Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 10:22:45 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσή λίρα 230 ευρώ τον Αύγουστο 2012??? Απάτη αγγελία!!!  (Αναγνώστηκε 14912 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 09, 2012, 05:30:18 μμ »

Για σκεφτείτε λίγο ??
Από τη μέρα που ο ΣΥΡΙΖΑ έγινε αντιπολίτευση και η Χρυσή Αυγή μπήκε στη βουλή σιγή νεκροταφείου. Δεν σας έκανε εντύπωση ότι στη Θεσσαλονίκη δεν άνοιξε ούτε ρουθούνι, ακόμα και οι 1500 αναρχική διαδηλώσανε σαν αρσακειάδες.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 09, 2012, 05:53:40 μμ »

ΧΑ ΧΑ ΧΑ Οντως εχεις δικιο.Η διαδηλωση ηταν σαν σχολικη εκδρομη Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 09, 2012, 07:42:50 μμ »

η ολη υποθεση,οπως πολλες αλλες,θυμιζει τους στιχους τραγουδιου.το παιχνιδι ειναι ΣΤΗΜΕΝΟ,και απ την αρχη ΞΕΠΟΥΛΗΜΕΝΟ!τα υπολοιπα μου θυμιζουν οταν τρεχαμε(πολλοι ξεχνουν οτι φταιμε λιγο πολυ ολοι,και οχι μονο οι αλλοι?)μπουλουκια,με τα κακογουστα πλαστικα σημαιακια,για αλλαγες!!διεθνοποιησεις!και αλλα φαιδρα.η πλακα ειναι οτι την πληρωσε μονο,ο ρα-τα-πλαν!μιλαγε μια ωρα,και δεν ελεγε,τιποτα.(βλεπε τσοχατζο!)γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 09, 2012, 08:52:44 μμ »

Καλησπερα στην παρεα.

Αν και εκτος θεματος, πολλες σωστες κουβεντες ειπωθηκαν.
Εγω θα συμφωνησω με εσας που πιστευετε οτι οτι τα δυο νεοεμφανιζομενα κομματα δυστυχως ειναι προιοντα
της δυσκολης εποχης που ολοι διανυουμε. Δυστυχως και παλι, ολοι μας αμφιταλαντευομαστε ως ανυμποροι αναμεσα σε πιστευω τους που ενιοτε μας εκφραζουν ή μας συμφερουν χωρις ισως (αν σκεφτουμε ψυχραιμα) να μας εκφραζουν στο απολυτο ολοκληρωτικα.
Αυτο που με λυπη μου διαπιστωνω ειναι οτι εκ νεου δυο πολιτικα κομματα(στην αριστερα και την ακροδεξια αναφερομαι) ΠΑΛΙ  πολωνουν δυστυχως τα ταλαιπωρημενα  και ανυμπορα πληθη ωστε το συστημα να μπορει  συνεχιζει αναθεκτο την προσχεδιασμενη πορεια του που οπως ολοι καταλαβαινουμε εξυπηρετει τα συμφεροντα των ολιγων αλλα ισχυρων σε τοπικο ή παγκοσμιο επιπεδο.
 Αλλαξε κατι επι της ουσιας στοΕλληνικο  πολιτικο  σκηνικο και δεν το εχω καταλαβει ο φουκαρας;;;;
 Ειναι οξυμωρο αν οχι γελοιο το πως δυο κομματα που πιστευουν επι της ουσιας και υπερασπιζουν το εθνος και τα συμφεροντα του πολιτη ειναι ετοιμα να αλληλοσπαραχθουν σε ενα επιπεδο με μονη ουσιαστικη διαφορα την  αισθηση τους ως πολιτικη θεωρια  προς τους ανθρωπους που τυγχανει να μην ειναι Ελληνες  πολιτες !!!!!
Αναρωτιεμαι συχνα ποια η γνωμη των μεν για τους ακροδεξιους συναδελφους αλλων εθνικοτητων.......αλλα και ποση ανοησια μπορει να δερνει τους δε,οταν σε τοσο δυσκολους καιρους δινουν βαρυτητα  δηθεν τωρα;;;; στα ανθρωπινα δικαιωματα των αλλοδαπων,ενω υποτιθεται οτι θελουν να κυβερνησουν.........

 Μου θυμιζουν(εκτος των τοσων αλλων) τις  προσφατες στοχευμενες ανοησιες των ημερων περι φοροδιαφυγης του κυβερνητικου προγραμμα της αφαιμαξης του τελευταιου λιπους μας, οταν φυσικα ειναι αδυνατον να απαντησουν στο ερωτημα του πως ειναι δυνατον να εκλεισαν τοσες χιλιαδες επιχειρησεις τα τελευταια χρονια αν οντως φοροδιεφευγαν, ενω παραλληλα ειναι το πλεον φυσιολογικο και δεδομενο  γεγονος , οτι οι εφοπλιστες ΔΕΝ πρεπει να  φορολογουνται για να μην αλλαξουν σημαια στα καραβακια τους.....

Τι αλλο να πω ......   με τις υγειες μας!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2012, 09:01:46 μμ από coll » Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 09, 2012, 09:55:48 μμ »

Καλησπερα στην παρεα.

Αν και εκτος θεματος, πολλες σωστες κουβεντες ειπωθηκαν.
Εγω θα συμφωνησω με εσας που πιστευετε οτι οτι τα δυο νεοεμφανιζομενα κομματα δυστυχως ειναι προιοντα
της δυσκολης εποχης που ολοι διανυουμε. Δυστυχως και παλι, ολοι μας αμφιταλαντευομαστε ως ανυμποροι αναμεσα σε πιστευω τους που ενιοτε μας εκφραζουν ή μας συμφερουν χωρις ισως (αν σκεφτουμε ψυχραιμα) να μας εκφραζουν στο απολυτο ολοκληρωτικα.
Αυτο που με λυπη μου διαπιστωνω ειναι οτι εκ νεου δυο πολιτικα κομματα(στην αριστερα και την ακροδεξια αναφερομαι) ΠΑΛΙ  πολωνουν δυστυχως τα ταλαιπωρημενα  και ανυμπορα πληθη ωστε το συστημα να μπορει  συνεχιζει αναθεκτο την προσχεδιασμενη πορεια του που οπως ολοι καταλαβαινουμε εξυπηρετει τα συμφεροντα των ολιγων αλλα ισχυρων σε τοπικο ή παγκοσμιο επιπεδο.
 Αλλαξε κατι επι της ουσιας στοΕλληνικο  πολιτικο  σκηνικο και δεν το εχω καταλαβει ο φουκαρας;;;;
 Ειναι οξυμωρο αν οχι γελοιο το πως δυο κομματα που πιστευουν επι της ουσιας και υπερασπιζουν το εθνος και τα συμφεροντα του πολιτη ειναι ετοιμα να αλληλοσπαραχθουν σε ενα επιπεδο με μονη ουσιαστικη διαφορα την  αισθηση τους ως πολιτικη θεωρια  προς τους ανθρωπους που τυγχανει να μην ειναι Ελληνες  πολιτες !!!!!
Αναρωτιεμαι συχνα ποια η γνωμη των μεν για τους ακροδεξιους συναδελφους αλλων εθνικοτητων.......αλλα και ποση ανοησια μπορει να δερνει τους δε,οταν σε τοσο δυσκολους καιρους δινουν βαρυτη τα  δηθεν τωρα;;;; στα ανθρωπινα δικαιωματα των αλλοδαπων,ενω υποτιθεται οτι θελουν να κυβερνησουν.........

 Μου θυμιζουν(εκτος των τοσων αλλων) τις  προσφατες στοχευμενες ανοησιες των ημερων περι φοροδιαφυγης του κυβερνητικου προγραμμα της αφαιμαξης του τελευταιου λιπους μας, οταν φυσικα ειναι αδυνατον να απαντησουν στο ερωτημα του πως ειναι δυνατον να εκλεισαν τοσες χιλιαδες επιχειρησεις τα τελευταια χρονια αν οντως φοροδιεφευγαν, ενω παραλληλα ειναι το πλεον φυσιολογικο και δεδομενο  γεγονος , οτι οι εφοπλιστες ΔΕΝ πρεπει να  φορολογουνται για να μην αλλαξουν σημαια στα καραβακια τους.....

Τι αλλο να πω ......   με τις υγειες μας!!
Πεστα ρε Σωτήρη.Απο τη μια εχει το θεμα για τους μικροπωλητές και απο την αλλη την βανα με τα μπαζούκας εξω για να παίρνουν και κανα ματι για την Ελλάδα ρε ####το Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 09, 2012, 10:22:27 μμ »

Καλησπερα στην παρεα.

Αν και εκτος θεματος, πολλες σωστες κουβεντες ειπωθηκαν.
Εγω θα συμφωνησω με εσας που πιστευετε οτι οτι τα δυο νεοεμφανιζομενα κομματα δυστυχως ειναι προιοντα
της δυσκολης εποχης που ολοι διανυουμε. Δυστυχως και παλι, ολοι μας αμφιταλαντευομαστε ως ανυμποροι αναμεσα σε πιστευω τους που ενιοτε μας εκφραζουν ή μας συμφερουν χωρις ισως (αν σκεφτουμε ψυχραιμα) να μας εκφραζουν στο απολυτο ολοκληρωτικα.
Αυτο που με λυπη μου διαπιστωνω ειναι οτι εκ νεου δυο πολιτικα κομματα(στην αριστερα και την ακροδεξια αναφερομαι) ΠΑΛΙ  πολωνουν δυστυχως τα ταλαιπωρημενα  και ανυμπορα πληθη ωστε το συστημα να μπορει  συνεχιζει αναθεκτο την προσχεδιασμενη πορεια του που οπως ολοι καταλαβαινουμε εξυπηρετει τα συμφεροντα των ολιγων αλλα ισχυρων σε τοπικο ή παγκοσμιο επιπεδο.
 Αλλαξε κατι επι της ουσιας στοΕλληνικο  πολιτικο  σκηνικο και δεν το εχω καταλαβει ο φουκαρας;;;;
 Ειναι οξυμωρο αν οχι γελοιο το πως δυο κομματα που πιστευουν επι της ουσιας και υπερασπιζουν το εθνος και τα συμφεροντα του πολιτη ειναι ετοιμα να αλληλοσπαραχθουν σε ενα επιπεδο με μονη ουσιαστικη διαφορα την  αισθηση τους ως πολιτικη θεωρια  προς τους ανθρωπους που τυγχανει να μην ειναι Ελληνες  πολιτες !!!!!
Αναρωτιεμαι συχνα ποια η γνωμη των μεν για τους ακροδεξιους συναδελφους αλλων εθνικοτητων.......αλλα και ποση ανοησια μπορει να δερνει τους δε,οταν σε τοσο δυσκολους καιρους δινουν βαρυτη τα  δηθεν τωρα;;;; στα ανθρωπινα δικαιωματα των αλλοδαπων,ενω υποτιθεται οτι θελουν να κυβερνησουν.........

 Μου θυμιζουν(εκτος των τοσων αλλων) τις  προσφατες στοχευμενες ανοησιες των ημερων περι φοροδιαφυγης του κυβερνητικου προγραμμα της αφαιμαξης του τελευταιου λιπους μας, οταν φυσικα ειναι αδυνατον να απαντησουν στο ερωτημα του πως ειναι δυνατον να εκλεισαν τοσες χιλιαδες επιχειρησεις τα τελευταια χρονια αν οντως φοροδιεφευγαν, ενω παραλληλα ειναι το πλεον φυσιολογικο και δεδομενο  γεγονος , οτι οι εφοπλιστες ΔΕΝ πρεπει να  φορολογουνται για να μην αλλαξουν σημαια στα καραβακια τους.....

Τι αλλο να πω ......   με τις υγειες μας!!
Πεστα ρε Σωτήρη.Απο τη μια εχει το θεμα για τους μικροπωλητές και απο την αλλη την βανα με τα μπαζούκας εξω για να παίρνουν και κανα ματι για την Ελλάδα ρε ####το Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

O καθε μικροπωλητης το συμφερον του θα κοιταξει το οποιο φυσικα εκμεταλευονται αλλοι <μικροπωλητες>.
Ετσι δυστυχως τα γιαουρτια και τα αυγα ελαβαν τελος,αφου αντι να γκρεμισουν την βουλη, παιζουν ποδοσφαιρο με χαρτοκουτες.
Σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι σοφοτερο θα ελεγα να ασχολεισαι με τα <μπαζουκας της Βανας Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 10, 2012, 10:01:48 μμ »

Ποσοι απο αυτος τους ψευτο παλικαραδες εβλεπαν την βανα στις ταινίες και τους ετρεχαν τα σαλια γιατι ειχαν παρει μια πατσαβουρα για γυναικα.Τωρα η βανα ειναι πατσαβουρα και κακη μανα για τους πατριώτες.Δεν γραψω αλλα γιατι το θεμα ειναι χρυση λιρα απατη και oχι χρυση αυγη απατη.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 10, 2012, 11:55:09 μμ »

Δεν γραψω αλλα γιατι το θεμα ειναι χρυση λιρα απατη και oχι χρυση αυγη απατη.



Σωστα  Κλείσιμο ματιού
Και για το θεμα μας σας δειχνω κατι παλιο αλλα επικαιρο .
http://www.press-time.com/new/index.php?option=com_content&view=article&id=1494:2011-07-22-14-10-58&catid=16:reportage&Itemid=72
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 11, 2012, 07:19:43 πμ »

το πιο ωραιο που μου συνεβη,οπως γραφει και το αρθρο του γιωργου,ηταν οταν πηγα με ενα εικοσαευρο,σε σταθμο του μετρο,να βγαλω εισιτηριο.ειχε δυο γκισε,με υπαλληλους που εδιναν εισιτηρια.ο πρωτος μου το εβγαλε πλαστο?και αταραχος?μου το εδωσε πισω!ο δευτερος το εβαλε και αυτος στο δικο του ανιχνευτη!μου εκοψε κανονικα εισιτηριο,μου εδωσε τα ρεστα,και πηγα στην δουλεια μου!τα σχολια δικα σας.μου συνεβη στον κεντρικο σταθμο αττικης.γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
epsilon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 11:02:38 πμ »

το πιο ωραιο που μου συνεβη,οπως γραφει και το αρθρο του γιωργου,ηταν οταν πηγα με ενα εικοσαευρο,σε σταθμο του μετρο,να βγαλω εισιτηριο.ειχε δυο γκισε,με υπαλληλους που εδιναν εισιτηρια.ο πρωτος μου το εβγαλε πλαστο?και αταραχος?μου το εδωσε πισω!ο δευτερος το εβαλε και αυτος στο δικο του ανιχνευτη!μου εκοψε κανονικα εισιτηριο,μου εδωσε τα ρεστα,και πηγα στην δουλεια μου!τα σχολια δικα σας.μου συνεβη στον κεντρικο σταθμο αττικης.γιαννηςτ.

Μου συνεβηκε και εμενα κατι αναλογο με 50ευρα.Πηγα εκ μερους της επιχειρησης που δουλευα
4-5 χρονια πριν να κανω αναληψη απο μια τραπεζα και καπακι καταθεση σε αλλη.
Στην δευτερη τραπεζα ο υπαλληλος αφου εβγαλε το χαρτακι απο την δεσμιδα και τα εβαλε
στο μηχανημα ''βρηκε'' 2 πλαστα.Του εξηγω οτι ετσι τα πηρα απο την αλλη τραπεζα αφου ειχε το χαρτακι
και το ειδε αλλα αυτος τιποτε.Παιρνω τα ''πλαστα'' και γυρναω στην πρωτη τραπεζα και παω αμεσως στον υπαλληλο και του εξηγω τι εχει γινει και φυσικα αποποιηται την ευθυνη.Φευγω και παω στον διευθυντη
και μετα απο καμμια 30αρια μαμαοσταυρα τα πηρε πισω και μου εδωσε αλλα.
Συμπερασμα
Τα 50ευρα δεν περνανε ,τα μαμοσταυρα περνανε Γλώσσα
Φιλικα
Γιαννης
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 12:47:21 μμ »

σιγουρα ομως,περα απο την πλακα των δυο υποθεσεων!αν βρισκωμασταν σε σοβαρη χωρα,και οχι στο ελλαδισταν,η σε παλαιωτερες εποχες,τα πραγματα θα ηταν πολυ σοβαρα,και για τους δυο μας.σε εμενα τουλαχιστον,οι δυο υπαλληλοι που κοιταζοντουσαν,και τελος μου το δεχτηκαν?θα επρεπε να ειχαν κρατησει στοιχεια η να καλουσαν αστυνομικο,μεχρι να διαπιστωσουν την αυθεντικοτητα του εικοσαρικου.μετα στο φιλο εψιλον,παλι να κοιταξουν στοιχεια του,για τυχων εξαπατηση,για το κακουργημα,που λεγεται και στις δυο περιπτωσεις,κατοχη προιοντων,παραχαραξης δημοσιου χρηματος.αρκετα σοβαρου αδικηματος,που σε αλλες εποχες,συνοδευοταν μεχρι και της θανατικης ποινης!φιλος μου τραπεζιτικος,μου εχει πει,οτι σχεδον καθε ημερα,στο καταστημα τραπεζης?που εργαζεται,βρισκουν σεβαστο ποσο ψευτικων χαρτονομισματων!φανταστειτε αφου οι τραπεζες δεν μπορουν να τσεκαρουν τα γνησια,ο απλος κοσμακης αν πεσει σε υπηρεσιακο αστυνομικο,τι θα τραβηξει!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
epsilon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 11:50:11 μμ »

σιγουρα ομως,περα απο την πλακα των δυο υποθεσεων!αν βρισκωμασταν σε σοβαρη χωρα,και οχι στο ελλαδισταν,η σε παλαιωτερες εποχες,τα πραγματα θα ηταν πολυ σοβαρα,και για τους δυο μας.σε εμενα τουλαχιστον,οι δυο υπαλληλοι που κοιταζοντουσαν,και τελος μου το δεχτηκαν?θα επρεπε να ειχαν κρατησει στοιχεια η να καλουσαν αστυνομικο,μεχρι να διαπιστωσουν την αυθεντικοτητα του εικοσαρικου.μετα στο φιλο εψιλον,παλι να κοιταξουν στοιχεια του,για τυχων εξαπατηση,για το κακουργημα,που λεγεται και στις δυο περιπτωσεις,κατοχη προιοντων,παραχαραξης δημοσιου χρηματος.αρκετα σοβαρου αδικηματος,που σε αλλες εποχες,συνοδευοταν μεχρι και της θανατικης ποινης!φιλος μου τραπεζιτικος,μου εχει πει,οτι σχεδον καθε ημερα,στο καταστημα τραπεζης?που εργαζεται,βρισκουν σεβαστο ποσο ψευτικων χαρτονομισματων!φανταστειτε αφου οι τραπεζες δεν μπορουν να τσεκαρουν τα γνησια,ο απλος κοσμακης αν πεσει σε υπηρεσιακο αστυνομικο,τι θα τραβηξει!γιαννηςτ.

Στην δικη σου περιπτωση το καταλαβαινω οτι εχει μια βαση να δεις της φυλακης τα σιδερα
γιατι ηρθες απο το πουθενα με ενα χαρτονομισμα στα χερια.
Στην δικη μου ομως μηπως εχει βαση να τα δει τα σιδερα ο φιλος σου τραπεζικος που προσπαθησε
να μου τα πλασαρει? Αντε να πιστεψουν εμενα και οχι την ''εντιμη'' τραπεζα που στην τελικη τελει και
λειτουργημα δινοντας ''ρευστοτητα'' στην αγορα.Γιαυτο σκαστε ολοι , πληρωνεται φορους και δωστε και το
βρακι σας για να τις ΣΩΣΟΥΜΕ!!!!

(Ελπιζω φιλε γιαννιστ να καταλαβαινεις οτι δεν απευθυνομαι σ'εσενα προσωπικα)
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 09:59:36 πμ »

αχι αλιμονο,φιλε εψιλον!απλως αν ηθελαν?αντε να αποδυκνειες,οτι δεν το εβαλες εσυ σκοπιμα,απο την μια τραπεζα στην αλλη αν δεν ηταν αριθμημενες οι δεσμιδες,δηλαδη με αριθμητικη σειρα!θυμαμε παλια, πολλες φορες επιαναν,ειδικα στην βορειο ελλαδα,ξενους παραχαρακτες,με φωτοτυπικα της εποχης,στα παλια ομως,ελληνικα χαρτονομισματα.και ειδικα βουλγαρους που ηταν και εξπερ στο ειδος,μαλλον στο θρασος.αν και σημερα με τα υψηλης αναλυσης φωτοτυπικα με λειζερ,την πατανε ευκολα σε μικρες αξιες,διαφορα μικρομαγαζα,ειδικα και σε ωρα αιχμης!σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:12:52 πμ »

παντως,μια και η κουβεντα αρχισε με τις λιρες.πολυ καλος μου φιλος,συμμαθητης απο το λυκειο,μου πουλα ενα πεντολιρο του 1887,γνησιο σε ολα,και σε πολυ καλη κατασταση,φυλαγμενο πολλα χρονια απο τον παππου του.ξεροντας οτι ασχολουμε με συλλογες,ηθελε να το δωσει σε φιλο που να αχολειτε,και μια που καναμε καλη παρεα,μου το πουλα!επειδη δεν ασχολουμε με επενδυτικα νομισματα,ποια? κατα την γνωμη  σας θα ηταν λογικη τιμη,και για τους δυο μας!χωρις να τον ριξω που λεμε?οποιος θελει, μου απαντα ευθεως,ευχαριστω,γιαννηςτ.υγ.αν δεν θελετε,για διαφορους λογους?στειλτε μου,πμ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences