλοι δύο στην Ελλάδα.
[/quote]ασχολησου με τις τρυπιες δεκαρες σου και τα συλλεκτικα μικυ μαους που πουλας το κομματι 2.5 ευρω και μην ασχολησε με σοβαρους ανθρωπους.Αναγκη για να πουλησω δεν εχω επομενως γιατι να κανω διαφημιση?.Πιστευω οτι θα παρει μεγαλη συλλεκτικη αξια η νεα σειρα της Γκανας και για την αποψη σου δεν μου καιγετε καρφι.Απο εσενα αν θυμαμαι καλα δεν ειχα αγορασει την μιση ουγκια vatu racoon 2013 απο το αξιομακαριστο ricardo?ισως το μονο αξιολογο νομισμα που πουλησες ποτε εκτος αν το πηρες και αυτο για να τρομαζεις τις κατσαριδες?
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 08:41:33 μμ »

 Δεν σου αρέσει κανένα απο τα νομίσματα μου και το δέχομαι, δεν με ενοχλεί.
 Το δικό σου γιατί παρεξηγήθηκες που το σχολίασα;
 Αν δεν θες σχόλια αρνητικά, μπορείς να το γράφεις απο την αρχή,παρακαλώ όχι σχόλια.
 Μα το έβαλες σε κατηγορία που δεν απαγορεύονται, όπως στις πωλήσεις.

 Και σε καφέ να μου το έδειχνε φίλος και να με ρώταγε πάλι το ίδιο θα του έλεγα
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 08:50:24 μμ »

Φιλε Μιλτο καλοριζικο...δεν υπαρχει λογος να νευριαζεις, απο την στιγμη που σου αρεσει εσενα (και εμενα μου αρεσει)....ο Γιωργος το ειπε σε στυλ αστειου, αλλα ενω ειχες και αλλα αρνητικα σχολια γιατι σκαλωσες μονο με του Γιωργου?  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 08:54:15 μμ »

Δεν σου αρέσει κανένα απο τα νομίσματα μου και το δέχομαι, δεν με ενοχλεί.
 Το δικό σου γιατί παρεξηγήθηκες που το σχολίασα;
 Αν δεν θες σχόλια αρνητικά, μπορείς να το γράφεις απο την αρχή,παρακαλώ όχι σχόλια.
 Μα το έβαλες σε κατηγορία που δεν απαγορεύονται, όπως στις πωλήσεις.

 Και σε καφέ να μου το έδειχνε φίλος και να με ρώταγε πάλι το ίδιο θα του έλεγα
τα σχολια δεν με ενοχλουν αλλα με ενοχλει η ειρωνια.Δεν σου αρεσει οκ απο μενα αλλα μπορεις να το πεις με κοσμιο τροπο χωρις να προσβαλεις τον αλλο.Εμενα μου αρεσουν τα skull bones νομισματα και τα παρακολουθω και εχω αγορασει αρκετα.Αυτο ομως ειναι ιδιαιτερο γιατι ειναι το δευτερο νομισμα που βγαινει σε αυτη την κατηγορια με επισημη εκδοση απο χωρα.Το πρωτο ηταν του μεξικου αν θυμαμαι καλα που βγηκε πριν αρκετα χρονια και ειναι απλησιαστο σε τιμη.ολα τα υπολοιπα skull που κυκλοφορησαν ειναι ιδιωτικες κοπες και κατατασονται ως μεταλεια και οχι ως νομισματα.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:02:11 μμ »

για να ηρεμησουν λιγο τα πνευματα  Χαμόγελο
μιλτο να σε ρωτησω ποσο καναν τα νομισματα το bu και το προυφ?
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:02:25 μμ »

Φιλε Μιλτο καλοριζικο...δεν υπαρχει λογος να νευριαζεις, απο την στιγμη που σου αρεσει εσενα (και εμενα μου αρεσει)....ο Γιωργος το ειπε σε στυλ αστειου, αλλα ενω ειχες και αλλα αρνητικα σχολια γιατι σκαλωσες μονο με του Γιωργου?  Σαρκασμός
ευχαριστω Αντωνη.Δεν του κραταω κακια και οντως και αλλοι σχολιασανε το νομισμα αλλα απο τον Γιωργο δεν το περιμενα γιατι του ειχα αγορασει καποια νομισματα στο παρελθον και δεν περιμενα αυτη την απαντηση του.Εγω θυμαμαι μονο το vatu γιατι εχω αγορασει εκατονταδες νομισματα και δεν μπορω να τα θυμαμαι ολα αλλα ειμαι σιγουρος οτι του εχω αγορασει και αλλα νομισματα ισως πιο μικρης αξιας.οσο για τους υπολοιπους που σχολιασαν αρνητικα δεν απαντησα γιατι δεν τους υπολογιζω καθολου.Ελπιζω να σε καλυψα!
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:05:35 μμ »

για να ηρεμησουν λιγο τα πνευματα  Χαμόγελο
μιλτο να σε ρωτησω ποσο καναν τα νομισματα το bu και το προυφ?
126 ευρω τα bullion τα 2 μου βγηκαν μαζι με μεταφορικα.Το προυφ που αν το βρω θα το αγορασω σιγουρα εκανε 77 ευρω αλλα εξαντληθηκε προς το παρον.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:06:08 μμ »

παντως το προυφ εχει ξεφυγει ηδη!!! Χαμόγελο


http://www.ebay.com/itm/PROOF-2015-GHANA-Lunar-Skulls-YEAR-OF-THE-GOAT-1oz-Silver-High-Relief-Coin-/371197523272?pt=US_World_Coins&hash=item566d18b548
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:07:40 μμ »

Παράθεση από: miltos1819 link=topic=18442.msg237984#msg237984 date=1417201345
[/quote
ευχαριστω Αντωνη.Δεν του κραταω κακια και οντως και αλλοι σχολιασανε το νομισμα αλλα απο τον Γιωργο δεν το περιμενα γιατι του ειχα αγορασει καποια νομισματα στο παρελθον και δεν περιμενα αυτη την απαντηση του.Εγω θυμαμαι μονο το vatu γιατι εχω αγορασει εκατονταδες νομισματα και δεν μπορω να τα θυμαμαι ολα αλλα ειμαι σιγουρος οτι του εχω αγορασει και αλλα νομισματα ισως πιο μικρης αξιας.οσο για τους υπολοιπους που σχολιασαν αρνητικα δεν απαντησα γιατι δεν τους υπολογιζω καθολου.Ελπιζω να σε καλυψα!
αναβεις φωτιες τωρα  Σαρκασμός
Υ.Γ ρε να μην μπορω να μαθω ακομα να κανω παραθεση της παραθεσης χωρις την πρωτη παραθεση   Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:10:51 μμ »

.Δεν του κραταω κακια και οντως και αλλοι σχολιασανε το νομισμα αλλα απο τον Γιωργο δεν το περιμενα γιατι του ειχα αγορασει καποια νομισματα στο παρελθον και δεν περιμενα αυτη την απαντηση του. Απορία Απορία Απορία Απορία Εγω θυμαμαι μονο το vatu γιατι εχω αγορασει εκατονταδες νομισματα και δεν μπορω να τα θυμαμαι ολα αλλα ειμαι σιγουρος οτι του εχω αγορασει και αλλα νομισματα ισως πιο μικρης αξιας.οσο για τους υπολοιπους που σχολιασαν αρνητικα δεν απαντησα γιατι δεν τους υπολογιζω καθολου. Απορία Απορία Απορία  Απορία Απορία Ελπιζω να σε καλυψα!
[/quote]
 Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία
Γιατι-γιατι-γιατι Απορία
Καταγράφηκε

m42b18 isT
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:19:19 μμ »


Γιατι-γιατι-γιατι Απορία
[/quote]γιατι αν μαθουν τροπους ισως να τους υπολογισω ως συλλεκτες και ανθρωπους!αλλα δεν φταιει κανενας εγω φταιω που ειδα μια ευκαιρια και ειπα να την μοιραστω εδω μεσα!τωρα τι θα πουνε ολοι αυτοι οι παντογνωστες που το προυφ εχει παει στα 250 ευρω?
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:28:03 μμ »

 Από σπανιότητα πουλες δεν έχω ιδέα.
Από ομορφιά είπα ότι μου φαίνεται πολύ άσχημο με χιουμοριστικό τρόπο.
Δηλαδή προτιμάς να σου έλεγα ψέματα για να ξανααγοράσεις από μένα;
όπως και να έχει  πιστεύω ότι αν η ίδια συζήτηση γινόταν ζωντανα,δεν θα είχες παρεξηγηθεί
Ο γραπτός λόγος είναι κάπως δύσκολος
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:41:01 μμ »

Από σπανιότητα πουλες δεν έχω ιδέα.
Από ομορφιά είπα ότι μου φαίνεται πολύ άσχημο με χιουμοριστικό τρόπο.
Δηλαδή προτιμάς να σου έλεγα ψέματα για να ξανααγοράσεις από μένα;
όπως και να έχει  πιστεύω ότι αν η ίδια συζήτηση γινόταν ζωντανα,δεν θα είχες παρεξηγηθεί
Ο γραπτός λόγος είναι κάπως δύσκολος
τελος παντων φιλε οτι εγινε εγινε δεν σου κραταω κακια.Οταν ελεγα σε 2-3 φιλους μου να αγορασουν δολλαρια Αμερικης στο 1.39 ισοτιμια με το ευρω ολοι με λεγαν τρελο οτι η Αμερικη χρεωκοπησε και κατι τετοιες μπουρδες.Ευτηχως που δεν τους ακουσα και εκανα αυτο που μου ελεγε το ενστικτο μου και μεχρις στιγμης κερδιζω 20% σε μολις μερικους μηνες.Με αυτο το παραδειγμα θελω να σου πω οτι ολα ειναι υποκειμενικα σε αυτη τη ζωη.Εγω δεν διαφημισα το νομισμα αλλα απλως σκεφθηκα γιατι να μην το προτεινω και σε αλλους εδω μεσα να το παρουν τωρα που ειναι φθηνο και οχι αργοτερα να το κυνηγανε σε τριπλασιες τιμες χωρις να εχω να κερδισω κατι οπως με τα δολλαρια.Μπορεις να συμφωνεις μπορεις να διαφωνεις με αυτο αλλα σεβασου με.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:42:59 μμ »

ο ιδιος που εχει το προυφ δινει το bu 56 ευρω με 8 ευρω μεταφορικα.
αλλα επειδη ειναι απο αμερικη δεν ξερω αν εχει εξτρα χρεωσεις.
αν παρεις νομισμα απο αμερικη που να κανει εκει στα 65 ευρω εχεις εξτρα χρεωσεις απο τελωνεια και τετεια?
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 28, 2014, 09:44:14 μμ »

εχει Δωρα και αρκετα...γυρω στα 50$  Θυμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences