Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 21, 2024, 11:54:55 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: τι ψηφίζατε πριν ξεσπάσει η κρίση?
Πασοκ - 4 (18.2%)
νδ - 7 (31.8%)
συριζα - 2 (9.1%)
κκε - 0 (0%)
αλλο - 9 (40.9%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 22

Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι ψηφίζατε πριν την κρίση ?  (Αναγνώστηκε 5150 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 15, 2013, 11:56:56 πμ »

Άσχετα το αποτέλεσμα της εδώ ψηφοφορίας, είναι γνωστό τοις πάσι ότι τα τελευταία 30 χρόνια, το 85% των Ελλήνων ψήφισαν 1 ή 2 φορές και πάνω, τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Κατά τ' άλλα, σήμερα όλοι μιλάμε σε τρίτο πρόσωπο για τα άτομα που ψήφιζαν αυτά τα κόμματα.
Είναι δύσκολο να κατανοήσουμε ότι φταίμε όλοι, στο βαθμό που μας αναλογεί. Όλοι μας φταίμε. Αλλά αυτό δεν πρέπει να μας βγάλει από τον στόχο. Όπως εμείς νοιώθουμε περήφανοι για τους προγόνους μας, έτσι πρέπει να κάνουμε τους απογόνους μας περήφανους για μας.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 15, 2013, 11:58:25 πμ »

Γιατί ποιος λέει ότι αν ψηφηζαν οι Έλληνες άλλο κομμα (ΚΚΕ δηλαδή,δεν υπήρχε άλλο) τα τελευταια 25 χρόνια τα πράγματα θαταν καλύτερα?
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 15, 2013, 12:55:42 μμ »

Κώστα , να το εμπεδώσουμε καλύτερα όλοι μας ότι φταίμε όλοι και δεν μας φταίνε οι Γερμανοί.
Επίσης, να μην ηθικολογούν κάποιοι ότι πανε να τους πάρουν τα λεφτά από τις τράπεζες, λεφτα για τα οποία δεν εχει πληρωθεί φόρος όυτε ενα σεντ.

Georok, διαφορετικά δεν ξερω αν θα ήταν τα πραγματα, αλλά αν ο παπουτσής ως υπ.εμπ.ναυτιλίας το 1997 δεν παραιτήθηκε όταν βούλιαξε το Σαμίνα στην Παρο και μετα τα ζώα οι ΕΛΛΗΝΕΣ ξαναψήφισαν ΠΑΣΟΚ (ενα τυχαιο παραδειγμα, υπαρχουν χιλιαδες παρομοια) ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟΥΣ.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΙΜΠΛΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΚΕΛ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ!!!!

ΤΡΩΓΑΝΕ ΜΕ 10 ΜΑΣΕΛΕΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 15, 2013, 01:01:03 μμ »

Ποιος ηξερε τι θα γινιταν ρε παιδια?Αφου παιρνουσαμε καλα!!!
Τωρα δεν εχει αλαξει το σκηνικο?
Αν ελεγες σε εναν Ελληνα πριν 10 χρονια οτι το πασοκ θα παρει στις εκλογες του 10 θα παρει το 10% δεν θα χτυπιοταν στο γελιο?Ειτε τιο θελουμε ειτε οχι το σκηνικο αλαζει σιγα σιγα,το μονο ασχημο ειναι οτι αλαζουμε με αλλους πανω απο τα κεφαλια μας,με λιγα λογια μας αλαζουν!!!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 15, 2013, 01:04:34 μμ »

Και για να καταλαβουμε οτι ο Ελληνας δυσκολα αλαζει σας λεω οτι ειχα μια γιαγια και οταν εγραφε της ελεγα ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΕΙΣΑΙ? και κεινη μου ελεγε ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΟΧΙ ΣΤΟ ΦΡΟΝΗΜΑ!!!!
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 15, 2013, 01:11:21 μμ »

Εγω εχω ψηφισει σε οσες εκλογες εχω προλάβει διαφορετικό κόμμα,οποτε δεν μπορω να απαντησω στη δημοσκοπηση.
Η καλυτερη λύση ειναι πολυκομματική κυβερνηση  να καρφωνει ο ενας τον αλλο για τις μίζες,διορισμούς κτλ.
Και να βρεθεί και μια λύση με το ποθεν εσχες ,το πιο βασικό πρόβλημα της Ελλάδας
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 15, 2013, 01:23:24 μμ »

θα προσπαθησω να πω όσο πιο απλα γινεται τη γνώμη δίχως να προσβληθεί κάποιος αλλα και να προσβληθεί δεν θα εχει δίκιο και κατα βάθος θα το ξέρει.

10.000.000 ανθρωποι στην Ελλαδα διαμαρτυρωνται για τα επώδυνα μετρα που εχει παρει η κυβερνηση (που αυτοί τους ψηφιζαν τοσα χρονια) και φοβούνται μην φανε haircut στις καταθεσεις , βρίζουν για τα χαρατσιά για τα Φ.Α.Π. κ.ο.κ.

Απο τα 10εκ πολιτες τα 9εκ ίσως και παραπάνω τα 40 αυτά χρόνια εκμεταλευτηκαν το συστημα με διαφορους τροπους (ο ελ.επαγγελαμτιας φοροδιέφευγε , ο δημυπαλληλος πηγαινε οποτε ηθελε στη δουλεια του, ο πολ μηχανικος επαιρνε δημ εργα 4 φορες πανω την αξία κλπκλπκλπκπλκπ) τα ξερετε όλοι σας.
Ετσι τα 9 αυτα εκ. πολίτες ψηφιζαν δικοματισμό γιατι ηταν βολεμενοι. υπηρχει μία ''''ατυπη''''' συμφωνία μεταξύ πολιτη και τοπικού βουλευτή που έλεγε ' εγω δεν θα σε ελέγξω αν δουλευεις, εσυ δεν θα ελεγχεις αν κλέβω απο το ταμειο του κρατους, και όλα καλα' , και με βαση αυτό ήταν όλοι βολεμενοι , ο καθένας όπως μπορουσε αναλογα με την δουλειά του.

Οποτε , όλοι αυτοι που 40 τωρα χρόνια δεν δουλέψανε καθολου αλλα παιρνουν μεγαλες συντάξεις , δουλεψανε αλλά όλα μαυρα (φοροδιαφεύγοντας), δεν δουλεύανε αλλά πληρώνονταν κανονικά, και γενικώς εκμεταλευόντουσαν την πολιτική κατασταση ψηφιζοντας ενα απο τα δυο παλαι ποτέ μεγαλα κόμματα να το βουλώσουν και να μπουν με τους πολιτικούς μας στα τραίνα και δρόμο απο την Ελλαδα μας.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 15, 2013, 01:27:21 μμ »

Εγώ έχω ψηφίσει μια φορά στη ζωή μου, νομίζω το 1985. Μετά ήμουν πάντα εκτός Ελλάδας και ποτέ μα ποτέ  δεν κατέβηκα να ψηφίσω όπως έκαναν πολλοί που ζούσαν σο εξωτερικό. Ο λόγος απλός, δεν γούσταρα πια, έχοντας  ζήσει και σε άλλα μέρη εκτός Ελλάδας, το μη-αξιοκρατικό και διεφθαρμένο ελληνικό κράτος.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences