Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 02:29:16 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 lepta 1874  (Αναγνώστηκε 1552 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 21, 2012, 11:33:00 μμ »

Αυτη η εικοσαρα σας κανει για proof ? Στο πεδιο ειδικα .....η τα ματια μου με γελανε παλι.....
Υπαρχουν proof εικοσαρες του 1874?

Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 10:00:59 πμ »

ειναι σιγουρα υψηλης καταστασης!(φρυδι μαλλι,κλπ),αλλα μαλλον καποιος το καθαρισε προσεκτικα!(προσφατα η παλαιωτερα)γιαυτο,πιστευω δημιουργει την εντυπωπωση του προυφ!παντως για να ειναι κανεις σιγουρος μονο απο κοντα μπορει να το διαπιστωσει!εν τω μεταξυ εκτος της κεφαλης και του στεμματος(οχι και τοσο αυτο!),δεν βλεπω αλλο σημειο που να συνηγορει οτι το νομισμα ειναι προυφ!χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 10:35:17 πμ »

Η 20 αρα ειναι αριστη και ειναι η ποικιλια που το αλφα ειναι κοντα στο 8 της χρονολογιας,οπως ειπα σε αλλο ποστ και στα 20 λεπτα του 74 υπαρχουν ποικιλιες απο διαφορετικες μητρες, θα δειξω μια αλλη ποικιλια δικου μου proof like που το αλφα ειναι πιο κοντα στο 7,επισης εχω διαπιστωσει οτι 20 λεπτα του 1874 βρισκωνται σχετικα ευκολα σε ακυκλοφορητες καταστασεις
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 22, 2012, 01:05:35 μμ »

θα ηθελα να επισημανω,οτι αν ψαχνουμε να βρουμε ποικιλιες στα σηματα νομισματοκοπειων του γεωργιου στα χαλκα η στα αργυρα νομισματα,θα θελαμε μια εξατομη εγκυκλοπαιδεια!μονο διλεπτα του 1878 μικρες αγκυρες, εχω 6 ποικιλιες!το θεμα αυτο το εχουμε ξαναγραψει,και βλεπουμε οτι οι διαφορες αυτες δεν ειναι αξιες λογου,ουτε φυσικα και οικονομικης σημασιας!η μονη αξιολογη ποικιλια ειναι η ανεστραμενη αγκυρα του ταλληρου του 1875!χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences