Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 01:29:00 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εχω βαρεθει τις πολιτικες συζητησεις στο Στεκι!  (Αναγνώστηκε 14415 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 01:47:19 μμ »

αντε να παραβω και γω τις αρχες μου και επειδη μου αρεσουν και οι θεωριες συνωμοσιας!

Ειναι τυχαιο το οτι ερχονται το κλιμακιο της τροικας απο Κυριακη και οπως ακουγεται θα ζητησουν νεα μετρα και φορους.Τωρα ομως ολοι συζητανε για τον χρυσαυγιτη και κανενας δεν ασχολειται με κινητικοτητα,απεργιες,νεο φαπ ,νεα χαρατσια κτλ κτλ.Παντα κατι τετοια γεγονοτα τυχαια συμβαινουν πριν απο μετρα γιατι;
αυτο ειναι τυχαιο; Σαν πολυ δεν βολεψε την κυβερνηση;
Ειναι δυνατον ενας 45αρης να παει να σκοτωσει με ενα τηλεφωνο εχοντας οικογενεια και δυο παιδια χωρις να εχει εκβιαστει με καποιον τροπο; Απο ποιους;

Ειναι τοσο @@@@@@@@ οι της χρυσης αυγης ωστε να αυτοκτονησουν τωρα που το κομμα τους καλπαζει και θα ειναι τριτο σιγουρα αν  οχι δευτερο οποτε και να γινουν οι εκλογες;

Αυτα γιατι υπαρχουν ακομα μερικοι που δεν τα καταπινουν ολα αμασητα. Το παρακρατος των παλαιοκομματικων ειναι βαθυ πολυ βαθυ!
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 01:50:49 μμ »

Με τι τον κρατανε που να ειναι χειροτερο απο τα< ισοβια> που θα φαει;;;;
Αναργυρε η θεωρεια σου ειναι τραβηγμενη απο τα αυτια , αλλα συμφωνω στο οτι το γεγονος (και καθε γεγονος) το εκμεταλευονται ως φυσικο πολιτικα. Κλείσιμο ματιού
Οντως τους εξυπηρετει εν οψει της επισκεψης.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 02:15:18 μμ »

πολλα μπορει να κανει κανεις αν απειλειται η υγεια των παιδιων του!

το παρακρατος δεν αφηνει ουτε πορειες να γινουν,τις χαλαει παντα με τους γνωστους αγνωστους.Δεν μπορει να εξωθησει εναν ,που απο οτι δειχνουν τα πραγματα ειναι περιορισμενης νοητικης ικανοτητας, να κανει μια δολοφονια; Ποιος  μας λεει οτι ολοι αυτοι της χρυσης αυγης δεν ειναι διορισμενοι υπαλληλοι του παρακρατους και ευκολα ελεγχομενοι;
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 02:18:58 μμ »

πολλα μπορει να κανει κανεις αν απειλειται η υγεια των παιδιων του!

το παρακρατος δεν αφηνει ουτε πορειες να γινουν,τις χαλαει παντα με τους γνωστους αγνωστους.Δεν μπορει να εξωθησει εναν ,που απο οτι δειχνουν τα πραγματα ειναι περιορισμενης νοητικης ικανοτητας, να κανει μια δολοφονια; Ποιος  μας λεει οτι ολοι αυτοι της χρυσης αυγης δεν ειναι διορισμενοι υπαλληλοι του παρακρατους και ευκολα ελεγχομενοι;


Δεν μπορω να ξερω , αλλωστε εχει τεθει θεμα απο  που παιρνουν τις χρηματοδοτησεις ......και αναφερομαι ιδικα στην προ βουλης εποχη.
Εχει ειπωθει οτι τα χρηματα ειναι απο επιχειρηματιες γιατι λεει προωθουν τα Ελληνικα προιοντα.......κολοκυθια.


υ.σ Ρε Αναργυρε καλα ειναι πιο με τα πολιτικα Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 02:53:52 μμ »

Ωραια πολιτικη συζητηση σε ενα θεμα με τιτλο εχω βαρεθει τις πολιτικες συζητησεις
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 03:00:00 μμ »

Καλα εσυ θεωρεις οτι εμεις οι συλλεκτες στεκουμε καλα απο μυαλα;; Στριφογύρισμα ματιών
Ολοι απο καπου καποια λαδακια τα χανουμε Γλώσσα
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 05:19:39 μμ »

Το αποτέλεσμα όσων συμβαίνουν είναι επειδή κάποιοι δεν θέλουν να μιλάνε και να ακούνε για πολιτικά, έτσι κάποιοι άλλοι που το κάνουν έχουν πάντα το πάνω χέρι. αποτυπώνουν τα γεγονότα όπως αυτοί νομίζουν επειδή εσύ αποφάσισες να στρουνθοκαμηλίσεις. Εγώ δεν έχω πρόβλημα να μιλήσω με το καθένα χωρίς να τσακωθώ, με την πιο ακραία άποψη που θα ακουστεί, αυτά άλλωστε συμβαίνουν στην κοινωνία. αν κάποιος θέλει να τσακωθεί μαζί μου και να με προσβάλει είναι προβλημά του όχι δικό μου. Ενήλικες είμαστε και καθένας είναι υπεύθηνος για τις πράξεις και για το επιπεδό του, δεν χρειάζετε να μπουν όροι απο το φόρουμ
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 06:25:14 μμ »


Ειναι δυνατον ενας 45αρης να παει να σκοτωσει με ενα τηλεφωνο εχοντας οικογενεια και δυο παιδια χωρις να εχει εκβιαστει με καποιον τροπο; Απο ποιους;

Ειναι τοσο @@@@@@@@ οι της χρυσης αυγης ωστε να αυτοκτονησουν τωρα που το κομμα τους καλπαζει και θα ειναι τριτο σιγουρα αν  οχι δευτερο οποτε και να γινουν οι εκλογες;

Αυτα γιατι υπαρχουν ακομα μερικοι που δεν τα καταπινουν ολα αμασητα. Το παρακρατος των παλαιοκομματικων ειναι βαθυ πολυ βαθυ!

Μπράβο ρε Ανάργυρε! Επιτέλους να ξυπνάμε...

Ωραία δηλαδή είμαι στην ΧΑ. Εκεί λοιπον που τρώω πατατάκια στον καναπέ και λέω καμά π@π@ρι@ με την γυναίκα μου πέφτει ένα τηλ και μου δίνει εντολή να σκοτώσω κάποιον εν ψυχρώ! Παρατάω τα πατατάκια λέω, μωρό μου "παω για τσιγάρα" και έφυγα...Τον βρίσκω και του στρίβω μια με το μαχαίρι (για σιγουριά) και του λέω και παρτα mothefucka (σε ραπ στυλ...)

Ρε παιδιά δεν γίνονται έτσι αυτά...

Επίσης, αν είναι έτσι, τέτοιοι ανθρωποι "οπλοφορούν" και ψάχνουν απλά αφορμή ασχέτως κόμματος: είτε είναι στο γήπεδο, είτε στα μπουζούκια, είτε στο παρκινγκ, είτε στην καφετέρια... Και μάλλον θα είχε κάποιο μητρώο αν ήταν τέτοιος...

Πάει πιο βαθειά το θέμα, μην είστε πρόβατα και ακούτε τα μμε... Αναποφασιστικότητα

Το γεγονός είναι ένα: Μπήκαμε στην Φάση 2 = αίμα... Καθήστε ("αναπαυτικά") να δείτε τί έρχεται. Και για να μην είμαι και offtopic και off-site, πάρτε και κάνα λιρόνι γιατί έρχονται δύσκολες μέρες...

ΑΥΤΑ!  Κλείσιμο ματιού Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 09:21:27 μμ »

συμφωνώ με τον πρώην συνάδελφο (ΕΠ.ΟΠ.). Όσοι ασχολούνται λίγο περισσότερο με τα κοινά και δεν ανήκουν σε κοπάδια, ήξεραν οτι κάτι θα συμβεί αυτη την εποχή, κάτι σαν αυτο που συνέβη. Τι άλλο να ξέρουν αυτοι οι περίεργοι τύποι; Θα μάθουμε σύντομα...
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 04:14:41 μμ »

Πάντως πρέπει να του έσκασαν πολλά λεφτά για το φόνο
και δέν νομίζω η χα να τα είχε και να του τα έδωσε...
το σύστημα τον προώθησε για να αμαυρώσει τα ποσοστά
της χα(και μάλλον απελπισμένος και αυτός θα είπε τουλάχιστον
θα κάνω το φόνο,θα μπώ φυλακή αλλά θα έχουν να φάνε τα παιδιά μου)
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1130


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 09, 2013, 05:34:50 μμ »

Παραφράζοντας τον τίτλο του θέματος που άνοιξε ο Ανάργυρος
''Έχω βαρεθεί τις πολιτικές συζητήσεις στο Στέκι'' , θα πω και εγώ
με την σειρά μου ότι, έχω κουραστεί από συζητήσεις ''περί ανέμων
και υδάτων'' μέσα σε νομισματικά τόπικ.


Δημιουργείται ένα θέμα, π.χ. 5 λεπτά 1901, τα 2-3 πρώτα
ποστ είναι σχετικά του θέματος και μετά αρχίζει ο καθένας
να γράφει για τον Ολυμπιακό, για την ιδέα της Μεγάλης Ελλάδας,
για την Πελοπόννησο, για τον διεθνή Σιωνισμό και ότι του κατέβει
στο κεφάλι.

Όταν μπαίνω σε μια νομισματική ενότητα, μπαίνω για να διαβάσω  
πληροφορίες και απόψεις που έχουν σχέση με τα νομίσματα της περιόδου
εκείνης
και όχι να διαβάζω ένα κάρο άσχετα.

Αντιλαμβάνομαι ότι η νομισματική, είναι στατικό χόμπυ και δεν
είναι δυνατόν να γράφει κάποιος μόνο για νομίσματα. Αλλά
αν θέλει κανείς να εξαντλήσει το ''λογοτεχνικό του οίστρο''
σε άσχετα θέματα, υπάρχουν σχετικές ενότητες να το κάνει αυτό όπως οι :
''Διάφορα'', ''Εκτός θεματολογίας'' και ''Κουβέντα να γίνεται.''

Καλά έγραψε ένα άλλο μέλος, ότι το έχουμε καταντήσει facebook εδώ μέσα...
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 09, 2013, 05:52:05 μμ »

Σας ενοχλούν οι άσχετες συζητησεις, αλλά δεν συμμετέχετε οταν κάποιος φίλος ανεβάζει ένα νόμισμα.Και ας έχετε γνώσεις,σιγουρα περισσότερες από μένα που είμαι νέος στο χώρο.
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 09, 2013, 06:01:02 μμ »

Αγαπητέ φίλε Επίκουρε , έχεις δίκιο από την σκοπιά που το αντιλαμβάνεσαι αλλά επέτρεψε μου να διαφωνήσω ως προς την αυστηρότητα σου. Καλως η κακώς είμαστε άνθρωποι και οι περισσότεροι είμαστε φίλοι εδω μέσα!Δεν μπορούμε να συζητάμε όλη την ώρα για νομίσματα σε στυλ σοβαρό και απαιτητικό!Θα κάνουμε και την πλάκα μας!Είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε ένα τόσο υψηλού επιπέδου forum που καταγράφονται σοβαρές απόψεις από συλλέκτες που είναι χρόνια στον χωρο!Δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση λοιπόν η αν θες να το διατυπώσω διαφορετικά , την επιθυμία να απαντάμε κάθε φορά σαν ρομπότ και να αναλύουμε το κάθε νόμισμα!
Το φόρουμ σε τι αποσκοπεί??Εγω θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που εχω γνωρίσει τόσα παιδιά από κοντά και αλλά τόσα που μιλάμε από το τηλ και θα θελα πολύ να γνωρίσω!
Για να μην γράψω άλλα, αν κάποιες φορές ξεφεύγει το θέμα είναι γιατί τα νομίσματα φέρνουν τους ανθρώπους πιο κοντά!Στην κοινωνία που ζούμε , που είναι όλα δυσάρεστα και με αφόρητη πίεση , άσε να χαλαρώσουν ορισμένοι έτσι λοιπόν!Το πιο ωραίο που διάβασα τις προάλλες ήταν από τον Γιώργο από την κρήτη που έγραψε "Πίνω τον καφέ μου και απολαμβάνω το νόμισμα " . Ας χαλαρώσουμε και αν κάποιες φορες ξεφεύγει το θέμα μην το παρεξηγούμε!Υπάρχουν αμέτρητες ώρες και μέρες να αναλύσουμε τα πάντα!
Φιλικά πάντα Χρήστος
Καταγράφηκε

antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 09, 2013, 06:02:23 μμ »

τα ιδια παντελακη μου ....... Θυμός
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1130


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 09, 2013, 06:03:49 μμ »

Σας ενοχλούν οι άσχετες συζητησεις, αλλά δεν συμμετέχετε οταν κάποιος φίλος ανεβάζει ένα νόμισμα.Και ας έχετε γνώσεις,σιγουρα περισσότερες από μένα που είμαι νέος στο χώρο.

Υπάρχουν μέλη (και σε αυτή τη σελίδα) με πολλές γνώσεις που συμμετέχουν ελάχιστα
εως και καθόλου στις δημόσιες συζητήσεις. Αυτό, μπορεί να το κάνουν για διάφορους
λόγους και δεν είναι ο χώρος και ο χρόνος κατάλληλος να το συζητήσουμε.

Το ότι δεν συμμετέχει κάποιο μέλος σε δημόσιες συζητήσεις, δεν αναιρεί το παραπάνω γεγονός,
ούτε και το δικαιολογεί.
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences