Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 15, 2024, 06:09:00 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 50518 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 09, 2013, 10:24:29 μμ »

Επειδή τελικά το βίντεο της ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΝΤΡΟΠΗΣ υπάρχει ακόμη στο διαδίκτυο, παρακάτω ο σύνδεσμος.
ΑΙΣΧΟΣ.
Εν έτει 2013, στον 21ο αιώνα, να δολοφονούνται δημόσια από τους αιμοδιψείς παράφρονες λύκους, μόνοι και αβοήθητοι, 2 αξιοσέβαστοι μητροπολίτες και να μην διαμαρτύρεται κανείς.
Οι ψυχές των Επισκόπων Παύλου και Ιωάννη αγίασαν και τα ονόματά τους προστίθενται στο μακρύ κατάλογο των μαρτύρων, σεπτών ιεραρχών της Ιστορίας, συνεχιστές της θυσίας δίπλα στον Μητροπολίτη Σμύρνης Χρυσόστομο, τον Μητροπολίτη Κορυτσάς Φώτιο και τον Μητροπολίτη Γρεβενών Αιμιλιανό.

http://zouzouniblog.blogspot.com/2013/06/blog-post_5526.html#.UdxmiKzWAb4
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 09, 2013, 10:59:27 μμ »

Όποιος θέλει να κατεβάσει στον ΗΥ του το βίντεο ντοκουμέντο, μπορεί να το κάνει μπαίνοντας στον παρακάτω σύνδεσμο και στη συνέχεια πατώντας το βελάκι που δείχνει προς τα κάτω.
Κρατήστε το και μελετήστε το. Να θυμάστε τα πρόσωπα αυτών των καθαρμάτων-εκτελεστών. Με την ηττοπάθεια που μας διακρίνει και την πατρίδα μας ξέφραγο αμπέλι, πάω στοίχημα ότι η μέρα που θα έρθουν στη χώρα μας δεν είναι μακριά.


https://www.wuala.com/deleters/private/?key=aVNzf0kNNUF3
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 10, 2013, 07:57:09 πμ »

Σε οποιαδήποτε περίπτωση αυτή η πράξη αποτελεί φόνο προμελετημένο, με συνεργία. Δεν έχει καμία σχέση με 'πολεμικές' ή 'εμπόλεμες' πράξεις. Δεν έχει σημασία αν οι φονευθέντες είναι Χριστιανοί ή Μουσουλμάνοι ή οποιουδήποτε άλλου θρησκεύματος, σημασία έχει η 'αποδοχή' της πράξης από τους θύτες και το 'λαό' που 'συμμετέχει', έστω και με την ανοχή του.
Ο ηθικός αυτουργός και αυτό που τους οδηγεί σε τέτοιες πράξεις, είναι ο φανατισμός. Ας μην τον τρέφουμε επιπλέον. Αν έτσι έχουν διδαχθεί και πιστεύουν ότι με τον τρόπο αυτό, θα κερδίσουν την εύνοια του Θεού στην αιωνιότητα, θα φανεί την ώρα που θα κριθούν. Και η κρίση αυτή δεν λαμβάνει υπόψιν 'ανθρώπινα' δεδομένα.
Η 'μαρτυρία' των φονευθέντων πρέπει να γίνει για εμάς, μάθημα και παράδειγμα... όχι φανατισμός.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 10, 2013, 01:25:55 μμ »

Όλα αυτά που γίνονται εναντίον των Χριστιανών στις χώρες της μέσης Ανατολής (τα τελευταία χρόνια) δηλ. στις: Αίγυπτο,Συρία,Λίβανο,Ιράκ κα. αλλά και σε χώρες όπως Πακιστάν και Αφγανιστάν έχουν βάλει ως σκοπό οργανωμένα και με σχέδιο φυσικά την εξόντωση της κάθε παρουσίας Χριστιανικού στοιχείου στις χώρες αυτές.Και όλα αυτά γίνονται με τον πιο άγριο τρόπο από τους φανατισμένους μουτζαχεντίν(που υποστηρίζονται και από διάφορα μουσουλμανικά κράτη) διατρέχοντας κάθε μουσουλμανική χώρα και όχι μόνο, εξεγείροντας και φανατίζοντας και τους ντόπιους μουσουλμάνους. Σε λίγο καιρό στις πιο πάνω χώρες ίσως να μην υπάρχουν Χριστιανοί γιατί ή θα έχουν μεταναστεύσει για να σωθούν ή θα έχουν σφαχτεί σαν τα κατσίκια ή θα έχουν εξισλαμισθεί βιαίως φυσικά για να σώσουν τις ζωές τους.Και δεν φτάνουν όλα αυτά η Χριστιανική υποτίθεται δύση κοιμάται όρθια το ίδιο και το κράτος μας, ούτε μια φωνή δεν ακούγεται, για αυτό το λόγο πρέπει να παραδειγματισθούμε εμείς με αυτά τα λίγα που μαθαίνουμε και να ξυπνήσουν λίγο τα αίματά μας και η κοιμισμένη ψυχή μας...φίλε μου Κώστα   
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 10, 2013, 01:31:30 μμ »

...για αυτό το λόγο πρέπει να παραδειγματισθούμε εμείς με αυτά τα λίγα που μαθαίνουμε και να ξυπνήσουν λίγο τα αίματά μας και η κοιμισμένη ψυχή μας...φίλε μου Κώστα   

Σε όλα θα συμφωνήσω...
Ας ξυπνήσουν τα αίματα και οι ψυχές μας, δεν πρέπει όμως να παραδειγματισθούμε από τους θύτες αλλά από τα θύματα. Όχι φανατισμός, αυτή είναι η τροφή των ισλαμιστών.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 10, 2013, 10:28:44 μμ »


Ο ηθικός αυτουργός και αυτό που τους οδηγεί σε τέτοιες πράξεις, είναι ο φανατισμός. Ας μην τον τρέφουμε επιπλέον. Αν έτσι έχουν διδαχθεί και πιστεύουν ότι με τον τρόπο αυτό, θα κερδίσουν την εύνοια του Θεού στην αιωνιότητα, θα φανεί την ώρα που θα κριθούν. Και η κρίση αυτή δεν λαμβάνει υπόψιν 'ανθρώπινα' δεδομένα.
Η 'μαρτυρία' των φονευθέντων πρέπει να γίνει για εμάς, μάθημα και παράδειγμα... όχι φανατισμός.
Aγαπητέ Κώστα, έχω καταλάβει ότι είσαι άνθρωπος με γνώσεις, κρίση και αναλυτική σκέψη και για το λόγο αυτό σε σέβομαι και σε θαυμάζω και πολύ θα ήθελα να σε γνωρίσω αφού είμαστε και κοντά.
Σε προτρέπω να ψάξεις την υπόθεση "εξόντωση των Χριστιανών στη Συρία" και θα δεις ότι υπάρχει απίστευτο παρασκήνιο από πίσω.
Το δράμα που εκτυλίσσεται εκεί δεν έχει τελειωμό. Τείνει κανείς να πιστέψει ότι αυτοί που σκοτώνονται είναι πιο τυχεροί, συγκρινόμενοι με αυτούς που απαγάγονται, κυρίως μικρά παιδιά, βιάζονται και μετά πωλούνται στα σκλαβοπάζαρα αντιμετωπίζοντας ένα ζοφερό μέλλον και ένα καθημερινό επαναλαμβανόμενο θάνατο.
Δεν θέλω να προάγω τον φανατισμό, όμως η αναισθησία και η αδιαφορία που μας κατατρέχει είναι εξίσου επικίνδυνη. Η Συρία ήταν ένα σύγχρονο και ευνομούμενο κράτος και υπήρχε ανεξιθρησκεία, υπήρχε σεβασμός στην διαφορετικότητα στην Πίστη. Μέσα σε 2 χρόνια κατάντησε ένα απίστευτο κολαστήριο με εκατοντάδες χιλιάδες νεκρούς χριστιανούς. Η Ορθοδοξία έλαμπε εκεί εδώ και 1900 περίπου χρόνια.
Τέτοιες ριζικές αλλαγές που θα μας οδηγήσουν;
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 10, 2013, 10:57:28 μμ »

Που θα οδηγήσουν:στην εξαφάνιση του Χριστιανικού στοιχείου από την περιοχή.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 11, 2013, 07:35:25 πμ »

Σε προτρέπω να ψάξεις την υπόθεση "εξόντωση των Χριστιανών στη Συρία" και θα δεις ότι υπάρχει απίστευτο παρασκήνιο από πίσω.
...
Τέτοιες ριζικές αλλαγές που θα μας οδηγήσουν;

Σίγουρα υπάρχει παρασκήνιο, γι αυτό και αναφέρθηκα σε 'ηθικό αυτουργό' και σαν 'τροφή' ο φανατισμός. Οι παρασκηνιακές αυτές δυνάμεις, εκμεταλλεύονται ακριβώς αυτό το πράγμα, για να εκπληρώσουν το σχέδιο τους. Που να ξέρετε ότι δεν είναι τίποτα λιγότερο ή περισσότερο, από τη δύναμη που κατέχει ο λαός και ο έλεγχος της περιοχής που τελικά οδηγούν στο στόχο... το 'χρήμα'. Όλα πάντοτε εκεί αποσκοπούν, έχει αποδειχθεί ιστορικά και διαχρονικά.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 11, 2013, 12:57:39 μμ »

εγω, που ειμαι δωδεκαθεϊστής, λέτε να μου κάνουν τα ίδια αν με πιάσουν ή τη σκαπουλάρω;
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:00:31 μμ »

εγω, που ειμαι δωδεκαθεϊστής, λέτε να μου κάνουν τα ίδια αν με πιάσουν ή τη σκαπουλάρω;

Χα χα χα !!
Κάνε μία σπονδή στον Άδη, κράτα και κανένα νόμισμα για τον Χάροντα... για παν ενδεχόμενο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 11, 2013, 01:53:27 μμ »

ζητείται οβολός ms63 και πάνω
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 11, 2013, 05:15:05 μμ »

εγω, που ειμαι δωδεκαθεϊστής, λέτε να μου κάνουν τα ίδια αν με πιάσουν ή τη σκαπουλάρω;


εσένα θα σε βάλουμε σε Διονυσιακό όργιο και θα είσαι πρώτος στο τραινάκι για να μην ρίξεις ούτε ένα και να φας απο όλα τα βαγόνια.

Η αμαξοστοιχία θα έχει 32 συρμούς.

Εγώ πάντα τελευταίος.χε χε Σαρκασμός

Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 11, 2013, 05:37:21 μμ »

 Ντροπή Ντροπή Ντροπή
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 11, 2013, 06:13:17 μμ »

 Φιλί
Ντροπή Ντροπή Ντροπή

 Σαρκασμός Φιλί Σαρκασμός
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 11, 2013, 10:03:22 μμ »

εγω, που ειμαι δωδεκαθεϊστής, λέτε να μου κάνουν τα ίδια αν με πιάσουν ή τη σκαπουλάρω;
Όταν έρθει ο γενειοφόρος εκτελεστής, δεν καταλαβαίνει ούτε από Δωδεκάθεο, ούτε από τον Ζωροάστρη, ούτε από τον Μανιτού, ούτε από τον Τουτάτη, ούτε από τους θεούς της Ασγάρδης. Ο Αλλάχ είναι ένας και προφήτης του ο Μωάμεθ.
Άμα αλλαξοπιστήσεις και αρχίσεις τα Αλλάχ ουάκμπαρ και τα προσκυνήματα τότε πιθανόν και να τη γλυτώσεις.
Για τους αμετακίνητους στην Πίστη τους, ένα καλάσνικοφ και κάμποσα εκρηκτικά για την ανατίναξη μαζί με τους εισβολείς όταν σωθούν τα πυρομαχικά και είναι περικυκλωμένοι, όπως έκανε ο Καψάλης στο Μεσολόγγι και ο Σαμουήλ στο Κούγκι.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences