Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 04:43:57 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομίσματα με το κιλό;  (Αναγνώστηκε 2937 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
geaql
Επισκέπτης
« στις: Μάιος 31, 2012, 04:39:37 πμ »

Καλησπέρα. Είχα ακούσει κάπου πως μπορείς να αγοράσεις νομίσματα με το κιλό. Θα μπορούσατε να μου δώσετε καμιά ίνφο που μπορώ να βρω αυτό; Κάτω μοναστηράκι που έχω πάει έχει σωρούς νομισμάτων και τα πουλάνε 1 ευρώ ή μισό και μου φαίνεται λίγο υπερβολική τιμή για κομμάτια "χύμα". Χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 31, 2012, 11:20:26 πμ »

στην προσεχη δημοπρασια η πνε ,εχει λοτ με 300 διαφορα,η 100 και σε αρκετα χαμηλη τιμη.επισης σε πολλα μαγαζια αν ρωτησεις,για φθηνα κοινα νομισματα,ισως σου δωσουν και με το κιλο!εχω ξανακουσει και για μονο αργυρα,αλλα σε χαμηλωτατες καταστασεις φυσικα.αν και μεσα στα πολλα,ισως βρεις και λιγα ομορφα.σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
geaql
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 31, 2012, 10:23:55 μμ »

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ασχοληθεί με την ΠΝΕ καθώς δεν έχω γνωστούς που να συλλέγουν επίσης νομίσματα και επειδή δεν έχω και καμιά εξωφρενική συλλογή αλλά νομίσματα που μαζεύω από το περίσσευμα μου.

Αν γνωρίζει και κάποιο άλλο παιδί ας ενημερώσει αν θέλει Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Jimmy Jump
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 141



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 10, 2012, 02:43:06 πμ »

Δεν θέλω να σου ρίξω το ηθικό αλλα είναι αρκετα δύσκολο να βρείς κάτι καλο με τα χύμα.....Ολλα θα είναι σε σχετικά κακη κατάσταση και σχετικά καινούρια νομίσματα(1970+).Πριν καμιά 10αρια χρόνια αν έψαχνες να αγοράσεις με το κιλό την έκανες λαχείο καθώς αγώραζες ''κειμήλεια'' σε εξευτελιστικές τιμές.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences