Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 07:17:01 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μετάλλιο του 1906 και άλλα  (Αναγνώστηκε 1674 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Zafeiris
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 132



Προφίλ
« στις: Ιούλιος 26, 2016, 11:05:27 πμ »

Καλησπέρα, προσπάθησα να βρω πληροφορίες για το μετάλλιο του 1906 όμως το μόνο που βρήκα είναι για το Δημήτριο Τόφαλο που αναγράφεται πάνω στο μετάλλιο Δ. Τόφαλος, πως το 1906 σήκωσε στη μεσολυμπιάδα 142 κιλά όπως αναγράφετε και πάνω στο μετάλλιο ο αριθμός 142 δεξιά από τη φιγούρα του αρσιβαριστα. γνωρίζει κάποιος περισσότερες πληροφορίες για αυτό το μετάλλιο; επίσης στην επόμενη φωτογραφία εχω κάποια ακόμα μετάλλια αν έχετε κάποιες πληροφορίες και για αυτά θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. ευχαριστώ πολύ
Καταγράφηκε
heraldic40
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 139


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 26, 2016, 11:55:07 πμ »

Tα δυο πανω αυστροουγγρικα,jeton/token.το κατω αριστερα τουρκικο η αιγυπτιακο,το διπλα Ελληνοβουλγαρικου Πολεμου, και το τελευταιο ημιτελες η αποπειρα αντιαισθητικης χαραξης..
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 26, 2016, 12:17:41 μμ »

Το τελευταίο είναι αυτό που γράφει  Αυτό που ίσως έχει ενδιαφέρον είναι το Ολυμπιακό του 1906.
Καταγράφηκε

Zafeiris
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 132



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 26, 2016, 12:22:57 μμ »

Tα δυο πανω αυστροουγγρικα,jeton/token.το κατω αριστερα τουρκικο η αιγυπτιακο,το διπλα Ελληνοβουλγαρικου Πολεμου, και το τελευταιο ημιτελες η αποπειρα αντιαισθητικης χαραξης..
Έως εκει μπορώ να τα διακρίνω και εγώ αλλα θα με ενδιέφερε η ιστορία τους για ποιο λόγο εκδόθηκε το καθένα απο αυτα, σε ποιους τα έδιναν και ειναι τουρκικό, αιγυπτιακό η κάτι αλλο;
Καταγράφηκε
Zafeiris
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 132



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 26, 2016, 12:26:40 μμ »

Το τελευταίο είναι αυτό που γράφει  Αυτό που ίσως έχει ενδιαφέρον είναι το Ολυμπιακό του 1906.
Αυτο πιστεύω και εγώ πως του 1906 εχει ενδιαφέρον αλλα δε μπορώ να βρω πληροφορίες τι ακριβός ειναι αυτο το μετάλλιο όσο και αν έψαξα ονλινε. Επίσης μου είπαν πως πιο παλιά είχε και μια κορδέλα γαλάζια και λευκή περασμένη απο το κρίκο αλλα ήταν πολυ φθαρμένη και τη πέταξαν.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences