Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 04, 2024, 06:51:46 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσο ολυμπιακο 100 ευρω αθηνα 2004  (Αναγνώστηκε 6917 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 06, 2013, 04:52:49 μμ »

Ηλια , μια ζωη την εχουμε  Γλώσσα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 06, 2013, 05:13:44 μμ »

Μια χαρά σε βρίσκω Γιώργο μου.
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 06, 2013, 05:43:10 μμ »


Πεινας Γιωργη μου  Απορία


Παπαγιαννόπουλος-Δε θα φάω σήμερα, δεν πεινάω!
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Kostas_
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 06, 2013, 06:27:13 μμ »

Και πως δεν εχει πιστοποιητικο τι εγινε βρε παιδια?
Δηλαδη το πιστοποιητικο τα κανει γνησια τα νομισματα?
Εχω δει να γινονται αλλαγες σε κουτια-πιστοποιητικα-καψουλες-μαγειρεματα ουκ και ολιγες φορες!!
Να κοιτατε να σας αρεσει το νομισμα!!
Οταν αγοραζεις εναν γυρο να τον φας δεν κοιτας το περιτυλιγμα εαν ειναι ομορφο , το εσωτερικο του σε ενδιαφερει να ειναι νοστιμο.
Το ιδιο πρεπει να βλεπετε και τα νομισματα.

Δεν διαφωνω ως προς την αρχη που διατυπωνεις, αλλα εφοσον ολα αυτα τα νομισματα διατεθηκαν σε ειδικες θηκες με πιστοποιητικα - και μπορεις να τα βρεις ετσι παντου - λογικο ειναι χωρις τα παρελκομενα να χανει λιγο απο την αξια. Ολα τα αναμνηστικα που εκδοθηκαν με θηκες/πιστοποιητικα χανουν αξια οταν πωλουντε σκετα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 06, 2013, 06:47:14 μμ »

Και οταν το μεταλλο του Κωστα εχει πχ 400 ευρω ποσο πρεπει να το πουληση καποιος για να ειστε ευχαριστημενοι?
350?
Διοτι οπως το εχω πει και σε αλλους στελνεις το νομισμα στην ραφιναρια και σου το κρατανε 2 ευρω κατω του γραμμαριου και δεν το χαριζεις στον καθενα που θελει να σου πατηση τον κάλο!!

Τουτεστιν η τιμη που αγορασθηκε το παρον ειναι μια χαρα και ας μην εχει πιστοποιητικο!!
Το νομισμα μας ενδιαφερει και οχι τα παρελκομενα επαναλαμβανω.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Kostas_
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 06, 2013, 11:36:47 μμ »

Και οταν το μεταλλο του Κωστα εχει πχ 400 ευρω ποσο πρεπει να το πουληση καποιος για να ειστε ευχαριστημενοι?
350?
Διοτι οπως το εχω πει και σε αλλους στελνεις το νομισμα στην ραφιναρια και σου το κρατανε 2 ευρω κατω του γραμμαριου και δεν το χαριζεις στον καθενα που θελει να σου πατηση τον κάλο!!

Τουτεστιν η τιμη που αγορασθηκε το παρον ειναι μια χαρα και ας μην εχει πιστοποιητικο!!
Το νομισμα μας ενδιαφερει και οχι τα παρελκομενα επαναλαμβανω.

Με παρεξηγησες, εγω ουτε ενδιαφερον εχω για το νομισμα ουτε ειπα οτι η τιμη ειναι υψηλη/χαμηλη. Δεν εχω απαιτηση απο κανενα να πουλησει χαμηλα για να βγω εγω κερδισμενος - απλα σχολιασα οτι υπαρχεια μια λογικη σχετικα με την διαφορα τιμης μεταξυ του πληρους πακετου και του σκετου νομισματος.

Σαφως εφοσον και η τιμη του μεταλου ειναι ΧΨΩ τοτε αυτο αποτελει την βαση, μινιμουμ αξια. Σαφως ενιοτε μερικοι πουλανε σε χαμηλοτερη τιμη του μεταλου προκειμενου να παρουν τα χρηματα αμεσα, η διοτι δεν ξερουν που να τα στειλουν για λιωσιμο, η γιατι δεν εμπιστευονται να τα στειλουν. Επισης μην ξεχνας οτι πολυς κοσμος πληροφορειτε για την τιμη του χρυσου απο χρυσοχοια η ενεχυροδανειστηρια. Δυστυχως πολυς κοσμος δεν γνωριζει..δυστυχως.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences