Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 03, 2024, 06:09:08 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Διακοπή καπνίσματος...  (Αναγνώστηκε 50385 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 02, 2016, 07:24:51 μμ »

παρανοήσεις έχουν οι καπνιστές σχετικά με το τσιγάρο.
Με κυριότερη αυτήν ακριβώς που είπες, το τσιγάρο δεν είναι απόλαυση.

Βρε Αντρέα, συγγνώμη κιόλας, αλλά μη μας βγάλεις και τρελλούς.

Δηλαδή τα καταϊφια, οι τηγανητές μπριζόλες, τα παγωτά και οι γυναίκες τι είναι; Ανάγκη ή απόλαυση; ή και τα δύο;

Ας μην επεκταθώ άλλο σε αυτό...

-------------------------

Είδα στο βίντεο που έλεγε ο τύπος ότι δεν θα ψεκάζατε το σπίτι σας με μυρωδιά τσιγάρου, άρα δεν ισχύει ότι σας αρέσει η μυρωδιά του τσιγάρου... Αναλόγικά, δεν ψεκάζεις το σπίτι σου με μυρωδιά τηγανητού ψαριού ή λιωμένου λίπους (αντίθετα, βγαίνεις στην αυλή να τηγανίσεις ή να ψήσεις), άρα... είσαι εξαρτημένος από τις μπριζόλες και τα τηγανητά... :-/
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 02, 2016, 07:24:57 μμ »

Εχω μία ερώτηση προς όσους έχουν διαβάσει το βιβλίο.Δηλώνω καπνιστής απο το 2008.Ως τα 35 κάπνιζα απο 1 τσιγάρο την εβδομάδα,ως και ένα το χρόνο.Τώρα βρίσκομαι στα 10-11 τσιγάρα τη μέρα,χωρίς παρεκκλίσεις.Σιχαίνομαι το ότι καπνίζω,το θεωρώ αδιανόητο για μένα.Για πολλούς λόγους.
Αισθάνομαι όμως οτι αν κόψω το τσιγάρο,χάνω ίσως τη μοναδική απόλαυση που μου έχει απομείνει.
Πιστεύετε οτι αυτό το βιβλίο θα με βοηθήσει;
Δεν δηλώνω έτοιμος να το αποχωριστώ.

sex δεν κάνεις;
Με 2 μικρά ζουζούνια που ανα πάσα στιγμή έρχονται για νερό,τσίσα,δράκο στο ράφι και χίλια δυό ακόμα.....όχι,δεν κάνω Κλάμα Κλάμα Κλάμα

 Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη  νομίζω οτι θα ήταν επικίνδυνο, στην κατάστασή σου, να κόψεις το κάπνισμα. Σου μιλάω σαν περιπτεράς  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 02, 2016, 08:03:52 μμ »

Πολυ με προβληματισατε.
Παω να αναψω ενα Cohiba και να πιω λιγο port.
Για πουρα δεν ειπατε τιποτα, ετσι δεν ειναι?? Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 02, 2016, 08:04:40 μμ »

παρανοήσεις έχουν οι καπνιστές σχετικά με το τσιγάρο.
Με κυριότερη αυτήν ακριβώς που είπες, το τσιγάρο δεν είναι απόλαυση.

Βρε Αντρέα, συγγνώμη κιόλας, αλλά μη μας βγάλεις και τρελλούς.

Δηλαδή τα καταϊφια, οι τηγανητές μπριζόλες, τα παγωτά και οι γυναίκες τι είναι; Ανάγκη ή απόλαυση; ή και τα δύο;

Ας μην επεκταθώ άλλο σε αυτό...

-------------------------

Είδα στο βίντεο που έλεγε ο τύπος ότι δεν θα ψεκάζατε το σπίτι σας με μυρωδιά τσιγάρου, άρα δεν ισχύει ότι σας αρέσει η μυρωδιά του τσιγάρου... Αναλόγικά, δεν ψεκάζεις το σπίτι σου με μυρωδιά τηγανητού ψαριού ή λιωμένου λίπους (αντίθετα, βγαίνεις στην αυλή να τηγανίσεις ή να ψήσεις), άρα... είσαι εξαρτημένος από τις μπριζόλες και τα τηγανητά... :-/

Ξέρεις φίλε μου Γεώργιε ότι δεν πάω να βγάλω κανέναν τρελό. Τρελός είμαι εγώ και οι τρελοί είναι οι φίλοι μου. Και εσύ είσαι τρελός αφού είσαι φίλος μου, άρα τρελό δεν πάω να σε βγάλω, είσαι! Σαρκασμός

Και είναι ωραία η τρέλα, το πιο όμορφο πράγμα, το πιο δημιουργικό, να σπας τα δεσμά της κανονικότητας και να την υπερβαίνεις...

Συμπάθα με αλλά με έχει πειράξει λίγο η ελευθερία που μου δίνει η αποτίναξη των δεσμών του τσιγάρου... Φιλί
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 02, 2016, 08:05:58 μμ »

Πολυ με προβληματισατε.
Παω να αναψω ενα Cohiba και να πιω λιγο port.
Για πουρα δεν ειπατε τιποτα, ετσι δεν ειναι?? Σαρκασμός Σαρκασμός

Εσύ θα καείς στην κόλαση Χάρε! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 02, 2016, 08:11:49 μμ »

Ανδρεα δεν πιστευω να μπηκες σε καμμια πυραμιδα και μας σπρωχνεις το βιβλιο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Χαρε μαζι σου αλλα οχι πορτ,  με chivas σκετο και ενα καλο βιβλιο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 02, 2016, 08:14:35 μμ »

Ανδρεα δεν πιστευω να μπηκες σε καμμια πυραμιδα και μας σπρωχνεις το βιβλιο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Όχι αλλά πιστεύω ότι αν έμενα από δουλειά θα το είχα..
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 02, 2016, 08:19:03 μμ »

Ανδρέα, από εδώ το έχεις, από εκεί το γυρίζεις σε βλέπω συλλέκτη...σιγαρέτων BU και πούρων proof cameo!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ΙΒΑΝ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 280


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 02, 2016, 09:53:01 μμ »

Εχω μία ερώτηση προς όσους έχουν διαβάσει το βιβλίο.Δηλώνω καπνιστής απο το 2008.Ως τα 35 κάπνιζα απο 1 τσιγάρο την εβδομάδα,ως και ένα το χρόνο.Τώρα βρίσκομαι στα 10-11 τσιγάρα τη μέρα,χωρίς παρεκκλίσεις.Σιχαίνομαι το ότι καπνίζω,το θεωρώ αδιανόητο για μένα.Για πολλούς λόγους.
Αισθάνομαι όμως οτι αν κόψω το τσιγάρο,χάνω ίσως τη μοναδική απόλαυση που μου έχει απομείνει.
Πιστεύετε οτι αυτό το βιβλίο θα με βοηθήσει;
Δεν δηλώνω έτοιμος να το αποχωριστώ.

sex δεν κάνεις;
Με 2 μικρά ζουζούνια που ανα πάσα στιγμή έρχονται για νερό,τσίσα,δράκο στο ράφι και χίλια δυό ακόμα.....όχι,δεν κάνω Κλάμα Κλάμα Κλάμα

 Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη  νομίζω οτι θα ήταν επικίνδυνο, στην κατάστασή σου, να κόψεις το κάπνισμα. Σου μιλάω σαν περιπτεράς  Σαρκασμός
σου το ξαναλέω οτι είσαι ένας μικρός διαβολακος  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 02, 2016, 10:00:46 μμ »

κι εσύ είσαι ο ΙΒΑΝ ο τρομερός που ποντάρει ακατάπαυστα...δεν πιστεύω να σε λένε και Σαββίδη;
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 02, 2016, 10:02:12 μμ »

Μετά απ' όλα αυτά που διάβασα για το κάπνισμα, αποφάσισα να κόψω το διάβασμα.

Οποιοσδήποτε τρόπος μπορεί να βοηθήσει στο κόψιμο του καπνίσματος είναι καλοδεχούμενος. Διότι πλάκα στην πλάκα, δεν μπορείτε να φανταστείτε τι προκαλεί το κάπνισμα... Σας το λέω ως παθών και μαθών.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 02, 2016, 10:12:49 μμ »

Πρώτον,δέν υπήρξα ποτέ καπνιστής συστηματικός.
Δεύτερον, όσοι το παρακάνουν με φαί,ποτό και τσιγάρο σου λένε "μιά ζωή θα ζήσουμε μωρέ! Άς πάμε χορτάτοι!!"
Τρίτον, ένας που ξεψύχησε κυριολεκτικά στα χέρια μου πρίν χρόνια είπε την τελευταία του κουβέντα που δέν ξέχασα ποτέ. "ΚΩΛΟΤΣΙΓΑΡΟ!!!"
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 02, 2016, 10:14:26 μμ »

Μετά απ' όλα αυτά που διάβασα για το κάπνισμα, αποφάσισα να κόψω το διάβασμα.

Οποιοσδήποτε τρόπος μπορεί να βοηθήσει στο κόψιμο του καπνίσματος είναι καλοδεχούμενος. Διότι πλάκα στην πλάκα, δεν μπορείτε να φανταστείτε τι προκαλεί το κάπνισμα... Σας το λέω ως παθών και μαθών.
Το έκοψες Κώστα; Και αν ναι, μαχαίρι? Και αν ναι μαχαίρι, πως αισθάνεσαι άκαπνος?
Καταγράφηκε
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 02, 2016, 10:30:15 μμ »

Εάν το τσιγάρο δεν το κόψεις  μαχαίρι και μπαίνεις σε ημίμετρα του στυλ  2 τσιγάρα την μέρα ,απλώς δεν θα το κόψεις ποτέ .
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 02, 2016, 10:33:51 μμ »

Μετά απ' όλα αυτά που διάβασα για το κάπνισμα, αποφάσισα να κόψω το διάβασμα.

Οποιοσδήποτε τρόπος μπορεί να βοηθήσει στο κόψιμο του καπνίσματος είναι καλοδεχούμενος. Διότι πλάκα στην πλάκα, δεν μπορείτε να φανταστείτε τι προκαλεί το κάπνισμα... Σας το λέω ως παθών και μαθών.
Το έκοψες Κώστα; Και αν ναι, μαχαίρι? Και αν ναι μαχαίρι, πως αισθάνεσαι άκαπνος?

Μετά από 30 χρόνια κάπνισμα, και λίγο πριν η Πανελλήνια Ομοσπονδία Καπνοβιομηχανιών μου στήσει ανδριάντα, τιμής ένεκεν για την προσφορά μου στον θησαυρισμό τους... Δε θα έλεγα ότι το έκοψα, αλλά ότι μου το έκοψαν μαχαίρι.

Παρόλο που τις πρώτες 3-4-5 ημέρες, πέρασα ένα 'πολιτισμικό' σοκ, στη συνέχεια η κατάσταση χαλάρωσε και μπορούσα πιο εύκολα να αποφύγω να το βάλω στο στόμα μου. Απλώς δεν κάπνιζα. Σήμερα, μετά από 5 μήνες και 1 ημέρα, δεν κουράζομαι όπως παλιά, έχω πολύ καλύτερη γεύση και όσφρηση και έχω και χρήματα στην τσέπη μου. Αλλά αυτό που είναι η μεγάλη διαφορά είναι ότι αισθάνομαι... ελεύθερος
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2016, 10:47:16 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences