Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 06:57:38 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 12
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νεροπιστολα  (Αναγνώστηκε 36650 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Ellinaras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 112

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 14, 2013, 07:27:06 πμ »

FPSRussia - THE MINIGUN
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 14, 2013, 07:37:45 πμ »

Τι έγινε βρε παιδιά, νομίζω το θέμα αμόρφωτοι και μορφωμένοι του Στεκιού πρέπει να το αλλάξουμε σε πιστολάδες του Στεκιού καλύτερα  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 14, 2013, 10:29:19 πμ »

Σωστός ο Wavelet
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 14, 2013, 10:31:01 πμ »

Κυριες και κυριοι, ουτε τη γνωμη σας ζητησα ουτε και τις συμβουλες σας. Ειμαι αρκετα χρονια στο συλλεκτικο χωρο και γνωριζω καποια πραγματα παραπανω ιδιαιτερα απο τους νεους φουριοζους. Και οταν ημουν νεος ακουγα προσεκτικα τι μου ελεγαν και προσεχα καταστασεις. Ετσι οπως στην προσωπικη μου ζωη εχω μαθει να κρατω μακρια τα βρομερα αποβρασματα, το ιδιο κανω πλεον και σε φορουμς. Αν δεν το εχετε αντιληφθει, πραγμα που το καταλαβαινω, το τελευταιο διαστημα γραφω αυτο που θελω χωρις να απαντω σε μηνυματα τετοιων τυπων. Οποτε ματαιες οι προσπαθειες τους να ανοιξουν συζητηση και να κερδισουν τις εντυπωσεις.

Χριστοφορε , βαζωντας σε παρενθεση τα λογια σου θελω να σου πω πως και εγω σαν ιδιοκτητης φορουμ ανεχωμε πολλες φορες ατομα τα οποια εσυ τα χαρακτηριζεις με βαρυτερους χαρακτηρισμους παραπανω.
Εχουμε πει πως ο συλλεκτισμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος.
Το εχουμε αναφερει παμπολες φορες!!
Φτιαχνωντας αυτο το φορουμ επιδιωκα κατι το διαφορετικο στον χωρο του συλεκτισμου, με τον καιρο ομως πολυ θελησαν να (τρυπωσουν ) εδω μεσα για τους δικους τους λογους!!
Αλλοι για να κατασκοπευουν - παρατηρουν μη συμετεχωντας σε δημοσιες συζητησεις , αλλοι για να γνωρισουν-πουλησουν μονο και μονο την πραματεια τους στους νεους οπως θελουν αυτοι και σε οποια τιμη θελουν αυτοι μια και οι νεοι ειναι τα ευκολα θυματα.
Τι θα επρεπε να κανω με αυτα τα ατομα?
Να τα πεταξω εξω και μετα να αρχισουν να λενε το μακρυ τους και το κοντο τους ?
Σου λεω μονο αυτο : Εδω βρισκονται εδω μεσα κανουν ωραιοτατα την δουλεια τους και αντι να βγαλουν τον σκασμο οπου βρεθουν και οπου σταθουν με κατηγορουν και με συκοφαντουν απο πανω!!
Χαρακτηριστικο παραδειγμα ατομο το οποιο ειναι διεγραμμενο πολλακις απο εδω μεσα το οποιο γυρναει σε ολα τα αλλα φορουμ και μιλαει για δικτακτορες , για φαραω , για αναξιοπιστια του σαιτ κτλ κτλ να βρισκετε εδω μεσα να μιλαει ωραιοτατα σαν κυριος και να νομιζει οτι δεν ξερουμε ποιος ειναι!!
Θα μου πεις τωρα εσυ Γιωργο τι κανεις για αυτο??
Προς το παρον Χριστοφορε κανω ΥΠΟΜΟΝΗ!! Δειχνω ΕΓΚΡΑΤΕΙΑ!!
Αφηνω ολα τα ωριμα μελη να σκεφτουν αυτα που εχει πει ο καθενας , αυτα που λεει ο καθενας και σε συναρτηση με τα εργα του να γινετε ρεζιλι απο μονος του στην συλλεκτικη κοινοτητα!!
Γινετε να βριζεις καποιον και το φορουμ του και απο την αλλη να εισαι συνεχεια μεσα??
Αρα?
Κατι στραβο συμβαινει με ΑΥΤΟΝ και οχι με το φορουμ και την λειτουργεια του.
Γιαυτο λοιπον σε συμβουλευω και εσενα να δειχνεις ΥΠΟΜΟΝΗ , ΕΓΚΡΑΤΕΙΑ σε οσα βλεπεις και δεν σου αρεσουν και να αφηνεις τον καιρο να δειχνει ποιοι ειναι οι σωστοι και ποιοι οι λαθος!!
Ο κοσμος εχει ματια και βλεπει-διαβαζει, εχει μυαλο και σκεφτεται δεν χρειαζετε ουτε εσενα ουτε εμενα να κανουμε τους δικαστες!!
Οποιοι δεν ειναι σωστοι σιγα σιγα θα εξαφανιστουν και θα μεινουν μονο αυτοι που εχουν ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ!!
Κοιτα λοιπον τον Χριστοφορο να τον βλεπουν οι αλλοι σαν καλο ονομα και οχι αντιδραστικο στοιχειο!!
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 14, 2013, 10:57:46 πμ »

κοιτα να δεις αντιμετώπιση σε έναν ΑΞΕΣΤΟ...γνώστη ομως ..........................και τι αντιμετωπιση θα ειχε ενας ΑΞΕΣΤΟΣ αλλα και άσχετος συνάμα
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 14, 2013, 10:59:25 πμ »

Ο Χρήστος, έτσι μας συστήθηκε, με τη γενικότητά του προσέβαλλε τους πάντες.
Και γω είχα σχολιάσει στο προηγούμενο θέμα, με ποιο δικαίωμα με χαρακτήρισε αμόρφωτο Καραγκιόζη ;; Σε τελική ανάλυση αμόρφωτος μπορεί να είμαι, Καραγκιόζης μπορεί να είμαι... αλλά δεν με ξέρει ο κύριος, δεν το έχω δει ποτέ μου... πως τα λέει αυτά ;;
Δεν τον προσέβαλα ποτέ μου, ούτε έχω καμία σχέση μ' αυτά που αναφέρει. Επιφυλάχτηκα να απαντήσω και δεν απέδωσα κανέναν προσωπικό χαρακτηρισμό. Ας είχε λοιπόν την ευθιξία, να ζητήσει συγνώμη απ' τους υπόλοιπους που δεν υπονοούσε. Αντιθέτως ανέφερε ότι έμαθε στη ζωή του να απομακρύνει τα βρομερά αποβράσματα.
Ντροπή του, δεν είναι συμπεριφορά και τρόπος αυτός.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 14, 2013, 11:00:30 πμ »

κοιτα να δεις αντιμετώπιση σε έναν ΑΞΕΣΤΟ...γνώστη ομως ..........................και τι αντιμετωπιση θα ειχε ενας ΑΞΕΣΤΟΣ αλλα και άσχετος συνάμα

Αντωνη το αναλυεις λιγο περισσοτερο αυτο που αναφερες? Διοτι τωρα τελευταια ειμαι καπως αργος στο να πιανω καποια γραφωμενα , , ,
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 14, 2013, 11:10:14 πμ »

Γιωργο μου πολυ απλα θελω να πω το εξης: Ειδα απο μερικα ατομα οτι η αντιμετωπιση ως προς τον συγκεκριμενο παρολο που εχει θιξει και προσβαλει κατ επαναληψη αν οχι ολους εδω μεσα...αρκετους  και μεσα σε αυτους ειμαι και εγω..να ειναι επιεικής λογο οτι και καλα εχει να προσφερει πολλα με τις γνωσεις του. Εγω προσωπικα τις εχω   Χ Ε Σ Μ Ε Ν Ε Σ
Τωρα βλεπω και εσενα να μιλας με το γαντι!!!
Και αναρωτιεμαι ....ενας που δεν γνωριζει τιποτα και ειναι τουβλο..γιατι προφανως τωρα να ξεκιναει να μαθει...αραγε θα ειχε  την ιδια αντιμετωπιση αν δημιουργούσε προβλημτα οπως ο συγκεκριμενος??
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 14, 2013, 11:23:23 πμ »

Θα πρότεινα μιας και ακούσαμε την άποψη του Χρήστου (spykat) που δεν τον τιμά βέβαια,  το θέμα να κλειδώσει γιατί μόνο προστριβή  δημιουργείται μεταξύ μας, που στην τελική δε αξίζει καν ο κόπος να ασχολούμαστε πλέον με τα λεγόμενά του οι δηλώσεις του και η κατάθεση του είναι ακριβώς αυτό που αντιπροσωπεύει.

Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 14, 2013, 11:30:58 πμ »

Nα σου απαντησω Αντωνη.
Πρωτο μας μελημα ειναι να καταλαβει ο αλλος το λαθος του και οχι η τιμωρια!!
Ειτε ειναι νεος ειτε παλιος.
Οσον αφορα τωρα τον Χριστοφορο (τον οποιον δεν γνωριζω εκτος 2 μαιλ που εχουμε αλλαξει πολυ παλια) οσο τον αφορα δεν καθησα να δω τα προηγουμενα ποστ του εαν ειναι επικοδομητικα απο θεμα γνωσεων ή απλα μιλαει για να μιλαει!!
Τωρα εαν η αντιμετωπιση ειναι η ιδια μπορεις να το αναλογιστεις και μονος σου κοιτωντας τον εαυτο σου!!
Και εσυ οταν μπηκες ειχες προβληματα θυμαμαι . Και μαζι ανταλαξαμε μυνηματα επι των προβληματων σου ή επι των παραπονων που ειχες!!
Θυμασε τοτε τι σου ειχα πει?
Αντωνη (ειχα αναφερει) το μονο που επιθυμω ειναι να μην γινωνται καυγαδες μεσα στο σαιτ αλλα να υπαρχει οσο γινετε δυνατον μια αρμονικη συμβιωση μεταξυ των μελων!!
Αυτο καπως ετσι σου ειχα πει!!
Και στον Χριστοφορο λοιπον τα ιδια περιπου λεω!!
Δειξε υπομονη σε οσα βλεπεις, μην κανεις τον δικαστη , ασε τους υπολοιπους μονοι τους να καταλαβουν απο τα εργα τους και τα λογια τους με ποιον εχουν να κανουν!!
Κανεις δεν ειναι τυφλος , και οσοι ειναι καποτε ανοιγουν τα ματια τους και κρατανε αποστασεις απο εκει που πρεπει μετα!!
Κλεινωντας λοιπον σου ανακεφαλαιωνω: Ειτε νεος , ειτε παλιος σκοπος μας ειναι η διορθωση και οχι η τιμωρια!!
Τωρα ο Χριστοφορος ας διαβασει προσεκτικα τα οσα εγραψε , τα οσα του εγραψαν και ας κρινει μονος του τι πρεπει να κανει!!
Πριν μιλησα για ενα ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ, οσοι θελουν να το εχουν θα καταλαβουν και πως θα πρεπει να ενεργησουν!!
Φιλικα herakliotis.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 14, 2013, 06:44:01 μμ »

το πρωτο βιντεο δεν με ενθουσιασε...πολυ κοντινη αποσταση και μεγαλοι στοχοι...ο δευτερος με το γκολκ,αν και δεν μου αρεσει σαν οπλο,ηταν σαφως πολυ καλυτερος σκοπευτης..τον τελευταιο,τον αφηνω ασχολιαστο...
απο handguns παντως,προτιμω το colt 1911 και μετα το cz75...για smg, το steyr aug,fa-mas και το fn p90 και για assaul rifles το masada.... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού και τωρα οι συντονιστες μπορουν να μεταφερουν τα σχολια στο θεμα ''οπλοκατοχη'' Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

με το κολτ 1911 παίζει πολύ να χάσεις την βολή όταν έχεις τρεις κλέφτες μέσα στο σπίτη απο το στρες και μετά κλάφτα Χαράλαμπε,για εκφοβιζμό, μπαμ και κανονιά οκ τρομάζεις, αλλά το browning hi power 9mm ειναι το απόλυτο εργαλείο.Δεν κλωτσά ,είναι γρήγορο και το πιο αξιοπιστο αυτόματο πιστόλι χειρός.Δεν μπλοκάρει ποτέ.Δεν είναι τυχαίο που το είχαν οι περισοτεροι στρατοι στον κόσμο πλην του Ανατολικού μπλοκ.

Τώρα άμα έχεις λεφτά για ξόδεμα ενα ζικ ζαουερ ειναι ελβετικό ρολόι και πάλι όμως ένα browning ειναι με ελβετικο ραφινάρισμα και κομψότητα.

Εάν πάλι έχεις μικρό χέρι το γκλοκ ειναι ιδανικο,αξιοπιστο σαν ακ47 και με μεγαλη ισχυ πυρος(με magazine 30αρι λειτουργή περίπου  σαν scorpio.

Ισχυ πυρος που προσθέτη το γκλοκ και το χαι παουερ δυσκολα βρισκεις σε άλλο διαμετρημα 9μμ  και με σχετικα λίγα λεφτα.

Τωρα εάν θες να τρομάζεις κόσμο με μια μπαταριά, καλύτερα απο 1911 c πάρε ένα desert eagle κάλιμπερ 50.
Βαράς μια κανονιά και όλοι κλάνουν δαμάσκηνα.

Πολύ δυνατό και το 357 της smith and wesson ,magnum με μύλο.Aνάβει φωτιές και δεν σε προδιδει ποτέ(μυλος)

Γιώργάκη τον Χρηστο δεν το προσέβαλα εγώ παρά αυτός εμένα.Μετά προσέβαλε και όλους τους άλλους.
Δεν τον έβρισα(παρόλο που αυτός έβρισε εμένα) καθότι σου υποσχέθηκα ότι θα είμαι συμαζεμένος στο φορουμ σου.
Οταν τα υπολοιπα παιδια είδαν την αδικία εις βάρος μου και με υπερασπίστηκαν αυτός απειλησε να μας πάει στα ευρωπαικά δικαστηρια.
Δεν έχω να μοιράσω τίποτα με τον τύπο απλά ο ίδιος ειναι κομπλεξαρισμένος.
Αντι για καλωσορισμα που επέστρεψα με υποδέχτηκε με ειρωνία και χλευασμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2013, 06:57:38 μμ από rakosyllekths » Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 14, 2013, 06:50:24 μμ »

ένα είναι το εργαλείο. Και τυφλός νασαι , τον σκοτωνεις. Και 30cm να αστοχήσεις τραυματίζει (Ω ΝΑΙ) , ρίχνει πενηντάρες καλίμπρες και κάνει μόνο 10.000 δολάρια.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 14, 2013, 06:58:14 μμ »

ένα είναι το εργαλείο. Και τυφλός νασαι , τον σκοτωνεις. Και 30cm να αστοχήσεις τραυματίζει (Ω ΝΑΙ) , ρίχνει πενηντάρες καλίμπρες και κάνει μόνο 10.000 δολάρια.

αυτό θέλει κουμανταδόρο άνω των 130 κιλών.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 14, 2013, 06:59:25 μμ »

αυτό θέλει κουμανταδόρο άνω των 130 κιλών.

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
μαλλον βιδωμα στο πατωμα θα θελει!!
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 14, 2013, 09:12:16 μμ »


μετά μου λέτε μουσουλμάνοι εκτελεστές και παπαριές καμαρωτές.

Να ξέρετε,εμείς οι Ελληνες είμαστε αγέλη λύκων που κυβερνάτε απο πουλημένα πρόβατα εδώ και τρεις δεκαετίες.

Όλες αυτές οι διαφωτιστικές πληροφορίες για τα όπλα ωραίες είναι, το θέμα είναι όταν έρθουν οι μουσουλμάνοι εκτελεστές, (βλέπε "Γενοκτονία των Χριστιανών στη Συρία"), θα υπάρχει κανείς να έχει τέτοια όπλα; Όλοι οι κατέχοντες όπλων θα έχουν πάει καρφωτοί, και θα φύγουμε σαν το σκυλί στο αμπέλι.
Συγνώμη που μπλέκω το αντικείμενο άλλου θέματος σε αυτή τη συζήτηση, αλλά θεωρώ ότι όλη αυτή η ενδιαφέρουσα παρουσίαση όπλων και σκοπευτικών ικανοτήτων, αφορά το πώς θα σώσουμε το τομάρι μας από  κάτι τέτοιους σκοτεινούς γενειοφόρους τύπους.

Κατά τα άλλα, ο κάθε άνθρωπος αντιλαμβάνεται το περιβάλλον του και τον κοινωνικό του περίγυρο με διαφορετικό τρόπο, και αφού επεξεργαστεί τα δεδομένα, εκφράζεται με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο.
Αυτό είναι το μυστήριο της ανθρώπινης ύπαρξης αλλά και το ζητούμενο της αρμονικής ανθρώπινης συνύπαρξης. Κανείς σας να μην ξεχνάει, ότι όταν θα κλείσουμε τα μάτια μας, η πορεία μας και τα έργα μας σε αυτό τον κόσμο, αν δεν έχουν μείνει πίσω άνθρωποι που να μας θυμούνται με αγάπη και σεβασμό, θα χαθούν μέσα στη λήθη.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 12
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences