Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 05:18:49 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 18
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Λεπτα 1895  (Αναγνώστηκε 69171 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 06:19:27 μμ »

Αντε να βολευτουμε και εμεις
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 06:41:17 μμ »

Κωστα καλα εκανες ,πολλοι δεν ηξεραν τις ποικιλιες ,το μεσαιο ειναι το δικο μου και δεν ειναι απο την ποικιλια που πιστοποιηθηκαν απο οσο γνωριζω χωρις αυτο να σημαινει κατι πολυ ιδιαιτερο
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 06:48:47 μμ »

Δεν είναι μόνο 3 οι ποικιλίες.  Στου Γεωργίου τα νομίσματα είναι άπειρες οι ποικιλίες. Τα BU του 1895  είναι από συγκεκριμένη μήτρα.  Δηλαδή η μήτρα αυτή έβγαλε πολύ λαμπερά κομμάτια , δεν είναι μόνο θέμα φύλαξης.  Οι κακές γλώσσες λένε ότι έπεσε και παρτίδα με 1000 5λεπτά του 1894!  Επειδή είχα αγοράσει ένα καταπληκτικό κομμάτι από τον Σαραντακη το οποίο βγήκε 67, αν ξέρει κανείς κάτι ας μου πει.  Μην το χώσω πουθενά και με κυνηγάει μετά ο άνθρωπος Κλάμα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2012, 07:00:23 μμ από dpodaras » Καταγράφηκε

pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 07:00:44 μμ »

Μην τσακωνεστε είναι παρα πολλές, δηλαδή αρκετές εκατοντάδες.  Οι περισσότερες δε BU.

Xαιρομε που ακουστηκε αυτο!!
Διαβασα  καλα?
ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ?
Φυλαξε μου τρια στα 450 το κουστουμι!!
Ενα για μενα , ενα για την γυναικα και ενα για την κορη!!  Μεγάλο χαμόγελο
Εσύ Γιώργη βολέψου με κανένα λουκουμάκι γιατί με 150€ το τεμάχιο ίσως σε άλλη ζωή. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 07:03:42 μμ »

Μην τσακωνεστε είναι παρα πολλές, δηλαδή αρκετές εκατοντάδες.  Οι περισσότερες δε BU.  Έχω ένα κακό να θαβω μεγάλες παρτίδες όταν τις βρίσκω αλλά είναι πολλά πολλά ακόμα και σίγουρα θα βολευτούν οι περισσότεροι.
Ρε Δημήτρη μη μας τρελλαίνεις βραδυάτικα γιατί αν έχεις 65άρες με 150€ να έρθω τώρα με τα σώβρακα να πάρω τρεις τέσσερις.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 07:29:21 μμ »

Οποίος θέλει πιστοποιημένες ξέρει που θα βρει.  Εγώ αυτή την στιγμή δεν έχω καμία ΒU προς πώληση.  Κάτι δεύτερες που πήρα, περίπου 64 σε βαθμό τις μοιρασα σε φίλους να κλείσουν τρύπα στη συλλογή.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 07:44:15 μμ »

Οποίος θέλει πιστοποιημένες ξέρει που θα βρει.  Εγώ αυτή την στιγμή δεν έχω καμία ΒU προς πώληση.  Κάτι δεύτερες που πήρα, περίπου 64 σε βαθμό τις μοιρασα σε φίλους να κλείσουν τρύπα στη συλλογή.

Εγω δυστηχως ή ευτυχως δεν ξερω , , ,
Αλλα αμα σου τυχει καμια 64αρα σε καλη τιμη κανε μου τηλεφωνο!!
Φιλαρακι που θελω να κλεισω τρυπα ειμαι και εγω!!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 07:58:48 μμ »

Εσένα Γιώργο θα σου κρατήσω το τελευταίο.  Τιμή 160 ευρώ με μεταφορικά δικά μου.    Θα σου στείλω φωτο αύριο.
Καταγράφηκε

solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 08:10:29 μμ »

να πω και γω την γνωμη μου. Σε αυτο το ευρος τιμων ,300-350  ευρω , υπαρχουν πολλοι που τα διαθετουν και κλεινουν δια παντος την τρυπα με bu. Τωρα υπαρχει η περιπτωση αν πουληθουν αυτά, ειτε να βγει νεα παρτιδα ειτε να μην βγει. Αν βγει θα πεσει πολυ η τιμή, αν δεν βγει νεα παρτιδα μαλλον αυτοι που δνε πηρανε θα μεινουν με τις φωτογραφιες γιατι και να βρεθει κομματι θα πουν στον πωλητη ''μα φίλε απο αυτή υπαρχει καρτελα, καρτελες αδιαθετες, δεν στην αγοραζω π.χ.400 ευρώ'' και θα μεινουν με την φωτογραφια μονο.
Θελω να πω δηλαδη, μην τσιγγουνευεστε 50 - 100 ευρώ γιατι απο την μια εχετε να χασετε την ευκαιρια να το παρετε ενω απο την άλλη εχετε να κερδισετε αν βγουν πολλα τελικώς να το παρετε με 100 ευρώ. Η χρηματική διαφορά ειναι μικρή. Και εαν περιμενετε να φτιάξετε συλλογη και ολες σας οι αγορες ναναι value δεν θα φτιάξετε συλλογή.

Να εκανε ενα χιλιάρικο , ΝΑΙ , παω πάσο. Αλλά η διαφορά είναι μικρή.

Σε κάποια πραγματα δεν υπαρχει λογική προσεγγιση. Π.Χ. ποσο παραλογο ειναι που η εν λογω πενταρα ηταν πολυ σπανια σε bu και ξαφνικά μετα απο 120 χρονια ξεραστηκαν τόσες. Ο προηγουμενος κατοχος δηλαδή τις ειχε, τις ειχε, τις ειχε, ΠΕΘΑΝΕ, και τις πηρε ο επομενος και ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. Γιατι δεν τις πουλουσε μια μια να πλουτησει???
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 08:14:04 μμ »

Εγώ το πρώτο το πλήρωσα 1.000 ευρώ όταν δεν γνώριζα!!!!!  Και ήταν και απιστοποιητο. Καμία φορά την πατάμε, τι να κάνουμε Κλάμα
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 08:21:41 μμ »

Φιλε solferino απο στομα σε στομα ειχαν φτασει στα αφτια μου και εμενα καποιος αριθμος για την ποσοτητα.
Σημερα ο Δημητρης μιλησε για εκατονταδες αρα δεν μιλαμε για εκατο ειναι τουλαχιστον 200 τμχ!!
Σωστα?
Βαζω το λιγοτερο, μπορει να ειναι τρεις η εκατονταδες πχ , βαζω το λιγοτερο και λεω 200!!
Καποια εκ των νομισματων ηρθαν στο Ηρακλειο , ομολογω ειναι πανεμορφα , αλλα εαν ειναι πχ 200 τετοια ομορφα αδερφακια τα 400 ευρω και τα 350 ειναι πολλα!!
Εγω ειμαι ταπεινος ανθρωπος , δεν θελω το ms67 , ενα ταπεινο 64αρη μια χαρα με βολευει σε μια τιμη αξιοπρεπη!!
Δημητρη τα στοιχεια μου τα εχεις , ποτε το στελνεις?  Χαμόγελο
Για Να παρακολουθω το ταχυδρομειο δλδ  Χαμόγελο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 08:22:56 μμ »

Εγώ το πρώτο το πλήρωσα 1.000 ευρώ όταν δεν γνώριζα!!!!!  Και ήταν και απιστοποιητο. Καμία φορά την πατάμε, τι να κάνουμε Κλάμα

Και αυτο το ακουσα , , ,
Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 08:23:46 μμ »

ms65 με 200 υπαρχει?  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 08:34:29 μμ »

Γιώργο , με λενε Βασίλη.

Δεν διαφωνώ Γιώργο ΑΛΛΑ το θεμα ειναι ποσες θα διατεθουν. Αν δεν βγουν άλλες την κατσανε όσοι δεν πηρανε. Αν διατεθουν ολες τοτε ναι συμφωνω θα πεσουν πολύ. ΑΛΛΑ, ποιος μου λεει εμενα πως ο κατοχος δεν πει 'ως εκει' και τσουπ , τις βαλει τις καρτελες στο σεντουκι. Δεν το ξέρω , γιαυτο λεω πως καποια πραγματα δνε ειναι λογικά. Γιωργο εμειναν 120 χρονι κλειστες.!!!!!!!

Ερωτηση τωρα. Εαν σου ελεγαν πριν 5 χρονια εχω πενταρα bu 1000 ευρώ την θέλεις?? Συνεχιζει ο πωλητής και σου λεει το εξης, εγω αδερφε εχω 200 στο σεντουκι μου αλλα δεν θα τις δει το φως του ηλιου για 25 χρόνια, θα την επαιρνες?ΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορία??

Θελω να πω γιώργο πως μπορει να ναι απειρες, αλλα τις εχει απο οτι εχω καταλαβει ΕΝΑΣ. και αυτος αποφασισε να διαθεσει καμια 40αρια περιπου.

Για τα υπολοιπα με το μσ64 που λες συμφωνω απολυτα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 08:46:15 μμ »

Και εγω εχω μια καπου και  πρεπει να λεει μς 66 πανω αν δεν κανω λαθος   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 18
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences