Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 02:48:17 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Eκτιμηση μεγαλης συλλογης ΜΚΕ !!!  (Αναγνώστηκε 49453 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 01:37:33 πμ »

Κώστα 1979 το οτι για κάποιο ιδιαίτερο λόγο εσυ επιλέχθηκες απο τον HarrisGreece να δει  τη σειρά του αυτο δε σημαίνει οτι φταίνε οι υπόλοιποι που κλήθηκαν να πουν τη γνώμη τους απο φωτογραφίες χαμηλής ανάλυσης και χωρίς καν καμία φωτο των ΑΕ , γιαυτο μη τα βάζεις με τους υπόλοιπους , εγω δε κατάλαβα με ποιο μαγικό τρόπο θα ανακαλύψουμε το δοκίμιο .
Εμένα η ενέργεια του Harris μου αρεσε , ''αναστάτωσε"  το στέκι  αν και έγινε με πρόχειρο τρόπο ,  και γιατί οχι μέσω του στεκιού να βρει κάποιους ανθρώπους να τα δώσει, αρκετά βγάλανε οι έμποροι τόσα χρόνια. Το ποιο εύκολο όμως για τον Harris να νομίσει ξαφνικά τώρα οτι εχει θησαυρό και να προσγειωθεί σύντομα απο την οικονομική ανομβρία της αγοράς εδώ και χρόνια . Οσο για το θέμα '' σπανιότητα''  , και ο Καραμητσος διαθέτει στους πελάτες του συνέχεια σπανιοτητες σε μεγάλες ποσότητες και σε τιμές χαμηλές.
 
   
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 09:08:50 πμ »

Εκτιμω ειλικρινα την αποψη ολων των φιλων που συμμετεχουν σε αυτη την δημοσια συζητηση σχετικα με τον ομορφο κοσμο των γραμματοσημων .
Οπως εχω αναφερει εξ αρχης λογω των * βασικων * εμπειριων που διαθετω στο κομματι του φιλοτελισμου θελησα να μοιραστω μαζι σας τις οποιεςδηποτε αποριες μου , τις σκεψεις μου αλλα συναμα να εμπλουτισω και τις δικες μου γνωσεις μεσα απο την αναρτησεις που εκανα στην συγκεκριμενη συλλογη .
Ειναι σαφες απο την μερια μου οτι δεν τιθεται θεμα να μπω σε διαδικασια αντιπαραθεσεων πολυ απλα γιατι οι * νηπιακες μου γνωσεις * δεν μου δινουν την δυνατοτητα επιχειρηματων οπως θα συνεβαινε σε αλλες περιπτωσεις !!!
Απο την αντιπερα οχθη οπως πολυ σωστα ανεφερε ο φιλος midili υπαρχουν * κορυφαιοι * στο ειδος επαγγελματιες οι οποιοι εχουν την πολυποικιλοτητα αλλα και την πολυπλοκοτητα θα ελεγα να εχουν στα χερια τους και να διαθετουν εξαισια κομματια σε δελεαστικες τιμες οποτε δεν μπορει να υπαρξει κανενα μετρο συγκρισης .
Ελπιζω να σας * αναστατωσα * ευχαριστα μεσα απο αυτο το θεμα και να μπορεσω να εχω καποια στιγμη μια ισαξια πορεια στον χωρο οπως οι περισσοτεροι απο εσας .
Να ειστε ολοι καλα

χαρης .
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 09:45:48 πμ »

Οποιος εχει τη μυγα,μυγιαζεται και οποιος εχει τη σφιγγα,σφιγγεται.Ειναι αλλο το να πω τη γνωμη μου,και αλλο να θαβω μια συλλογη χωρις να την εχω δει.Αν θες να εισαι αντικειμενικος,ζητας να δεις απο κοντα τη συλλογη,γιατι ξερουμε οτι στα γραμματοσημα μονο κατ ιδιαν γινεται εκτιμηση,σε τοσο εκτεταμενη συλλογη.Και δεν επιλεχθηκα,εγω ζητησα απο το Χαρη να δω τη συλλογη.Οποιος θελει,και εχει τα λεφτα,να ζητησει απο το Χαρη να δει τη συλλογη και να κανει και αυτος προσφορα.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 11:26:31 πμ »

Κώστα 1873  επειδή βλέπω οτι πρώτη φορά γράφεις στο φόρουμ στην ενότητα ''Μεγαλες Κεφαλές Ερμη " , καλωσήρθες  (παρόλο που είσαι παλιό μέλος στο Στέκι). Επέτρεψε μου να εχω αμφιβολίες για αυτά που γράφεις και για τη κρίση σου γενικά πανω στις ΜΚΕ .
H τοποθέτηση σου ήταν πολύ πατριαρχική και δικηγορική υπέρ του Harrisgreece και νομίζω ο άνθρωπος δε το χρειάζεται, ίσα ίσα δείχνει σοβαρός και προσγειωμένος.
Τώρα σχετικά με τον τρόπο ελέγχου της συλλογής αυτο το ορίζει ο Χάρης και οχι εσύ , μέχρι τώρα δεν το έχει ξεκαθαρίσει τουλάχιστον σε εμένα παρόλο που του εχω στείλει personal message.

Επίσης 2 καλές φώτο,  όψεως και Αριθμών Ελέγχου, είναι αρκετές για να βγάλει καποιος σοβαρό αρχικό συμπέρασμα , το υπόλοιπο 20 % είναι για το τέλος από κοντά .

@ Harris   Μας αναστάτωσες πολύ ευχάριστα  Χαμόγελο
 
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 11:41:58 πμ »

Καλως σας βρηκα.Οι γνωσεις μου στα γραμματοσημα ειναι λιγες,ΑΛΛΑ να ειναι καλα οι καταλογοι,που εχουν μεσα τα παντα.Δεν ειμαι εδω σαν υπερασπιστης κανενος,απλα με ενοχλει οταν ολοι συμπεριφερονται σαν τους μεγαλοεμπορους που κατηγορουν.Παντως εχετε ολοι δικιο στο οτι ο Χαρης μας αναστατωσε ευχαριστα.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Midili
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 110



Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 11:49:22 πμ »

 Χαμόγελο  Χαμόγελο  Χαμόγελο . Είσαι ωραίος
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 10:33:42 μμ »

Λοιπον, αρχικα , με το που εμφανιστηκε η συλλογη , ημουν απο τους πρωτους που τονισε οτι ειναι μια αξιολογη συλλογη, και μαλιστα με μια δοση υπερβολης τη χαρακτηρισα εκπληκτικη. Η αληθεια ειναι βεβαια πως το εκανα αυτο με αρκετο συναισθηματισμο καθως στα φορουμ οι συλλογες που εμφανιζονται ειναι ελαχιστες και συνηθως οχι κατι το ιδιαιτερο.
Η συλλογη αυτη περιεχει σιγουρα καποια δυνατα κομματια, τα οποια στη συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι τα ασφραγιστα της. Μιλαω καταρχην μονο για την περιοδο των κεφαλων Ερμη που γνωριζω καπως , καθως και για μετα το 1924. Στο ενδιαμεσο διαστημα ξεκαθαριζω οτι οι γνωσεις μου ειναι ελαχιστες, οποτε αν υπαρχει κατι δυνατο εκει δε μπορω να εκφερω αποψη.
Ομως, η αληθεια ειναι οτι με ενοχλησε η συνεχεια της ιστοριας , και πιστεψτε με δε θα εβγαινα να μιλησω αν δεν υπηρχε αυτο το μηνυμα απο τον Κωστα 1979.
Εχουμε τα εξης δεδομενα.
1) Η συλλογη αυτη ,περαν των δυνατων κομματιων, περιεχει αρκετα κοινα σφραγισμενα. Αναφερω ενδεικτικα καποια προσωρινα 5 λεπτα σφραγισμενα. Στην τελευταια δημοπρασια του Καραμητσου (μπορειτε να πατε να δειτε τα αποτελεσματα), τα 5 λεπτα μεινανε ολα απουλητα, και μαλιστα υπηρχε 5 λεπτο στα 18 ευρω απουλητο (συν τα εξοδα βεβαια). Ο Καραμητσος θελουμε δε θελουμε, θεωρειται η πυξιδα των τιμων οσον αφορα το εμποριο ελληνικων γραμματοσημων και οι τιμες πιστευω ειναι ενδεικτικες της αγορας. Ο φιλος μας εχει 2 τετοια σφραγισμενα, οποτε ευκολα μπορουμε να δουμε το ευρος των τιμων που μπορουμε να δωσουμε. Αλλο παραδειγμα ειναι καποια κομματια σφραγισμενα της 80-86, 5λεπτα και 10λεπτα, οπου σε παλιοτερα λοτ ο Καραμητσος πουλουσε 20αδες αν θυμαστε, και κλεινανε περιπου 1 με 2 ευρω το κομματι (σπανια στα 2). Θελω να πω δηλαδη οτι περαν των καλων κομματιων, η συλλογη διαθετει και αρκετα που ειναι κοινα, ομορφα μεν, αλλα ευκολα. Τελος ας μη παραγνωριζουμε οτι οι τιμες των καταλογων σε σχεση με τις πραγματικες τιμες αγορας , τις περισσοτερες φορες δεν εχουν καμια σχεση και ενας απο τους λογους ειναι....
2) Οπως εχω τονισει εκατο φορες στο φορουμ, η τιμη των γραμματοσημων ειναι συναρτησει της ποιοτητας τους κατα ενα τεραστιο μερος. Οταν βλεπουμε στον Καραμητσο πχ ενα προσωρινο σφραγισμενο 5λεπτο να κλεινει 40 και 50 ευρω, δεν επεται οτι ολα θα κλεινουν τοσο. Αν καποιο εχει στενα περιθωρια μπορει να κλεισει και 10. Αρα, η οποια προσφορα θα παρει ο φιλος πρεπει να συναδει με τον κανονα αυτο. Το τυπικο γραμματοσημο της τιμης των καταλογων ειναι ενα ΑΨΟΓΟ γραμματοσημο. Θα εκπλαγειτε ολοι σας αν δειτε προσεκτικα ΠΟΣΑ απο τα κεφαλια που εχετε εχουν αποσταση μισου χιλιοστου σε καθε πλευρα, ωστε η τιμη που θα τιμολογηθει να μπορει να συγκριθει με μια τιμη καταλογου.
3 και σημαντικο) Η συλλογη εξαρχης ΔΕΝ ειπωθηκε οτι θα πουληθει ολοκληρη αποκλειστικα. Αντιθετα, τονιστηκε οτι θα δεχτει προσφορες και για μεμονωμενα κομματια. Εγω εκανα μια τετοια προσφορα, για κομματια κοινα , και οχι τα δυσκολα που αναφερει ο χρηστης 1979, ομως.....
4) Ποια ειναι αυτα τα κομματια των χιλιαδων ευρω δεν εχω καταλαβει ακομα...πολυ θα ηθελα καλοπιστα  να ακουσω, και εννοω αυτα που παρουσιαστηκαν στο στεκι.
5) Οταν λες οτι η συλλογη δεν ειναι να πουληθει με πμ, τι σημαινει αυτο? Με ποιο τροπο να πουληθει? Η συλλογη βγηκε δημοσια και οχι κρυφα, κατα συνεπεια, η ζητηση των γραμματοσημων θα γινει απο οσους ενδιαφερονται και διαβαζουν το στεκι, και προφανως οχι μονο αυτων, καθως μεσω των μελων εδω θα διαδοθει και παραπερα. Βεβαια, οπως τονιστηκε και απο μενα και απο αλλα μελη εδω ευστοχα, ο καλυτερος τροπος να πουληθουν τα κομματια ειναι ενα προς ενα, ή αλλιως να αγοραστουν ολα μαζι απο καποιο συλλεκτη 'μερακλη', οπως ευστοχα ειπε χρηστης. Τωρα δε γνωριζω τον τροπο διαθεσης της συλλογης, αλλα ετσι οπως τοποθετηθηκε ο Κωστας 1979 αφησε σκιες. Ξεκαθαριζω οτι ειμαι ΥΠΕΡ να πουληθει η συλλογη μεσω ενος οικου δημοπρασιων, αλλα ας προσεξει ο φιλος Χαρης μηπως υπαρχουν καποιοι καλοθελητες αλλοι που να εποφθαλμιουν τη συλλογη οσο τα κακα μελη στο στεκι.
6) Καλο θα ηταν αυτοι οι καταξιωμενοι ανθρωποι του χωρου να κανουν την ερευνα (εφοσον υπηρχε τετοια δυνατοτητα) πριν μπει στο στεκι η παρουσιαση. Ετσι οπως εγινε τωρα, δηλαδη η συλλογη μπηκε πρωτα στο στεκι για εκτιμηση, πηρε καποιες γνωμες, και κατοπιν δωθηκε το ελευθερο για προσφορες, αργοτερα ομως με την παρεμβαση των ειδικων η αγγελια παγωσε, και ακουστηκαν και πραγματα οτι καποιοι πηγαν να φανε τζαμπα τη συλλογη, ολο αυτο δεν ακουγεται καλα.
7) Οτι τιμη εν πασει περιπτωσει θα δοθει, αυτονοητο ειναι πως θα ειναι χαμηλοτερη απο πχ τον Καραμητσο και για ενα λογο ακομα. Ο Καραμητσος ειναι ενας καταξιωμενος εμπορος, με αξιοπιστια, και προφανως στην τιμη βαζει καποια δικα του εξοδα, προμηθειες κλπ. Εδω, οπως παρουσιαζεται η αγγελια, με φωτο χαμηλης αναλυσης, το ρισκο ειναι κατακορυφο, καθως μια μικρη λεπτυνση προφανως και δε φαινεται, ουτε μια τσακιση. Αρα ο αγοραστης θα ρισκαρει να αγορασει κατι ακριβο με κινδυνο να παρει κατι που δεν ανταποκρινεται σε αυτο που περιμενε, κατα συνεπεια η τιμη που θα δοθει συνυπολογιζει και αυτον τον παραγοντα.
Να ξεκαθαρισω οτι ο Χαρης μιλησε με ωραιο τροπο γενικως και απο την επικοινωνια τιποτα μεμπτο δε μπορει καποιος να του καταλογισει αλλα νομιζω οτι καποια πραγματα χρειαζοταν να διευκρινιστουν.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 05:38:58 πμ »

Ειναι γνωστο,σε ολους,οτι η αληθεια ποναει.Εγω εγραψα οτι καποιοι υποτιμησαν τη συλλογη,για ιδίο οφελος.Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι βγαινουν να υπερασπιστουν τους εαυτους τους(οταν εγω δεν εχω μιλησει για κανεναν συγκεκριμενο,και οταν ολοι θεωρουν οτι δεν εχουν κανει κατι μεμπτο-αθεμιτο).Ανεκαθεν οι φιλοτελιστες,ειχαν μια νοοτροποια σνομπ και υπεροπτικη(λογω των γνωσεων τους,και της ιδιαιτερης συλλογης τους).Αυτος ηταν ο λογος που επαψα τη δημοσια ενασχοληση με τα γραμματοσημα (μαζευω αποκλειστικα και μονο για εμενα).Θα παρακαλεσω,οποιος εχει να γραψει κατι για τη συλλογη του Χαρη,να γραψει.Οποιος θελει να την "πει" σε μενα,για να υπερασπιστει τον εαυτο του,να μου στειλει π.μ.Αρκετα χαλασαμε το ποστ του Χαρη.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 08:58:47 πμ »

Δε το εκανα για να υπερασπιστω τον εαυτο μου, αλλα για να μιλησουμε για την ταμπακερα, την οποια δεν θιγεις καθολου. Ολο το ποστ μου ηταν για τη συλλογη του Χαρη, οπου λεω καποια πραγματα, τα οποια ισχυουν οχι για τη συγκεκριμενη μονο συλλογη αλλα γενικως.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 09:37:19 πμ »

Heretic,εχεις π.μ.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 10:42:09 πμ »

Έβγαλε ένας άνθρωπος μια καλή συλλογή για εκτίμηση, αρκετοί έσπευσαν να διαφωτίσουν δίχως να ονοματίσουν καμία συγκεκριμένη τιμή δημόσια, ο ιδιοκτήτης στην πορεία ζήτησε προσφορές με π.μ. για να βολιδοσκοπήσει, μετά από 3 μέρες πάγωσε τη διαδικασία, ΟΚ δεν έγινε και τίποτα. Γεμάτος ο κόσμος ΜΚΕ είναι δόξα τω Θεώ.
Ειρήνη υμίν.
Καταγράφηκε
heraldic40
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 139


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 10:52:57 πμ »

Kαι το σχεδον  σιγουρο ειναι,πως παντα  σ'αυτες τις περιπτωσεις χανει ο ιδιοκτητης ..οταν για ενα αντικειμενο γινεται ντορος,κουβεντες ,διαφωνιες,αντιπαραθεσεις ,χανεις παρα κερδιζεις, εαν το ζητημα λυνοταν σχετικα γρηγορα και διακριτικα..
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 12:36:07 μμ »

Δεν υπαρχει κανενας ιδιαιτερος ντορος ουτε διαφωνιες, προσπαθησα να εξηγησω με ενα μεγαλο ποσταρισμα το γεγονος οτι η τιμη μιας συλλογης δεν ειναι ανοιξαμε εναν καταλογο και μαθαμε. Ειναι πολυσυνθετο πραγμα, και καλο ειναι να τα βλεπουν αυτα και νεα μελη για να μπορουν κ αυτοι να διαμορφωνουν αποψη για τις δικες τους συλλογες.
Η συλλογη αυτη σιγουρα θα βρει το δρομο της.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #103 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 04:31:13 μμ »

Δεν έχω γράψει τίποτα σε αυτό το ποστ αν και βρίσκω εξαιρετική την συλλογή, αλλά ο Χάρης ήθελε μια εκτίμηση και πήρε κάποιες απαντήσεις και μάλιστα χωρίς υποτιμητικά σχόλια και απο άτομα που γράφουν συχνά για το θέμα.

Δεν ξέρω γιατί πετάς υπονομούμενα Κώστα περι μυγών κλπ? τα παιδιά ούτε την είδαν απο κοντά όπως εσύ και στην τελική εκδήλωσαν και το ενδιαφέρον τους και κάνανε τις προσφορές τους. Αν θέλει ο Χάρης να τα δώσει ή όχι θα το κρίνει αυτός, στο χώρο είναι μπορεί να καταλάβει περίπου πως να το χειριστεί.

Για καταλόγους απλά τα βρίσκω πολύ αστεία για τέτοια κομμάτια, η ένδειξή για τιμές σε αυτά είναι οι δημοπρασίες οι οποιες ειναι και δημόσιες και όσοι τις παρακολουθούμε για κάποια κομμάτια υπάρχει άποψη.
Αν θέλεις κάνε το εξής πάρε έναν κατάλογο και πήγαινε σε έναν έμπορο και αγόρασε όποιο θες, θα σου κάνει έκπτωση απο μόνος του ένα ποσοστό κάτω απο τον κατάλογο.
Ακόμα και την Α ολυμπιακή λιγότερα απο τον κατάλογο θα την πάρεις.

Εσύ αν την είδες απο κοντά προφανώς και έχεις μια καλύτερη άποψη, αλλά αν δες αγόρασες γιατί την λες σε όλους όσους ασχολήθηκαν και είπαν μια άποψη?

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό κάθε φορά που μια αξιοπρεπής συλλογή βγαίνει για εκτίμηση? Λογικό δεν είναι άτομα που θα ενδιαφερθούν να του πουν μια τιμή? Είναι μια αξιοπρεπής συλλογή ούτε μετάλλια έχει πάρει σε εκθέσεις ούτε τίποτα για να πουληθεί χιλιάδες ευρώ.
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Δεκέμβριος 05, 2016, 05:00:17 μμ »

Πρωτον,εχω κανει προσφορα.Επισης παροτι δεν εχω τις γνωσεις των φιλοτελικων του στεκιου,γνωριζω οτι οι σημερινες εμπορικες τιμες ειναι στο 30% επι των καταλογων,και βαση αυτου του ποσοστου εκανα προσφορα.Βλεπω οτι παροτι κανεναν δεν εθιξα προσωπικα,ολοι μαζι βγαινετε στην αντεπιθεση.Και κατι ακομα,αφου δεν την εχεις δει απο κοντα,πως λες οτι δεν αξιζει χιλιαδες ευρω;
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences