Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 13, 2024, 11:57:05 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θα επιστρέψουμε στη δραχμή  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 01, 2015, 08:07:56 μμ)
ΝΑΙ - 27 (42.9%)
ΟΧΙ - 36 (57.1%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 62

Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Επιστροφή στη δραχμή;  (Αναγνώστηκε 26906 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Ιούλιος 03, 2015, 01:32:47 πμ »

Τον θεωρώ σοβαρό δημοσιογράφο.
http://www.capital.gr/o-kostas-stoupas-grafei/3040315/eimaste-idi-sti-draxmi
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Ιούλιος 03, 2015, 02:13:12 πμ »

Τον θεωρώ σοβαρό δημοσιογράφο.
http://www.capital.gr/o-kostas-stoupas-grafei/3040315/eimaste-idi-sti-draxmi
και εγω αυτη την αποψη εχω Μιχαλη γιατι με το ναι στο δημοψηφισμα θα κανει κουρεμα ο Ντραγκι στις καταθεσεις και με το οχι παμε ολοταχως για δραχμη και επομενως υποτιμηση.το θεμα ομως ειναι και εικαζω  πως  βγαινει το ναι!η επομενη μερα θα ειναι αυτη- παμε σε κουρεμα καταθεσεων,περικοπες μισθων-συνταξεων,αυξηση φ.π.α στα τροφιμα και τα νησια,διαλυση ενοπλων δυναμεων,απολυσεις σε ολο το δημοσιο τομεα,και περικοπη επιδοματων αναπηριας ανεργιας κ.τ.λ.Σε 3 μηνες απο αυτα τα μετρα που σου περιεγραψα θα ζητουνε οι δανειστες και αλλα χειροτερα μετρα?τοτε τι θα γινει?θα τα καταπιουμε και αυτα?και θελω πολυ ολοι αυτοι οι οικονομολογοι που γραφουνε ενα σωρο μπουρδες λογω συμφεροντων να μου αναφερουνε μια μονο χωρα στον πλανητη που πετυχε το μοντελο αντιμετωπισης μιας τρομερης υφεσης με ακραια λιτοτητα.Αυτα τα μοντελα που σκοτωνουν την οικονομια μας ας τα κρατησουνε οι Ναζι και οι Αμερικανοι για την παρτη τους.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Ιούλιος 03, 2015, 02:16:52 πμ »

και με την δραχμη που την ασπαζομαι κανενας δεν λεει οτι θα ειναι ευκολα τα πραγματα αλλα τουλαχιστον θα εχεις μια ελπιδα ανακαμψης.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Ιούλιος 03, 2015, 02:32:11 πμ »

και στο φιναλε ποσο πιο κατω πρεπει να παμε για να πουμε ενα οχι.Παιδια λιποθυμουν στα σχολεια επειδη δεν εχουνε ενα κουλουρι να φανε.10.000 Ελληνες αυτοκτονησαν.Ανεργια στο 40% και στους νεους στο 80%.400.000 Ελληνες μεταναστες στο εξωτερικο.Και αν θελανε οι ψευτοσυμμαχοι μας να βοηθησουνε να ορθοποδησουμε θα επιλεγανε καθαρα και μονο αναπτυξιακα μετρα και οχι μετρα λιτοτητας.τετοιους συμμαχους εγω προσωπικα τους χαριζω στην τουρκια με ολη μου την καρδια!!!!!!
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Ιούλιος 03, 2015, 09:41:35 μμ »

το θεμα εδω ειναι επιστροφη στη δραχμη.......οχι αν θα πουμε ναι η οχι
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:14:26 μμ »

το θεμα εδω ειναι επιστροφη στη δραχμη.......οχι αν θα πουμε ναι η οχι
μα με το οχι για μενα συνεπαγετε και δραχμη!!!!εσυ πιστευεις οτι με το που θα βγει το οχι οι Ευρωπαιοι θα σε κρατησουνε σε ευρω?
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:28:20 μμ »

αυτο ηθελα να διασαφηνισω.....για να μη γραφετε καποιοι διαφορα.
ευχαριστω
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:31:55 μμ »

αυτο ηθελα να διασαφηνισω.....για να μη γραφετε καποιοι διαφορα.
ευχαριστω
εγω αγαπητε μου ξερω πολυ καλα τι σημαινει το οχι.Ολα τα αλλα που γραφονται ειναι σαλτσες.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:33:14 μμ »

χαιρομαι γιατι πολλοι ειναι τρικυμια εν κρανιω..θελουμε ευρο κτλ αλλα θελουμε και οχι.
και μας λενε οτι και το οχι δεν ειναι επιστροφη στη δραχμη.....ατιμη κενονια Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:51:19 μμ »

χαιρομαι γιατι πολλοι ειναι τρικυμια εν κρανιω..θελουμε ευρο κτλ αλλα θελουμε και οχι.
και μας λενε οτι και το οχι δεν ειναι επιστροφη στη δραχμη.....ατιμη κενονια Μεγάλο χαμόγελο

+10000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:03:02 μμ »

Δεν έχω αυταπάτες.
Είναι ξεκάθαρο για μένα ότι το ΟΧΙ=Δραχμή.
Δεν ξέρω τί είναι καλύτερο , γιαυτό δεν έχω κατασταλάξει τί θα ψηφίσω.
Αυτό που με φοβίζει δεν είναι η δραχμή , αλλά το "κενό" που θα υπάρξει στο μέσον συναλλαγής.
Ήδη υπάρχει έλλειψη σε 10ευρα. Η έλλειψη σε μέσο συναλλαγής , σε περίπτωση αλλαγής νομίσματος θα δημιουργήσει πολλά προβλήματα.
Γιαυτό , αν έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του (ο πρωθυπουργός) , να μας πάει σε δραχμή , το καλό που του θέλω , να έχει έτοιμο κομμένο χαρτονόμισμα για να λειτουργήσει στοιχειωδώς το κράτος και το εμπόριο.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:45:51 μμ »

Δέκα σοβαροί λόγοι, που δε θέλω τη δραχμή :

1. Επειδή πρόσφατα αποφάσισα να ασχοληθώ με συλλογή ευρώ, και ετοίμασα τις θήκες για τις σειρές με όλες τις χώρες, θα έχω πολλά κενά στο άλμπουμ.
2. Θα πρέπει να αλλάξω όλο τον online κατάλογο που έχω (www.mycoins.gr), και να προσθέσω διπλή επιλογή τιμών, σε ευρώ και δραχμή, το οποίο θα μου φάει ένα μήνα προγραμματισμού και μπόλικη φαιά ουσία.
3. Δε θα συνεχίσει η σειρά των 10 ευρώ, 'Ελληνικός Πολιτισμός'
4. Πάνω που ξεπέρασα τον υπολογισμό της αντιστοιχίας των ευρώ σε δραχμές, θα πρέπει να τον κάνω αντίστροφα, από δραχμές σε ευρώ.
5. Η μεγάλη μου κόρη, φέτος έμαθε να κάνει πράξεις με ευρώ (3η δημοτικού) και θα πρέπει να στρωθούμε να της μάθουμε να υπολογίζει σε δραχμές.
6. Δε θα μπορώ να σχολιάζω στο θέμα του Στεκιού : Νομισματικό πρόγραμμα ΤτΕ έτους ΧΧΧΧ
7. Θα βλέπω στον ύπνο μου τον Σημίτη, να μου λέει 'Είναι ευρώ, είναι καλό' και να βγάζει μαζί με τον Παπαδήμο ευρώ από το ΑΤΜ.
8. Πιθανότατα λόγω πληθωρισμού να πρέπει να πάρω επαγγελματικό κομπιουτεράκι που να δείχνει 20 ψηφία.
9. Θα πρέπει να αλλάξω όλα τα τεφτέρια από τα βερεσέ που έχω.
10. Με το που θα επιστρέψουμε στη δραχμή, ο επόμενος στόχος της κυβέρνησης θα είναι να μπούμε στο ευρώ.

ΥΓ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μέρες που έρχονται, ας μη χάνουμε το χιούμορ μας.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:52:37 μμ »

δε το χανουμε το χιουμορ κωστα (οσο μπορουμε) αλλα μη δουλευομαστε και μεταξυ μας...απο παπαγαλακια γεμισαμε.δεν αναφερομαι σε εσενα
ασε που ακομα δε πηρα τον αριστοφανη Ντροπή
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2015, 12:02:26 πμ από STYLOROC » Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
NIKOS-50
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 04, 2015, 03:01:59 πμ »

Δέκα σοβαροί λόγοι, που δε θέλω τη δραχμή :

1. Επειδή πρόσφατα αποφάσισα να ασχοληθώ με συλλογή ευρώ, και ετοίμασα τις θήκες για τις σειρές με όλες τις χώρες, θα έχω πολλά κενά στο άλμπουμ.
2. Θα πρέπει να αλλάξω όλο τον online κατάλογο που έχω (www.mycoins.gr), και να προσθέσω διπλή επιλογή τιμών, σε ευρώ και δραχμή, το οποίο θα μου φάει ένα μήνα προγραμματισμού και μπόλικη φαιά ουσία.
3. Δε θα συνεχίσει η σειρά των 10 ευρώ, 'Ελληνικός Πολιτισμός'
4. Πάνω που ξεπέρασα τον υπολογισμό της αντιστοιχίας των ευρώ σε δραχμές, θα πρέπει να τον κάνω αντίστροφα, από δραχμές σε ευρώ.
5. Η μεγάλη μου κόρη, φέτος έμαθε να κάνει πράξεις με ευρώ (3η δημοτικού) και θα πρέπει να στρωθούμε να της μάθουμε να υπολογίζει σε δραχμές.
6. Δε θα μπορώ να σχολιάζω στο θέμα του Στεκιού : Νομισματικό πρόγραμμα ΤτΕ έτους ΧΧΧΧ
7. Θα βλέπω στον ύπνο μου τον Σημίτη, να μου λέει 'Είναι ευρώ, είναι καλό' και να βγάζει μαζί με τον Παπαδήμο ευρώ από το ΑΤΜ.
8. Πιθανότατα λόγω πληθωρισμού να πρέπει να πάρω επαγγελματικό κομπιουτεράκι που να δείχνει 20 ψηφία.
9. Θα πρέπει να αλλάξω όλα τα τεφτέρια από τα βερεσέ που έχω.
10. Με το που θα επιστρέψουμε στη δραχμή, ο επόμενος στόχος της κυβέρνησης θα είναι να μπούμε στο ευρώ.

ΥΓ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μέρες που έρχονται, ας μη χάνουμε το χιούμορ μας.


Πιστευω ότι πρεπει να παραμείνουμε στο ευρο.
Συλλεκτικα όμως θα ειχε πολύ ενδιαφερον η νεα δραχμη.
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 07, 2015, 04:33:29 μμ »

Οι οργανωμένοι οπαδοί του Ηρακλή αποφάσισαν να εκδώσουν το δικό τους νόμισμα με το όνομα «Ήρα»

"Σαν Αυτόνομη Θύρα 10 αποχωρούμε από την ευρωζώνη και το ευρώ γιατί μας κουράσατε και μας πεινάσατε!!!

Εκδίδουμε δικό μας νόμισμα το "ΗΡΑ"!!!

Το "ΗΡΑ" θα κυκλοφορήσει σε χαρτονομίσματα του ενός, των πέντε, των δέκα και των είκοσι "ΗΡΑ" και θα έχει τη παρακάτω μορφή!"





Με το ευρώ καλύτερα ρε! Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences