Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 06, 2024, 10:33:12 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Οταν υπαρχει συνεργασια , , ,  (Αναγνώστηκε 10979 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 07, 2011, 08:18:21 μμ »

οσο για τα πιο πανω νομισματα μας εχεις μπερδεψει σε αλλο θεμα αναφερεις οτι δεν εισαι προθυμος να πληρωσεις για καθαρισμενα κτλ και τα εν λογω νομισματα τα μεν χαλκλινα ειναι διαβρωμενα και καρακαθαρισμενα τα δε ασημενια ειναι λες και τα εχουν περασει με ατσαλοσυρμα  Μεγάλο χαμόγελο τελος παντων οπως και να χει καλοριζικα το ταληρο του 1851 δεν ειναι και ευκολο νομισμα!  Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2011, 03:18:31 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 07, 2011, 08:29:17 μμ »

 Aυτα τα νομισματα μηπως θα τα ξαναδω??
Τρια μελη του φορουμ καναμε προσφατα μια ερευνα στην Αθηνα και τρυπημενα ταληρα του 51 μας τα εδιναν 700 ευρω!!(αν θελουν ας βγουν οσοι εμπλακισαν σε αυτη την ερευνα και ας μιλησουν)
Τα βρηκα λοιπον μπροστα μου σε ωραια κατασταση , οπως και το δυλεπτο του 47 το οποιο δεν θα το ξαναδω και δεν θα τα παρω??
Και γιατι να μην τα παρω δλδ?? Λογαριασμο θα δωσω στον καθενα τι θα κανω τα λεφτα μου?? Κυριε ελεησον!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2011, 03:40:20 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 08, 2011, 12:17:43 μμ »

Προσωπικά Γιώργο δεν ξέρω τι έχει γραφτεί σε άλλο forum.  Αν ήταν προσβλητικό καταλαβαίνω την αντίδρασή σου.  Από την άλλη όμως μου είναι αδιάφορο αν ο άλλος είναι αργόσχολος ή αν αγοράζει κομμάτια για να τα μεταπουλήσει με κέρδος.  Αν μπορεί και το κάνει μαγκιά του.  Δεν είναι ούτε παράνομο ούτε ανήθικο.  Αυτή η έννοια του "αγνού συλλέκτη" που χρησιμοποιούν πολλοί επίσης δεν λέει τίποτα.  Θυμίζει την στάση της εκκλησίας απέναντι στις προγαμιαίες σχέσης!  Και τα 1.500 ευρώ που έδωσε για να πάρει τα νομίσματα όπως λες εκείνης της παρτίδας μια χαρά μου ακούγεται.  Τώρα αν έδωσες εσύ παραπάνω και τα πήρες είναι προσωπικό σου θέμα.  Προφανώς εσένα σου κάναν στην τιμή που τα πήρες.   Τι να κάνουμε έτσι είναι το σπορ.  Αφήστε τις χαζομάρες τώρα και πηγαίντε για κανα μπάνιο.  Τελειώνει το καλοκαίρι.

Φιλικά

Δημήτρης
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2011, 03:22:28 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 08, 2011, 12:59:54 μμ »

ο δημητρης μιλησε,πραγματικα με την γλωσσα της λογικης.ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι,ποιος απο εμας,δεν κοιταει το συμφερον του, η δεν εχει κανει, την στραβοτιμονια του?φυσικα κανεις.τωρα να τσακωνομαστε μεγαλοι ανθρωποι,για μικροπρεπειες,σου ειπα μου ειπες,σιγουρα μειωνει την σοβαροτητα μας.το να σε εξαπατησει καποιος,η να σε κλεψει επανω στην συναλαγη, σιγουρα ειναι σοβαρο,αλλα τα κουτσομπολια,αφου το ξερετε, παντα θα υπαρχουν.δεν πιστευω να εχουμε να μοιρασουμε τιποτα,και με κανεναν,ο καθενας πρατει συμφωνα με το μυαλο που διαθετει.ετσι ο καθενας κανει τις επιλογες του,και ξεχωριζει το καθε ατομο συμφωνα με το συμφερον του.ολοι γινομαστε τιμητες του αγνου συλλεκτισμου κλπ αλλα οταν μπαινει η μαγικη φραση κερδος,σβηνονται ολα.το ολα!!! για τον καθενα μας ειναι σχετικο,αναλογως την λογικη και αξιοπρεπεια  που τον διακρινει.ωραιο ειναι να ειμαστε μια παρεα,και να συζηταμε για το κοινο αντικειμενο που εχουμε,αλλα κατα βαθος ξερουμε,οτι ολα εχουν,και μια ψευτικη βιτρινα.αν δεν εχεις νυχια να ξυστεις,μην περιμενεις απο φιλους,μελη,ομαδες,συμμαχιες,λυκοφιλιες,κλπ.ειμαστε μονοι μας εναντιον ολων.δεν ειμαι μισανθρωπος,αλλα εχω νοιωσει αρκετες φορες θυμα,η θιγμενος,και ειδα,οτι ετσι ειναι η φυση μας.παντα οι πιο ψυχροι,θα υπερισχυουν των πιο ευαισθητων.ας κοιταξουμε να περναει ευχαριστα,και δημιουργικα η ωρα μας στην ιστοσελιδα,και ας αφησουμε τους λεονταρισμους,αφου στη ουσια,ολα λυνονται με τον ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ διαλογο,πεστε κανενα καλαμπουρι ο ενας στον αλλο,και καλες βουτιες που λεει και ο δημητρης.και εγω που ειμαι τελειος,μερικες φορες ξεφευγω?χαιρετω την παρεα,δεν υπαρχει λογος,εσεις οι παλιοι ειδικα στο φορουμ να τσακωνεστε!!ευχομαι να τα βρειτε, σας χαιρετω,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2011, 01:09:34 μμ από giannist » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 09, 2011, 03:31:10 μμ »

Κυριε Νικο το πακετο εληφθη!! Κλείσιμο ματιού
Σας ευχαριστω παρα πολυ για οτι κανατε για μενα και αν ποτε κατεβητε στην Κρητη σας χρωσταω δυο τραπεζωματα , ενα στα Ανωγεια και ενα στο Γενί Γκαβέ να ευχαριστηθητε κρεας και κρασι!!

Υ.Γ Το ειδα απο κοντα το ματι του Οθωνα στο ταληρο , πραγματι, γαλανοματης ηταν Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 09, 2011, 04:49:32 μμ »

Για τη συσκευασία δεν είπες τίποτα, χρησιμοποίησες σιδεροπρίονο.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 09, 2011, 05:25:02 μμ »

Κρητικο Μαχαιρι!!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 09, 2011, 08:11:28 μμ »

καλοριζικα και αλλα τετοια
 
πολλαα

γιωργο πειρασμος ηταν  τελικα   Κλείσιμο ματιού

μπραβο

Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 09, 2011, 08:14:06 μμ »

Σε ευχαριστω Λεωνιδα!! Και να ξερεις οτι δεν θα ξεχασω την προθυμια σου να συνεισφερεις και εσυ σε βοηθεια!! 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 20, 2011, 04:31:53 μμ »

Καλησπερα και πο εμενα. Κ. Γιωργο καλοριζικα!! Εγω να πω την αληθεια αν και δεν ετυχε να διαβασω τα αρνητικα σχολια αλλα θελω να πω ενα. Αρκετοι ανθρωποι εχουν την ταση οχι απλα να ζηλευουν αλλα να γινονται λιγουρια με ολη την αηδιαστικη σημασια της λεξης. Θα σας πω κατι που το πιστευω και δεν το λεω με οφελος: Οταν π.χ. παιρνω κατι και καποιος ειναι ζηλοφθων λεω απο μεσα μου: Σωκρατη με τα λεφτα σου δεν το πηρες? Ο ταδε που σε σχολιαζει μηπως στο αγορασε η σε βοηθησε? Οχι. Απλα Βγαζει κακια, ζηλεια, αποθημενα, κ.λ.π. Κανε λοιπον Σωκρατη αυτο που σου αρεσει με τα χρηματα σου κι ασε τους αλλους να τραγουδουν και να χορευουν. ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑΑΑ!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 20, 2011, 05:10:01 μμ »

Ευχαριστω Σωκρατη!!
Οπως εχω πει και θα το ξαναπω ο καθενας θα κρινετε απο αυτα που λεει!!
Η συλλεκτικη κοινοτητα ειναι μικρη αλλα εχει μεγαλα ματια και βλεπει!!
Βλεπει το πως μιλαει ο καθενας , βλεπει την χολη που εκτοξευουν μερικοι μερικοι .
Οπως βλεπουν και τον αγωνα που κανουν καποιοι για εναν καλυτερο συλλεκτισμο!!
Τα ατομα αυτα φιλε μου, που μονο εχθρες και εριδες θελουν να σπειρουν σιγα σιγα θα απομονωθουν στο περιθωριο !!
Οι σωστοι παντα θα εχουν μεγαλη παρεα , μεγαλη συντροφια και πολυ υποστηριξη!!
Προσωπικα χαιρομε που το στεκι εχει χαραξει μια πορεια αγαπης και οι θαμωνες του το ειδαν αυτο το εγκριναν
και καθημερινα βλεπεις ατομα που παλια δεν μιλουσαν (απο φοβο μην τους αποπαρουν) να μιλουν διχως να φοβουνται πλεον!!
Αυτο ζηταμε Σωκρατη, μια κοινοτητα που να συνεργαζετε αρμονικα ο ενας με τον αλλον διχως ζηλιες, φθονους και εριδες!!
Δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε με κανεναν!!
Εμεις καποια στιγμη θα φυγουμε απο την ζωη , τα νομισματα ομως θα παραμενουν αιωνες και αιωνες!!
Τιποτα δεν ειναι δικο μας διαπαντος , προσωρινοι φυλακες ειμαστε σε μια συλλογη!!
Καλυτερα να εχεις ενα καλο ονομα σε οσο γινετε περισσοτερα  ατομα , παρα ολα τα νομισματα του κοσμου στο αλμπουμ σου Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 20, 2011, 06:05:02 μμ »

Πολυ σωστα!! Το παν ειναι οι ανθρωπινες σχεσεις! Με αυτες μπορει να ερθουν και νομισματα, με τα νομισματα ομως δεν ερχονται οι σχεσεις (φιλιας, εμπιστοσυνης, κ.λ.π.). Γηρασκω αει διδασκομενος  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences