Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 16, 2024, 07:05:35 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ-ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΤΩ  (Αναγνώστηκε 39572 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
AKIS.S
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:05:09 μμ »

Tom πρωτα απ ολα θελω να σου πω οτι κακως εκανες αναφορα για την συναλλαγη μας στο στεκι. Εγω σε πηρα τηλ. και δεν εκανα καμια αναφορα δια την συναλλαγη μας (αγορασα νομισματα 1 ουγγιας και μας βγηκαν μιση λ.χ) Την διαφορα που ειχαμε στην αξια και στην τιμη μπορουμε να την βρουμε και μεταξυ μας. Εσυ για ποιο λογο το ανακοινωσες δεν μπορω να καταλαβα. Σιγουρα δεν σε θεωρω καθολου μα καθολου κακοπροαιρετο αλλα και εσυ θελω να πιστευεις το ιδιο για μενα.Αυτα σημβαινουν στις συναλλαγες οχι μονο στα νομισματα αλλα και παντου. Εσυ γιατι εδωσες τοσο πολυ και τοσο μεγαλη εμφαση δεν μπορω να το καταλαβω.
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:10:22 μμ »

Εντάξει ρε Tom, άκου και μια άλλη εκδοχή από κάποιον που δεν ήταν μπροστά. Σηκώνεσε εσύ να φύγεις και σου λέει ο ΑKIS "πόσα?" . 15 απαντάς εσύ, ενώ ο AKIS κοιτάζει με ελαφρώς χάσκον στόμα τη σερβιτόρα που σκυβει και γυρίζει προς το Λεό λέγωντας 25 (τις κάμψεις που έκανε το πρωί με το ένα χέρι...) "Είσαι σίγουρος?" τον ρωτάς εσύ, "ναι ρε, επί τρία, έτσι για πλάκα" σου απάντάει... Πάλι καλά που η τύπισσα σερβίρισε κι έφυγε, λίγο ακόμα να καθότανε και θα στα πληρώνανε χρυσά τα δολλάρια....
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:12:05 μμ »

Εντάξει ρε Tom, άκου και μια άλλη εκδοχή από κάποιον που δεν ήταν μπροστά. Σηκώνεσε εσύ να φύγεις και σου λέει ο ΑKIS "πόσα?" . 15 απαντάς εσύ, ενώ ο AKIS κοιτάζει με ελαφρώς χάσκον στόμα τη σερβιτόρα που σκυβει και γυρίζει προς το Λεό λέγωντας 25 (τις κάμψεις που έκανε το πρωί με το ένα χέρι...) "Είσαι σίγουρος?" τον ρωτάς εσύ, "ναι ρε, επί τρία, έτσι για πλάκα" σου απάντάει... Πάλι καλά που η τύπισσα σερβίρισε κι έφυγε, λίγο ακόμα να καθότανε και θα στα πληρώνανε χρυσά τα δολλάρια....

Ουτε μπροστα να ησουνα  Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:12:50 μμ »

Καλα ειπα  λοιπον οτι δουλευει ποσοστα  Γλώσσα
Να τολμησω να ρωτησω......

Ξανθια ή μελαχρινη;;;;; Σαρκασμός
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:22:52 μμ »

ρε φιλε μαλλον δεν καταλαβες ουτε εσυ,,,δεν πουλησα εγω ουγγια,,,,εγω πουλησα προοφ πλοιο στο κουτι
του....αυτο λεω,,,,δεν ειπα εγω οτι εισαι κακοπροαιρετος,,ισα ισα απαντησα οτι δεν εγινε απο πονηρια,το διαβασες,,,να σε ρωτησω κατι?
αν πηγαινες σπιτι και εβλεπες στο εβαυ οτι τα πουλανε 45 θα με επαιρνες να μου πεις εκανες λαθος και
μου τα εδωσες φτηνα?
Οσο για το οτι το εβγαλα στο στεκι θα σου πω.
Πριν πολυ καιρο πουλαω ενα 50 πεσος χρυσο στον φιλο THEOMAN.
Αποφασιζει αυτος να το ανταλλαξει και του ζηταει καποιος φωτο,του στελνει και του λεει αυτο ειναι πλαστο.
Το ανεβαζει για εκτιμηση αν ειναι πλαστο.τρελλαινομαι τον παιρνω τηλεφωνο και τον ρωταω αν ειναι το δικο μου.
Μου λεει ναι και μετα απο λιγες μερες φτανει στα αυτια μου οτι συζητηθηκε οτι πουλαω πλαστα.
Το στελνει για πιστοποιηση γυρναει κανονικο.Αν δεν το ειχε στειλει εγω θα προσπαθουσα να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.
Για αυτο ειπα και το σημερινο ,,,,δεν αφηνω να πεσει τιποτα κατω,,,γιατι καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα.
Φιλε μου νομιζεις οτι με νοιαζουν τα 20 η 30 ευρω η διαφορα?
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:33:02 μμ »

Ολο ακουω <<δεν αφηνω να πεσει τιποτα κατω>>

Αφηνετε και τιποτα να σας πεσει κατω βρε παιδια!!
Μπορει να σκυψει η σερβιτορα να το σηκωσει!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:38:20 μμ »

Ολο ακουω <<δεν αφηνω να πεσει τιποτα κατω>>

Αφηνετε και τιποτα να σας πεσει κατω βρε παιδια!!
Μπορει να σκυψει η σερβιτορα να το σηκωσει!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα
η σερβιτορα σκυβει μονο οταν ειναι να περιποιηθει τον ΤΗΕΟΜΑΝ ,,,,εγω οτι βλεπω λεω,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:40:20 μμ »

^  Σαρκασμός  Σαρκασμός...   κι να το βηκες σερβιτορα, θα το πεταξε, ευρω κοιταν αυτες... τουλαχιστον θα παρετε ματι χαααχα

παιδια νομιζω δεν επρεπε να κανετε τετοια συζητηση στον αερα... μη μαλωστε κιολας Χαμόγελο
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
AKIS.S
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:41:06 μμ »

Το περιστατικο που αναφερεις με τον THEO δεν εχει καμια σχεση με την συναλλαγη μας σημερα. Εσυ πλοιο εδινες σιγουρα αλλα οταν ρωτησα εαν ειναι ουγγια οταν το κοιτουσα ειπες ναι και στο e-bay το δινουν 25 ευρω γι αυτο πηρα και τα 3 αν και ειναι ιδια. Οταν δινεις κατι (πουλας) αν μη τι αλλο ξερεις και το τι ειναι. Σιγουρα δεν ηξερες το ακριβως βαρος του νομισματος γι αυτο με ολο το σε βασμο και την εκτιμηση που σου εχω οταν κοιταξα τα χαρακτηριστικα του νομισματος με ολο το θαρος που εχω απεναντι σου σε πηρα τηλ. και σ ενημερωσα για το βαρος του και την τιμη που το εχουν στο e-bay. Οσο για την διαφορα που λες εαν ειχε 45 ευρω η 450 στο e-bay αυτο δεν εχει καμια σημασια. Και αλλα νομισματα εχω αγορασει και μετα τα εχω βρει πιο φτηνα αλλα δεν πηγα να πω στον πωλητη φερε πισω την διαφορα γιατι μου ειχε πει τι ακριβως πουλαει. Το θεμα το θωρω ληξαν απο την μερια μου tom. Εαν οτιδηποτε αλλο θελεις μπορεις να το κανεις και απο το τηλ. Το εχεις το τηλ. μου.
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:50:16 μμ »

Σου ειπα εγω ναι ειναι μια ουγγια ?
Στο λογο σου ,,,σου ειπα εγω αυτο το πραγμα?
Απαντησε μου αυτο μονο και το θεμα θεωρειται ληξαν.
Μονο θελω να ξερω αν ακουσες εσυ απο μενα αυτο.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:55:15 μμ »

πρεπει να ξερει και ο αγοραστης τι αγοραζει και οχι μονο ο πωλητης τι πουλα. το μια ουγγια ειναι σχετικο γιατι αλλο μια ουγγια σαν βαρος και αλλο μια ουγγια "ασημι"...
Καταγράφηκε
AKIS.S
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:55:52 μμ »

Οταν το κοιτουσα και ρωτησα εαν ειναι ουγγια ποιος ειπε ναι εαν δεν ησουν εσυ ρε tom? Εσυ ηξερες το ακριβως βαρος και την περιεκτικοτητα του νομισματος σε ασημι ναι η οχι?
Καταγράφηκε
AKIS.S
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 10:58:45 μμ »

Kypronumis σωστο αυτο που λες αλλα ο αγοραστης ρωταει τον πωλητη για να μαθει καποια στοιχεια οχι μονο για ενα νομισμα αλλα γενικα(αυτοκινητα σπιτια ντοματες πατατες κτλ.) Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 11:01:29 μμ »

ρε παιδιά συγνώμη αλλά γιατί δεν παίρνετε ένα τηλ να το λύσετε??
Θανάση όλοι σε ξέρουν...δεν χρειαζόταν αυτό το θέμα που άνοιξες!Αν κάποιος πιστεύει κάτι αρνητικό για σένα άσε να πιστεύει!Ανεβάστε κανένα προοφ του 76  Γλώσσα και αφήστε τις κοκορομαχίες
Φιλικά Χρήστος  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 11:02:17 μμ »

Οταν το κοιτουσα και ρωτησα εαν ειναι ουγγια ποιος ειπε ναι εαν δεν ησουν εσυ ρε tom? Εσυ ηξερες το ακριβως βαρος και την περιεκτικοτητα του νομισματος σε ασημι ναι η οχι?
οχι,,στο λογο της τιμης μου...
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences