Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 05, 2024, 01:40:57 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Καποδιστριακό στο ebay -5 λεπτά 1831.  (Αναγνώστηκε 2708 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 08, 2014, 04:11:49 μμ »

Άντε παιδιά πείτε οι ασχολούντες και πιο έμπειροι με τον Καποδίστρια γνώμη για αυτό, όσον αφορά τιμή, ποικιλία και κατάσταση ... βρε τι μας έχει κάνει τελευταίως ο κυβερνήτης ... να έχουμε αφήσει όλες τις υπόλοιπες νομισματικές περιόδους!!
http://www.ebay.com/itm/1831-Greece-5-Lepta-Governor-Capodistrias-KM-10-One-Year-Issue-Free-S-H-/271623820765?pt=US_World_Coins&hash=item3f3e0a95
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 07:37:15 μμ »

Μπάμπη Η 371 Α.α πρέπει να είναι common  , αλλά πόσο κοινή να είναι όταν όλα τα κομμάτια τα common του 1831 που είναι της ποικιλίας αυτής είναι 39700.
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 08:02:09 μμ »

H 372 είναι. Έχει κατεβάσματα μήτρας άλλα γενικά μιλάμε για υψηλής κατάστασης πεντάρα. Ωραίο νόμισμα  Χαμόγελο
Η διαφορά ανάμεσα στην 371 και 372 είναι ο καρπός δίπλα στο τελευταία Α του ΛΕΠΤΑ, οπότε μιλάμε για τον οπισθότυπο b άρα η 372 Α-b Χαμόγελο
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 08, 2014, 08:37:12 μμ »

Ναι η 372 είναι και μάλλον θα ανέβει ακόμα, ως που, δεν ξέρω όμως!
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 09:40:54 πμ »

Ναι η 372 είναι και μάλλον θα ανέβει ακόμα, ως που, δεν ξέρω όμως!
Μπάμπη την χτύπησες να σου ευχηθώ καλορίζικη , δεν σκαρφάλωσε άλλο. Εγώ κλείνω νεότερες τρύπες ακόμη.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 10:26:39 πμ »

Πολυ καλη Πενταρα και σε καλη Τιμη!!!Καλοριζικη στον Νεο της Κατοχο!!!Χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:18:06 πμ »

Ναι η 372 είναι και μάλλον θα ανέβει ακόμα, ως που, δεν ξέρω όμως!
Μπάμπη την χτύπησες να σου ευχηθώ καλορίζικη , δεν σκαρφάλωσε άλλο. Εγώ κλείνω νεότερες τρύπες ακόμη.

Όχι πήγα και κοιμήθηκα, δεν το χτύπησα τελικά, πέρασαν οι εποχές που το ξενυχτούσαμε ... εξάλλου έχει Καποδιστριακά να χτυπήσει κάποιος αν θέλει.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:24:04 πμ »

Πολυ καλη Πενταρα και σε καλη Τιμη!!!Καλοριζικη στον Νεο της Κατοχο!!!Χαιρετω,γιαννης.

+1000 Αυτό μόνο με πείραξε λίγο πως ήταν σε εξαίρετη κατάσταση και η τιμή που έκλεισε επίσης!(δεν το χτύπησα γιατί νόμιζα πως θα ανέβει πιο ψηλά και δεν κάθομαι να κάνω ολονυκτία ... μόνο την Μεγάλη Πέμπτη το κάνω στο μοναδικό έθιμο ...) Πάντως έχει και άλλα Καποδιστριακά για χτύπημα Γιάννη, λεφτά να υπάρχουν μόνο ... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 11:52:21 πμ »

Πολυ καλη Πενταρα και σε καλη Τιμη!!!Καλοριζικη στον Νεο της Κατοχο!!!Χαιρετω,γιαννης.

+1000 Αυτό μόνο με πείραξε λίγο πως ήταν σε εξαίρετη κατάσταση και η τιμή που έκλεισε επίσης!(δεν το χτύπησα γιατί νόμιζα πως θα ανέβει πιο ψηλά και δεν κάθομαι να κάνω ολονυκτία ... μόνο την Μεγάλη Πέμπτη το κάνω στο μοναδικό έθιμο ...) Πάντως έχει και άλλα Καποδιστριακά για χτύπημα Γιάννη, λεφτά να υπάρχουν μόνο ... Κλείσιμο ματιού
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Το καλυτερο ανεκδοτο Μπαμπη μου.......πως το ειπες........λεφτα να υπαρχουν μονο? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο............την καλημερα μου εχεις φιλε 
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 12:12:53 μμ »

Πολυ καλη Πενταρα και σε καλη Τιμη!!!Καλοριζικη στον Νεο της Κατοχο!!!Χαιρετω,γιαννης.

+1000 Αυτό μόνο με πείραξε λίγο πως ήταν σε εξαίρετη κατάσταση και η τιμή που έκλεισε επίσης!(δεν το χτύπησα γιατί νόμιζα πως θα ανέβει πιο ψηλά και δεν κάθομαι να κάνω ολονυκτία ... μόνο την Μεγάλη Πέμπτη το κάνω στο μοναδικό έθιμο ...) Πάντως έχει και άλλα Καποδιστριακά για χτύπημα Γιάννη, λεφτά να υπάρχουν μόνο ... Κλείσιμο ματιού
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Το καλυτερο ανεκδοτο Μπαμπη μου.......πως το ειπες........λεφτα να υπαρχουν μονο? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο............την καλημερα μου εχεις φιλε 

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences