Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 03:39:27 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Και απευθείας στα δύσκολα....  (Αναγνώστηκε 3531 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kdiamond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 04:43:23 πμ »

Την εξειδικευμένη γνώμη σας γι αυτή... σκοπεύω να τη δώσω, έχω όμως την αίσθηση ότι εκτός από της P μπορεί να υπάρχει και μία London...
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 08:27:11 πμ »

M' αρεσουν τα δυσκολα αλλα αυτη δεν ανηκει σ΄αυτα  Στριφογύρισμα ματιών

Εκτος απο P  Perth, Australia και Λονδινου οπως λες υπαρχουν επισης και

C  Ottawa, Canada

M  Melbourne, Australia

S  Sydney, Australia

Το σιγουρο ειναι οτι η δικια σου δεν ειναι Λονδινου...Δες στην φωτο παρακατω και πες μας ποιο ειναι το γραμμα που υπαρχει στο σημειο που σου εχω τονισει με κοκκινο  Κλείσιμο ματιού


Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 10:16:05 πμ »

Σαν να είναι S...
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
kdiamond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 01:22:19 μμ »

 Αυτή σίγουρα δεν είναι άγραφη (London), είναι P. Ναι εκεί κοιτάω κι εγώ φίλε Antonio, σε ευχαριστώ όμως για την υπόδειξη, καθότι άσχετος - πολύ άσχετος μάλιστα - θέλω να μαθαίνω... Χαμόγελο. Απορία (του άσχετου): αυτή η "μονογραφή" με μαρκαδόρο (ξαναλέω άσχετος, μη με κράξετε) που φαίνεται στη συγκεκριμένη και την έχουν όλες (και οι 55 που έχω στο χέρι μου) τί ακριβώς είναι;;;;
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 01:25:43 μμ »

Αυτή σίγουρα δεν είναι άγραφη (London), είναι P. Ναι εκεί κοιτάω κι εγώ φίλε Antonio, σε ευχαριστώ όμως για την υπόδειξη, καθότι άσχετος - πολύ άσχετος μάλιστα - θέλω να μαθαίνω... Χαμόγελο. Απορία (του άσχετου): αυτή η "μονογραφή" με μαρκαδόρο (ξαναλέω άσχετος, μη με κράξετε) που φαίνεται στη συγκεκριμένη και την έχουν όλες (και οι 55 που έχω στο χέρι μου) τί ακριβώς είναι;;;;
Δεν είναι τίποτα απολύτως, παλιότερα οι έμποροι μαρκάριζαν τις λίρες τους. Μη σε ανησυχεί.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
kdiamond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 01:48:12 μμ »

Αυτή σίγουρα δεν είναι άγραφη (London), είναι P. Ναι εκεί κοιτάω κι εγώ φίλε Antonio, σε ευχαριστώ όμως για την υπόδειξη, καθότι άσχετος - πολύ άσχετος μάλιστα - θέλω να μαθαίνω... Χαμόγελο. Απορία (του άσχετου): αυτή η "μονογραφή" με μαρκαδόρο (ξαναλέω άσχετος, μη με κράξετε) που φαίνεται στη συγκεκριμένη και την έχουν όλες (και οι 55 που έχω στο χέρι μου) τί ακριβώς είναι;;;;
Δεν είναι τίποτα απολύτως, παλιότερα οι έμποροι μαρκάριζαν τις λίρες τους. Μη σε ανησυχεί.

Ευχαριστώ φίλε Chris.... Για να είμαι ειλικρινής δε μπορούσα να καταλάβω ποιος έγραψε επάνω στο χρυσό!! Χαμόγελο

Ερώτημα κρίσεως: μπορούμε να βρούμε πουθενα 3-4 κομμάτια καλά αντίγραφα - κάλπικα;;; Τις έχει δει ο γιος ενός φίλου (6 ετών) που του χάρισα μία στα γενέθλιά του και θέλει να του δώσω κι άλλες. Σε άλλες εποχές μπορεί και να το έκανα, τώρα οι καιροί είναι χαλεποί και παρά το γεγονός ότι αποτελούν κειμήλιο για εμένα σκέφτομαι να δώσω κάποιες για τα πρώτα έξοδα του δικού μου -αγέννητου ακόμα- γιου. Οπότε για να παίζει ο μικρός καλές είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2013, 02:48:41 μμ από kdiamond » Καταγράφηκε
kdiamond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 03:46:33 μμ »

Α, κι επειδή επίσης οι καιροί είναι περίεργοι.... δεν είμαι απατεώνας και δε σκοπεύω να τις πουλήσω τις fake, εξάλλου μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες και με τις 54 που έχω προς άρσιν όποιας αμφιβολίας (1917, 1927, 1968 κ.α.)
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 03:57:30 μμ »

Α, κι επειδή επίσης οι καιροί είναι περίεργοι.... δεν είμαι απατεώνας και δε σκοπεύω να τις πουλήσω τις fake, εξάλλου μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες και με τις 54 που έχω προς άρσιν όποιας αμφιβολίας (1917, 1927, 1968 κ.α.)

Eγω θα ηθελα να ανεβασεις φωτο απο τις fake   Χαμόγελο Τι να τις κανουμε της γνησιες ...τις βαρεθηκαμε ...τωρα στην μοδα ειναι ειναι οι καλπικες  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 04:37:48 μμ »

Δωςτε και εμενα καλπικες
Καταγράφηκε
kdiamond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 04:40:03 μμ »

Χαχαχα, σωστός ο αγαπητός!!!! Δεν έχω fake, θέλω όμως δυο τρεις για να τις δώσω στον πιτσιρικά να χαίρεται... θα μπορέσω να βρώ άραγε κάπου;;; Προφανώς δε με ενδιαφέρει η ποιότητα της αντιγραφής, εκτός αν ο μικρός μου προκύψει εκτιμητής από τα 6 του  Έκπληξη !!!!

Επειδή είμαι ιδιαιτέρως άσχετος, εγώ φοβήθηκα ότι οι δικές μου είναι "γραμμένες" επειδή είναι fake... μετά σκέφτηκα ότι η θεια από το Chicago (κυριολεκτώ, γυναίκα εστιάτορα στο Chicago!!!) δε θα μου έδινε fake λιρες... Κι επειδή ήταν στο Chicago θα πάρω τους φακούς μου και τα σύνεργα μπας και προκύψει και καμμία London και λύσω το οικονομικό μου πρόβλημα!!! Χαμόγελο Και μετά βέβαια θα σας την στείλω να την τσεκάρετε, διότι εγώ είτε Sovereign μου δώσεις, είτε φλουρί βασιλόπιτας χρυσαφί δεν παίζει να το ξεχωρίσω....

Χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 05:03:34 μμ »

Εχεις 55 ειπες?
Ποσες μου δινεις για να μην σε καρφωσω στον Στουρναρα? Ε?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kdiamond
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 19, 2013, 05:11:43 μμ »

Εχεις 55 ειπες?
Ποσες μου δινεις για να μην σε καρφωσω στον Στουρναρα? Ε?

 Μεγάλο χαμόγελο Εμ... όταν λέω 55, εννοώ 10 δρχ του 1968... τι λίρες θα είχα, θα ήμουν πλούσιος!!!! (κατά το "το ματσάκι γυρίζει, η γη γυρίζει;;; Θα πέφταμε!!!").

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences